Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ima li ko neki zadnji lancanik za 900rr viska, dok ne pazarim nov trebace mi da skratim nosac zadnjeg lancanika kako bih ga poravnao sa prednjim?

 

Ako ima, rado bih ga posedovao.....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Ima li ko neki zadnji lancanik za 900rr viska, dok ne pazarim nov trebace mi da skratim nosac zadnjeg lancanika kako bih ga poravnao sa prednjim?

 

Ako ima, rado bih ga posedovao.....

 

Pozz

znas ti dobro ko bi mogao da ima... :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Javni mi da li mozes da poteras to kod tebe na posao, a ja cu vec da izmislim razlog da dodjem do tebe....

 

I jos jedno pitanje: kada budem nabavljao lancanike i lanac, kakve su vam preporuke (s obzirom na iskustvo): 525 ili 530 (i zasto) i nesto mi pada na um kombinacija lancanika 16/42 a ni sam ne znam zasto. Ima li tu ko da mi pomogne......

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

S obzirom koja ti je mašina, ja bih krenuo od njenog serijskog odnosa. Možda jedan gore dole, ali ne bih išao sa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Razlika je ako ja dobro tumačim tablicu u širini lanca

 

snap-1_zps0c18fbac.jpg

 

Inače za RC42 agregat od 1992-2003. godišta ide 525 lanac sa 112 karika i lančanicima sa 15/40 zuba

 

http://www.ebay.com/itm/Honda-CB750-F2N-F2Y-RC42-1992-525-x-112-DID-VX-X-Ring-Chain-D-I-D-/270987418800?pt=UK_Motorcycle_Parts_13&hash=item3f181bdcb0

 

http://www.louis.de/_30c66b4aa1656d4c1218df1d81d9f6017e/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10048300&typ_id=RC42

 

p.s. Imaš trenutno popust u Luisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Samo tu moze jos da se javi i problem, khm, khm, duzine. Mislim na lanac... ovo je prerada, prednji lancanik ide na masinu od cb750f a zadnji na tocak od 900rr sa nepoznatim razmakom osovina lancanika, odnosno nije nepoznat nego ga treba premeriti....

 

Mislim da cu ipak da se za pocetak odlucim na neki od lanaca na metar.... cini mi se da mi je neko preporucio takvu kupovinu pa cu lako da posle odlucim koji lanac odgovara.... ili cu se pozabaviti sa nekim od majstora koji sigurno ima u visku negde neke raznorazne lance, pa metodom probe i greske da utvrdim koji je tacan potreban broj karika.....

 

Btw, montirao sam i izduve, rezervoar, sediste, samo nisam slikao.... ipak cekam nosace volana pa teramo dalje.....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Samo što za prednji lančanik ide 630 lanac a za zadnji 530 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Mislim da je odnos 15/42 fabricki za seven-fifty, a mislim da joj je tocak 18 coli, a ti stavljas 17, tu si mu vec skratio krajnju brzinu sobzirom na manji obim tocka, no ti ne ides na trke tako da to nije strasno. Ako mora nesto da se menja ne diraj mali lancanik jer i 1 zub na 15 igra ulogu, a na 42 nista skoro. Ti si prepravljao kacenje agregata na ramu,vesanje, stavio drugu viljusku tako da trba paziti da u voznji(kad viljuska ide gore-dole) ne zakacinje lanac o osovinu z.viljuske.Moguce je da ces morati da stavis jos veci z. lancanik. No, o tom potom. Sto se tice sirine lanca, to nije neka problematika, relativno lako se resava. Kod nas se prodaju galovi lanci na metar i taj lanac je oko 1000 din. Klinac je stavio na FJ-a i kaze da ga je za 300 km 2 puta dotezao posle nista, a momak bas vozi ostro znam ga. Sad ja kao majstor ne bih smeo to da opravdavam. . . Veliki pozdrav i samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo malo slika da zagolicam mastu....

 

Slika 1.... pogled sa desne strane....

 

post-338-0-71799300-1368229454_thumb.jpg

 

Slika 2.... pogled sa leve strane....

 

post-338-0-74794100-1368229489_thumb.jpg

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Opet sam malo radio...

 

Slika 1.... namestio da vidim kako izgleda taj kn a i stigli distanceri za volan....

 

post-338-0-89833700-1368485621_thumb.jpg

 

Slika 2.... i iz drugog ugla....

 

post-338-0-42693800-1368485805_thumb.jpg

 

Slika 3.... pogled spreda....

 

post-338-0-68250500-1368485859_thumb.jpg

 

Slika 4.... i sa druge strane....

 

post-338-0-51897800-1368485889_thumb.jpg

 

Nastavio sam i veceras sa nekim sitnijim radovima, ima tu jos podosta posla, ali napredujemo polako....

 

Pozz

 

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Bogami Negro,imaces pravog monstruma medj' nogama kad zavrsis bike :lol::lol::lol:

 

Pravi re5kt za rad ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dodje sve to na svoje, ali sto rece Mikamoto "ne mozes da znas kako izgleda raditi preradu dok ne pocnes svoju....". Sve je lepo na papiru i slikama. Evo jednog detalja iz svakodnevnih "sitnica":

 

Kada sam montirao gornji trougao viljuske i predvidjao da dodam onaj pravljeni deo, ustanovio sam da pravljeni deo treba nekako pricvrstiti za trougao. Zbog toga sam sada, kada je skoro sve kompletno, probusio rupe sa donje strane trougla, pazeci da ga ne oslabim, onda sam na toj modli obelezio dodatak trouglu i u njemu izbusio rupe fi 6.5mm u koje sam onda urezao navoj m8. Sastavljanjem dva dela srafovima sam ih postavio u konacan polozaj.

 

Zatim sam postavio nosace volana na dodatak, onda u njih postavio napravljene distancere volana (jos jednom hvala Milancetu na izradi i podrsci....), ali sam kod projektovanja istih prevideo da volan u tom segmentu pocinje da dobija krivinu ka vozacu. Sada mi ostaje da polako i pazljivo brusilicom sa smirglom oblikujem poklopac distancera koji fiksira volan ali tako da ispratim krivinu volana. To ce biti malo pipavo ali izvodljivo.

 

Montirajuci nosace fuzastera, shavtim da sam predvideo jos neka ojacanja tih nosaca tako da sam pazario jos neke plocevine debljine 10mm pa cu od nje da isecem te dodatke koje treba navariti....

 

Nijedno crevo ne odgovara po duzini, kao ni jedna sajla... nesto se moze iskoristiti, a nesto ne....

 

Ovo su samo detalji, cisto da poneki znatizeljnik spozna borbu do novih slika...

 

I da, na kraju krajeva, skoro da se svaki put odusevim potpuno brutalnom izgledu gvozdjurije kada je sastavim.....

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pitanje za znalce: mogu li da stavim napred točak od 17"? Bez prepravki.... kompletan prednji deo je od 900rr i ima točak od 16", ali kako se teže nalazi guma, a i više bih voleo da je 17 napred, da li mogu da ubudžim drugu felnu na sve ovo ili da ne pokušavam?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Pitanje za znalce: mogu li da stavim napred točak od 17"? Bez prepravki.... kompletan prednji deo je od 900rr i ima točak od 16", ali kako se teže nalazi guma, a i više bih voleo da je 17 napred, da li mogu da ubudžim drugu felnu na sve ovo ili da ne pokušavam?

 

Pozz

HONDA CBR600F (PC35)

HONDA VFR800 RC46

su jedina dva motora od kojih ti odgovaraju prednje felne, a da pasu diskovi koje trenutno posedujes :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo i mene....

 

Gotove čaure za nosače fuzastera, kod jedne sam zeznuo meru pa mora malo da se doradi... ali nije problem.

 

Problemčić koji se javio u nedelju prilikom pregleda mašine po dnevnom svetlu: probe radi sednem na mašinu, a onda dođe i moja voljena Negrita pa zasedne i ona. Počnemo da đipamo po sedištu (znam, znam, sramota...) i u jednom trenutku konstatujem da nešto u nešto udara (i opet sramota). Detaljnim pregledom sam konstatovao da pri full opterećenju udara auspuh koji ide pod rep u viljušku. Srećom, ima prostora da se auspuh približi blatobranu sa donje strane barem 2cm tako da ćemo to rešiti.

 

Idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Slika 1.... distanceri (caure) za nosac fuzastera....

 

post-338-0-77646600-1369818169_thumb.jpg

 

Slika 2.... zazor viljuska-auspuh....

 

post-338-0-49151000-1369818185_thumb.jpg

 

Slika 3.... isto to jos jednom.....

 

post-338-0-17756800-1369818203_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Jos gledam kako da premestim pumpu zadnje kocnice iza nosaca fuzastera, odnosno izmedju rama i nosaca...

 

Slika 1.... poluga kocnice na fuzasteru....

 

post-338-0-16865300-1369818386_thumb.jpg

 

Slika 2.... mesto gde planiram da posadim linearni lezaj sa osovinom 8mm....

 

post-338-0-39650400-1369818438_thumb.jpg

 

Slika 3.... potencijalna lokacija pumpe....

 

post-338-0-39360400-1369818478_thumb.jpg

 

Slika 4.... lokacija posude sa uljem....

 

post-338-0-15488300-1369818501_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nisam bio sto godina na forumu i jedva nadjoh ovu temu.sta je bilo na kraju?

 

Negro i Negrita imaju druge prioritete....dobili su trojke :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja