Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sve zavisi sta planitas sa njom ukoliko imas u planu duza putovanja, nije bas uputno dirati sediste. a razlog ces osetiti vec posle stotinak kilometara voznje.

 

Vidiš ja imam totalno kontra mišljenje..skoro sam pozajmio Vladi da proba.. taj dan sam leteo po sedištu dok je on svoju guzicu udobno smestio u moje..

itekako je udobnije Bobanovo sedište od fabričkog..

 

neka i on iznese utiske.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

kvacilo mu je previse tvrdo i dali se to moze resiti podmazivanjem sajle kvacila?

 

 

U Auneru moze da se kupi spravica koja pomocu sistema poluga omeksava kvacilo (easy clutch) i kosta 29.90e. Ako u medjuvremenu ne ojacas - eto resenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Meni je previse tvrdo kvacilo ali mislim da se podmazivanje to da resi mada to planiram tek dogodine da mu radim. A sto se tice menjaca on seta na se strane ima strasno puno lufta. majstor ce mi ugraditi nesto pa cu videti posle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Nisam proteklih dana bio u prilici da gledam forum, ocigledno nisam bio jasan kada je rec o sedistu, i meni je Boban radio sediste, ali ga nismo stanjivali, naprotiv dodali smo jos malo, ali ja imam nepunih 190 pa mi nije problem. Sediste koje je bilo na motoru kada sam ga kupio je tanjeno pa sam posle stotinak kilometara osecao ram pod sobom, tako da je to tanjejenje mac sa dve ostrice.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E pa vako.. ovo je citat mog ćelavog freza majstora :care:

 

 

Jeste sa Vlajkove ST...ali koji delovi.....ono prvo ispod velike kolicine prljavstinme i stroke, decenijam skupljane po vrletima mile nam domovine a ono drugo nije lancanik...jer ja znam kako lancanik izgleda....doduse stajalo je bluzu mesta gde treba lancanik da stoji, ali lancanik izgleda drugacije....i suriken izgleda drugacije.

Dakle kako da opisem...doticni "DEO" sam nasao odmah pored matice koja treba da steze lancanik....matica se odvrnula ko zna kada, ali je ono sto vidite odbijalo da spadne sa lanca dok god je i jedan pristojan zubi imalo....u jednom momentu kad je ostao bez ijednog zuba, odbio je poslusnost....izmigoljio se iz zagrljaja lanca i smestio se odmah pored matice....koja je baj d vej oblajznila zglajznula i nema vise nikakvu funkciju....nadam se da je navoj na osovini koliko toliko u redu, da kad zamenim lancanik ne spadne ponovo....mada ako je ovakakv lancanik Vlajko vozio po vukojebinama i nije spadao...matica je precenjena.

Da se vratimo na nesretne mikunije....kaze vlajko nece da pale kod ej ispod 4 stepena...dobroje da se nisu samozapalile iz protesta.....Virus zvani Popsy je zavladao Srbijom....operite bar po nekad motor....i nesto se kontrolise pre nego sto motor stane i odbije poslusnost....

[/quote

 

IMG_2425.jpg

 

IMG_2427.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Sve zavisi sta planitas sa njom ukoliko imas u planu duza putovanja, nije bas uputno dirati sediste. a razlog ces osetiti vec posle stotinak kilometara voznje.

 

Vidiš ja imam totalno kontra mišljenje..skoro sam pozajmio Vladi da proba.. taj dan sam leteo po sedištu dok je on svoju guzicu udobno smestio u moje..

itekako je udobnije Bobanovo sedište od fabričkog..

 

neka i on iznese utiske.. :moto3:

 

Udobnost je na strani modifikovanog sedišta 100%, a što se visine tiče - nisam primetio neku razliku.

 

Konkretno, ja nisam visok i potrebno mi je malo da spustim STaru, ali odlučio sam da to uradim dogbonovima.

 

Meni visina ne smeta na asfaltu, ali mi je potreban niži motor , zbog off roada. Tako da ko ne vozi off, ubrzo se privikne na visoko težište motora, na offu jemalko zajebatije.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ljudi jel skidate akumulatore? Bice jos desetak dana oko 13 stepeni..

 

Gde se on uopste nalazi i sta treba skinuti da bi dosao do njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Što bi skidali... ? ionako će se još voziti, ako ništa drugo tu su DedaMrazovi krajem decembra, a to se ne propušta ;)

 

inače akumulator ti se nalazi ispod leve plastike (tamo gde ti je poluga menjača). Kada skineš glavni šraf, polako skini plastiku (imaš dva plastična klina, ako zapinješ na silu možeš ih slomiti) i tu ti se nalazi akumulator ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Dovoljno je skinuti samo levu plastiku, drzi se na dve zabice i jednom srafu, originalni je sa inbus glavom. Akumulator je u plasticnom lezistu i fiksira ga gumeni spanel koji se kaci sa strane na leziste. Prvo otkaci minus pol sa akumulatora. Videces prosto je k'o pasulj.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

A da, zaboravio sam, rec je o bocnoj plastici ispod sedista.1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Što bi skidali... ? ionako će se još voziti, ako ništa drugo tu su DedaMrazovi krajem decembra, a to se ne propušta ;)

 

inače akumulator ti se nalazi ispod leve plastike (tamo gde ti je poluga menjača). Kada skineš glavni šraf, polako skini plastiku (imaš dva plastična klina, ako zapinješ na silu možeš ih slomiti) i tu ti se nalazi akumulator ;)

 

Meni motor stoji u dvoristu pa sam mislio da bi akumulatoru mozda zimus smetao preveliki minus. Necu ga voziti sigurno 3 meseca do marta. Dali bi bilo dovoljno samo povremeno da ga palim?

kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ako će ti stojati napolju, a pritom ga nećeš voziti, skidanje akumulatora obavezno! Staviš akumulator u kuću/stan, pa na proleće dospeš destilovane vode (ako zafali) i prikačiš na punjač za akumulatore, naravno ako imaš, ako nemaš, nije strašno, u vožnji će se dopuniti...0takoje.gif Meni stoji motor u garaži, koja se greje, pa ga opet skidam (pitam se sad i ja što sam to uradio1neznam.gif).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pa ako nećeš da ga voziš onda skini akumulator i dopuni rezervoar do čepa (da se ne bi pojavila korozija) i to je to... i ja držim motor napolju ali generalno mi se desi da ne vozim baš kada je ciča zima i led, tako da ne vadim akumulator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

E kolege a sta mislite dali ce smetati ako stavim tanju tj nizu gumu od propisane dimenzije koja je 140 80 17 a ja stavim 140 70 17?

 

Prednju sam nasao i cini mi se veoma povoljno http://www.kelena.rs/detalji-o-gumi/12528/pirelli-scorpion-trail-90-90r21-54s-/

 

Ako neko zna da ima negde povoljno gume neka javi. Ja sam trazio malo po netu i dosta su skupe pogotovo zadnje. Dali neko kupuje nove gume starijeg datuma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ako neko zna da ima negde povoljno gume neka javi. Ja sam trazio malo po netu i dosta su skupe pogotovo zadnje. Dali neko kupuje nove gume starijeg datuma?

 

Što se tiče dimenzije, trebalo bi da može (malo je tanja)... što se tiče starijeg datuma, ja još uvek sebe smatram lošim vozačem da bi se zaje#"## sa starim gumama... može stara, ali čepovi koji su za off... Generalno zavisi gde planiraš da voziš? Ukoliko je asfalt pretežno, ljudi se kunu u Mišelin Anakee, odlično drži po svim uslovima, dosta traje... Moj lični izbor su Haidenau K60 Scout, zato što su mi dobre i za asfalt i za offroad. Inače je zimska guma u pitanju, tako da lepo drži i na hladnom asfaltu.

Što se tiče Haidi guma njih prodaje B@ne sa foruma a za Anakee već moraš da pojuriš (pogledaj da li imaju u Labaratoriji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Gde da nadjem onu plastičnu zaštitu za vile (harmonikice), ima li ko viška....da proda?

 

ne isplati ti se da uzimaš polovne jel su uglavnom sve ispucale ili samo što nisu (a onda više nemaju funkciju), moj ti je savet da kupiš ili nove ili neoprenske čarape ;)

 

Harmonike

 

http://www.louis.de/_3046255b2c551b1a1dcf9667aa4696b376/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10045810

 

10045810_850_FR_04.JPG

 

"Čarape"

 

http://www.louis.de/_3046255b2c551b1a1dcf9667aa4696b376/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10045818

 

10045818_890_ANW_11.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Gde da nadjem onu plastičnu zaštitu za vile (harmonikice), ima li ko viška....da proda?

 

Imas harmonike u Biker House-u za 2700din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja