Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa zamisli sad..za neki dan..neka uspaljena siparica koja bude citala ovo..zainteresuje se opasno ko je taj Scuba i pocne da zove na okacen mu broj..

I tako vari Scuba Negru ramoja, kad zvoni jednom..zvoni malo posle opet..a covek se taman vratio u rukavice i navukao masku..raspalio brener..

i tako prste varnice..telefon zvoni i kad se konacno javi..pocinje dahtanje u slusalicu..

I tako, Negro bi se iznervirao, Scuba takodje ..

i stvarno nema vise smisla da coveku ofujemo temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

i stvarno nema vise smisla da coveku ofujemo temu :)

 

Pa ti si prvi počeo ;D

Ali slažem se, nećemo više...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pa evo vesti za pazljive. Cuo sam se sa Raletom i dogovorili smo se da ne bi pravili zezalice raznorazne da oni navrate do mene (voljni da se provozaju) i pogledaju sta treba raditi kako bi znali da procene tajminge i novce. Kad se ta procena izvrsi - idemo dalje.

 

Ako ne postignemo dogovor - nismo, opet dobro i opet idemo dalje.

 

Cekam sada petak da dodje cika od koga treba da preuzmem rezervoar, sediste, etc, a onda izgladjujemo konacan izgled i definitivno krecemo sa ozbiljnim poslom.

 

Ima tu jos u blizini moje varosi i WaterJet tako da moze sve da se isece i napravi po crtezu bez nekih problema.

 

Javljam se dalje cim osvane nesto novo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Update: nedostajuci delovi u nedelju najkasnije kod mene (rezervoar, sediste, ...) tako da merenje ide tada.

 

Opran ram, viljuska, ... detaljnije sam zagledao projekat, bice zeznuto ali je i izazov ali i nije tako strasno... kontraverzno u potpunosti. U jednom trenutku stanem da razmisljam u sta sam se upustio, a u drugom mi je lakse jer ugledam resenje koje je ocigledno najbolje i relativno lako se sprovodi u delo... ali ipak mi je drago sto sam krenuo u ovu avanturu...

 

;D

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pratim :)

 

Samo kad odredis polozaj agregata(i teziste,da ne bi bio dosta tezi na jednoj strani)i polozaj zadnje viljuske sa tockom,i da se pravac lancanika gadja,posle je sve nogama u dupe :D(brzo i lako).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Plan je sasvim jednostavan. Postaviti zadnju viljusku i centrirati zadnji tocak u odnosu na ram. Zatim montirati prednji tocak i centrirati u odnosu na ram. Onda postaviti agregat u ram tako da se nadje balans, odnosno da mu se poduzna centraza podudari sa poduznom osom celokupnog motocikla. Ovo cemo postici ptivremenim varovima improvizovanih nosaca. Napred 2, ispod agregata vise napred dva i pozadi dva na sredini otprilike. Karter treba da bude u horizontali kada se namontira u ram, a visinu cemo odrediti tako sto cemo staviti rezervoar i na osnovu njega napraviti dovoljno prostora ispod, da bude prostora za smestanje poluge menjaca (da ne udara u ram ili da ne bude preblizu) a jos jedna sitnica je da prednji lancanik ostane u unutrasnjim gabaritima rama s jedne, i da isti navodi lanac da obidje oko osovine zadnje viljuske s druge strane.

 

Nadam se da nisam zakomplikovao.  ;D

 

Kada se sve ovo postigne, moja ideja je da se svede na konacan oblik prvo prednji trougao za kacenje agregata na prednje sipke (jer je to trenutno i najlakse), zatim da se kad se troglovi nameste u konacni polozaj naprave adekvatni nosaci za donji deo agregata, a naposletku zadnji nosaci. Time se u potpunosti zavrsava bukvalno najtezi deo posla.

 

Kada se agregat ufiksira, onda krecu igre bez granica sa ostatkom. Ostaje vise nego dovoljno posla i za tu sledecu fazu, ali ce svakim provlacenjem kabla, srafljenjem sedista, migavca, ovoga, onoga, sve blize dostizati konacni oblik.  ;D

 

Potrajace onoliko koliko od mene ne zavisi, a sto zavisi od mene nece ici ni tesko ni sporo. Samo sto relativno malo stvari od mene i zavisi  :P

 

Pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma dva mladica kad ti dodju u izvidnicu..sve ce da cucne na svoje mesto.. ;)

Samo im se penji na glavu..velika je vrucina..tesko se radi..

 

E to je nauka..a ne oni gejovi od chopera na kablovskoj..sve kupe gotovo i samo maltene usrafe...

 

Serbishe Grunfarije ;D

 

Fantastik

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Negrita nasla fotoaparat!!!!  :o :o :o :o

 

Zaturio se u jednoj njenoj torbi (nemoguce, zar ne?? ;D)

 

Danas stize onda jos fotografija (konacno pravih), a imam jedno pitanje za one sa malo vise iskustva:

 

Da li linija poklopca agregata (poklopac ventila gde su bregaste) koja je poduzna ujedno prati centrazu agregata, takodje poduznu? Mogu li se osloniti bez suvise peripetije na to? Kod mene JESTE bilo tako sa starim agregatom i verujem da je kod svih cb750 tako (ovih starijih). E sada, ako neko prati temu a ima sevenfifty, da li moze da pogleda kod sebe da li poduzna osa rama prati tu liniju?

 

Hvala.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo i slikovito sta sam mislio:

 

Na prvoj slici je ram sa oznacenom osom simetrije i centralnom linijom, dok je na drugoj slici oznaceno na agregatu logicka osa centralne linije, odnosno osa za koju mislim da je teziste agregata, da li sam u pravu ili ne?

 

Slika 1: RAM

 

afBxr_05ram.jpg

 

 

Slika 2: AGREGAT

 

91B80_06rc42.jpg

 

 

Zna li iko sigurno?

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Zna li iko sigurno?

 

Hvala.

 

Nadam se da cje ovo dati odgovor na tvoje pitanje:

 

bIs9A_image0011d.jpg

 

Kvalitet nije neki, slikano telefonom. Ja nashao motor na skupu u Panchevu danas i fotografisao.

 

A ti sad udri dalje...

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

 

Kvalitet nije neki, slikano telefonom. Ja nashao motor na skupu u Panchevu danas i fotografisao.

 

A ti sad udri dalje...

 

Pozdrav

 

Hvala Rikko na trudu, ali znam i ja kako stoje stvari kod boldorke, pitao sam se na sevenfifty da li je isto tako.

 

Dopuna: veceras stigli delovi, ne svi doduse ali opet dovoljno, sutra update. LM, nece ici kako sam planirao, rezervoar od sevenfifty je kraci, a sirina rama ne dozvoljava da "zajasi" ram tako da ce da najverovatnije otpadne. E sada, da li cistiti elektrolizom stari rezervoar ili ga blago ocistiti i razliti masu u njega radi zastite (mislim na one "plastifikacije" iznutra). Ili mozda izmislim nesto drugo. Uglavnom, stigli cajgeri od sevenfifty, fuzasteri, rezervoar, sutra bi valjalo da nadjem i sediste i zurka moze da pocne. Ne moze covek sve da ima pa to ti je. Sada imam i dva amortizera od sevenfifty a stavljam centralni koji jos nemam. Kakav apsurd.

 

8)

 

Idemo dalje. Sutra slike delova i update....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Hvala Rikko na trudu, ali znam i ja kako stoje stvari kod boldorke, pitao sam se na sevenfifty da li je isto tako.

 

Uh ono jes, vid' stvarno... Pardon, ja se izvinjavam. Ja video CB750 i setih se tvog problema. Nisam ni znao da se noviji model bash zove "Sevenfifty". :)

 

E pa nadam se da cje ovo onda ispraviti stvari:

 

cb750_front.JPG

 

Slika preuzeta sa sajta: http://members.liwest.at/madmax/motorrad.html Vlasnik kazhe da je ovo Sevenfifty :)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

To vec jeste sevenfifty. I izgleda da je to - to. Konacno bi trebalo da dodjem i u posed sedista danas i epopeja se nastavlja.

 

Hvala Rikko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo ga ja. Stigli u garazu stapovi od cbr900rr, donji i gornji trouglovi sa heblovima, prednji tocak 16" sa dva diska i cetvoroklipnim klestima. Sve od 900rr. E sada, fali mi osovina prednjeg tocka, heblove i trougao hocu da promenim za korman (beky se javio ali mu je konstantno prepuno sanduce), centralna osovina donjeg trougla je kratka za 1cm (wtf) tako da sad krece pravo zezanje. Fali mi i pinjon. Uzas.  

 

Apel: da ne otvaram temu, ako neko ima u visku osovinu prednjeg tocka sa pinjonom za cbr900rr stariju nek se javi, rado cu pazariti od njega...

 

Sutra nastavljam dalje. Stavio sam neku gumu napred samo radi centraze. Sutra cu pokusati da montiram kako-tako prednji tocak i dam zadnju viljusku na vadjenje lezaja, skracivanje na meru i stavljanje novog lezaja (sira je od predvidjene pozicije u ramu). Takodje je stigao i centralni amortizer.

 

Postupak: Postaviti prednji tocak u centar. Skratiti zadnju viljusku po sirini i montirati u ram. Na osnovu prednjeg tocka i ose rama centrirati zadnji tocak. Kada se centrira on, namestiti agregat u polozaj kako treba da bude. Iseci trouglove napred za sastav rama i agregata, usrafiti iste. Nakon toga odrediti nagib agregata i navariti sa donje strane rama nosace za donje rupe na agregatu. Nakon toga napraviti trouglove i distancere za iza agregata. Zatim na glodalici obraditi nosac zadnjeg lancanika da se dovede u osu prednjeg. Zatim odrediti polozaj zadnjeg amortizera i navariti drzac istog ispod sedista. Nakon toga - pesma.....

 

A dotle - znoj, suze, ... sve ostalo....

 

Pozz

 

EDIT: Definitivno je od sevenfifty preduga centralna osovina sa donjeg trougla sto se mozda i moze resiti podizanjem i pravljenjem odbojnika ali mi nekako štrči, a od 900rr je zahebana ko kratko ćebe, a tako se i ponaša. Fali joj 5mm da uhvati navoj sa gornje strane. Plašim se da ni odabirom drugačijih ležajeva nije moguće dobiti tu dimenziju pa sam SADA (znači pre koji minut) doneo od neke krosaljke jamane trougao donji sa osovinom i gornji sa nosačem kormana i čik pogodi ko sam? Neviđeno ali sve pasuje kao savršeno. Čak i ležajevi čuče kao da su tu oduvek bili. Znači pojma nemate koliko radosti se rodilo u meni u trenutku kada sam shvatio da to može.... Ostaje da improvizujem osovinu prednjeg točka do pristizanja iste (i pinjon, niko se ne javlja da ima????), i koliko sutra dam zadnju viljusku na izbijanje ležaja, skraćivanje sa desne strane na glodalici, montiranje novog ležaja i pravljenje hilzne radi postavljanja moje osovine koja je uža od njene.

 

Ovo je bio zalet.... idemo.....  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

...samo da se zapljunem da pratim temu!  ;D

 

...negro, samo napred!

 

Cuo sam da si dobar majstor..deder pomozi coveku sa nekim savetom ako znas..

Negro se upustio u zajebanu igranku..a sponzora nema li nema..

Ima sebe, volju i nas.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Hvala momci.... ima volje, ima zelje, ima strpljenja, ... pa polako...

 

LM, novi momenti: trouglovi od kojih pasuje duzina osovine su za stapove 41mm a moji od cbr su 45 tako da ce ici na obradu na glodalicu.... jbg...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

dali ce ostati dovoljno mesa posle obrade?i dali je raspon rupa za stapove isti?da ti se posle nebi javio problem kod kocuonih kljesta i diskova,ako raspon stapova nije isti kaop na 90orr.dali mozes da iskoristis trouglove od 900rr a da samo zamenis osovinu u vratu

?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Nosim zadnju osovinu od 900rr na skracivanje kako bi upala u otvor u ramu koji je 8mm uzi od osovine, pa mora da se produbi i leziste za lezaj unutar osovine. To nosim sada na obradu, a trouglove prvo na papir, uraditi projekciju trouglova od 900rr i ovih koji mi odgovaraju, pa onda odluciti sta dalje konkretno. Da li izbijati osovinu koja ima duzinu pa montirati u trougao od 900rr ili moze da se iskoristi ovako kako jeste. Ali to se dobija empirijski i metodom probe i greske, ne bas uz pomoc stapa i kanapa ali papir, olovka i subler su cudo..

 

;D

 

Takodje je potrebna i liposukcija rezervoara sa unutrasnje strane kako bi mogao da "zajaši" ram. Originalni ram od sevenfifty ima centralnu cev u gornjem delu, a ja pored nje imam i dve bocne pa "malo" smetaju...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Otisla zadnja viljuska na glodalicu, izbijanje lezaja, skracivanje za 10mm, produbljivanje lezista lezaja za osto toliko iznutra, skracivanje unutrasnje bolcne za toliko i montaza sutra.

 

Trouglovi sa otvorom od 41mm NEMAJU istu geometriju kao 900rr, tako da sutra nosim donji od rr da se izbije osovina i da se montira osovina koja ce biti adekvatna za moj vrat na ramu. Takodje, gornji trougao nema mesta da se naglavi volan (korman, kako god), tako da i dalje stoji zamena trougla za neki sa nosacem kormana.

 

Sutra ide i konacna provera moze li se naci pinjon, prednja osovina i bolcni, tako da je to - to za sada. Otisao rezervoar kod limara na liposukciju sa donje strane kako bi se uglavio u ram, a ja krecem u potragu sedista.

 

Znaci, trazim sediste od sevenfifty... (cika od koga sam pazario delove nije mogao da ga nadje nigdi...)

 

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

...samo da se zapljunem da pratim temu!  ;D

 

...negro, samo napred!

 

Cuo sam da si dobar majstor..deder pomozi coveku sa nekim savetom ako znas..

Negro se upustio u zajebanu igranku..a sponzora nema li nema..

Ima sebe, volju i nas.. :)

 

Hvala  ;)

Zato i pratim temu, kad mi padne ideja neka...kao sad ova  :P

 

sediste... Negro, da li si mozda razmisljao da napravis neku custom verziju..da kontaktiras Bobana (Boban Zemun)...pa da napravite sediste specijalno za "devojku"  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja