Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Sinoc stigao KN, poklopac rezervoara sa bravom i brava za kontakt, gumica za glavni kocioni cilindar i set plocica za celu masinu. Sve to je izaslo ukupno kao da sam kupio samo KN ovde.

 

Slike delova uskoro a ocekujem i isporuku nosaca fuzastera ovih dana pa jos malo strpljenja i kompletiracemo foto-dokumantaciju u ovom stadijumu.

 

Pozz.

 

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dragi moji ..... moracu da vas razocaram sto se tice nastavka radova, barem do daljnjeg....

 

Obustavio sam sve radove na svojoj masini, polako cu, koliko to vreme bude dozvoljavalo, da raduckam sa akcentom da se radi o deminutivu, znaci minimizirani radovi na Hondi. :jok:

 

Razloga ima dovoljno da trenutno obustavim sve radove, pa bih zeleo onda i da podelim sa vama te razloge....

 

Kao sto iz novog potpisa mozete naslutiti, Negrita i ja smo se malkice vise zaigrali i na putu je Negrinjo. :moto3:

 

U stvari na putu su vise Negrinja.... :takoje:

OCEKUJEMO 3!!!! NEGRINJA!!!!!! :nanana:

 

:zvizduk:

 

Ne pitajte kako.... nemam pojma

 

:jee: :jee: :jee:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Ma sto da se mucite tri puta, ti si to ispalio odjednom i sad ne moras da brines, barem neko vreme...

 

Cestitam i nek je sa srecom! :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Hvala svima na cestitkama i u Negritino a i u moje ime.

 

Termin nam je Bozic (07. Januar po novom kalendaru) 2012. ali mislim da cemo poraniti jer ipak ih ima preko nekoliko....

 

U potpis sam stavio slicice koliko jos do porodjaja, a izgleda da sam i pre vremena napravio od "babe" "devojku", a mozda i vise devojaka... jos ne znamo...

 

:lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dragi moji i drage moje,

 

upozorenje pre ovog odgovora je da je u temi pisano pre više od 120 dana, pa dal' da razmislim da pokrenem novu temu? Jok ja....

 

Posle kraće pauze ( :D) došao je i taj dan, tj. juče, kada je ponovo nastavljen proces pravljenja baba-devojke... Mašina je oterana kod majstor varioca, ceo dan smo se zezali sa sitnicama, varenjima, pomeranjem agregata unapred da bi mogao da stane K&M, zbog pomeranja sekli 4 nosača agregata, izduvnu granu, pomerali nosače, produžili kratke i produžili granu za pomeraj.... Popunjeni svi varovi, ram doveden u konačan položaj.

 

Raspakovali smo sve ponovo, u rinfuzi sam preterao u garažu. Moram da napravim još par sitnica kod strugara, a vezano sa nožne komande, to može da se završi za kratko vreme. Uglavnom, ostaje mi da izbrusim varove, planiram da ih pređem osnovnom bojom zbog rđe, da sastavim sve u konačan položaj i oteram na izvođenje strujne instalacije.

 

Jedna stvar koja mi je ostala je lokacija akumulatora... nema gde da se smesti. Jedino što može to je da ubacim 2 komada od po 6V i da ih redno vežem, jer su manji gabaritno, pa mogu da ih smestim ispod rezervoara, s tim da napravim blagu zaštitu od grejanja...

 

Slike ću da ubacujem kako budem sastavljao.... za sada ih nema......

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja bas sad neki dan se setih tvoje honde i pomislim,ko zna sta je sa njom bilo,il si odustao,ili je otisla u kobasice......drago mi je sto nastavljas,samo napred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Moram ponovo da sastavim sve, pa da izmerim prostor između sedišta i ležišta u blatobranu....

 

Ima li ko vfr800 da mi kaže da li mu akumulator stoji ispod sedišta?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sta bi??? :zvizduk: :zvizduk:

 

 

Ti kao da si vidovit... LM, danas napravismo konacno izduve do kraja. Trebalo nam je 3 CELA DANA EFEKTIVNOG RADA ali smo doveli donekle, odnosno od grana do topova.

 

Da ne tupim mnogo, sledece imam gomilu sitnica pa cu o tome kasnije, a sada najvaznije - SLIKE!!!

 

Slika 1... Izgled sa desnog boka...

 

lZkl1_pb050371.jpg

 

 

Slika 2... Izgled od napred sa desne strane...

 

DvqIY_pb050372.jpg

 

 

Slika 3... Od napred sa leve strane...

 

NnRjK_pb050373.jpg

 

 

Slika 4... Levi bok...

 

GAb2x_pb050374.jpg

 

 

Slika 5... Sreca mi je okrenula ledja, to je njena omiljena poza...

 

GzIJD_pb050375.jpg

 

 

Sledece: napraviti nosace fuzastera i montirati, zatvoriti rupu na rezervoaru od pumpe za gorivo i smisliti gde da se postavi slavina, smisliti far i migavce od napred, izvuci kompletnu crevnu instalaciju, izvuci kompletnu strujnu instalaciju, namestiti kocnice sto prednje sto zadnje, razbusiti trouglove i postaviti caure na njih da se upasuju na osovinu a zatim odmeriti rupe za nosace volana i montirati isti, zatim montirati rucke i prekidace pa praviti sajle na meru, smisliti koje satove postaviti i postaviti satove da rade, osmisliti kako da se zatvore rupe izmedju rezervoara sa prednje strane i prednjeg dela rama, ... i jos po koja sitnica... i posle samo jos da upali masina i :nanana:

 

Ali kako pripadam grupi :lud: sve ovo ne predstavlja problem.

 

Dotle uzivajte u slikama gore... :P

 

Pozz

 

Sad nesto opet listam temu i zapazim da su ti grane jako nisko,bojim se da ce ti kad sednes i jos ostro zakocis kaciti do asfalta.....jesi li to predvideo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Clearance za grane je veci nego sto mi je bio kod stare masine, mislim da je podignut za 1cm, prednju viljusku cu ostaviti malo tvrdju nego kod boldorke i mislim da ce to resiti problem.....

 

Nego, ima li ko satove, moze brzina na pinjon a moze i na senzore sve........ izvolte.......

 

Danas sam se cuo sa mojim dragim Saletom BMW, dogovor je pao da kada bude neki lep dan sednemo ispred garaze i razvucemo kompletnu struju za motor...... Hvala Sale!

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja