Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ako neko zna da ima negde povoljno gume neka javi. Ja sam trazio malo po netu i dosta su skupe pogotovo zadnje. Dali neko kupuje nove gume starijeg datuma?

 

Što se tiče dimenzije, trebalo bi da može (malo je tanja)... što se tiče starijeg datuma, ja još uvek sebe smatram lošim vozačem da bi se zaje#"## sa starim gumama... može stara, ali čepovi koji su za off... Generalno zavisi gde planiraš da voziš? Ukoliko je asfalt pretežno, ljudi se kunu u Mišelin Anakee, odlično drži po svim uslovima, dosta traje... Moj lični izbor su Haidenau K60 Scout, zato što su mi dobre i za asfalt i za offroad. Inače je zimska guma u pitanju, tako da lepo drži i na hladnom asfaltu.

Što se tiče Haidi guma njih prodaje B@ne sa foruma a za Anakee već moraš da pojuriš (pogledaj da li imaju u Labaratoriji).

 

 

Kontaktirao sam baneta pa cu videti koja je cena. Zapala mi je za oko http://www.racing-fiber.com/bg/products/view/2269/Tyre_Heidenau_K76.html posto najvise vozim po asfaltu...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Harmonike za prednju viljusku imaju i u Balosavi, kada sam ih ja kupovao bile su 1.900 dinara. Imaju ih i u bojama.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kakve nosace kofera imate? Sutra idem kod sebe da mi napravi drzace pa ne znam sta da mu kazem. Kofere nemam i planiram da napravim aluminijumske...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Lokacija: Melbourne - Australija
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750 (prodat)

Ja imam givi, ali cu da ih prodam i da odradim isto kao ti... Da kod Sebe napravim nosace i opravim kofere sam... Pa cemo da vidimo na sta ce da lici...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Popsy hvala ti sto si objasnio sebi oko dogbonova. On ce ih napraviti ovih dana. Koliko si ti spustio tvoj? Ja sam rekao sebi da produzi za 1 cm dogbone i mislim da ce mi 3cm nizi biti vise nego dovoljno.

 

Nasao sam gume u svabiji i ne mogu da verujem koliko su povoljne:

 

http://www.reifen.com/de/TyreSize/DetailTyre/Moto/90-90-D21/0/False/False/none/90-90-21-54S-TL-TT-Anakee-2-Front-M-C/15077968

i zadnju:

http://www.reifen.com/de/TyreSize/DetailTyre/Moto/140-80-R17/0/False/False/none/140-80-R17-69H-TL-TT-Anakee-Rear-M-C/15003181

jos na sve ovo kad dobijes tax free koji je verujem 15%1zvizduk.gif1moto3.gif

Dali neko zna kolika je carina za gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

a pretisak :zbunjen:

Kako mislis pritisak? Po manualu ler treba da je toliko koliko sam ti napisao, pritisak nikad nisam merio!! Sta te muci sa pritisom, cime ga meris, zasto??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: DOLOVO KOD PANCEVA
  • Motocikl: xtz 750

ima lampica za pritisak ulja koja je naknadno ugradjena a davac je gore umesto srafa za ispustanje vazduha pa hoce malo da zmirka na leru pa pitam zbog toga jer mi se cini da je mali ler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: DOLOVO KOD PANCEVA
  • Motocikl: xtz 750

Kod mene je drugi problem ja hocu da vratim motor na fabricku visinu tako da cu tokom sledece nedelje imati viska tih kerecih koscica koje spustaju pet centimetara pa ako nekom treba nek vice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Popsy hvala ti sto si objasnio sebi oko dogbonova. On ce ih napraviti ovih dana. Koliko si ti spustio tvoj? Ja sam rekao sebi da produzi za 1 cm dogbone i mislim da ce mi 3cm nizi biti vise nego dovoljno.

 

ja moju nisam spustao, nego sam debeo pa motor legne :moto3:

 

Kod mene je drugi problem ja hocu da vratim motor na fabricku visinu tako da cu tokom sledece nedelje imati viska tih kerecih koscica koje spustaju pet centimetara pa ako nekom treba nek vice

 

Pa eto rešenja, zamenite se vas dvojica ;) Dzefri oce nizi a ti fabricki tako da :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Pa da to bi bilo super!

 

Tamburski ja sam raspolozen za menjanje

 

Samo se nadam da nece izgledati ruzno ako se spusti zadnji kraj 5 cm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Samo se nadam da nece izgledati ruzno ako se spusti zadnji kraj 5 cm

 

popustiš malo na vilama (da izadju 2-3cm) i neće se ni provaljivati da je spušten dok ne parkiraš pored neke druge ST ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: xtz 750,R1200GS ADV

Pozdrav svima iz zg-a.

Potrebna mi je pomoc za moju tenerkicua vidim da ste

Diplomirali na svim poljima xtz.dakle ovako,curi mi negdje benzin,cini mi se da pipe na rezervaru ne drze ali opet mislim da

nebi trebalo curit..nije valjda da cu morati kupit set za fergazere

 

http://www.motormania.hr/motomike/

 

jel ovaj set rjesava stvar.

Hvala unaprjed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Pozdrav svima iz zg-a.

Potrebna mi je pomoc za moju tenerkicua vidim da ste

Diplomirali na svim poljima xtz.dakle ovako,curi mi negdje benzin,cini mi se da pipe na rezervaru ne drze ali opet mislim da

nebi trebalo curit..nije valjda da cu morati kupit set za fergazere

 

http://www.motormania.hr/motomike/

 

jel ovaj set rjesava stvar.

Hvala unaprjed

Pogledaj prvo na dancetu karba da nije popustila matica ili da nije pukla podloska, tu hoce da curi... Ako slavine ne drze, kupi set za slavine, a ne za karbove!

...i link sto si okacio baca na prvu stranu sajta, tako da zaista ne znamo sta si hteo da kupis!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: xtz 750,R1200GS ADV

Pozdrav svima iz zg-a.

Potrebna mi je pomoc za moju tenerkicua vidim da ste

Diplomirali na svim poljima xtz.dakle ovako,curi mi negdje benzin,cini mi se da pipe na rezervaru ne drze ali opet mislim da

nebi trebalo curit..nije valjda da cu morati kupit set za fergazere

 

http://www.motormania.hr/motomike/

 

jel ovaj set rjesava stvar.

Hvala unaprjed

Pogledaj prvo na dancetu karba da nije popustila matica ili da nije pukla podloska, tu hoce da curi... Ako slavine ne drze, kupi set za slavine, a ne za karbove!

...i link sto si okacio baca na prvu stranu sajta, tako da zaista ne znamo sta si hteo da kupis!

 

 

 

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=290508740169&index=0&nav=SEARCH&nid=64367095739

sorry ne snalazim se bas na forumima bas nesto

Gdje se nalazi taj dancet na karbu.

Procitao sam sih 105 strana foruma;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Dance ti je dno, moras da skines bocne plastike, sediste, prednje bocne i rezervoar da bi lepo video karburatore... Videces kako stoje dva karburatora, sa donje strne na svakom imas po jedan vijak na kom se ispusta gorivo, e to su ti sa kojih hoce ponekad da curi! Ujedno kad to sve budes razalatio, videces da slucajno nije neko crevo puklo pa da ono pravi problem... Vidi da istocis sto vise goriva pre nego skines rezervoar jer ako slavine cure neces moci da ga sprecis da curi... pripremi smrt klesta pa stegni crevo koje ide na pumpu pa tako spreci isticanje goriva!

Jos citas??? Alat u ruke pa na posao! Javljaj gde je kolaps!

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: xtz 750,R1200GS ADV

Dance ti je dno, moras da skines bocne plastike, sediste, prednje bocne i rezervoar da bi lepo video karburatore... Videces kako stoje dva karburatora, sa donje strne na svakom imas po jedan vijak na kom se ispusta gorivo, e to su ti sa kojih hoce ponekad da curi! Ujedno kad to sve budes razalatio, videces da slucajno nije neko crevo puklo pa da ono pravi problem... Vidi da istocis sto vise goriva pre nego skines rezervoar jer ako slavine cure neces moci da ga sprecis da curi... pripremi smrt klesta pa stegni crevo koje ide na pumpu pa tako spreci isticanje goriva!

Jos citas??? Alat u ruke pa na posao! Javljaj gde je kolaps!

:D

 

he he he svaka cast na objasnjenju,sutra cu rastavit moju kobilu.danad mi malo kasno.

Mislio sam ipak obnovit karbove da sam miran.jesu li u onom setu i te emulzione tube

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Nisu, tamo ti je samo par dihtunga i iglicasti ventil koji ako ti treba moze da se nadje u bilo kom auto karburator servisu... Sto hoces da radis karburatore? Trosi mnogo? Radi li ravnomerno kad ga drzis na recimo 3000rpm, padaju li ili rastu obrtaji ili je miran???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: xtz 750,R1200GS ADV

Nisu, tamo ti je samo par dihtunga i iglicasti ventil koji ako ti treba moze da se nadje u bilo kom auto karburator servisu... Sto hoces da radis karburatore? Trosi mnogo? Radi li ravnomerno kad ga drzis na recimo 3000rpm, padaju li ili rastu obrtaji ili je miran???

Iskreno da ti kazem radi predobro,mirno,dobro prima gas stvarno.nisam ga jos vozio jer ga jos slazem.mislio sam slozit te tube da sam miran, ne znam jel tko ikada mjenjao...

Probat cu sutra drzat ga na 3000rpm bas da vidim.muci me taj benzin sto curi jer uzeo sam taj set za pipu na ebayu ali jedna okrugla gumica je prevelika.ne ona s tri rupe.sad sam narucio i za drugu pipu iz poljske pa cemo vidjet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Trebao si da probas samo da ih okrenes, ponekad radi posao... Ako drzi obrtaje normalno i fiksno, tube su ok i nemoj ih dirati, nema potrebe! Ako ipak ne drzi obrtaje i samara gore dole, zameni i tube i igle, Imas ih u Kedo.de, najbolje cene!!!

 

 

http://www.kedo.de/com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=28768&f_sub=9&PHPSESSID=68e78cb5b28d8f818eae3deecd3c4a88

 

http://www.kedo.de/com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=28092&f_sub=10&PHPSESSID=68e78cb5b28d8f818eae3deecd3c4a88

 

http://www.kedo.de/com/ssl/php/art_detail.php?f_page=ArtDetail&f_param=28092&f_sub=10&PHPSESSID=68e78cb5b28d8f818eae3deecd3c4a88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja