Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Gojko careeeee.....ovo izgleda zahebano mucho!!!

 

Kad cemo tvoj da preradimo, ima kod Gojka puna garaza delova steta da propadaju. ;D

 

Kad kupim CBX-a...ovaj ide kod "kozmetičara"  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

bravo negro samo napred pratim budno temu a zadnja guma je do oo al ces da ga obaras sad nema ti izvlacenja da  ne moze :D  ;D ;D ;D ;D

 

Nisam se ja ni izvlacio da ne moze, moze i te kako, samo nisam brzao...  ;D

 

Danas stigla dizalica za motor, ranije je bilo da se nadje u Metrou a sada bila na Limundu, slike sutra.

 

A mozda se i dogovorim za prednji kraj od gsxr750 od kolega Brke, sa sve belom felnom (i zadnja bela i prednja bela a ja Negro!)  ;D

 

Polako i pun gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dogovoren prednji trap, plivajuci diskovi, cetvoroklipne kocnice, guma 17, solidni stapovi, za heblove cu da razmislim da li cu da ih menjam, ali cini mi se da hocu...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Samo smo se dogovorili, i dalje nisam preuzeo prednji kraj jer nema dovoljno kintaća. Čist račun - duga ljubav. Sačekaćemo da se odmasti ram, sredi garaža, montira novi agregat na dizalicu, premeri sta treba da se seče, buši, pravi, ovo, ono, pa onda dolazi valjda i prednji trap na red...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

A evo i poruke koja je stigla u pp ali sam dobio dozvolu od autora da je podelim sa vama:

 

Druze pratim ovaj tvoj projekat,ako treba pomoc oko farbanja,stojim na usluzi,ali samo ako bi farbanje bilo u sklopu imena kako radis motor,CUSTOM ;) ;D

Zaista,ako ti treba moja pomoc tu sam,voljan sam da ti odradim,nesto da bude jedinstven,posto verujem da ce ceo motor biti jedinstven,a kostace te samo kolko i mene materijal.

Pozz,i srecan rad

 

Sta drugo reci o ovome osim jednog velikog HVALA za sve koji nude pomoc ili su vec pomogli.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo posle nekog vremena i stihijskih desavanja na koje nemam previse uticaja, vracamo se temi i svakako radu.

 

Nije se nesto preterano izmenilo osim sto sam sredio jos malo garazu, pocistio malo vise i to je skoro sve. Stigla dizalica, postavljen agregat na istu, ram nije skroz odmascen ali je skroz rastavljen od svega sto nije ram i sada nastavljam.

 

Slike sutra po danu, vec sam video da ce problem biti uklaviriti prednji i zadnji lancanik, nikako se ne mogu iskoristiti rupe i nosaci starog agregata nego sve mora da se napravi novo, osovina zadnje viljuske deblja od rupe, a viljuska sira za 5mm od unutrasnjeg prostora tako da sada stvarno dolazimo do dimenzije "custom"-izacije cele masine.

 

Na zalost jos nisam preuzeo rezervoar i sediste od sevenfifty tako da su mi i tu ruke trenutno vezane jer ne znam koliko je potrebno postaviti novi agregat nisko u odnosu na gornji deo rama da rezervoar nesmetano stane.

 

Kako vec vidim skoro sve probleme konacno u celini, neophodan mi je ne inzinjer nego dobar MAJSTOR! Majstor treba da bude bravar, da ume da napravi na strugu, da ume da zavari kako treba, da poznaje materijal. Ako neko ima takvog - slobodno neka preporuci. I naravno, nezaobilazno u nas, da ne bude skup  ;)

 

Prvo bih hteo da i ovde napomenem da cu sve delove prodavati koji ostanu u visku tako da slobodno mozete da me kontaktirate na pp ili mail ili telefon koga zanima nesto od delova i eventualno koga interesuje sta sve imam jer imam dosta da nabrajam pa ne bih da gnjavim ovde. Prodat je prednji tocak, a zadnji je rezervisan. Kontaktiran sam za stapove, trouglove i korman, ostalo stoji neprodato. Izvolte.

 

Pozdrav svima i idemo dalje...

 

8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

vidim ja da ces do kraja da mi doteras tu pumpu za vodu,da od nje napravim motorce  ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

Zaboravih da napisem: danas sam kontaktirao jedan auspuh servis koji se bavi auspusima za automobile. Imaju masinu za savijanje cevi od precnika 32mm, 38mm, 40mm, 42mm, ... (nisam najsigurniji za 40 ali mislim da mi je i to rekao). LM, na mojoj masini ce biti 42mm do agregata, a onda suzenje na 38mm. Presrecan sam jer cu izgleda moci da napravim kod ljudi (i savijem kako ja hocu) kompletne grane!!!  ;D ;D ;D

 

Razmisljam o opciji 4 u 2, sa 2 topa a ispred agregata da ih poprecno sastavim medjusobno... Ideje?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

2 u 2 meni najlepse

 

Na to sam i mislio, dve leve u jednu sa leve strane a dve desne u jednu sa desne, eventualno ispod da se sastave jednom poprecnom...

 

Mislio sam na ideje u smislu da li topove gadjati pod rep negde ili bocno nize i tako... sigurno cu praviti i bocne kofere, verovatno alu kao Lalajko u temi koja vec postoji, a mozda i hard top case. Namena motora ce biti putovanjaaaaaaaaaaaa..................................... da se razjasnimo, nikako divljanje i trkanje i tockarenje i ostalo nje.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Meni ovo skroz ok izgleda

 

2007_Kawasaki_Z1000.jpg

 

Ako turiš čunkove pod rep postavlja se pitanje termoizolacije Negritinog donjeg dela leđe  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Upravo se dogovorio sa majstorom za izduv. Da napravim mustru od gvozdja 6mm svih cevi koje hocu da savije i da odnesem. On savije sve po mustri od cevi koje hocu i to zadovoljstvo na ukupnu duzinu od 4-5m (nismo precizirali) moze da bude oko 4000 dinara. Samo da savije, sa njegovim cevima. Onda da nosim ko ce to da isece sastave i da izvari.

 

;D

 

EDIT: Cevi da budu 38mm, samo na delu gde dolaze do agregata moraju malo da se prosire, a i da se nabaci prsten od cevi 42mm a ovu od 38 kako i mogao da se adekvatno pritegne uz agregat uz pomoc polutki. Mislim da to nece biti problem.

 

E jos jedno pitanje: koji fi cevi staviti na kraju, kakva su iskustva za topove? Da li postoji najcesca dimenzija otvora topa ili ne?

 

Pozz.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

@wice: video sam temu a ti budi slobodan i posalji pp ili sms ili mail sa ponudom ako si zainteresovan. Za sada sve ulazi u obzir, a konacnu odluku sta ce biti donosim neposredno pre konkretnog segmenta rada.

 

LM, da nastavim sa izvestajima: sutra ili prekosutra bi trebalo da pokrenem agregat da zabrunda pre pocetka varenja i konacne prerade. Sutra ciscenje delova u detalje (ovih koji sigurno ostaju).

 

Kad probam i pronadjem sve delove koji mi trebaju jos (a to je jako brzo) otvoricu temu za rasprodaju delova koji mi ne trebaju. Cene ce biti potpuno realne i skromne, ne dam u bescenje ali necu ni da preterujem kao neki sa kojima sam imao kontakt ranije za mene kada su trebali delovi. Za sada rezervisan zadnji tocak, prednji je prodat, stapovi su skoro rezervisani (moji) a verovatno i trouglovi i prednja kociona kljesta. Spisak uskoro.

 

Ako nekome nesto treba - slobodno zovite i trazite, ako ne treba nemojte. Slede dalji izvestaji o desavanjima.

 

Majstori koji misle da mogu da pomognu ili vide da mogu da budu konkurentni cenom/kvalitetom neka se jave. Trenutno i dalje trazim resenje za izduv, kao i za varenje, bravar, znate o cemu pricam. Izvolite. Ili ako nema majstora da cujem preporuke.

 

Hvala svima.

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

CB1300F, nova ako se ne varam...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kako sve ide po planu al za malo, i stvaranje masine i dalje prati trend.

 

Ne mogu da nadjem dobrog majstora koji hoce da radi na mojoj masini. Ne trazim da radi dzabe, ali isto tako ni da me dere. Jel to mnogo tesko?

 

Tako da i dalje trazim majstora.

 

Ako neko ima da se ponudi ili zna nekoga ko zna (a nije Djura) - izvolte. Znaci treba mi majstor koji ume da navari nosac, da obradi materijal, da napravi eventualno dostancer, ko prati temu zna sta treba majstor da uradi.

 

Za sve koji zele da pomognu - sada je trenutak za pomoc prijatelja.  ;)

 

Cekam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Vidi sa Scubom i kumom mu Raletom..

 

Laboratorija gvozdja ;)

 

Pravo zboris decace.  ;)

 

A i komsija mi radi kod njih u zgradi... a i Popsy zadovoljan ... a i mnogi drugi...

 

EDIT: Ima li ko zicu? Preselili su se iz Stanka Vraza...

 

EDIT 2: Zvao upravo komsiju, on ima Scubin broj pa ga vabim i javljam dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Stize na pp..

 

da ga ne zovu mlade shiparice bezveze..ozenjen covek..Prevrtanje očima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja