Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Ala ih krpimo :moto3:

 

Svakodnevno me iznenadjuje taraba... Stajala mi je par dana dok se lila ova kisa, skinem ceradu danas i susretnem se sa baricom goriva! Slavine su bile otvorene ali sam daljom inspekcijom utvrdio da preliva/curi iznad slavina, negde sa karburatora (vrat sam polomio ne bi li video tacno odakle i nisam uspeo, ali je karb i sve ispod rezervoara prilicno mokro od corbe)

 

Pali i ide normalno kao i do sad, sumnjam na neko crevo il slicno. Nalio sam rezervoar pre ovih kisa i stojao je tako pun na copavoj pa mozda ima i to neke veze...

 

Jel imao neko slicno sranje? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pazi da ti nije benzin ušao u karter! Meni su se prelivali karburatori i benzin je ušao u karter ( ulje ) i morao sam novo ulje da bacim i da odmontiram karburatore, očistim itd... U kratko, puno zajebancije! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Pazi da ti nije benzin ušao u karter! Meni su se prelivali karburatori i benzin je ušao u karter ( ulje ) i morao sam novo ulje da bacim i da odmontiram karburatore, očistim itd... U kratko, puno zajebancije! :neznam:

 

Provericu. Zasto su ti prelivali karbovi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pa verovatno zbog prljavštine. Nisam obračao pažnje, kad sam kupio motor, ali karburatori su imali neke zlatne ili žute fleke. Tek kasnije sam shvatio da su te fleke od benzina. Tenera po defoltu nema filter za gorivo, pa se često nakupi prljavština iz benzina u karburatoru. Plovak ( ne znam tačno na srpskom ) se zakoči i karburator počne da preliva. Skoro kod svih koje znam, preljeva levi karburator. Možda zbog čopave, jer je motor uvek visi na levoj strani!? :neznam: Karburatore je prijatelj očistio i tada smo videli, da je i jedna od membrana več pukla, tako da sam kupio par novih i to od Suzuki DR 650, koje pašu i koštaju 30€ komad, a za Teneru su preko 70€! Izvuči šipku za ulje i pomiriši. Ako smrdi na benzin, jbg ! Sretno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pali i ide normalno kao i do sad, sumnjam na neko crevo il slicno. Nalio sam rezervoar pre ovih kisa i stojao je tako pun na copavoj pa mozda ima i to neke veze...

Jel imao neko slicno sranje? :lol:

moguce je da su ti ostecene membrane pa zato pusta gorivo i od stajanja. Dok to ne resis moj ti je savet da prebacujes slavine na off kada ne vozis i da otvoris cep za ulje (desna strana) i pomirises da vidis da li ulje mirise na benzin (ako mirise onda bi trebao i ulje da promenis)

 

Pa verovatno zbog prljavštine. Nisam obračao pažnje, kad sam kupio motor, ali karburatori su imali neke zlatne ili žute fleke. Tek kasnije sam shvatio da su te fleke od benzina. Tenera po defoltu nema filter za gorivo, pa se često nakupi prljavština iz benzina u karburatoru. Plovak ( ne znam tačno na srpskom ) se zakoči i karburator počne da preliva. Skoro kod svih koje znam, preljeva levi karburator. Možda zbog čopave, jer je motor uvek visi na levoj strani!? :neznam: Karburatore je prijatelj očistio i tada smo videli, da je i jedna od membrana več pukla, tako da sam kupio par novih i to od Suzuki DR 650, koje pašu i koštaju 30€ komad, a za Teneru su preko 70€! Izvuči šipku za ulje i pomiriši. Ako smrdi na benzin, jbg ! Sretno!

 

Kako bre nema filter? ima i filter posle račve a pre vakum pumple a ima i pasivni filter pre karburatora (na kraju creva unutar njega se nalazi mala mrezica koja bi trebala da se izvadi kada se cisti karburator i da se izduva)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

izvadi kada se cisti karburator i da se izduva)

 

Ti si tvoju izdufo!!!

 

jesam :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Pali i ide normalno kao i do sad, sumnjam na neko crevo il slicno. Nalio sam rezervoar pre ovih kisa i stojao je tako pun na copavoj pa mozda ima i to neke veze...

Jel imao neko slicno sranje? :lol:

moguce je da su ti ostecene membrane pa zato pusta gorivo i od stajanja. Dok to ne resis moj ti je savet da prebacujes slavine na off kada ne vozis i da otvoris cep za ulje (desna strana) i pomirises da vidis da li ulje mirise na benzin (ako mirise onda bi trebao i ulje da promenis)

 

Nisam stigao da skinem plastike danas, al sam prebacio slavinu na OFF i sad vidim da je suv i da ne slinavi vise, tako da... Problem privremeno resen :zvizduk:

Majku mu, voleo bi da je crevo ili ta selna sto vlajko prica! Ako bude trebao majstor za hebeni karb kukacu vam...

 

Pocepao sam joj membranicu kao himen :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Nisam stigao da skinem plastike danas, al sam prebacio slavinu na OFF i sad vidim da je suv i da ne slinavi vise, tako da... Problem privremeno resen :zvizduk:

Majku mu, voleo bi da je crevo ili ta selna sto vlajko prica! Ako bude trebao majstor za hebeni karb kukacu vam...

Pocepao sam joj membranicu kao himen :ooo:

 

za membrane mozes da uzmes te za Suzukija ali ima čovek koji ih pravi (sa Vidikovca) 10€ je komad i ok su...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Pali i ide normalno kao i do sad, sumnjam na neko crevo il slicno. Nalio sam rezervoar pre ovih kisa i stojao je tako pun na copavoj pa mozda ima i to neke veze...

Jel imao neko slicno sranje? :lol:

moguce je da su ti ostecene membrane pa zato pusta gorivo i od stajanja. Dok to ne resis moj ti je savet da prebacujes slavine na off kada ne vozis i da otvoris cep za ulje (desna strana) i pomirises da vidis da li ulje mirise na benzin (ako mirise onda bi trebao i ulje da promenis)

 

Pa verovatno zbog prljavštine. Nisam obračao pažnje, kad sam kupio motor, ali karburatori su imali neke zlatne ili žute fleke. Tek kasnije sam shvatio da su te fleke od benzina. Tenera po defoltu nema filter za gorivo, pa se često nakupi prljavština iz benzina u karburatoru. Plovak ( ne znam tačno na srpskom ) se zakoči i karburator počne da preliva. Skoro kod svih koje znam, preljeva levi karburator. Možda zbog čopave, jer je motor uvek visi na levoj strani!? :neznam: Karburatore je prijatelj očistio i tada smo videli, da je i jedna od membrana več pukla, tako da sam kupio par novih i to od Suzuki DR 650, koje pašu i koštaju 30€ komad, a za Teneru su preko 70€! Izvuči šipku za ulje i pomiriši. Ako smrdi na benzin, jbg ! Sretno!

 

Kako bre nema filter? ima i filter posle račve a pre vakum pumple a ima i pasivni filter pre karburatora (na kraju creva unutar njega se nalazi mala mrezica koja bi trebala da se izvadi kada se cisti karburator i da se izduva)

 

Ja znam, da sam filter za gorivo dodatno stavio na cev koja ide na vakuum pumpu! A za ostalo nisam expert tako da verujem da si upravu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Trenutno mislim da rade Labaratorija, Seba, mozda Aca_PN i ne znam ko jos

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

lepo.... upalis je i ubacis u brzinu.... u trenutku kad je ubacis u bilo koju brzinu ( 1 ili 2) ona se gasi...... e sad..... sve bi bilo ok da se ona gasi i da joj ostaaje kontakt upaljen... tj da ima svetla i sve ostalo ali ona gubi sve kao na kill switch-u....... i izgleda da mi dioda od neutrala pravi problem na tci-u......preko mase..... ne znam kako......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

lepo.... upalis je i ubacis u brzinu.... u trenutku kad je ubacis u bilo koju brzinu ( 1 ili 2) ona se gasi...... e sad..... sve bi bilo ok da se ona gasi i da joj ostaaje kontakt upaljen... tj da ima svetla i sve ostalo ali ona gubi sve kao na kill switch-u....... i izgleda da mi dioda od neutrala pravi problem na tci-u......preko mase..... ne znam kako......

Da te ne hebe centralni osigurac??? Mene je tako drkalo, zamenio sam kuciste i zabice i nikad vise nije stao dok me nije pokupio kombi!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

videcemo ujutru sta ceda rece...... stavio zaruljicu..... a os sam gledao i juce...... mislio da je on ali sve je ok...... nema lufta :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

upravo sam razvukao osmeh od uva do uva :D

vučem se na posao posran, a neki sektasi izbacili 3 plavo bele super tarabe da se ugreju na suncu! :)

 

imamo terorističku ćeliju u 23. bloku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Dve plavo bele i jedna ljubicasto bela :).....To je Sinketova ,Andrina i moja trmvajchina :).....inace je jace okupljanje u caffe Ole-u na 25-om maju kad nam se pridruze Uka i ostali :)))....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Promenuo ulje (sipajte ful mineral elf npr.)

Najviše mu prija i ič ga ne troši..polusintetiku hoće da lapa..

 

Namunjen rep i tablica..hvala Šumaru na migavcu..sad skoro liči na motor..

 

fale mi još dve zadnje plastike..repne..

 

a mož i bez njih..neću da ga prodajem :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

fale mi još dve zadnje plastike..repne..

 

a mož i bez njih..neću da ga prodajem :jee:

 

Pošto možeš samo da ga pokoniš, ne beri brigu.... poklonu se u zube ne gleda, niko se neće ljutiti :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja