Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Evo i mene u ST sekti od danas. Bila prva voznja od 100km.

 

 

Vec imam i jedno pitanje.. Menjac je UZASNO tvrd, do te mere da treba bas da se zapne kad se menjaju brzine, narocito oko prve tri, i navise i nanize. Vrlo nezgodno ako teba da se brzo promeni stepen prenosa.

 

Zadnji put je ulje menjano pre 5000km, i stavljeno je Elf, ne znam koja oznaka. Nadam se da ce stvljanje drugog ulja malo omeksati menjac. Sa kojim uljima imate dobra iskustva po ovom pitanju? Video sam na temi da je neko preporucio Bardahl XTC 15w50, sta kazu ostali?

 

 

 

Vidimo se. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ja sam probao neki Belrey nije 15w40 nije los mada je troskala, Bardahl 15w40 nije trosila i bilo je ok, Elf sam probao i mineralno 20w50 gde mi motor nikako dobro nije radio dok se bas ne zagreje i polusintetiku 15w40 koja je bila ok ali sam vec tada poceo da razmisljam da promenim ulje. Sad je u njoj Ipon polusintetika, ne trosi je, a radi lepo. Tako da ako bi da je pricuvas malo, ja bi sipao Ipon.

 

To sto tije menjac tvrd, kakav ti je lanac, da nije pretegnut, ume od toga da bude........ mozda ti je i sajla kvacila previse laava pa ti ne odvajaju lamele, pa ako ne znas na medju-gas on nece da prebaci lagano........ to je nesto sto se meni desavalo...... POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Shum@re, ti si više ulja menjao nego što si goriva sipao u tu bedeviju ;)

 

Alien, da li možda znaš koje ulje sada imaš u mašini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@ SHUM@Rz:

Hmm.. o tome nisam razmisljao. Morace to sa sajlom kvacila da proveri neko struciji. A lanac mi se cini ok...

@jager:

U servisnoj knjizici pise da je u pitanju ELF 20W50, menjano pre 6000km.

Gledajuci servisno uputstvo za Super Teneru, kapiram da je to previse gusto - jer u uputsvu pise 20W40. Mozda je sipano ovo gusce zato sto bi motor trosio ulje da je stavljeno redje, ne znam. Ali u svakom slucaju, ovako tvrd menjac je vrlo neprijatan za voznju, radije cu cesce menjati ulje, ako bude bilo potrebe, nego da vozim ovako..

 

 

Mozda da probam sa ovim?

http://www.profaco.rs/proizvodi/motocikli/moto-4hp-eco-10w40.html

 

Ili sa Bardahlom XTC 15W50, mada je i to gusto.. Zato vas pitam za iskustva. :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako je kvacilo kako treba,lamele, ploce,korpa,ako je sve ustelovano,nema veze koje ulje sipas dokle god je dobro,promeni ulje,sipaj baradhl,ja ga tocim u par tenera i tdm,ova koje odrzavam i svi su zadovoljni, xtc 15 w 50,slobodno, naravno treba proveriti jos par gluposti,pa cak i sam polozaj nozice menjaca,jer i to zna nekad da zeza pa pomislis da je crko menjac itd...sve to ima uticaja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Poštovanje gospodo enduraši. Uz Doors-e sam kuckam post i pitam za savet/mišljenje.

Upravo sam završio čitanje svih 98 strana ovog topika (bez zafrkavanja 1aha.gif) i skapirao koji su najčešći problemi sa ST-om i to mi sve deluje ok za motore stare u proseku po 20 godina. Činjenica da sam pročitao ceo topik govori vam da sam posebnog mentalnog sklopa koji samo enduraši imaju 0namigivanje.gif Pošto sam veliki ljubitelj Dakar relija i off road vožnje ozbiljno razmišljam da uzmem i sebi jednu ako me primate u ST ekipu, tačnije ovu:

http://polovniautomobili.com/oglas2356594/yamaha_super_tenere/ s' tim što bih sada retko išao na off pošto sam dosta ograničen vremenom.

Sadašnji vlasnik je uzeo od nekog amera koji je pre toga uzeo od ne-znam-koga ali je i u jednom momentu bila i kod Misirca. Popsy (kome puno hvala) se bio ponudio da i on baci pogled i videli smo je pre par dana. Vizuelno što smo mogli da primetimo je da je kraćen zadnji deo, tačnije rep i sedište. Predpostavljam da se to može vratiti u pređašnje stanje, ali za to mi nije tolika frka pošto moja žena ne voli motore tako da se vozikam sam pa bih to vremenom sredio. Plastika je sečena da bi mogli zadnji rukohvati da se nameste i skinuta je skroz zadnja plastika kod stop-svetla. Sve je to generalno kozmetika, manje-više, ono što mene najviše zanima je da li još neko od vas poznaje ovaj motor? Popsy, Misirac i ljubazni gospodin iz MotoLaboratorije su mi rekli svoje, ali me zanima još nečije mišljenje pre svega vezano za mehaniku motora i naravno koje je vaše mišljenje po pitanju tog skraćivanja.

 

Hvala unapred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma,,sve mi se cini da je ta tenera dosla iz smederevske palanke,,uvezena i svicce ili italije,,imam ja mislim i broj negde vlasnika ... nije sigurno,,mada,,,sve mi se cini da je to ta,pekar je neki vozioili,,ili bese uvoznik se bavio gradjevinskim masinama...,,,seticu se pa javljam,vozio licno bas taj motor..bio u extra stanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@bokilic

Ima logike to sto kazes, da ulje ne bi trebalo toliko puno da utice na menjac.

 

Ako ne valja "polozaj nozice menjaca" - kako to da utvrdim (gde se krivi najcesce)? Cisto da znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pa,ako je jos nekad neko pao pa je iskrivio,,pa pogledaj,mrdni je ricnu gore dole,mene je tako zezo suzuki,pa sam pomakao za ricnu,zubic,kanalic kako hoces i sad je sve ok...

a nemora da bude naravno,mozda je neko nesto budzio oko lamela sajle,nezna se dok se nevidi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ma da.. i meni je bilo tvrdo.. pogotovu posle honde..

 

međutim kada mi je Revolucija namestio.. tj. ispravio sa nekom šipkom sa dva zuba (koja samo za to služi)

 

sad radi ko u sir..

 

dok opet ne blebnem pa savijem menjač :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Poštovanje gospodo enduraši. Uz Doors-e sam kuckam post i pitam za savet/mišljenje.

Upravo sam završio čitanje svih 98 strana ovog topika (bez zafrkavanja 1aha.gif) i skapirao koji su najčešći problemi sa ST-om i to mi sve deluje ok za motore stare u proseku po 20 godina. Činjenica da sam pročitao ceo topik govori vam da sam posebnog mentalnog sklopa koji samo enduraši imaju 0namigivanje.gif Pošto sam veliki ljubitelj Dakar relija i off road vožnje ozbiljno razmišljam da uzmem i sebi jednu ako me primate u ST ekipu, tačnije ovu:

http://polovniautomo...a_super_tenere/ s' tim što bih sada retko išao na off pošto sam dosta ograničen vremenom.

Sadašnji vlasnik je uzeo od nekog amera koji je pre toga uzeo od ne-znam-koga ali je i u jednom momentu bila i kod Misirca. Popsy (kome puno hvala) se bio ponudio da i on baci pogled i videli smo je pre par dana. Vizuelno što smo mogli da primetimo je da je kraćen zadnji deo, tačnije rep i sedište. Predpostavljam da se to može vratiti u pređašnje stanje, ali za to mi nije tolika frka pošto moja žena ne voli motore tako da se vozikam sam pa bih to vremenom sredio. Plastika je sečena da bi mogli zadnji rukohvati da se nameste i skinuta je skroz zadnja plastika kod stop-svetla. Sve je to generalno kozmetika, manje-više, ono što mene najviše zanima je da li još neko od vas poznaje ovaj motor? Popsy, Misirac i ljubazni gospodin iz MotoLaboratorije su mi rekli svoje, ali me zanima još nečije mišljenje pre svega vezano za mehaniku motora i naravno koje je vaše mišljenje po pitanju tog skraćivanja.

 

Hvala unapred.

 

Pa nije moguće da je to jedina tenera?

 

motori mogu i preko da se gledaju.. a i bila je vazda po neka poznata na prodaju..

 

Sinketova ode Alienu.. neka je dobrodošao u klub :yamaha:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pa nije moguće da je to jedina tenera?

 

motori mogu i preko da se gledaju.. a i bila je vazda po neka poznata na prodaju..

 

Sinketova ode Alienu.. neka je dobrodošao u klub :yamaha:

 

Naravno da nije jedina ali za ovu konkretno pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za tu ST jedino znam da sam joj ja ugradio Joškin regler, sa te strujne strane si miran ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Sinketova ode Alienu.. neka je dobrodošao u klub :yamaha:

 

Bolje vas nasao. BJB-tenere.gif

 

 

A Vlajku posebna zahvalnica za sve informacije i odgovore na mojih milion pitanja.

 

 

Za tu ST jedino znam da sam joj ja ugradio Joškin regler, sa te strujne strane si miran ;)

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

Da nema neko "karter za ST" vishka na prodaju 1zvizduk.gif, al ozbiljno?

 

MA STA SE SEKIRAS ZAMO ZA MAGARE IMA STA OCES SAD SE UVOZE I RASTURAJU U DELOVE DA BI SE LAKSE ZARADILO...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin
Sinketova ode Alienu.. neka je dobrodošao u klub :yamaha:

 

Bolje vas nasao. BJB-tenere.gif

 

 

A Vlajku posebna zahvalnica za sve informacije i odgovore na mojih milion pitanja.

 

 

Za tu ST jedino znam da sam joj ja ugradio Joškin regler, sa te strujne strane si miran ;)

0takoje.gif

 

PA TAKO JE TO KAD STE NA ISTIM MUKAMA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jel moze na ST da se steluje zadnji amortizer?

 

<_< <_< <_< može Gošo, može... nismo čitali knjige pa šta :P :P :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ajde tajanstveni..otvorite nam oči?

 

ili dajte tu stranu iz manuala..

 

sad idem kod nekog Mileta Šaponje..20 god radi samo sa amortizerima..

pitaću ga za motore, a reparacija postojećeg je 20e..sa godinu dana garancije..

 

za moju mazdu polovan zadnji je 35e, a nov kineski 60(sa 6 meseci garancije :lud:) ili švapski 80.. :neznam:

sve ovo je bar x 2.. ne menja se jedan..

 

molim i drugi put..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja