Jump to content

Moto Zajednica

Motul 15w50 fush

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova

E nije....Imas primer da je covek("vudu" na MAs forumu) sipao falsh ulje i da je na auto putu cuo neko lupanje u agregatu.Stao i video da nema vise ulja u agregatu.E to je fush. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

TOK OVE TEME:

- necije nepoznavanje mehanike (sto nema veze sa kvalitetom ulja),

- razrada (sto nema veze sa kvalitetom ulja),

- prepirke oko razlicitih marki (sto nema veze sa kvalitetom ulja),

- i jos kojesta ako se uzmu u obzir ostale teme koje su se na ISTI nacin bavile ovim ozbiljnim problemom (ALI APSOLUTNO NISTA OD OVOGA NEMA VEZE SA KVALITETOM ULJA!)

 

SVRHA (bi terbalo da bude):

- da se, bez obzira na proizvodjaca, dobije kvalitetno ulje za svoje novce!

 

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

- Ima li neko da nesto predlozi na temu naseg samoorganizovanja na tom planu?

 

Ili vam bas nije stalo  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Ajd stvarno ne lupajte,ispade sad Motul ko Modrica. pazite da ne kupite fush i stvarno ne vidim problem,a fusheva ima na sve strane sigurno,ja se secam josh cvaju kad sam vozio,tts je kopirao ko je stigao,a Castrol.. ja sam uzeo 5100 u masu,pakovano pre 2 meseca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Sta je receno, to li su resenja? Time smo pomogli jedni drugima ili sta?

 

Paz' 'vako, sustina je:

- da svako za svoje pare dobije dobro ulje, bez obzira na proizvodjaca (neka bira ko sta 'oce!)

- da svako sacuva racun (bez toga nista - ako je to nebitno za inspekcije (a licno verujem da jeste), bitnije je da na osnovu toga ovde prizove masu ljudi kojima je pun k***c neizvesnosti sta ce da ih snadje)

- i naravno, cuva se uzorak nekog djubreta ako ga je to snaslo - a smatram da na osnovu toga isto moze da se iskupi ovde poveci broj zainteresovanih za ono sto koriste!

 

(Pa sad ko bude kazao da je ovo idealizam taj je lenj - ali nemojmo razmatrati komentare takvih ni u ovoj temi, ni u bilo kojoj drugoj!!)

 

I zato ja opet stavljam isto pitanje:

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

Predlazite!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

Predlazite!!!

 

 

Pošto se ni jednom ni uvozniku ni prodavcu ne može verovati ja sam rešio da uzmem ulje direktno u inostranstvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Vidim, ovde sve sami doktori nauka, strucnjaci svetskog glasa, a i poneki prikriveni trgovac falsh uljima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako nisi znao i tamo ima falsheva. ;D

 

Pa verovatno ima al su izuzeci a kod nas je to pravilo na žalost i jako mi je čudno što neki kategorički odbijaju da prihvate tu činjenicu. To što je neko ulje bilo ispravno ne znači da je i sad tako. Konkurencija velika, para nikad dosta i lepo je zaraditi na jednoj litri 10 € umesto jednog i to je pokretački moto za otpočinjanja falširanja ili tačnije, falsifikovanja. Kad neko bude odgovarao krivično za takvo delo a ne samo da eventalno plati štetu, možemo tek očekivati neki pomak.

 

Kupovina kod preduzeća od ugleda ko što je recimo Mass ne znači ništa. Ambalaža i svo potrebno etiketiranje zalepljena dekleracija ne znači ništa. Možda bi inspekcija imala načina da utvrdi poreklo robe ali ako nije iz uvoza to nije prekršaj. Taj Mass može recimo da kupi od neke druge firme robu, a ta pa od treće i tako redom i to nema veze sa kvalitetom. Mi možemo od prodvca da tražimo neke dodatne papire ali on nije obavezan da nam da. Praktično, trebalo bi uzimati robu direktno kad se preuzme odmah posle carinjenja i to sa pokazanim papirim od kog je kupljena roba. Naravno da to nije moguće i onda jedino ostaje ovo rekla kazala ali ni to nije siguran način. To što je meni danas neko prodao adekvatno ulje ne znači da će i nekom drugom. Šta ako se radi o mešanju originala i falsifikata pa se neko hvali a neko žali. Mislim da osim sreće nemamo sigurniji način za kupovinu.

 

Motul sam sipao svega dvaput u životu i neću više. Mass sam čisto uzeo figurativno ne tendenciozno. Ulje sam uzeo u servisu, trošio ga je motor i uz izneta loša iskustva po raznim forumima  dovoljno mi je da kupovinu tog ulja u Srbiji zaboravim za navek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

jbt. pa ja sam imao vise srece nego pameti!!

zadnjih 10 god. koristim taj MOTUL i u motorima i u autu i nista, sve radi savrseno, ja mogu da razumem da kazete da je skupo, precenjeno, ali da je sranje zato sto je neko kupio fals, to ne razumem, tom logikom sva ulja su sranje, posto se sva mogu naci i u divljoj izvedbi

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Kupis od trgovca na malo koji nabavlja direktno od ovlascenog uvoznika MAS company.Ja,kad bih nasao,takvu siguricu za IPONE katanu,kupovao bih mozda to ulje.Ali za sada nemam.

 

ti evidentno nisi prochitao celu temu , ja sam konkretno kupovao iskljuchivu Mass-u s kvalitet nisam dobio koji sam ochekivao ...

 

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

Predlazite!!!

 

 

Pošto se ni jednom ni uvozniku ni prodavcu ne može verovati ja sam rešio da uzmem ulje direktno u inostranstvu.

 

a to je najmanji problem jer imamo Beru npr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

jbt. pa ja sam imao vise srece nego pameti!!

zadnjih 10 god. koristim taj MOTUL i u motorima i u autu i nista, sve radi savrseno, ja mogu da razumem da kazete da je skupo, precenjeno, ali da je sranje zato sto je neko kupio fals, to ne razumem, tom logikom sva ulja su sranje, posto se sva mogu naci i u divljoj izvedbi

 

I ja sam koristio Kastrol 10 godina dok nisam kupio falš kod uvoznika. Mnogo ima falsifikata ali kvarovi se ne pojavljuju odmah već treba da prođe dosta kilometara. I nisu baš toliko loši falsifikati, već su sve bolji. Posle nekoliko godina, vozilo se otuđi i kad crkne kod sledećeg vlasnika nikom ne pada napamet da je falsifikat kumovao. I iskustvo kroz period nije baš naj reprezentativnije već kroz kilometražu. Fabrički podatak za VW Bubu za I zamenu standard karika je 250 k i tako nekoliko puta i tek na 800 k se menja cilindar.( mislim da je tačano što navodim). Pitam, kojim uljem bi kod nas

motor prešao toliko. A i tih, kako kažeš, zadnjih 10 godina je prošlo, sad idu neke sledeće po ko zna kojem kriterijumu i opredeljenju. Zato i kažem da sreća igra ulogu, možda presudnu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

jbt. pa ja sam imao vise srece nego pameti!!

zadnjih 10 god. koristim taj MOTUL i u motorima i u autu i nista, sve radi savrseno, ja mogu da razumem da kazete da je skupo, precenjeno, ali da je sranje zato sto je neko kupio fals, to ne razumem, tom logikom sva ulja su sranje, posto se sva mogu naci i u divljoj izvedbi

 

I ja sam koristio Kastrol 10 godina dok nisam kupio falš kod uvoznika. Mnogo ima falsifikata ali kvarovi se ne pojavljuju odmah već treba da prođe dosta kilometara. I nisu baš toliko loši falsifikati, već su sve bolji. Posle nekoliko godina, vozilo se otuđi i kad crkne kod sledećeg vlasnika nikom ne pada napamet da je falsifikat kumovao. I iskustvo kroz period nije baš naj reprezentativnije već kroz kilometražu. Fabrički podatak za VW Bubu za I zamenu standard karika je 250 k i tako nekoliko puta i tek na 800 k se menja cilindar.( mislim da je tačano što navodim). Pitam, kojim uljem bi kod nas

motor prešao toliko. A i tih, kako kažeš, zadnjih 10 godina je prošlo, sad idu neke sledeće po ko zna kojem kriterijumu i opredeljenju. Zato i kažem da sreća igra ulogu, možda presudnu.

 

cbr 900 rr vozen samo na motulu presao kod mene 80000 i ima zrdaviju masinu od 90% mnogo novijih motora, a sa afrikom sam presao 30000 km isto na motulu i za njen agregat mogu da dam garanciju

ovde nije problem motul ili neko drugo ulje, problem su falsevi koji se prodaju, i jos jedna stvar, mnogo nas sipa ne odgovarajuca ulja u motor i onda nam je problem ulje, a ne mi, kad kupis motor trebalo bi da pogledas sta fabrika preporucuje, a ne sta ti mislis da bi trebao da sipas

svi koji su od mene kupili kola i motore bili su vise nego zadovoljni i vozili se i voze se jos uvek sa istim tim kolima i motorima u zdeavlju i veselju, jos nisam cuo da je iko od njih radio nesto na motoru

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma svakako da nije problem Motul ko Motul ili neka druga marka, već falsifikati i oni koji falsifikuju a do juče nisu. Neko reče da je najbolje ulje original i to je suština problema. Samostalni prodavci, samozvani  "zastupnici"  pa i sami radnici muljaju. Najviše se podvaljuje sa naj popularnijim uljima koja  imaju veliko učešće na tržištu i sa visokim cenama. Kad mi neko od prodavaca brani originalnost skupoćom, odmah mi sumnjivo. Protekli period dobrog poslovanja nije garancija za na dalje.  Ja sam za svoj skuter uzeo 2 puta ulje za motor, Motul ekspert skuter, i 2 puta kočiono ulje, Motul DOT 4, kod ljudi koji mi tvrde da je ulje originalnog porekla što ja naravno ne mogu da utvrdim. Agregat mi trošio ulje a prozori na kočionim cilindrima su sad različite boje. Da ne bi više razmišljao i rizikovao ko i  šta, precrto sam Motul. Ako je falš u prodaji gde se tvrdi da je uzeto kod njih, onda je zastupnik, kako sam ja doživeo Mass, dužan da zaštiti na neki način nas kupce. Ako nije u stanju, onda nije za moje opredeljenje. Ako su izneta loša iskustva za kupovinu direktno kod njih a oni ništa ne čine po tom pitanju znači opet da nedovoljno brinu za mušterije. Svako je odgovoran za svoje proizvode i nije na nama kupcima da ih branimo već naprotiv. Kruže još čarsijske priče al im nije mesto ovde. I svi moji poznanici su se odrekli ove marke.

 

A posebno je greška izborom neadekvatnog ulja, mnogi vole da trpaju rejsing za gradsku vožnju ili top model misleći da će time povećavaju rejting svojoj mašini.

 

Molim da mi ne zamerite, što je tolika osetljivost kad se dotakne Motul ko da ste ga cedili iz suve drenovine, ulje ko ulje. Ja lično ne volim da se "poistovećujem" sa brendovima kako se moderno kaže. Nit ću ja da bidem ni bolji ni gori ako metem neku etiketu. A moja makina, pa možda će bolje raditi al možda i ne.  Dolazi mi svastika iz Švice 21., ću naručim nekoliko litara, pa ako je i tamo falš, onda sam i ja, pa nek ide život. Do tad ću preći bar hiljadarku i znaću dal mi Q8 paše u motoru. Uh, muka mi je od lažiranja svega i svačega kod nas na svakom koraku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

jbt. pa ja sam imao vise srece nego pameti!!

zadnjih 10 god. koristim taj MOTUL i u motorima i u autu i nista, sve radi savrseno, ja mogu da razumem da kazete da je skupo, precenjeno, ali da je sranje zato sto je neko kupio fals, to ne razumem, tom logikom sva ulja su sranje, posto se sva mogu naci i u divljoj izvedbi

 

I ja sam koristio Kastrol 10 godina dok nisam kupio falš kod uvoznika. Mnogo ima falsifikata ali kvarovi se ne pojavljuju odmah već treba da prođe dosta kilometara. I nisu baš toliko loši falsifikati, već su sve bolji. Posle nekoliko godina, vozilo se otuđi i kad crkne kod sledećeg vlasnika nikom ne pada napamet da je falsifikat kumovao. I iskustvo kroz period nije baš naj reprezentativnije već kroz kilometražu. Fabrički podatak za VW Bubu za I zamenu standard karika je 250 k i tako nekoliko puta i tek na 800 k se menja cilindar.( mislim da je tačano što navodim). Pitam, kojim uljem bi kod nas

motor prešao toliko. A i tih, kako kažeš, zadnjih 10 godina je prošlo, sad idu neke sledeće po ko zna kojem kriterijumu i opredeljenju. Zato i kažem da sreća igra ulogu, možda presudnu.

 

cbr 900 rr vozen samo na motulu presao kod mene 80000 i ima zrdaviju masinu od 90% mnogo novijih motora, a sa afrikom sam presao 30000 km isto na motulu i za njen agregat mogu da dam garanciju

ovde nije problem motul ili neko drugo ulje, problem su falsevi koji se prodaju, i jos jedna stvar, mnogo nas sipa ne odgovarajuca ulja u motor i onda nam je problem ulje, a ne mi, kad kupis motor trebalo bi da pogledas sta fabrika preporucuje, a ne sta ti mislis da bi trebao da sipas

svi koji su od mene kupili kola i motore bili su vise nego zadovoljni i vozili se i voze se jos uvek sa istim tim kolima i motorima u zdeavlju i veselju, jos nisam cuo da je iko od njih radio nesto na motoru

 

 

Bravo majstore! Mislim da smo ovim postom zavrsili svaku polemiku !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Kupis od trgovca na malo koji nabavlja direktno od ovlascenog uvoznika MAS company.Ja,kad bih nasao,takvu siguricu za IPONE katanu,kupovao bih mozda to ulje.Ali za sada nemam.

 

ti evidentno nisi prochitao celu temu , ja sam konkretno kupovao iskljuchivu Mass-u s kvalitet nisam dobio koji sam ochekivao ...

 

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

Predlazite!!!

 

 

Pošto se ni jednom ni uvozniku ni prodavcu ne može verovati ja sam rešio da uzmem ulje direktno u inostranstvu.

 

a to je najmanji problem jer imamo Beru npr

Procitao sam celu temu.Ja  opet Sprski pisem: koristim Motul i ulje je dolicno!!! Kupujem od trgovaca na malo,koja je moja prijateljica inace.Ona nabavlja direktno od uvoznika i ulje je super.U pitanju je bas 15w 50 double ester,koje je pomenuto.Znaci,ni gram ulja mi ne trose motori.Ni honda ni Suzuki.I sta je problem?Jbt. ispade da je svaki Motul falsh.  Da ne pisem ovde koji posao radim ali bi se ozbiljno zeznuli da mi prodaju falsh.Za njih sam alfa i omega recimo,jer im od mene zavisi da li ce raditi ili NE.

Znaci,opet: MAS company za sada,meni nije prodao ni jedan falsh.Toliko o tome.I zajebite vise pricu o tolikoj paranoji.

Ako neko bas ne veruje,neka naruci od Gagija u Balosavi ulje.On je ziveo u Nemackoj i sada nabavlja sve odatle.Pa i ulja i ostalo.Narucis i gotovo.Gagi je vise nego korektan covek i ovlasceni je serviser Suzuki motora.Mada,meni je to manje sigurno od uvoznika jer su Turci u Nemacku svasta prosvercovali.To pouzdano znam.

Ps.

duble ester je jako cudne zuto-zelene boje tj. takav ton boje jos nisam video kod ulja.Koliko sam do sada video ,tu jos nema falsha.Ukoliko naletim na neku situaciju da ima,napisacu ovde o tome,naravno.

post-10461-12879080040352_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

sta je taj motul ulje 3 klase iznad ostalih? do prije 15 godina svi smo sipali super 3 ulja u stare grbavce gsxr-ove, masine redovno prelazile 100 000km.

 

vozim hayabusu vec 120 000km na repsolu i nemam zamjerke.

 

motul je razvikan , nije istina da je puno bolji od ostalih ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

I ja razmisljam o Repsolu.U inostranstvu kazu da je dobro ulje.Kod bas postoji ovlasceni uvoznik u Sapcu.Ali eto paranoje kao i za Motul.A sta ako uvoznik falsira? ;D

Za zainteresovane evo ulja i linka:

http://www.repsol-oil.rs/products.php?cat=3&page=2

Takodje,ne mogu da nadjem ovlascenog uvoznika Ipone a rado bih probao u motorima i njihovu  katanu

sta je taj motul ulje 3 klase iznad ostalih? do prije 15 godina svi smo sipali super 3 ulja u stare grbavce gsxr-ove, masine redovno prelazile 100 000km.

 

vozim hayabusu vec 120 000km na repsolu i nemam zamjerke.

 

motul je razvikan , nije istina da je puno bolji od ostalih ulja.

Razvikan? dobro...Prihvatam ako mi na osnovu empirijske metode o izdrzljivosti ulja i svojstvima podmazivanja, to dokazes.A ne rekla-kazala.Onda rado prelazim na Repsol. ;)

post-10461-12879080041694_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Kupis od trgovca na malo koji nabavlja direktno od ovlascenog uvoznika MAS company.Ja,kad bih nasao,takvu siguricu za IPONE katanu,kupovao bih mozda to ulje.Ali za sada nemam.

 

ti evidentno nisi prochitao celu temu , ja sam konkretno kupovao iskljuchivu Mass-u s kvalitet nisam dobio koji sam ochekivao ...

 

NACIN DA SE DOBIJE KVALITETNO ULJE:

Predlazite!!!

 

 

Pošto se ni jednom ni uvozniku ni prodavcu ne može verovati ja sam rešio da uzmem ulje direktno u inostranstvu.

 

a to je najmanji problem jer imamo Beru npr

Procitao sam celu temu.Ja  opet Sprski pisem: koristim Motul i ulje je dolicno!!! Kupujem od trgovaca na malo,koja je moja prijateljica inace.Ona nabavlja direktno od uvoznika i ulje je super.U pitanju je bas 15w 50 double ester,koje je pomenuto.Znaci,ni gram ulja mi ne trose motori.Ni honda ni Suzuki.I sta je problem?Jbt. ispade da je svaki Motul falsh.  Da ne pisem ovde koji posao radim ali bi se ozbiljno zeznuli da mi prodaju falsh.Za njih sam alfa i omega recimo,jer im od mene zavisi da li ce raditi ili NE.

Znaci,opet: MAS company za sada,meni nije prodao ni jedan falsh.Toliko o tome.I zajebite vise pricu o tolikoj paranoji.

Ako neko bas ne veruje,neka naruci od Gagija u Balosavi ulje.On je ziveo u Nemackoj i sada nabavlja sve odatle.Pa i ulja i ostalo.Narucis i gotovo.Gagi je vise nego korektan covek i ovlasceni je serviser Suzuki motora.Mada,meni je to manje sigurno od uvoznika jer su Turci u Nemacku svasta prosvercovali.To pouzdano znam.

Ps.

duble ester je jako cudne zuto-zelene boje tj. takav ton boje jos nisam video kod ulja.Koliko sam do sada video ,tu jos nema falsha.Ukoliko naletim na neku situaciju da ima,napisacu ovde o tome,naravno.

 

 

Iz mog iskustva, ulje koje si naveo je mnogo zelenije boje a nije ovbako zuto kao na tvojoj slici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

@ Ironmaiden & Baklava

 

 

Drugari da vam kazem nesto, niko vama ne kaze da vi nemate prava da placate litru ulja 20E sto se mene tice mozete da placate i 100E litru

 

Ovde se prica da ima na trzistu Motula koji je lazan tj. u njemu se nalazi najveci moguci krs od ulja a zalosno je sto to neko plati 20E i onda ima problema sa masinom....a potraznja i velika cena navode razne prevarante i sarlatane da falsifikuju to ulje da bi ih nekome prodali za 20E po litri

 

 

Ti si zapeo Ironmaiden kako je tvoj Motul pravi, baba ga donela iz Nemacke ili ti je mozda Valentino Rossi dao posle trke jer si mu bio simpatican a zna da vozis samo Motul pa da ti se nadje.....

 

Pri tome 3X mi kazes u postu da pricam gluposti jer ne razumes moj sarkazam da se ulje menja na 100km a Baklava mi jos kaze i da ja sisam ovci?????? Nema veze ja se ne ljuti i sisam i ovci, ali ja sam ta ulja ucio u skoli jako davno dok sam se skolovao za automehanicara i citao sam o njima kao sto druga deca citaju lektiru........

 

A vas dvojica ste zapeli Motul, Motul, Motul, Motul.........treba da vam bude jasno da svaka manje vise ozbiljna zemlja pravi ulje koje zadovoljava sve svetske standarde i to nije nikakva nauka jer to nije svemirski program pa da je to nesto nedostizno i da to niko ne moze da napravi.

 

Kao sto je pre 10...15 godina bio Castrol izvikan pa su se svi ponosili sto voze na Castrol zato sto je bio izvikan...gde je sad taj Castrol???? Mislis da on nije dovoljno dobar???????

 

Mislis da Esso koje ja vozim i placam 20E 4litre nije dobro????? Ni meni motocikl ne trosi ni kap ulja a placam ga 4X manje nego vas dvojica

 

 

Meni je bitno da to sto pise na boci da se to isto nalazi i unutar boce, i sa ovim Esso uljem sam 100% siguran ali neki sa Motulom ocigledno nisu sigurni i to iz opravdanih razloga jer je jasno da to nije Motul......

 

 

Iz toga se moze zakljuciti da se sva originalna ulja manje vise ista i zadovoljavaju svacije potrebe to jest automoto industrije, ali je veca sansa da ako sipas Motul da ce unutra biti smece koje moze da nasteti masini a ti je placas debele pare.....

 

 

A ti opet pricas da tebi neko dokaze  na osnovu empirijske metode o izdrzljivosti ulja i svojstvima podmazivanja, blablabla......

 

Alo decko niko nista ne dokazuje nego prica da Motul ulje se lako nadje lazno!!!!  lazno!!!! LAZNO!!! LAZNO!!!!!!

 

Nadam se da vam je jasnije barem malo.......a niko vam ne brani da vozite na Motul pa makar on bio i lazan..bitno je sta je na boci ili u boci??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja