Jump to content

Moto Zajednica

Motul 15w50 fush

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

kupim ja motul 2 kantice po 1L i ima sta da vidim, kupio sam u 2 razlicite prodavnice, nisam zapazio koju sam u kojoj kupio,

prva "kantica" ulje je gusto i jake braon boje, kad otvorim drugu u drugoj je svetle (3x svetlije) i mnogo redje..

koje li je sad fush?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

nema razlike u ambalazi, bas sam gledao, kantice su potpuno iste...

odlepljivao sam one nalepnice i isto je sve..

>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

kod motula treba obratiti paznju na datum proizvodnje, radio sam u servisu i to sam video.....2 god staro  >:(  od tad vodim racuna. Na dorcolu imas radnju u Venizelosovoj ( bivsa Dj.Djakovica ) koji uzima direktno od uvoznika jer mu je ovaj rodjak. Od kad uzimam kod njega ili direktno u Mass company nemam problema . Mislim da je svetlo org.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Obrati paznju na ambalazu - da li si 100% siguran da su identicne? Da ti nisu dali ulje druge gradacije?

 

Ja sam nedavno kupio ulje i dok sam na kasi placao, prodavac obori moju kesu sa bocama ulja, i kesu druge musterije. Tek kad sam kuci menjao primetio sam da je prilikom pakovanja rasutih boca meni dao dve sa mojim uljem i jednu sa uljem za auto... Inace, ambalaza je skoro identicna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

99.99% su identicne, nalepnice, oblik sve, osim datuma proizvodnje, na jednoj stoji 2009 a na drugoj ima samo ispisano nesto vazdan i bezveze, neki brojevi i slova pri dnu, inace otvaranje i ambalaza su 99.99% iste osim datuma proizvodnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 491 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

  Pozoves mas kompani, trazis Isaka i izneses  mu svoj problem. Veruj mi rado ce te saslusati jer ni njima ne odgovara takva situacija.

 

Pozdrav

Darko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

I ja sam kupio ulje za kočnice na 2 mesta i razlikuje se pakovanje, jedno crno na kome pišu tačke ključanja na suvo i mokro a drugo sivo bez detalja, a po nabavci su iz istog perioda.  U drugoj kanti boja je osetno žuća.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

strasno! zbog toga sam se odlucio za bardhal jer je nov na trzistu i jos nisu stigli da ga fuseriraju!(nadam se)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Vec smo pisali o ovome.

Ja sam imao istu situaciju sa 300v. jedan litar je bio zelen a drugi braon.

 

Ako štucasš, znaj da je od mene, stalno te navodim ko primer. Očigledno se nešto najblaže čudno dešava. Ja sam sipo u skuter Motul Expert scooter, al sad prelazim na Bel Ray jer sam siguran da je original a i dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Vec smo pisali o ovome.

Ja sam imao istu situaciju sa 300v. jedan litar je bio zelen a drugi braon.

 

Ako štucasš, znaj da je od mene, stalno te navodim ko primer. Očigledno se nešto najblaže čudno dešava. Ja sam sipo u skuter Motul Expert scooter, al sad prelazim na Bel Ray jer sam siguran da je original a i dobar.

 

Ne verujem da je neko proturio fush. googlao sam malo na internetu i nasao da je isto 300v ali 5w/30 braon boje. Moguce da je bila pogresna nalepnica ili pakovanje jer neverujem da bi se uvoznik ciganisao da izgubi zastupnistvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Greška u pakovanju, pa ne radi se to ručno  pa da se pogreši, osim ako se baš tako pakuje i lepi a to sigurno nije na automatskoj liniji. Juče gledo nivo ulja, potrošio ga motor od 1.060 do 2.350 km pređenih i sad je na minimumu a sipano 100 ml više. Fabrička razrada je do 1.500 i pridržavo sam je se. Pri prvoj zameni na 300 nikakvu razliku nisam osetio u odnosu na kinesko, nit tiši rad motora nit nešto nižu temperaturu . Tamo neke 2.000 sam sipao Kastrol od drugara u radnji, uzet od uvoznika i bio falš. Ništa to ne znači u našim današnjim vremenima i verovanjima na žalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Ista je prica i u Sapcu ! E zbog toga Bardahl ! Prvo jer sam svojim ocima video ocarinjen tovar istog ulja a drugo zato jer je ulje bolje od Motula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bio neki test naručen od Amsoila, Motul  po svim parametrima u sredini. A bilo 2 grupe po desetak ulja, ređe i gušće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pogledaj proizvodnju samo , ugf to je normalna pojava ja neznam zashto se svi loze na motul kupio par puta svaka druga kutija je imala talog , znachi uzas , za hondu iskljuchivo sipam Ipone i kod njih nikad problem ... izbegavam motul u shirokom luku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

15w 50 puno sinteticko duble ester je jedino Motulovo ulje koje je  zelene boje.

Pitaj MASS COMPANY DOO za detalje ako na deklaraciji stoji njihov naziv.

0112781-740 begin_of_the_skype_highlighting              0112781-740      end_of_the_skype_highlighting

 

I Motul 300V 10w 40 je zelene boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

15w 50 puno sinteticko duble ester je jedino Motulovo ulje koje je  zelene boje.

Pitaj MASS COMPANY DOO za detalje ako na deklaraciji stoji njihov naziv.

0112781-740 begin_of_the_skype_highlighting              0112781-740      end_of_the_skype_highlighting

 

I Motul 300V 10w 40 je zelene boje.

TAcno.Svako double ester tj dupla prepecenica ima tu boju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja