Jump to content

Moto Zajednica

Motul 15w50 fush

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Očigledno je da vlada zamešeteljstvo na tržištu ulja, tu nema zbora.

 

Jel kod ovih ima preporuka za vazdušni antifriz il si to onako uopšteno izneo?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

E sit sam se nasmejao antifriz za vazdusaru hahahhahahahha...to su kao one price da sipas kompresiju i da ti ne valja kalprcna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

E sit sam se nasmejao antifriz za vazdusaru hahahhahahahha...to su kao one price da sipas kompresiju i da ti ne valja kalprcna

 

To govori o ne brizi proizvođača i trgovaca prema nama kupcima, sve je uvaljivanje zaključno sa ordinarnim falsifikatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Očigledno je da vlada zamešeteljstvo na tržištu ulja, tu nema zbora.

 

Jel kod ovih ima preporuka za vazdušni antifriz il si to onako uopšteno izneo?

 

 

Na jednom od tih "helper-a" sam dobio takav rezultat, davno to bese ne secam se gde to bi, ali prica je bila da uz to i to ulje preporucuju i taj i taj antifriz za taj motor.

 

Ono sto ne pise na sajtu, eto npr. nude meni izmedju ostalog i 10w 30 ulje. Proizvodjac kaze sipati 10w 30 ulje, ako se motor vozi na temperaturama nizim od - 25 stepeni. Voleo bih da vidim nekog da vozi na toj temperaturi, ali eto proizvodjac uvrstio i tu opciju, a isto tako i proizvodjaci ulja napisali kao opciju, s'tim da nigde ne napominju uslove voznje, pa izgleda najnormalnije da treba sipati 10w 30, a na 30+ stepeni nisam siguran koliko je to dobro.

 

Isto vole da ponude spektar proizvoda koji iskljucuju Racing i 2t ulja, pa ostane 5-6 modela, mislim da sam na Bel Ray imao takav rezultat. Toliko znam i bez njih, pa bas i nije od pomoci. Deluje mi da je tabela vise komercijalnog karaktera da bi kupio sta god nadjes u prodavnici od njihovih proizvoda, nego da je cilj da preporuce ono sto je optimum za odredjeni agregat.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Očigledno je da vlada zamešeteljstvo na tržištu ulja, tu nema zbora.

 

Jel kod ovih ima preporuka za vazdušni antifriz il si to onako uopšteno izneo?

 

 

Na jednom od tih "helper-a" sam dobio takav rezultat, davno to bese ne secam se gde to bi, ali prica je bila da uz to i to ulje preporucuju i taj i taj antifriz za taj motor.

 

Ono sto ne pise na sajtu, eto npr. nude meni izmedju ostalog i 10w 30 ulje. Proizvodjac kaze sipati 10w 30 ulje, ako se motor vozi na temperaturama nizim od - 25 stepeni. Voleo bih da vidim nekog da vozi na toj temperaturi, ali eto proizvodjac uvrstio i tu opciju, a isto tako i proizvodjaci ulja napisali kao opciju, s'tim da nigde ne napominju uslove voznje, pa izgleda najnormalnije da treba sipati 10w 30, a na 30+ stepeni nisam siguran koliko je to dobro.

 

Isto vole da ponude spektar proizvoda koji iskljucuju Racing i 2t ulja, pa ostane 5-6 modela, mislim da sam na Bel Ray imao takav rezultat. Toliko znam i bez njih, pa bas i nije od pomoci. Deluje mi da je tabela vise komercijalnog karaktera da bi kupio sta god nadjes u prodavnici od njihovih proizvoda, nego da je cilj da preporuce ono sto je optimum za odredjeni agregat.

 

 

 

Izvini, da li si nešto od ovog nelogičnog što si izneo našao na sajtu Q8 ili samo kod nekih drugih. Pitam da ne bude zabune.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

jasveram od napolje i prodajem motul i silkolen,pa sam se naslusao svakakvih prica od ulja u vise boja otpakovanih iz istog kartona,a ne kupljenih na raznim mestima o paljenju lampica kod zagrejanog motora...napolju majstori i inzinjeri kazu da samo neke jamahe mogu da pale lampicu a da je pritisak ipak u redu negu konstrukcija ujnik kanala nije dobra.majstore morate drzati za gusu prlikom sarvisa sve sipaju bez obzira na boju,a to ne priznaju sipaju vise ulja pa kad ga terate ful hoce da istera ulje pa eto prilike za nov servis,prodavci su posebna prica ja im predlazem da istetoviraju ,,ti si prvi koji se zali,, da nemoraju to da ponavljaju.situacije je daleko od dobre ,bice dobra kad bude bilo 20 proizvodjaca ulja na nasem trzistu a to ce biti kad budemo bogati ko nemci a to nece biti nikad do tad sve proveravajte po 5 puta pa onda sebe jos 5 puta jer tako ce jedino da valja.sto se tice bardala i drugih ulja pogledajte cene na netu u americi motul je od 2 do 3 puta skupli od americkih ulja to nije zato sto je preko bare jer ima evropskih ulja za 3.5 dolara ful sintetika to vam govori sve o kvalitetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ja se svaki dan vozam na miseluku vozim motor 25 godina imam priliku da nabavim ulje  iz moto kluba u nemackoj jeftinije nego u radnji pa da ga ovde preprodam,to mi dodje kao hobi jer vajda je slaba  nudili su mi motul po extra ceni odavde ali ja se ne usudjujem da ga uzmem zbog ovakvih prica , ali verujta napolju sta ste platili to ste i dobili,u motoradu ponekad izidje klub miliiom,tojest likovi koji predju milion kilometara sa motorom se jave.deda presao za 6 godina milion kilometara  100% provereno izracunajrte kolko je to dnevno da se smrznes na starom bmw-u menja ulje na 2 nedelje  da ga citiram,,ulje renomiranih proizvodjaca,,i motor ide ko djavo inace ulje sto skuplje to bolje,postoje ujla koja su pre 30 godina kostala 100 maraka litra i menjala se na 100000km na autu previse se opterecujemo ovom temom ali nismo krivi  dekintirani smo pa se plasimo  au drzavi sve prevarant do prevaranta.ja sam 100% SIGURAN DA MI JE ULJE OK JER  JA SAM SVAKI DAN U DJIRU  MOTOROM SA LJUDIMA I NISAM BLESAV DA PRODAJEM NESTO U STA NISAN SIGURAN.covek je ispravno primetio da sa dole talozi parafin jer on je sastavni deo svakog ulja ali ulje sme da parafinirizira samo na exta hladnoci necu da lupam zaboravio sam na kolko. a nikako na plus 20,ja pretpostavljam da nam prodaju i klasirano ulje  i da je ustvari to glavni problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

kladim se da ovo izgovara u jednom dahu ;D

 

Ja sam ga tako pročitao, sad mi se vrti u glavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

kladim se da ovo izgovara u jednom dahu ;D

 

Ja sam ga tako pročitao, sad mi se vrti u glavi.

I tebi? Meni bilo truba da se zalim jer sam mislio da sam samo ja u konfabulaciji ..... :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

svima se izvinjavam zbog gramatickih greski,ali ovo mi je prvi tekst koji sam u zivotu kucao na compu pa mi sve zivo predstavlja problem. kad hocu da ispravim nesto skroz se zaglibim,a i nemacka tastatura pravi problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

svima se izvinjavam zbog gramatickih greski,ali ovo mi je prvi tekst koji sam u zivotu kucao na compu ..

 

Ništa se ne sekiraj :)

Jest' da je bilo malo zeznuto pročitati, ali uz dobru koncentraciju je bilo moguće :) Polako, već ovaj drugi post ti je bolji :) Nije toliko bitno da bude gramatički 101% tačno, ali bar obrati pažnju da staviš tačku na kraju rečenice, u protivnom test gubi smisao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Znam da je van teme ali evo.....Ja koristim 15 w 50 duble ester sinteticko,najskuplje ulje Motul.Prezadovoljan sam jer ne trosi ni gram ulja bajk.Ko pise da Motul ne valjda lupeta gluposti za medalju.Ne valja ni jedna kopija bilo kog ulja.A original Motul je bio na moja oba motora i odlican je.Jedino sto neka ulja bolje leze nekim agregatima i to je jedini razlog eksperimentisanja u tom smislu.Probacu da vidim pa idemo dalje na Repsol.Posle toga se verovatno vracam na Motul.

Sad sam resio da probam Ipone full power katana koje je isto puno sinteticko ulje.Danas je stiglo od ovlascenog uvoznika KDM.

Prvo ide ispiranje agregata pa sipanje novog ulja.To je obavezno kod ovakvih promena i preporucujem svima.Razlog promene je cisto znatizelja.

Javicu utiske.Kutija je malo cudna tj. lici na neku kopiju ali se nadam da je KDM korektan.

Cak nema ni bazdarene mere na providnom bochnom delu za sipanje. ??? Nalepnice nisu duple tj. bas su proste.Ali bice valjda sve ok.Ovo pisem jer cu ovde napraviti komparaciju i javicu utiske ovde.

Evo fotki.

5630BB44-449E-164C-AADA-AE4B8CAB70F6_thumb.jpg

 

BEED8210-5827-FA44-92F0-29A36217DFF2_thumb.jpg

 

43883CF3-F4AC-D448-A590-D989A407B2F0_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Nije bilo tih linija ni na kantici koju sam ja kupio!

 

Dakle, nije mi jasno koji je kreten to radio i zasto? Kupljena je u KDM-u, takodje.

 

A, sto se tice Motula, svaka stvar kupljena od direktnog uvoznika bi trebala da bude original.

Ako niste u blizini takvoga, onda bi trebalo traziti deklaraciju na kojoj pise ko je uvoznik i to je otprilike sve sto mozete da uradite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

To što na dekleracioji stoji ko je uvoznik ne znači da je ulje paravo i originalno, ne mislite da je to ikakva garancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

To što na dekleracioji stoji ko je uvoznik ne znači da je ulje paravo i originalno, ne mislite da je to ikakva garancija.

Tom paronojom dolazimo do sledeceg:" otkud znam da je ova IPONE,koji sam nabavio iz Francuske orginal?I tamo neko falsira garant...ILi svercuje fals iz Spanije.A u Spaniji ima falsa..."....E jbg onda..Onda da odemo direktno u fabriku i trazimo da na natoce par litara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uvoznik je preduzeće ko i svako drugo i može bilo koju robu nabavljati i prodavati ne samo iz uvoza. Štampanje etikete se radi na najobičnijem štapaču i lepi na bilo šta. Generalno se ne možeš zasigurno znati dal je nešto stvarno iz uvoza ili samo etiketirano tako. Mnogi se uzdaju u sigurnost time što su kupili kod uvoznika ili što na kantici stoji takva etiketa.  Pvc ambalaža se pravi po želji, kartonsko pakovanje takođe i naravno dekleracije. Na žalost, paranoja kod nas ne može ostati u tom domenu već je ružna realnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Znam da je van teme ali evo.....Ja koristim 15 w 50 duble ester sinteticko,najskuplje ulje Motul.Prezadovoljan sam jer ne trosi ni gram ulja bajk.Ko pise da Motul ne valjda lupeta gluposti za medalju.Ne valja ni jedna kopija bilo kog ulja.A original Motul je bio na moja oba motora i odlican je.Jedino sto neka ulja bolje leze nekim agregatima i to je jedini razlog eksperimentisanja u tom smislu.Probacu da vidim pa idemo dalje na Repsol.Posle toga se verovatno vracam na Motul.

Sad sam resio da probam Ipone full power katana koje je isto puno sinteticko ulje.Danas je stiglo od ovlascenog uvoznika KDM.

Prvo ide ispiranje agregata pa sipanje novog ulja.To je obavezno kod ovakvih promena i preporucujem svima.Razlog promene je cisto znatizelja.

Javicu utiske.Kutija je malo cudna tj. lici na neku kopiju ali se nadam da je KDM korektan.

Cak nema ni bazdarene mere na providnom bochnom delu za sipanje. ??? Nalepnice nisu duple tj. bas su proste.Ali bice valjda sve ok.Ovo pisem jer cu ovde napraviti komparaciju i javicu utiske ovde

 

Testovi o kvaliteti i učinkovitosti ulja rade se na kilometražama od 50.000 pa do 100.000 km kada se mjeri snaga na ispitnom stolu i uspoređuje sa mjerenjima kad je taj motor bio novi i nakon perioda razrade od 3-5.000 km.

Zatim se motori rastavljaju i snima se stanje dijelova (čistoća klipova,ventila,eventualna zapečenost karika,stanje filtera i komponenti u mjenjaču) i mjeri se potrošenost (stublina,karika,klipova,ležajeva,vođica i vrata ventila,bregastih osovina,elemenata transmisije itd.) u odnosu na referentan proizvod(tj. neko drugo standardno ulje).

 

Sve to ćeš odraditi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidim da je većina došla do zaključka da direktnom kupovinom Motula kod uvoznika -  MAS-a nemaju primedbi na kvalitet ulja. Prema tome za Motul odsad u Ulicu Jovanke Radaković i nema problema. :D

 

Kopija i prevara će uvek biti ali to ne znači da Motul kao vrhunsko ulje treba otpisati, naprotiv!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Znam da je van teme ali evo.....Ja koristim 15 w 50 duble ester sinteticko,najskuplje ulje Motul.Prezadovoljan sam jer ne trosi ni gram ulja bajk.Ko pise da Motul ne valjda lupeta gluposti za medalju.Ne valja ni jedna kopija bilo kog ulja.A original Motul je bio na moja oba motora i odlican je.Jedino sto neka ulja bolje leze nekim agregatima i to je jedini razlog eksperimentisanja u tom smislu.Probacu da vidim pa idemo dalje na Repsol.Posle toga se verovatno vracam na Motul.

Sad sam resio da probam Ipone full power katana koje je isto puno sinteticko ulje.Danas je stiglo od ovlascenog uvoznika KDM.

Prvo ide ispiranje agregata pa sipanje novog ulja.To je obavezno kod ovakvih promena i preporucujem svima.Razlog promene je cisto znatizelja.

Javicu utiske.Kutija je malo cudna tj. lici na neku kopiju ali se nadam da je KDM korektan.

Cak nema ni bazdarene mere na providnom bochnom delu za sipanje. ??? Nalepnice nisu duple tj. bas su proste.Ali bice valjda sve ok.Ovo pisem jer cu ovde napraviti komparaciju i javicu utiske ovde

 

Testovi o kvaliteti i učinkovitosti ulja rade se na kilometražama od 50.000 pa do 100.000 km kada se mjeri snaga na ispitnom stolu i uspoređuje sa mjerenjima kad je taj motor bio novi i nakon perioda razrade od 3-5.000 km.

Zatim se motori rastavljaju i snima se stanje dijelova (čistoća klipova,ventila,eventualna zapečenost karika,stanje filtera i komponenti u mjenjaču) i mjeri se potrošenost (stublina,karika,klipova,ležajeva,vođica i vrata ventila,bregastih osovina,elemenata transmisije itd.) u odnosu na referentan proizvod(tj. neko drugo standardno ulje).

 

Sve to ćeš odraditi?

Ti mora da si iz Bosne? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Govorim o tome da li ce biti tisi menjac(ovo mi je najvaznije),tisi agregat,temperatura agregata(neki se u temi Bardahl uja zale da  im je temp motora veca) i kako ce spajati na lameli(neki se zale da im proklizava nakon prelaska na drugo ulje).

Ovo gore stio si napisao zna i moja baba.Bas ti havala sto si me naucio. ;D ;D ;D ;D Da i ja u mojih 40 naucim nesto. :D

Ali ipak mislim da si iz Bosne. ;D ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Govorim o tome da li ce biti tisi menjac(ovo mi je najvaznije),tisi agregat,temperatura agregata(neki se u temi Bardahl uja zale da  im je temp motora veca) i kako ce spajati na lameli(neki se zale da im proklizava nakon prelaska na drugo ulje).

Ovo gore stio si napisao zna i moja baba.Bas ti havala sto si me naucio. ;D ;D ;D ;D Da i ja u mojih 40 naucim nesto. :D

Ali ipak mislim da si iz Bosne. ;D ;D ;D ;)

 

Sve to što si nabrojio nema veze sa kvalitetom podmazivanja dijelova motora, nego su samo

popratni efekti koji ovise o dosta toga. Pa i o motoru. A imam i ja 40, a ovaj "iz Bosne" bome

i podosta više! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Ima veze itekako sa kvalitetom ulja a to su pocetni signali.Sto je najvaznije,nov motor ne bi trebalo da trosi ulje.A desavalo se i to kod loseg ulja tj.kopija.Zato sam naveo sve ono gore.Svi moji motori su bili novi pa i sada.Znaci,uslovi su isti.Uporedicu i dacu utisak.Pogotovo sto je viskozitet ulja prethodnog i novog ulja skoro isti kao i baza..Pametnom ne treba objasnjavati a oni drugi ionako nece razumeti,.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ima veze itekako sa kvalitetom ulja a to su pocetni signali.Sto je najvaznije,nov motor ne bi trebalo da trosi ulje.A desavalo se i to kod loseg ulja tj.kopija.Zato sam naveo sve ono gore.Svi moji motori su bili novi pa i sada.Znaci,uslovi su isti.Uporedicu i dacu utisak.Pogotovo sto je viskozitet ulja prethodnog i novog ulja skoro isti kao i baza..Pametnom ne treba objasnjavati a oni drugi ionako nece razumeti,.. ;)

 

He, he, nije to tako jednostavno kako izgleda, niti je mjenjač nešto na osnovu čega se mogu donositi

točni zaključci. Što se ulje pri zagrijavanju više razrijedi, lakše će se šaltat u većini slučajeva zbog

manjeg otpora, a najviše se razrijedi loše mineralno ulje. Ester npr. puno bolje drži viskoznost pri

zagrijavanju, što može ponekad rezultirati malo otežanim šaltanjem. Po tom ispada da je minerala

bolja, a nije. Isto je i sa potrošnjom ulja, to ovisi o mnogo čemu. Popratne pojave su ti kao nuspojave

kod uzimanja lijekova - to što te boli glava od nekog lijeka, ne znači da je on u svojoj osnovnoj funkciji

lošiji od onoga od kojeg te ne boli glava. Evo ti primjer sa mojim motorom, stara XTZ 660 Tenere.

Motor po sluhu najljepše radi na nešto 20W-50, minerala ili polusint. Ne potroši ga previše, motor

je miran, prede ko beba, ne dimi. Kad stavim npr. Motul 5100, dakle polusint na bazi estera, isto

lijepo radi, no potroši ga više i ponekad jako zadimi. Zašto Danice? Zato što ester ulja puno bolje

ispiru motor od nečistoća i gareži od bilo koje minerale, pa to smeće sagorijeva i dimi. Takodjer mi

na Motul 5100 ponekad mjenjač otežano šalta, nije ništa jako, no osjeti se. I sad laički gledano,

moglo bi se reći da je Motul lošiji! No kako možeš znati koje ulje bolje podmazuje mehaničke

dijelove motora? Nikako, možeš samo izvući krive zaključke, jer otežano šaltanje uopće o tome ne

govori. Niti sama potrošnja ulja. Što ti više gareži ostane u motoru, zadihtat će zazore i pore i

na neki način dodatno brtviti. Do određene granice.

 

Osim toga, stari motori, pogotovo zračno hlađeni, imaju veće zazore, tako da im više pašu neka

ulja, a novijima neka druga. Teško, tj. nemoguće je dati definitivan zaključak, jer nije priča

crno-bijela. Tako da usporedbe "kvaliteta ulja" uspoređivanjem potrošnje ili otežanog šaltanja,

pogotovo ako je motor nov/ili noviji, ništa ne govore ni o kakoj kvaliteti podmazivanja. To se

može mjeriti SAMO NAKON DUŽE UPOTREBE i to rastavljanjem i mjerenjem. Ostalo je sve

rekla_baba, kazala_baba. Ništa više. Jedino ako su te razlike u potrošnji enormne, što je

rijedak slučaj, onda možda možeš donijeti neki zaključak.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Sve ti lepo zboris ali nisi u toku sa nasom trzisnom scenom.Ja sam kupio IPONE od ovlascenog uvoznika a gde mi je kutija cudna.Napravicu komparaciju.Motul kod ovlascenog uvoznika je bio OK.Posle toga cu probati Repsol.

Ljudima se ovde desava da sa novim motorexom predju 1000 km  i potrose svo ulje(vudu nick).Menjack krci,pregrevaju se motori.Javicu utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja