Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

dovod goriva bi bila prevelika banalnost.. :)

 

e da, sta mislite o fradovim alu filterima za gorivo, da li zadrzavaju rdju?

neko kaze da zadrzavaju, neko da ne zadrzavaju, letos sam stavio takav, imao sam neki alu sa bakranim filterom koji je pustao rdju, nisam nikad vise vozio na rezervi posle cisenja karbova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

najverovatnije isto svećice ;) izvadi svecice i vidi da li bacaju varnicu (ostane na kablu a telo svecice stavis na blok motora da ima masu (ne držati rukama da ne bi popio struju nego nasloniti) i videti da li baca varnicu prilikom verglanja... ako ne baca, zameniti pa videti.... velika verovatnoća da je to (kad dodje zima, svecice su prve koje stradaju ako su već načete) ;)

 

Menjane su svecice pre mesec dana, mada ko zna kakvog su kvaliteta te sto su savljene. Pretpostavljam da je problem sa svecicama posledica, a uzrok je sto ih zaliva iz nekog razloga, ko zna zasto.

Lep dan sutra, greota da ga provedem zajebavajuci se s motorom, nego jel zna neko posto je slepanje motora po BG-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

nemam pojma, ali znam da to radi VladaGS pa vidi pa mu pusti pp

 

ps. inače svećice oće da odu iz par razloga

- loš kvalitet

- prelivanje karbova (zaglavljen saug, probušena membrana)

- vrlo retko problem sa strujom/kablovima...

 

inače ako imaš ili možeš da nabaviš svećice možeš i sam da zameniš (za razliku od drugih motora gde je potreban specijalni alat, kod nas ti završava posao kineski cevasti ključ - set tih cevastih je 200dinara kod kineza), njega kad ubacis taman toliko viri da možeš drugi kraj da uhvatis ključem ili francuskim ;)

 

a ako si menjao svećice, valjda si ostavio stare za backup (ako nisu crkle, glupo bi bilo bacati ih bas zbog ovakvih situacija)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Poposy je verovatno u pravu ponekad popusti koncentracija, kao meni na pocetku sezone, pa kad ne upali iz prve mahinalno potegnes gas mada je povucen sauh i uglavnom tu je svecicama kraj. Onda ne pomaze ni guranje, ni prespajanje kablovima vec nove svecice. U Gevari su svecice koje je Popsy naveo, mislim, 2,2 evra sto i nije neka cena na sveopstu skupocu. Salju ih brzom postom ako nisi iz Beograda, tako da ne moras da se cimas. Bice to ok kad se stave nove svecice.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Jel ima neka fora da se skinu svecice bez skidanja rezervoara? Mozda je glupo pitanje i verovatno nema sanse, ali svaceg se ljudi dosete, ko zna (nema teorije da ostavim ni na par minuta rasturen motor u garazi gde cela zgrada ima pristup, zato pitam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jel ima neka fora da se skinu svecice bez skidanja rezervoara? Mozda je glupo pitanje i verovatno nema sanse, ali svaceg se ljudi dosete, ko zna (nema teorije da ostavim ni na par minuta rasturen motor u garazi gde cela zgrada ima pristup, zato pitam).

 

pa naravno, nije to Afrika pa da se rastura pola motora zbog svećica ( al sam im reko :P ) . Elem procedura je laka (malo pipava ali laka).

  • odkačiš hladnjak (2 šrafa)
  • pomeriš hladnjak u stranu gde je menjaš (videćeš jedan klin koji na vrhu hladnjaka ulazi u držač)
  • ostaviš hladnjak sa crevima, ali ga odmakneš koliko je to moguće (naravno ako je motor vožen sačekati da se hladnjak ohladi, al ti nemaš taj problem )
  • ima dovoljno mesta (malo je ginekološki) da se uvuče ključ za svećicu (ako nemate original alat, problem rešava kineski cevasti ključ - pisao sam ranije o tome)
  • kada se ključ ubaci drugi kraj ključa viri jedno 3-4cm i tu možete da francuskim ključem ili viljuškastim okrenete svećicu

ista je procedura unazad i upamtite svećice se ne pretežu dušmanski. Takođe vas može iznenaditi da kad izvadite kabl ne možete da gurnete ključ do kraja, to znači da vam je ostala na svećici specijalna guma koja dihtuje da voda ne uđe u svećicu (može se izvaditi nekim šrafcigerom lako samo kad vidite kako stoji)

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: XTZ 750 Super Tenere

Epa drugari promenjene svecice i malopre provozan motor. Vozio sam bez plastika posto je pundravac radio celog dana. I posto su karbovi ocisceni i instalacija sredjena masina oce da poleti. Kao da ima 10-tak konja vise. Napon je inace sad stabilniji jer su svi spojevi pritegnuti. Sad molim onog gore za jos jedan lep dan. :zvizduk:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pozdrav ljudi! Od nedelje vozim i ja ovo cudo od motora. U pocetku sam se bojao da ce mi biti prevelika posto sam malo skracen tj. samo 177cm ali mislim da cu se navici. Emulzione tube su zamenjene tj. prosli vlasnik ih je zamenio tako da oko toga neko vreme ne moram da brinem. E sad imam pitanja za vas:

gde je najbolje spustati motor?(viljuska,dogbones ili sediste)

koji antifriz da mu sipam?

kvacilo mu je previse tvrdo i dali se to moze resiti podmazivanjem sajle kvacila?

dali neko ima servis manual za njega?

evo nekoliko slika

post-16052-0-01697500-1352208471_thumb.jpg

post-16052-0-05738900-1352208581_thumb.jpg

post-16052-0-72555000-1352208706_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Lep primerak da te služi puuuuuno sigurnih km ;)

 

Imaš na internetu da nađeš i user i par service manuala ( http://www.blackbears.ru/index_en.php?get=manual )

 

Što se tiče spuštanja, najelegantnije rešenje je spuštanje preko dogbonova i malo napred na vilama (možeš i preko sedišta ali ćeš onda izgubiti na udobnosti a pitanje je koliko ćeš dobiti). Inače 1 cm na dogbonu ti je oko 3 cm u visini sedišta ;)

 

za antifriz nisam najsigurniji pa neću da lupim ( mislim da ide standardni)

 

za kvačilo češ malo da ojačaš, jbg. na svim starijim jamahama su malo tvrđa.. možeš da dobiješ malo na podmazivanju sajli i nameštanju poluge na koji se sajla kači na 90% kada ima najdirektniji pravac sile vučenja ali i sa time če biti teže nego na drugim motorima (šta da ti kažem, kupio si muški motor ;) ) ne sekiraj se , posle dve nedelje će ti biti sasvim normalno i sa dva prsta da odvajaš ;)

 

čini mi se da ti je vizir premali (tj. da je bio viši ali je "skraćen") to može dosta da ti smeta u ladnijim danima imaš ovde na forumu čoveka koji pravi vizire - Ivan

 

 

eto tolko od mene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Popsy hvala na lepim zeljama i lepim savetima!1aha.gif

 

Vizir cu sigurno promeniti kod ivana.

 

E sad zanima me gde mogu da nadjem dogbone i koliko kosta? dali ima u luisu to posto idem posle nove?

Koliko spustanje na dogbonu je potrebno da dodirnem petom podlogu ako mi sada fali 9cm?

Dali ce izgledati ruzno ako samo zadnji kraj spustam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

vidi ne bi trebalo da se izgubi mnogo na ciklistici, stim što baš da obe noge sa petama stavljaš mislim da je mnogo 9cm (pre će biti nekih 5cm) a i ne trebaju baš do pete... inače što je veći dogbone to je manja visina tako da 1cm duži dogbone je otprilike 3cm niže u visini... trebalo bi da ima i u louisu mada naši ljudi su to pravili od čelika

 

imaš ovde link iz Louisa stim što tu ne vidim za naš motor i na netu uglavnom postoje aftermarket za podizanje

 

link 1

 

Link 2

 

tako da ti je moj savet pre da se poigraš ako imaš dobrog strugara (stim što je bitan izbor materijala - neki čelik)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa nemam pojma snalazim se ja i ovako ali ne osecam se siguran. Sta mislite da ga spustim 2 cm u prednjoj viljusci i da odnesem sediste da ga nekako nabije ili da se povrsina na koju naleze spusti koji cm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

vidi, ja bi sačekao malo vremena da vidim kako će da ide... možeš da spustiš 1cm na vilama a ostalo ostaviš, pa ako ti i za dve nedelje bude smetalo skini sa sedišta 2cm i to je to (Boban iz zemuna radi sedišta) .

 

To što imaš osećaj nesigurnosti je više virtualan nego realan i može više da ti smeta na offroadu pa staješ na neravnom terenu... da ga guraš dok sediš nećeš sigurno tako da ;) uživaj i vozi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Sve zavisi sta planitas sa njom ukoliko imas u planu duza putovanja, nije bas uputno dirati sediste. a razlog ces osetiti vec posle stotinak kilometara voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Popsy hvala na lepim zeljama i lepim savetima!1aha.gif

 

Vizir cu sigurno promeniti kod ivana.

 

E sad zanima me gde mogu da nadjem dogbone i koliko kosta? dali ima u luisu to posto idem posle nove?

Koliko spustanje na dogbonu je potrebno da dodirnem petom podlogu ako mi sada fali 9cm?

Dali ce izgledati ruzno ako samo zadnji kraj spustam?

 

Nista ne diraj, ja sam 173cm i snalazio sam se 1lol.gif Malko dok se naviknes na visoko teziste i masu, posle nije problem 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dobrodošao Dzefri :zdravo:

 

Napred na vilama ne diraj ništa.. probao pa vratio.. ne može tako..

 

Ja sam 178 i u početku sam jedva dohvatao prstićima.. uradio sedište i dobio 2-3 cm.. puno puno vozio.. i kao rezultat toga je sabio..

suvozač i puna ratna oprema su učinili svoje..

 

Što kaže naš ćelavi freza majstor.. ne pukne tenera od off-a.. nego od dva debela nemca pod punom opremom :jee:

 

Teraj to što više, dobro ti veli Popsy..

ne moraš da staješ sa celim stopalom obe noge.. može i jedna na semaforu..

 

a ima i one cipele sa platformom :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Sve zavisi sta planitas sa njom ukoliko imas u planu duza putovanja, nije bas uputno dirati sediste. a razlog ces osetiti vec posle stotinak kilometara voznje.

 

Planiram sledece godine da napravim turu od 6000 km do rusije tj. Volvograda kroz rumuniju i ukrajinu tako da od modifikovanja sedista nema nista. Za mesec dana pocinjem da pravim aluminijumske kofere nasao sam na forumu pa cu se odluciti koje jos. racunam da ce mi prtljag spustiti motor ali verovatno cu ga spustiti jos za koji cm. Juce mi je pao kad sam pokusao da se popnem preko male izbocine na putu ali nije mu nista bilo.

 

evo nasao sam visinu onog lika sto je 6 ili 7 puta osvajao dakar na teneri http://www.castroledgerankings.com/driver/stephane-peterhansel

 

Juce mu promenio antifriz malo sam se smarao dok nisam nasao onaj mali sraf za ispustanje ali posle nisam imao nikakvih problema. Jel neko narucivao kod sebe bocne drzace kofera? Ja planiram, mislio sam da ih pravim ali verujem da bi nesto zezno. jel da trazim da mi desni napravi malo dalje zbog auspuha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Dobrodošao Dzefri :zdravo:

 

Napred na vilama ne diraj ništa.. probao pa vratio.. ne može tako..

 

Ja sam 178 i u početku sam jedva dohvatao prstićima.. uradio sedište i dobio 2-3 cm.. puno puno vozio.. i kao rezultat toga je sabio..

suvozač i puna ratna oprema su učinili svoje..

 

Što kaže naš ćelavi freza majstor.. ne pukne tenera od off-a.. nego od dva debela nemca pod punom opremom :jee:

 

Teraj to što više, dobro ti veli Popsy..

ne moraš da staješ sa celim stopalom obe noge.. može i jedna na semaforu..

 

a ima i one cipele sa platformom :lol:

 

1lol.gif Uzeo sam od drugara martinke sa debelim djonom i vidi se raznika jos imaju i krampone tako da su manje sanse da mi prokliza noga. A kako se ponasa kad mu spustis prednju viljusku? mozda mi je bolje samo na dogbonu, nadjem dobrog strugara da mi uradi to mi je jeftinija varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa nemam pojma... Koliko je udobno? Nebi da izgubim na udobnosti1mda.gif mada bi mi se plava slagala sa bajkom. aj sibni sliku na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja