Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Da li su STenerasi mrtvi ili je sve u najbolje0stabre.gifm redu pa niko ne pise nista na ovom postu?0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

hm... da... stvarno bezveze... aj da ja tražim pomoć, jel zna neko gde ima dobro pranje motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sta se ovo desava...... Popsy pita za pranje motora...........

 

Oče smak sveta, pa to ti je... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Epa moja tenera nece da upali. Stajala je desetak dana, juce probao da upalim, uplio odma, al na jedan cilindar, ja mu dao malo gasa, on se ugasi vise nije hteo ni da da znak zivota. Danas skinuo svecice, i obe crkle. Dal je to normalno sa NGK svecicama. Nadam se da ce sutra dobiti nove pa da probamo. Kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa kad zaladni oće svećice da crknu ako su pri kraju... takođe oće ako se čovek zaboravi pa vozi pod saugom (zaliva se svećica dok ne umre il se zamasti da neće da radi)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Epa moja tenera nece da upali. Stajala je desetak dana, juce probao da upalim, uplio odma, al na jedan cilindar, ja mu dao malo gasa, on se ugasi vise nije hteo ni da da znak zivota. Danas skinuo svecice, i obe crkle. Dal je to normalno sa NGK svecicama. Nadam se da ce sutra dobiti nove pa da probamo. Kakva su vasa iskustva?

 

Jeste, jako loše iskustvo imam sa domaćim ngk svećicama..

 

Pritom sam ranije zavrtao gas pri paljenju, a tako se zalivaju sveće gorivom i lako se može desiti da crknu.. kolega Japanx je imao povoljne denso svećise u svojoj radnji..možda ih ima još..

 

Acam.. kad vidiš da tako neće.. a desi se da neće posle dužeg stajanja.. samo nizbrdica i u 2 ili 3.. puf pant i posle će da radi :jee:

 

pouka: ne ostavljajte svoj motor da sam čami danima.. vozite ga svaki dan :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

zavrtanje gasa pri paljenju, kad sam imao 12-13-14 godina sretnem parkiranog motociklistu sa prvim zx-10 (moj klinacki san snova, zamislite moje srece :)), pricao sa njim, pitao ga da sednem - dozvolio, kad je hteo da krene pitao ga 'jel smem da ga upalim', 'smes, tu pritisni..bez gasa, bez gasa!', kako je reagovao kad je video da planiram da drzim gas dok ga palim nikad vise u zivotu nisam ni pomislio da upalim neki motor sa gasom :)

btw vec sam bio vozio auto pre toga i znao sam da se gas drzi do kraja kad se pali auto kome je vruc motor, zato sam i hteo da drzim gas..nikad nisam saznao zasto bez gasa, trebalo je da ga pitam, verovatno bi dobio neko poredjenje sa kolima

 

paljenje sa saugom, ja teneru drzim pod saugom 10ak sekundi i onda ga vratim dok se spakujem (kaciga, rukavice, blabla), onda dodajem i drzim po malo gas dok ne pocne lepo da ga prima i to je to, traje minut-dva najvise na dosadasnjim spoljnim temperaturama. pocetak voznje od moje kuce je uzbrdo, vozim sporo prvom, na prvom ravnom delu prebacim u drugu a posle ide nizbrd'ca..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Vidi svećice su ti DPR8EA-9 ili ti iste kao i na Africi, Transalpu i slično (dosta enduro motora koristi iste), pa vidi dal neko ima stare za uslugu dok ne kupis nove (greota zbog lepog vremena, sutra isto ce biti lepo i suncano)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Hvala na informacijama. Nabavicu svecice ovih dana, a ovo lepo vreme umesto za voznju iskoristicu za sredjivanje instalacije i ciscenje karburatra.

kad vec cistis karburatore obavezno proveri zategnutost sajle sauga (mora da ima prazan hod) posebno ako ti vise trosi, pricam iz licnog iskustva

 

blago vama za lepo vreme, ja juce izasao iz klinickog centra, nosio dren u plucima 4 dana..

najgore u medjuvremenu mi je konacno stigla oprema iz luisa, jos je nisam probao na motoru..mozda sutra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Meni jutros nije hteo da upali. Verglao i nista. Pokusao nizbdrno na gurku, i nista. :(

Bes sauga, sa saugom... nista. Ko zna sta mu je, verovatno ce morati na slep kod majstora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Meni jutros nije hteo da upali. Verglao i nista. Pokusao nizbdrno na gurku, i nista. :(

Bes sauga, sa saugom... nista. Ko zna sta mu je, verovatno ce morati na slep kod majstora..

 

najverovatnije isto svećice ;) izvadi svecice i vidi da li bacaju varnicu (ostane na kablu a telo svecice stavis na blok motora da ima masu (ne držati rukama da ne bi popio struju nego nasloniti) i videti da li baca varnicu prilikom verglanja... ako ne baca, zameniti pa videti.... velika verovatnoća da je to (kad dodje zima, svecice su prve koje stradaju ako su već načete) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja