Jump to content

Moto Zajednica

Motul 15w50 fush

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Sve ti lepo zboris ali nisi u toku sa nasom trzisnom scenom.Ja sam kupio IPONE od ovlascenog uvoznika a gde mi je kutija cudna.Napravicu komparaciju.Motul kod ovlascenog uvoznika je bio OK.Posle toga cu probati Repsol.

Ljudima se ovde desava da sa novim motorexom predju 1000 km  i potrose svo ulje(vudu nick).Menjack krci,pregrevaju se motori.Javicu utiske.

 

Gledaj, ja ne branim nikoga niti tvrdim da su ulja original, čisto govorim općenito. Da li netko kod vas

zloupotrebljava neku marku ili laže na bilo koji način, ne znam niti me zanima. To ipak morate vi istražiti. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Ima veze itekako sa kvalitetom ulja a to su pocetni signali.Sto je najvaznije,nov motor ne bi trebalo da trosi ulje.A desavalo se i to kod loseg ulja tj.kopija.Zato sam naveo sve ono gore.Svi moji motori su bili novi pa i sada.Znaci,uslovi su isti.Uporedicu i dacu utisak.Pogotovo sto je viskozitet ulja prethodnog i novog ulja skoro isti kao i baza..Pametnom ne treba objasnjavati a oni drugi ionako nece razumeti,.. ;)

 

He, he, nije to tako jednostavno kako izgleda, niti je mjenjač nešto na osnovu čega se mogu donositi

točni zaključci. Što se ulje pri zagrijavanju više razrijedi, lakše će se šaltat u većini slučajeva zbog

manjeg otpora, a najviše se razrijedi loše mineralno ulje. Ester npr. puno bolje drži viskoznost pri

zagrijavanju, što može ponekad rezultirati malo otežanim šaltanjem. Po tom ispada da je minerala

bolja, a nije. Isto je i sa potrošnjom ulja, to ovisi o mnogo čemu. Popratne pojave su ti kao nuspojave

kod uzimanja lijekova - to što te boli glava od nekog lijeka, ne znači da je on u svojoj osnovnoj funkciji

lošiji od onoga od kojeg te ne boli glava. Evo ti primjer sa mojim motorom, stara XTZ 660 Tenere.

Motor po sluhu najljepše radi na nešto 20W-50, minerala ili polusint. Ne potroši ga previše, motor

je miran, prede ko beba, ne dimi. Kad stavim npr. Motul 5100, dakle polusint na bazi estera, isto

lijepo radi, no potroši ga više i ponekad jako zadimi. Zašto Danice? Zato što ester ulja puno bolje

ispiru motor od nečistoća i gareži od bilo koje minerale, pa to smeće sagorijeva i dimi. Takodjer mi

na Motul 5100 ponekad mjenjač otežano šalta, nije ništa jako, no osjeti se. I sad laički gledano,

moglo bi se reći da je Motul lošiji! No kako možeš znati koje ulje bolje podmazuje mehaničke

dijelove motora? Nikako, možeš samo izvući krive zaključke, jer otežano šaltanje uopće o tome ne

govori. Niti sama potrošnja ulja. Što ti više gareži ostane u motoru, zadihtat će zazore i pore i

na neki način dodatno brtviti. Do određene granice.

 

Osim toga, stari motori, pogotovo zračno hlađeni, imaju veće zazore, tako da im više pašu neka

ulja, a novijima neka druga. Teško, tj. nemoguće je dati definitivan zaključak, jer nije priča

crno-bijela. Tako da usporedbe "kvaliteta ulja" uspoređivanjem potrošnje ili otežanog šaltanja,

pogotovo ako je motor nov/ili noviji, ništa ne govore ni o kakoj kvaliteti podmazivanja. To se

može mjeriti SAMO NAKON DUŽE UPOTREBE i to rastavljanjem i mjerenjem. Ostalo je sve

rekla_baba, kazala_baba. Ništa više. Jedino ako su te razlike u potrošnji enormne, što je

rijedak slučaj, onda možda možeš donijeti neki zaključak.  ;)

 

Apsolutno se slazem sa sVim tackama kolega....

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Oni [motul] su lepo smislili marketinski trik Ester i dupli ester i kao sad to treba da je nesto, a kako to niko drugi ne pravi, kao na primer Shel koji snabdeva Ferari ,Repsol,Ipone,...smesno

  PS .Svako ulje je dobro kada je original i odgovarajuce primeni!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Hteo sam da pitam neshto u vezi ulja a ne bih bash da otvaram novu temu.. A ne bih zeleo ni da ovo zvuchi kao flame, samo me zanima prosto u chemu je stvar:

 

Gledam specifikacije ulja i to Elf 4T, Motul 3000 i Optima Long Life. Uzimam SAE 20-50 za primer, i stvari stoje ovako:

 

                                                      MOTUL 3000              ELF 4T DX RATIO              Optima LongLife

 

Indeks viskoznosti                                      137                                      122                                  135

Viskoznost na 100 °C, mm2/s                  19,57                                  17,93                              17-18

Tačka paljenja, °C                                      222                                      244                                  220

 

 

Ja ne vidim ovde neku drasticnu razliku u kvalitetu ova tri ulja...

Dakle, poredim Motul i Elf jer se dosta pricha o njima, a optimu sam dodao jer je ja sipam, i zanima me koji je dobar razlog da sipam ELF, jer sam planirao da ga probam...

 

Ako ne ide u ovu temu, slobodno premestite gde joj je mesto.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja