Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

 

sediste... Negro, da li si mozda razmisljao da napravis neku custom verziju..da kontaktiras Bobana (Boban Zemun)...pa da napravite sediste specijalno za "devojku"  :D

 

Razmisljao ja o svemu i svacemu, nego mi nesto ne ide realizacija jer cekam sezonu monsuna u Australiji da prodje, onda dolazi sezona parenja kengura, a Bocvana mi ne da pozitivnu ocenu za studiju izvodljivosti pa kad se smiluju jos Zevs i ostali eto i meni onoga sto bih ja zeleo.

 

Ko razume - shvatice.

 

;D

 

PS Cek da dodjem do sedista, to su slatke muke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

 

 

Razmisljao ja o svemu i svacemu, nego mi nesto ne ide realizacija jer cekam sezonu monsuna u Australiji da prodje, onda dolazi sezona parenja kengura, a Bocvana mi ne da pozitivnu ocenu za studiju izvodljivosti pa kad se smiluju jos Zevs i ostali eto i meni onoga sto bih ja zeleo.

 

 

 

A da probas sa bacanjem pasulja? i malo wudu magije?  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo nas i posle malo igranja: stigla je zadnja viljuska sa skracivanja, skracena sa desne strane za 10mm. Prvo je izvadjen semering, zatim lezaj, skracena za 10mm, unutra produbljeno leziste lezaja za 10mm, centralna cev kroz koju prolazi osovina skracena za 10mm takodje i sve vraceno nazad. Ovako sada izgleda:

 

Slika 1. Zadnja viljuska u ramu...

 

9fdFj_p72001222.jpg

 

 

Neophodno je jos da se sa njene desne strane odmeri koliki odstojnik treba da se postavi, i spremna je za centrazu. Dotle:

 

Slika 2. Pogled sa leve strane...

 

ZO5ka_p72001211.jpg

 

 

Slika 3. Pogled sa desne strane...

 

q60Dv_p72001201.jpg

 

 

Sutra stizu trouglovi, a veceras rezervoar sa liposukcije...

 

a i slike....

 

;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

 

Razmisljao ja o svemu i svacemu, nego mi nesto ne ide realizacija jer cekam sezonu monsuna u Australiji da prodje, onda dolazi sezona parenja kengura, a Bocvana mi ne da pozitivnu ocenu za studiju izvodljivosti pa kad se smiluju jos Zevs i ostali eto i meni onoga sto bih ja zeleo.

 

 

 

A da probas sa bacanjem pasulja? i malo wudu magije?  :D

 

Jel one tvoje magije?  ;D ;D

 

 

 

Lepo napreduju radovi,svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

posto si viljusku skracivao samo sa desne strane,to znaci da ces tocak morati da pomeras u desno da bi bio u osi za osom rama,zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

posto si viljusku skracivao samo sa desne strane,to znaci da ces tocak morati da pomeras u desno da bi bio u osi za osom rama,zar ne?

 

Sedi, jedan!  ;D

 

Zakon akcije i reakcije kaze u LEVO!!! Moracu tocak da pomerim u levu stranu jer prilikom skracivanja desne strane cela viljuska je otisla u desno, te tocak treba posaditi u levu stranu. Nece biti mnogo potrebno pomerati ga, mislim da je nekih 5mm gruba mera. Pravu meru cu dobiti kada napravim cev koja ce prolaziti proz viljusku ciji ce spoljni precnik biti unutrasnji precnik viljuske, a unutrasnji precnik bice spoljni precnik moje osovine koja je uza. Kako ne bih sekao i slabio ram, odlucio sam se da ostavim moju osovinu (koja je sasvim lepo izdrzala do sada sa mnogo tezom viljuskom celokupno opterecenje) ali kako je ona uza od osovine za 900rr - moram da je napravim da bude "pasent". E kad to napravim, tek tada cu dobiti konkretan polozaj viljuske i onda ide centriranje tocka. Sada obzirom na zazor izmedju viljuske i osovine nema svrhe traziti bilo sta jer je prakticno i nemoguce, stalno se pomera.

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Imam jedno pitanjce: pumpa za kocnicu od cbr je zaribala i to dobrano. Pretpostavljam da je stajala puna posuda vode, tako da je zardjala i cevka koja dovodi ulje do pumpe (ne propusta nista) a i klip se ne mrda. Postoji li neko sredstvo da se to potopi da popusti rdja, pa posle detaljnog ciscenja da sve lepo osusim i nalijem ulje? Cak je i sraf zardjao unutra.

 

Plz, saveti dobrodosli, da se zanimam sa necim dok ne stignu delovi...

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da se javim i ja za danas. Kako nas narod kaze, majstor ne laze, majstor odlaze. Rezervoar trebao da bude juce - bio danas. Trouglovi trebali danas - ubedjivanjem sam doveden u situaciju da poverujem da ce biti sutra. Nije bitno toliko. Radostan sam zbog sledeceg:

 

Slika 1... Rezervoar i staro sedalo...

 

l9YDz_22072010001s.jpg

 

 

Slika 2... Isto to samo sa druge strane...

 

NYTQ9_22072010.jpg

 

 

Izgledace super. Samo jos da se nadje sedalo od sevenfifty.

 

E onda ne lezi vraze, dok se polako ali sigurno spremala moja malenkost na nastavak radova, dodje mi poziv od drugara, videsmo se (odavno nije bio kod mene u garazi), pogleda na masinu i rece: ti si budala i kreten. Sada cu da ti objasnim.

 

I objasnio mi je u nekoliko reci zasto je to tako i saglasan sam da mu skoro i poverujem, da nije o tome trebalo biti reci pre jedno 20 dana. No, nikad nije kasno, te je drugar spremio jedno iznenadjenje kako za mene tako i za sve vas u gledalistu. Iznenadjenje je u garazi, skoro da je spremno za ugradnju sa minimalnim izmenama. Kada budem imao realnije stanje sta sve treba popraviti i kako, izvestavam. Dotle, da ne cuje zlo, sve drzim u tajnosti. Na zalost, moram tako. Kako bi onda bilo iznenadjenje, zar ne?

 

;D ;D ;D

 

Da nastavim dalje: postavljao sam zadnju viljusku, sada idem u garazu sa detaljnim crtezom osovine i pripadajucih elemenata za kacenje u ram i sutra pravac kod majstora na sledece korekcije: treba skratiti cev koja ide kroz viljusku sa unutrasnje strane, odnosno napraviti novu koja ce imati manji unutrasnji precnik i bice kraca, napraviti dodatni odstojnik sa desne strane, i svesti sa tim viljusku sa tockom u centar koliko je moguce. Nakon toga pakujem viljusku u krajnji polozaj, a onda centraza zadnjeg tocka po njegovoj poprecnoj osi. Ima veselja...

 

;D

 

Pozdrav svima, imam posla...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Last update:

 

Nocas izvadio mere (do 02:30) za unustrasnjost viljuske u delu gde se kaci na ram, pravim unutrasju osovinu (ako se to tako zove) i sa desne strane cauru. Masinski crtez odnet u radionicu, danas ga prave, u ponedeljak odnose materijal na termicku obradu i kada bude gotov ide obrada na konacne dimenzije u utorak. Nadam se da cu tada imati u rukama napravljeno sto sam nacrtao pa da definisemo konacan polozaj viljuske u odnosu na ram. Kad se to zavrsi ide centraza tocka u viljusci.

 

Ocekujem da se pojavi majstor sa prebacenom osovinom donjeg trougla na odgovarajuci trougao od 900rr, a i Brka da se javi sa tim da li ima pinjon i osovinu. Nakon toga montaza prednjeg tocka.

 

Neko me pitase da li idu USD stapovi, ne, ne idu ali nije ni vazno.

 

Nocas smo hteli i da "zavrtimo" masinu da izmerimo kompresiju, medjutim u paketu sa manometrom ladno poslata dva ista nastavka, ali ne i nastavak za moju svecicu...  ::) Loodilo.

 

Uskoro iznenadjenje... samo da se izdogovaramo....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kako to uopste biva u zivotu, nije kom je nudjeno nego kom je sudjeno.  ;D Ovaj put na moju srecu.

 

O cemu se radi: postavim ja gotov rezervoar, staro sedalo i gledam i mislim da je to ok. Naravno da jeste, cim sam slikao.

 

Onda dodje drugar da pogleda, rec po rec i - odustao sam od rezervoara od sevenfifty i sedista bilo mog bilo tog od sevenfifty (koje btw. jos nisam ni uzeo a i pitanje da li postoji).

 

E onda krece loodilo.... I dalje nema osovine prednjeg tocka, u utorak tek najranije dolaze delovi za zadnju viljusku, ne mogu docekati majstora koji je preradjivao centralnu osovinu vuljuske (sutra dolazi) a onda kao grom iz vedrog neba moj ludi drugar sa svojim jos ludjim idejama. I onda se desava sta se desava, da ne duzim dalje evo malko slika sa neke strane... nisu kompletne, hocu da ostavim i nesto kao iznenadjenje a i da ne ureknem... pu, pu, pu  ;D ;D

 

Slika... Pogled od pozadi (sreca mi je okrenula ledja, to je njena omiljena poza) ...

 

ef9KO_p7230128.jpg

 

 

Slika... Pogled od napred...

 

fVVEZ_p7230129.jpg

 

 

Slika... Pogled na nesto sto ce se cuti ispod repa...

 

qnRpE_p7230130.jpg

 

 

Za one koji ne prepoznaju o cemu se radi: rezervoar je pao od Honde VFR!!! 2008. godiste, kao i rep sa sedistem, kao i zadnja svetlosna grupa kao i TOPOVI!!!

 

Otvaram akciju imenovanja azdaje na osnovu utrosenih delova od sledecih Hondi:

 

CB750F `81 - Boldor

CB750 '95 - Nighthawk (sevenfifty)

CBR900RR 'pitaj Boga koje godiste - Fireblade

VFR800 '08 - Interceptor

 

Znaci imamo: Boldor, Nighthawk, Fireblade i Interceptor. A sve Honda!!!

 

Ajmo ideje i komentari...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pa i nece, malo (xa, malo) ce izgledom da podseca ali ipak ide korman, normalne komande (ne one zbog kojih puca kicma nama debelima), napred nikakve plastike, eventualno mali vetrobran, koferi!!! tako da nece biti R nikako, ali ce da lici!

 

;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Da se od babe nikada ne moze napraviti devojka shvatis jednog jutra posle prepravki brdo "krseva" ali manje kosta nego da kupis nov motor.

Tako da samo napred, cekamo dalje radove. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da se od babe nikada ne moze napraviti devojka shvatis jednog jutra posle prepravki brdo "krseva" ali manje kosta nego da kupis nov motor.

Tako da samo napred, cekamo dalje radove. ;)

 

Ili od dobre babe dobijes losu djevojku sa stotinu mana. ;):D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Moram da kažem da to tek sad neće imati veze sa boldorom... I iskreno mi je krivo što ne zadržiš liniju starog boldora sa pojačanim karakteristikama  :(

Ali ne sumnjam da će i ovo ispasti dobro  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Covek napisa ovo:

 

Otvaram akciju imenovanja azdaje na osnovu utrosenih delova od sledecih Hondi:

 

CB750F `81 - Boldor

CB750 '95 - Nighthawk (sevenfifty)

CBR900RR 'pitaj Boga koje godiste - Fireblade

VFR800 '08 - Interceptor

 

Znaci imamo: Boldor, Nighthawk, Fireblade i Interceptor. A sve Honda!!!

 

Ajmo ideje i komentari...  Molim?

 

Ja videh samo ovaj predlog:

Poslao: tocrank

 

Honda Bolthawblaptor?

 

Meni nesto nista pametno ne pada napamet...

Negrutinka mozda ? Zelenko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja