Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

negro 3diklofena po 100mg i samo udri nema ništa da te boli proverna terapija

 

Ne pomaze, Nidzo, jok ja, ni diklofen tablete a ni injekcije nisu pomogle.

 

Ali lepo vreme hoce sigurno.... bez brige....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ajde da se javim da radim da ne brinete. Ne ide bas sve po planu ali sta je do sada pa islo? Navikao sam vec. Rekoh i Sergiu veceras da je za drugog - odaaavno bi bilo gotovo. Ovako...

 

LM, krenuo sam od nosaca fuzastera. Fuzastere i nosace neke lepe na oko sam kupio i trebalo je da napravim adaptere za moj ram, odnosno kupio sam plocevinu (cca 10mm debelu, nisam normalan ali mi se bas ta svidela), izbusio sam rupe na njoj za postojece rupe na ramu (jedna je rupa gde ide sraf zadnje viljuske, a druge dve sam iskoristio stare rupe od nosaca fuzastera koji su original). Postavim ja sve to veceras na ram, donesem ovo sto sam kupio odaaaavnoooo i ... ne moze da se uklopi nikako. Tamo gde bi odgovaralo bije i udara sraf od zadnje viljuske i odbija za toliko a na drugom mestu ne moze. Izgleda mi da cu ipak od plocevine i da pravim nosace fuzastera, moram samo da nadjem pravu tacku vesanja istih (onako kako meni odgovara a da ne smeta pumpi za zadnju kocnicu), pa cu onda to da oblikujem i na kraju farbam sa celom masinom. Nisam tako planirao, ali sta je tu je. Sutra ce da naidje i majstor Aca - varilac, da vidimo ima li on kakvu ideju kako da resimo taj problem.

 

Jos jedna stvar mi pada na pamet: da li ko zna ima li sevenfifty pumpu za gorivo ili ono ide prirodnim padom kao kod starije serije? U manualu koji sam nasao nigde nema pumpe pa me bas interesuje da li mi treba ili ne?

 

Planirao sam da stavim elektro-ventil umesto slavine na rezervoar, tako da gorivo curi samo dok ima struje, odnosno kad ima kontakt, ali treba da znam ide li i pumpa ili ne?

 

Idemo ka lepom vremenu tako da nastavljamo sa radovima full throttle!

 

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ne verujem da ima pumpu, verovatno ima onu vakuumsku membranu kao sto si imao na starom agregatu (CB750F) :)

Od danas sam slobodan kao 'tica na grani, dadoh otkaz i mozes da me ocekujes sledece nedelje ili one tamo .. pa da majstorisemo zajedno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Oooo, novi momenti, doslo sunce pa ti dozlogrdilo da ceo dan provodis u firmi a drum zove.....

 

Mislim da nema pumpu ali nisam 100% siguran, sve mi lici da je tako ali sam mislio da neko ko ima (ili je imao) ovu masinu moze da mi pomogne ali takvih nema... Verovatno cu ja ipak montirati pumpu koja samo istace gorivo i pomaze u guranju istog a ti svakako navrati kad god pozelis.

 

Sutra Negrita i ja razmatramo izgled novih nosaca fuzastera... onda precrtavamo na karton, pa komputator a onda i na prohrom plocu... pa na motor... Sutra dan kreativnosti....

 

Idu i slike posle toga...

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Skoro da je gotova priprema za nosace fuzastera kao i za poklopac prednjeg lancanika. Dizajn odobren od strane "više instance" (aka Negrita) i ostalo je samo poneki detalj da odradim i ide na rezanje (cnc).

 

E, pitanje za publiku: ima li ko iskustva sa KN filterima, da li stavljati ovalne sa dva ulaza po komadu, postoji li pouzdana alternativa? Ima li ko da je kupovao navedene za 57mm difuzore i po kojoj ceni? Dobio sam ponudu za 4 komada na 240E i 2 ovalna za po dva cilindra sa cenom od 130E sto mi je sve previše!

 

Varijanta e-bay mi izgleda normalnije rešenje jer isto to može da se nadje i 3 puta jeftinije, a možda i varijanta SSM, ko zna?

 

Ima li ko savet (neko sa iskustvom, plz)?

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Nadjoh kn komplet za moju masinu za 65$ na ebay. Mislim da nimalo nije skupo. A moze da mi stigne ovde sredinom Maja...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

E, pitanje za publiku: ima li ko iskustva sa KN filterima....

 

Pozz

 

Generalno high flow filteri na motorima starije generacije nisu baš naj sretnija kombinacija. Na forumu cb1100f.com su mišljenja o njima podeljena kao u temi AT vs. ST

 

Pitanje je da li ćeš morati uz filtere da menjaš i dizne na karbonima zbog viška vazduha koji ćeš imati :stabre:

 

Kolega sa foruma "Kawazr500a" je svojevremeno na svoj motor stavio takve filtere iz luisa i sjebo se. Nikad taj motor više nije onako dobro radio kao sa originalnim filterima.

 

Razmisli 2 x pre nego kreneš sa tim. Ja bih prvo sastavio mašinu za vožnju a to nek mu dođe kao dodatna oprema kad opet budeš imao viška para i vremena za zezanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

 

E, pitanje za publiku: ima li ko iskustva sa KN filterima....

 

Pozz

 

Generalno high flow filteri na motorima starije generacije nisu baš naj sretnija kombinacija. Na forumu cb1100f.com su mišljenja o njima podeljena kao u temi AT vs. ST

 

Pitanje je da li ćeš morati uz filtere da menjaš i dizne na karbonima zbog viška vazduha koji ćeš imati :stabre:

 

Kolega sa foruma "Kawazr500a" je svojevremeno na svoj motor stavio takve filtere iz luisa i sjebo se. Nikad taj motor više nije onako dobro radio kao sa originalnim filterima.

 

Razmisli 2 x pre nego kreneš sa tim. Ja bih prvo sastavio mašinu za vožnju a to nek mu dođe kao dodatna oprema kad opet budeš imao viška para i vremena za zezanje

 

 

Znam da treba zameniti i dizne, ali ovo je resenje koje mi se namece jer NEMAM nikakve filtere. Kutija od moje masine za filter vazduha NEMA gde da stane sada, a postoje 2 resenja: da napravim kutiju za vazduh sto otvara mogucnost da previse ili premalo vazduha dolazi u karburatore, ili da stavim neki prefabrikovan kao KN.

 

I da napravim kutiju mi izadje (ako hocu da to uradim valjano) kao ovi kn sto sam nasao na ebay.

 

Dvoumim se... zato i trazim misljenja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

U tom slučaju...samo udri :takoje:

 

p.s. ja bih onda turio i power-commander pa šta košta da košta.

Kad je otišlo tele... :moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

U tom slučaju...samo udri :takoje:

 

p.s. ja bih onda turio i power-commander pa šta košta da košta.

Kad je otišlo tele... :moto3::moto3:

 

Toliko daleko vec necu da idem... :jok:

 

Sinoc sa Brkom potvrdio da ima odgovarajuci blatobran, samo mi fale nosaci na stapovima za isti, ali relativno lako mogu da se naprave pa cu pokusati da uradim nesto povodom toga u SSM varijanti, samo mora da lici... ne ide mi da stavim obicnu selnu i flah... smislicu vec nesto...

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

U tom slučaju...samo udri :takoje:

 

p.s. ja bih onda turio i power-commander pa šta košta da košta.

Kad je otišlo tele... :moto3::moto3:

Power commander malo teže ali Dynojet kit (dizne, iglice i pruge) :takoje:

 

http://www.louis.de/_20f1846fa7864604f953507638438f6d4d/index.php?topic=search&searchterm=10047096&cmd.x=10&cmd.y=7

 

Imao sam ih na CBR900RR i razlika je extra :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

U tom slučaju...samo udri :takoje:

 

p.s. ja bih onda turio i power-commander pa šta košta da košta.

Kad je otišlo tele... :moto3::moto3:

Power commander malo teže ali Dynojet kit (dizne, iglice i pruge) :takoje:

 

http://www.louis.de/_20f1846fa7864604f953507638438f6d4d/index.php?topic=search&searchterm=10047096&cmd.x=10&cmd.y=7

 

Imao sam ih na CBR900RR i razlika je extra :D

 

Matori zaboravio si i na

Logowow.gif

 

...đakonije :moto3:

 

http://www.wiseco.com/Powersports/Pistons.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Meni ce extra razlika da bude da zabrunda masina uopste, a ne ovako udarila tisinu u garage... :jee:

 

Nego, Gojko, kad si ovde, da nemas nosace prednjeg blatobrana za 900rr? Pusti PP ili mail ili sta god da ne smaram ljude, ubio sam stari mobilni pa samim tim nemam niciji broj od 2008 pa na dalje (stari stari backup, jbg).

 

Ide viking sa radovima....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Last info:

 

Pocetkom sledece nedelje stizu nosaci fuzastera i poklopac lancanika izradjeni... jedva cekam da ih postavim pa da rasturamo masinu.

 

Hteo sam da sa prednje strane napravim plastiku koja bi isla od vrata rama (kroz koji prolazi osovina za trouglove) do rezervoara sa donje strane. Razlog za to je da je rezervoar podignut u odnosu na horizontalnu ravan, a svojom povrsinom stvara otpor vazduha koji bi bio preveliki i stvarao bi konstantno opterecenje na rezervoar sa donje strane, pa sam mislio da tu rupu zatvorim. E onda je dosao Brka, pogledao i odgovorio me od pravljenja plastike, nego da napravim od lima povrsinu koja ce vetar da usmerava na dole ka agregatu a koji ce biti ispod oblika rezervoara tako da se nece ni videti, i na kraj tog lima da lepo postavim gumeni keder zbog smanjenja buke i vibracija i to je to. Jos nisam razradio potpuno ideju ali mi se koncept svidja. Slede crtezi cim smislim...

 

KN filtere porucio iz USA, 65USD na ebay. Stizu sredinom Maja.

 

Ima li ko sliku kako izgledaju nosaci prednjeg blatobrana za 900rr (treba da ih pravim pa da vidim nasta lici original)? Ako ima neka baci na PP ili ovde, bio bih zahvalan makar jednim pivom.

 

Usled blagog nedostatka sredstava (cudno, zar ne?)_najverovatnije ce prvi far biti okrugli (vec ga imam). Smislio sam da, ako mogu, posadim LED osvetljenje za migavce pozadi, stop i poziciju, a napred ide klasicna sijalica, s tim sto bih opet poziciju stavio LED, a i migavce isto tako. Ako neko ima ideju kako - izvolte. Sugestije prihvatam.

 

Obzirom da je glava motora aluminijum, a da je materijal koriscen za izduv od prohroma, razliciti materijali razlicito reaguju na temperaturu te ce sigurno tu doci do nekakvog "kretanja" medju materijalima. Kako filter izduvne grane verovatno postoji da se kupi, ja se odlucujem za varijantu da ga napravim (a kako bih inace i radio). Postoji materijal koji se zove klingerit koji je temperaturno stabilan i koristi se inace kod motora. Ima li ko savet oko ovoga?

 

Ovo je samo da razmrdam publiku i cujem vase misljenje kako bih bio sigurniji u to da li gresim ili ne.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

filter izduvne grane?mislio si na dihtung?

najlakse je ako neces da kupis orginalan,da uzmes dihtung auspuha od auta koji ima prsten bakarni unutra, odaberes koji ti odgovara i onda samo oprojis spoljnju stranu koja je visak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Lapsus, mislio sam na dihtung nego sam mislio na 300 stvari odjednom pa usled toga i greska...

 

Problem je sto u katalozima koje imaju prodavci auto-delova nemam specifikaciju po kojoj mogu da odredim velicinu dihtunga, vec se isti porucuju po tipu vozila i motoru. E, zbog toga ne mogu da porucim nesto sto ne znam da li ce odgovarati... ako neko ima saznanja koje su velicine dihtunzi za vozila, izmericu unutrasnji i spoljasnji precnik potrebnog dihtunga...

 

@wice: hvala na korekciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Bakarni prstenovi su na većini motora.Ima neki lik u Mladenovcu što pravi dihtunge pa može on da ti napravi prstenove.Pre neku godinu mi radio dihtunge za v35 :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Bakarni prstenovi su na većini motora.Ima neki lik u Mladenovcu što pravi dihtunge pa može on da ti napravi prstenove.Pre neku godinu mi radio dihtunge za v35 :neznam:

 

 

Radio si od bakra ili klingerita? Aj, ja cu da se raspitam ko to radi ovde u varosi... nisam ni znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Od bakra.Možeš bakarnu podlošku odgovarajućeg prečnika ali pre montiranja se usija brenerom i ostavi da se ohladi da bi omekšala.:zdravo:Taj lik radi prvenstveno dihtunge za kamione i traktore :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo me ponovo, malo sam se igrao, ne bas kako sam planirao ali... sta je tu je.

 

LM, napravljeni nosaci fuzastera ne mogu da se posade na masinu iz jednostavnog razloga: sve je ok do trenutka kada treba da se podigne copava. Tada nosac smeta i ona ne moze da se podigne do kraja. Jbg. A sve je lepo krenulo....

 

Napravio sam i namestio poklopac lancanika, nisam ga slikao ali jesam slika sledece...

 

Slika 1... Model nosaca fuzastera od kartona

 

Tm5vz_p50900101.jpg

 

 

 

Slika 2... Isto to iz drugacijeg ugla (ko ugleda slicnost sa oblikom plastike repa neka je i ugledao)

 

w0Y5x_p50900111.jpg

 

 

Slika 3... Repariran far (kompletno nov koji je imao puknuto staklo, a moj je bio razvaljen ali mu je staklo bilo celo, malo grejanja jednog, drugog, lepak za kaminska stakla i... voila!)

 

QRUuA_p50900121y.jpg

 

 

 

Slika 4... Nosaci fara, ideja od majstor Ace, klipnjaca od Zastave 101, biksna od PVC cevi za vodu

 

5CFrv_p50900131.jpg

 

 

 

Idemo dalje....... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja