Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

......A ja sam se pitao da li ces nastaviti da negujes masinu kao sto sam ja radio dok je Tenera bila u mom vlasnistvu.....sve vise me uveravas u to,pozdrav stari moj i nastavi da uzivas i da sredjujes bajk,a on ce ti to vratiti sa mnogo predjenih kilometara udobne voznje :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bolje malo lud nego malo pametan, 65 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

......A ja sam se pitao da li ces nastaviti da negujes masinu kao sto sam ja radio dok je Tenera bila u mom vlasnistvu.....sve vise me uveravas u to,pozdrav stari moj i nastavi da uzivas i da sredjujes bajk,a on ce ti to vratiti sa mnogo predjenih kilometara udobne voznje :zdravo:

tek sam poceo...videces sledece godine... na zimu ide na farbanje... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

imam 'zanimljiv' problem, nesto mi cakce negde dole desno ispod drzaca za nogu, bar mi se cini da odatle dolazi zvuk i to samo dok koci masina a dva puta se desilo kao da je nesto udarilo odozdole, negde kod donjeg drzaca zadnjeg amortizera. kad ukljucim dugo svetlo ono zatreperi svaki put kad 'cakne', dugo svetlo najjace svetli dok koci masina, sto veci gas dodam dugo svetlo sve slabije svetli..nisam primetio promene sa kratkim svetlom. primetio sam pre par dana da mi treperi dugo svetlo pri malom gasu i dok koci masina ali tad se nista nije culo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Tenera nije poznata po raspadanju magneta, ali lupanje u motoru i variranje napona nikako ne može biti dobro. Moj savet ti je da otvoriš levi dekl i da snimiš situaciju, a ne da se voziš i da napraviš sebi veću glupost. Možda ovi iskusniji teneraši imaju neki savet, ali sa koliko se njih družim, prvi put čujem za takav slučaj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Možda lupka roler lanca kada kočiš mašinski..

 

onda je drugačije nategnut lanac i možda je to..a to nije strašno..

 

al je strašno ako se čuje iz agregata.. svakako mu treba moto doktor..ovako ne vredi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

To sto ti varira svetlo je masa.,.......negde se nesto otkacilo pa kad upalis kocnicu preko nje dobijaju masu i farovi.......... Mozda ti je acc pred smrt a mozda i regler slabije puni..... premeri to sve pa tek onda otvaraj...... to sto lupka ponekad moze da bude lanac..... ako je neka karika karibala, meni je lupalo dobrih 6 meseci, znaju neki koji su vozili u to vreme pored mene, pa kad naidje ta karika ako je nategnut lanac ona preskoci i lupi kao oveci kamen......... ako se ne snadjes pisi...... ja iskreno ne verujem da su magneti.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

to caktanje koje se cuje i treperenje dugog svetla u istom 'ritmu' se desava kad koci masina, nevezano za kocnice, znaci isto se cuje i desava i kad ne kocim (kocnicama)...

 

zaboravio sam da napisem, primetio sam da mi je donja strana lanca nagnuta ka spolja kod prednjeg lancanika..kad sam kupio motor lanac je na jednom mestu bio 'savijen', mislim da se ispravio posle spreja, nisam to vise video posle prskanja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

ne znam odakle si ali lupkanje moze da bude od lanca, proveri i prednji lancanik..... a ocigledno ti je lanac ge crkt a menije slicne simptome davao acc kad je crkavao.....pa mi nakraju pohebao i regler...... pa ti sad vidi......... a namotaji ne verujem da su..... jer je meni stari acc bio kratak spoj pa se nista nije sprzilo ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

lanac mi je izgleda labav oko zadnjeg lancanika! sad sam proverio unimerom, regler cas puni cas ne puni, akumulator kad ne radi motor pokazuje konstantno 12.5v! ova zica na ovoj losoj fotografiji koja se spaja sa kablom koji ide na plus na akumulator je pocela da topi plastiku kojom je oblozena, greje se, pocela je malo da topi jedan zatvarac od akumulatora

 

http://s18.postimage.cc/j3q761dtl/Photo0253a.jpg

 

gde je popsy da nam kaze gde je bese montirao did :)

zovem josku za regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

lanac mi je izgleda labav oko zadnjeg lancanika! sad sam proverio unimerom, regler cas puni cas ne puni, akumulator kad ne radi motor pokazuje konstantno 12.5v! ova zica na ovoj losoj fotografiji koja se spaja sa kablom koji ide na plus na akumulator je pocela da topi plastiku kojom je oblozena, greje se, pocela je malo da topi jedan zatvarac od akumulatora

 

http://s18.postimage.../Photo0253a.jpg

 

gde je popsy da nam kaze gde je bese montirao did :)

zovem josku za regler

 

Kupio sam ga u MotoGhostu - bili su najpovoljniji a i u cenu je bila ukljucena i ugradnja lanca na motor ;) zlatni ZVMX-O did lanac (najaci 520 lanac koji i fabrika preporucuje) sa JT lancanicima me je izasao oko 160e

 

pogledaj da ti negde nije ogoljena zica pa ti pravi kratak spoj (proveri to sto pre da ti se ne bi zapalila instalacija). Moj ti je savet sto pre kod elektricara da odes (Arakis - Labaratorija). On moze i da ti ugradi Joskin regler i prekontrolise struju (ako imas stari centralni osigurac - stakleni - OBAVEZNO ga zameni za ubadajuci, jel ako se kuciste razlokalo tu mozes da gubis struju na momente, sto moze da popali regler, TCI i svasta nesto...)

 

Ako vec stavljas nov lanac, razmisli i o podmazivacu ako ga nemas ;) (i to moze Arakis da ti ugradi :D )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da se nadovežem na kolegu :fajt:

 

Kod mene je lanac 525 i traje već 30-40K

 

jeste malo skuplji, ali..

 

ostalo smo svi prošli..

mene čeka korpa i lamela, trebalo bi da je dosad prešla 70K ne pokazuje znake, ali cenim da neće još dugo..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Vlajko opet tripuješ. Neće to još dugo.

 

Sudeći po stanju u kom je bio kada si ga kupio, taj off-a nije video.

 

Prema tome nema razloga da brineš za lamelu.

 

Pozdrav druže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

hvala svima na pomoci!

 

ja sam i planirao da 'jednom' odem do arakisa da mi prekontrolise struju, voznja mi je izgleda bila preca..bilo bi super kad bi uspeo da zavrsim obe stvari u subotu, zovem MotoGhost i javljam se arakisu

 

ne rekoste mi nista u vezi sa tom zicom koja se greje, malo mi je frka, imam 80km do arakisa mada ko zna od kad je u tom stanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To bi trebala biti žica koja ide na kontakt bravu. Da li ti rade u vožnji oba fara? Koje sijalice imaš u farovima? Da li si proverio sve konektore od alternatora do reglera? Koliko ti je star akumulator i ima li dovoljno elektrolita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

To bi trebala biti žica koja ide na kontakt bravu. Da li ti rade u vožnji oba fara? Koje sijalice imaš u farovima? Da li si proverio sve konektore od alternatora do reglera? Koliko ti je star akumulator i ima li dovoljno elektrolita?

oba rade samo kad je ukljuceno dugo svetlo, levi far h4 (kratko i dugo) desni far h1 (dugo), pa valjda jesam, regler pokazuje nesto bzvz pa nisam siguran da li sam ga dobro ispitao (prosli put kad smo se culi regler je bio ispravan pa sam uradio to bez problema), akumulator nisam menjao od kad sam kupio motor (januar), mislim da je ispravan, ima dovoljno elektrolita, nisam muck'o kolu..:)

 

zvao sam moto ghost, od subote su na kolektivnom odmoru, ostaje ili da odem sutra ili da mi posalju kurirskom sluzbom, arakis kako vi stojite sa vremenom sutra i prekosutra? ako bi dosao u subotu, da li bi zavrsili istog dana?

 

edit: unimer na akumulatoru dok motor radi malo stoji na 12.5, malo skoci na 13-14v pa opet padne na 12.5 na 2000-3000 obrtaja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12253 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Reglere (ako je on geckrt) još čekam od Joške, vrlo moguće je da te zezaju konektori alternatora. Svaki dan sam u Laboratoriji od 12 pa na dalje...i subotom i nedeljom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja