Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Od ponedeljka dolazi lepse vreme...zeli li neko na Uvac, ako ima vremena?

Ne isplati se ici na dan, vec najmanje par dana, ev. nekoliko (matematicki vise od 2 a manje od 5)!

Dve opcije...kako se Uvac (ako se ne varam) spusta sa Kokinog Broda, tj. Zlatarskog jezera i pali sve do Sjenice, da se nesto vremena provede na Zlatarskom (predivno je) a nesto  u samom kanjonu Uvca ili obrnuto. Znaci baziramo motore i satore, pa zezanje sa kajakom i rostiljem!

Druga opcija, baziramo samo motore kod nekog domacina na Zlatarskom, iznajmimo jos jedan kajak (moj je jednosed), ubacimo sve sto nam treba i spust par dana do Sjenice pa na autobus i nazad!

A moze i neka treca...samnom se lako dogovara.

 

Da sutra ne bude..

Den za denom se vlece,

nicto novo nema.

daneska bese kak'vcera

i utra se isto sprema!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Kazi mi jesi li ga namenio za Chesterfild...zuto na zuto!?!
Sa srecom druze....

Da


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zaista ima veoma lepo sredjenih STenera ali, po mom licnom ukusu, tvoja ce, sa pratecom opremom, biti medju najlepsim!

To nije restauracija, sraf na sraf, pa na fabricki nivo...a nije ni obrada tipa strit-fajter (posto ne bih nikako mogao da ga svarim kao obradu kafe-rejsinga) vec poboljsana verzija, po licnom ukusu vlasnika, klasicne stenare!

Sto se tice plave, nekima se mozda ona vise svidja ali meni ne! Ukusi su to...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zaleteo sam se pa sam, umesto neke kvalitetne GO-PRO kamere, kupio akcionu 4K ultra HD.

Sada imam problem...skinuo sam nekoliko aplikacija sa Google-play ali ni sa jednom je ne mogu povezati!

Koje aplikacije za android, koristite Vi, koji takodje imate akcione kamere?

Ima li tu neki trik?

Prvo sam je montirao na nosac migavca ali sam snimao samo nebo jer se vec na 170km/h (na Milosa Velikog) izokrenula jer je bila u otvorenom kucistu, da bih je mogao direktno puniti a to kuciste se ne moze dobro stegnuti bez neke sajbne. Kako sam posebno kupio traku, nosac kamere za glavu, zbog kajaka, setio sam se da nju prebacim preko vizira, i to onog, suzenog dela a drugu traku, koja ide popreko glave, samo prebacio preko vizira! Stvarno dobra fora, ne smeta na kacigi a i lako se skida sa trake a i sa trakom zajedno...

Nego, djabadava, muci me aplikacija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kako da prebacim na mobilni...ni sa WI-FI nece, Probao USB  na Lap Top, nece, mislio sam da je do kartice, probao sa drugom...nece...Kako da postavom snimke na YT?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Zaista ima veoma lepo sredjenih STenera ali, po mom licnom ukusu, tvoja ce, sa pratecom opremom, biti medju najlepsim!
To nije restauracija, sraf na sraf, pa na fabricki nivo...a nije ni obrada tipa strit-fajter (posto ne bih nikako mogao da ga svarim kao obradu kafe-rejsinga) vec poboljsana verzija, po licnom ukusu vlasnika, klasicne stenare!
Sto se tice plave, nekima se mozda ona vise svidja ali meni ne! Ukusi su to...


Ja ni dan danas ne znam koja mi je moja tenera lipša....


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
2 minutes ago, Panta Zemunac said:

Kako da prebacim na mobilni...ni sa WI-FI nece, Probao USB  na Lap Top, nece, mislio sam da je do kartice, probao sa drugom...nece...Kako da postavom snimke na YT?

Izvadi karticu, pa prebaci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
21 minutes ago, el classico said:

 


Ja ni dan danas ne znam koja mi je moja tenera lipša....


Vozim motor, nisam bajker.

 


moja je najlepsa, nije sto je moja :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Pokusavao i to sa dva razlicita citaca ali ni fon, ni Lap top ne prepoznaju novi device...probao sam i sa karticom od 4GB, Ma isto. Ko zna, mozda sam maler pa ili obe kartice riknule (ova od 64GB nova, uzeta za kameru) ili oba citaca!?!

Moguce kartice cim nije hteo ni preko USB direktno sa kamere na lap top..Ali stvarno postoje aplikacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750
On 7/15/2020 at 10:17 PM, Bigor said:

Danas skocih do Modrice i u povratku obidjoh preko Majevice, pa na Bn i kuci, ubig gotovo cijelih 500km. Agregat radi kao sat, potosnja oko 5L, jedino sam primjetio da mi je poceko nesto zuljati cuni mi se u prednjem tocku ali kada ga rukom okrecem ne cuje se nista niti je sta vrelo na njemu.
Setovi konacno kod mene, cini mi se da su ove iglice malo uze na vrhu od onih koje trenutno imam ali ne mogu provjeriti dok ih ne skinem.7f9ded1a8e6c1c56944c5161b450a3f3.jpg7f684706c0b995be55b07de49f4c1353.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Posto moram i ja da menjam to, bas sam juce pricao sa mojim majstorom gde i kako da narucimo taj set...pokazao mu onaj link od tebe sto si ti narucio a on mi kaze da to nije za moj motor...kaze ima od istog proizvodjaca bas za xtz i isto je 87e ,a taj link je za TDM...  e,sad ,jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ne znam sta bih rekao, Sve vrijeme se trudim da otkrijem u cemu je razlika.

Vidim da ima, mogao sam ga uzeti da sam vidjeo odma ali oba su za 3VD motor. Naruci ti, pa da vidimo.

Novola je cini mi se uzeo isti kao i ja

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo, pa poredi

XTZ750 Super Ténéré year '89-'97
for original Mikuni-carburator from Keyster carburetor parts
  • chamber gasket
    - Keyster = NTMOR-020G
    - OEM = 3GM-14997-00
     
  • float valve set
    - Keyster = KVN-16Q2T
    - OEM = 3GM-14107-17
     
  • nozzle-housing seal
    - OEM = 3LF-14147-00
     
  • mixture screw set
    - Keyster = KYSS-045
    - OEM = 12R-14105-00
     
  • jet needle #Y271 = 5C19
    - Keyster = KYJ-0271AL
    - OEM = 3LD-1490J-00
     
  • needle Jet Y-4
    - Keyster = NJM-34B
    - OEM = 3GM-14141-94
     
  • main jet #142,5
    - Keyster = KYM-120142,5
    - OEM = 3LD-1423A-79
     
  • main jet #70
    - Keyster = KYM-020070
    - OEM = 620-14231-14
     
  • air nozzle#???
    - Keyster = ???
    - OEM = ???
     
  • air nozzle #60
    - OEM = 830-14231-12
     
  • slow jet #1,4
    - OEM = 239-14172-14-00
     
  • various O-Rings (behold image)
     
    • - please compare your jetting
    • <TDM850 year '91-'95

    for original Mikuni-carburator from Keyster carburetor parts

    chamber gasket
    - Keyster = NTMOR-020G
    - OEM = 3GM-14997-00
     

    gasket
    - OEM = 3LF-14147-00
     

    float valve
    - Keyster = KVN-16Q2T
    - OEM = 3GM-14107-17
     

    mixture screw set
    - Keyster = KYSS-045
    - OEM = 12R-14105-00
     

    jet needle #Y363 = 5G52-3
    - Keyster = KYJ-0363
    - OEM = 3VD-1490J-00
     

    needle Jet Y-4
    - Keyster = NJM-34B
    - OEM = 3GM-14141-94
     

    main jet #70
    - Keyster = KYM-020070
    - OEM = 830-14231-14
     

    main jet #142,5
    - Keyster = KYM-120142,5
    - OEM = 830-14231-15
     

    slow jet #37,5
    - Keyster = KYS-02C037,5
    - OEM = 4GO-14142-37-AO
     

    air jet #1,4
    - OEM = 239-14172-14
     

    air jet #70
    - OEM = 620-14231-15
     

    various O-Rings (behold image)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Kovačica
  • Motocikl: Yamaha xtz 750

Vidim...deluje da je isto.  Jbg,ne zelim da stvaram zabunu,samo sam preneo sta mi rece majstor. Narucice mi on,ima kombinaciju da mu donese covek iz Nemacke do Novog Sada...e,sad,videcemo kako ce ici ovo sa  koronom i prelaskom granica,odn. kad ce stici... U svakom slucaju,slikacu ti kad bude stiglo pa cemo uporediti.

bacio sam pogled jos jednom i video razliku tamo gde pise 'jet needle'... na XTZ je 'jet needle #Y271 = 5C19
- Keyster = KYJ-0271AL'  a na TDM je 'jet needle #Y363 = 5G52-3
- Keyster = KYJ-0363' ...uh,nasao sam jos razlika npr gde je main jet , pa ima razlike i gde je slow jet... jbg po brojkama nije isto.

Promenio član bezec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Main jet na tdm- pise #70, a na teneri 142.5, na mojoj main jet sto sam kupio sada u setu je oznaka 142.5 isto, jedino ta dizna za vazduh je veca na tdm cini mi se.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Main jet na tdm- pise #70, a na teneri 142.5, na mojoj main jet sto sam kupio sada u setu je oznaka 142.5 isto, jedino ta dizna za vazduh je veca na tdm cini mi se.

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

Jet needle to je iglica i koliko sam vidjeo na oko da je ova malo tanja u donjem dijelu, sto b po meni davalo bojle ubrzanje pri jacem gasu, tako da mi to odgovara

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Možda bi i Panta trebao da naruči taj set za karburatore pošto njegova Yamaha, kako kaže, neće da ide preko 190 km/h!  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Šta je mladići, utihnuli smo nešto? Ajde ajde, taman sam skinuo skafander, malo pauza u noćnoj, pa idem opet međ` koronu, taman se ponadah da ću pročitati nešto novo kad ono prc.

Za ovu moju siroticu od motora ništa novo, nismo još ništa počeli, gužva kod majstor Borisa, eno na njegovoj temi izbacio video kako radi jedan motor, i u pozadini se vidi moja lutka, jedva je prepoznah koliko se dugo nismo družili. Ne smem ništa drugo da napišem @Arso će me skalpirati. :jee: (šalim se Gosn. Arso, ne zameri pobogu.)

22 hours ago, marko07 said:

zanimljiva je ovako skroz crna.

Jes, samo da nije ovog čupavog sedišta, ne stoji joj nikako. Lepša bi bila u dve boje ili više..meni bar.

 

Razmišljam da ofarbam onaj bash-plate u crno, jel neko radio to već? Jel mora da se peskira? Plastificira? Koja bi tu najbolja opcija bila?

Ako bih želeo da ostane u ovoj boji metala, da se samo osveži, ispegla lepo, kako to da postignem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kunem ti se sada nije htela vise od 170, mozda malo vise, Tresle se igle jer sam dodao i bocne kofere ali oni nisu bas dembeli, mozda po 20l!!

Ali sada ce ici, jerbo mo je rucica gasa previse podignuta pa sam morao pustati rucicu i ponovo je obuhvatati da bi dosao skoro do kraja. Ne mogu objasniti...videces na slici a neko stegao krstase kao lud. Sad moram skidati stitnike da bi odvrnuo sajle za gas i kocnicu i lepo namestio rucicu! Zato sam kupio plasticni dodatak za dlan da kada okrenem skroz zglob mogu jos malo dati gas pritiskom dlana na tu papucicu... ali onda nece trositi kao Bigorova!

Ja to samo na dosadnom A-Pu do CackaA POSLE UZIVAM U VOZNJI OD 80 DO 120KM/H.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750
pre 5 minuta, Novola je napisao:

Šta je mladići, utihnuli smo nešto? Ajde ajde, taman sam skinuo skafander, malo pauza u noćnoj, pa idem opet međ` koronu, taman se ponadah da ću pročitati nešto novo kad ono prc.

Za ovu moju siroticu od motora ništa novo, nismo još ništa počeli, gužva kod majstor Borisa, eno na njegovoj temi izbacio video kako radi jedan motor, i u pozadini se vidi moja lutka, jedva je prepoznah koliko se dugo nismo družili. Ne smem ništa drugo da napišem @Arso će me skalpirati. :jee: (šalim se Gosn. Arso, ne zameri pobogu.)

Jes, samo da nije ovog čupavog sedišta, ne stoji joj nikako. Lepša bi bila u dve boje ili više..meni bar.

 

Razmišljam da ofarbam onaj bash-plate u crno, jel neko radio to već? Jel mora da se peskira? Plastificira? Koja bi tu najbolja opcija bila?

Ako bih želeo da ostane u ovoj boji metala, da se samo osveži, ispegla lepo, kako to da postignem?

Meni je plasticar ofarbao u zrnastu crnu...a ovako, zift, sjajno crna je bila moja Afrika, samo ne sa ovako ruznim sedistem. I ovu cu tako ofarbati na zimu samo ce tank biti srebrnosivi sa nekoliko takvih detalja...

Cak sam razmisljao da sm naslikam akrilikom sa cetkicom neku ''modernu'' na boku tanka i neto drugaciju sa druge strane, da se slazu stilovi ali da ne bude ista slika i to u vise kolorita jer to do sada nigde nism video, ama bas nigde...Pa kada se vec bavim time ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja bas htdjedoh pitati kako napreduje popravka ali reko da ne smaram. Panto ne znam kako tebi prija tolika brzina, meni je sve preko 140 neprijatno, sto se tice potrosnje trebao bi je malo povecati ali sam se smorio vise od rasklapanja motora, poceli me i prolaznici zapitkivati sta vise radim :D

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma gde prija!!! Tresem se kao prut, jos kad pomislim da mi eksplodira prednja...Nego, ponekad, dam sebi malo adrenalina a i motor posle bolje ide. Zasmeta mi buka i kad obilazim kamion a pritisak me razvuce ko pihtiju.

Neki crv mi ne da mira pa ja to malcice ali najvise volim vijugave do 80-90 na sat, kao kada sam se vracao od Djerdapa pa kroz sume, nekim putem, auto nisam video po 15-20 min. preko Cuprije, Paracina...ili od Kokinog Broda do Brodareva...to je uzitak!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja