Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Imam jedne karbove za rezervu.
U njima ništa ne štima jer se netko igrao meštra.
Poslat ću ih kod TopHam-a na reviziju ali bez CH dizni već standard, pa kad se vrate probat ih uživo i usporedit potrošnju.

To bi moglo bit na jesen.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Evo ove sam porucio, plus 11€ postarina. Nisam nasao nigdje kod nas na oglasima, a nisam ni zvao da se raspitujem, mozda i ima.

Porucila mi sestra, ne volim macku u dzaku, nikad nisam siguran koliko ce carina i postarina izaci.

s-l400.jpg
WWW.EBAY.DE

Finden Sie Top-Angebote für 2X Keyster Vergaser-Reparatursatz KY-0569 für Yamaha TDM850, 3VD, Bj. '91-'95...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Bigor jesi platio ti carinu na njih care? Ili ti je doneo neko u kesi sa štrudlama i bombonama preko grane?

Mene 30ak e carina izašla... i 15e postarine

 

Edit: mozda sam mogao i da pročitam post do kraja pošto si uredno napisao da ti je sestra naručila.. my bad.

Ali pitanje za carinu i dalje stoji. Nisi ništa platio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma njoj je to stiglo tamo i ona ponijela sa sobom. Za vikend su stigli u Modricu i ja sam trebao navratiti do njih ali mi djeca u vrticu zakacila nekakav stomacni virus, pa sam odustao. Mozda i sada za vikend trknem do njih.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Novola
Kako napreduju radovi? Pratim tvoju sagu od početka i nadam se pozitivnom raspletu :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Ja na motor ove god vise NE sedam. Stigne mi plastika sa farbanja ja je montiram i reko da se provozam kroz ulicu i na ulasku u dvoriste tocak mi upadne u pesak zatrpane rupe sto su iskpoali ovi iz vododova i izvrne mi se bajk na levo, ja ga podignem i okliznem se na istom pesku i on ode na desno tako da sam ga overio sa obe strane. 5 min kasnije ispadne mi punjač usb na pod i rasprsne se a minut posle toga dok sam otvarao pivo da se smirim, pukne mi i otvarač za flase u ruci. e6608316f39cab6bf4ef051115ba3de2.jpg&key=b502689e0bf91acd0f228e1abf0b4cc0d07fb54ddb7b02f536b7b8afa6aa584ab3185f7e5e846f2618e65bef390dd5cd.jpg&key=1e3947f504f988edae2319b8d7586b62aa90e9ea7bcbf095014fe0a690220d7398461d531b6ab9b9690c2a14314d90c1.jpg&key=39c093747959519cd201588bc9d76d42a25d74af67d5f42230434ce91b2d2529

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

b542dc502f188362afc75b5d2acf9077.jpg

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 20 minuta, deki295 je napisao:

Ja na motor ove god vise NE sedam. Stigne mi plastika sa farbanja ja je montiram i reko da se provozam kroz ulicu i na ulasku u dvoriste tocak mi upadne u pesak zatrpane rupe sto su iskpoali ovi iz vododova i izvrne mi se bajk na levo, ja ga podignem i okliznem se na istom pesku i on ode na desno tako da sam ga overio sa obe strane. 5 min kasnije ispadne mi punjač usb na pod i rasprsne se a minut posle toga dok sam otvarao pivo da se smirim, pukne mi i otvarač za flase u ruci. e6608316f39cab6bf4ef051115ba3de2.jpg&key=b502689e0bf91acd0f228e1abf0b4cc0d07fb54ddb7b02f536b7b8afa6aa584ab3185f7e5e846f2618e65bef390dd5cd.jpg&key=1e3947f504f988edae2319b8d7586b62aa90e9ea7bcbf095014fe0a690220d7398461d531b6ab9b9690c2a14314d90c1.jpg&key=39c093747959519cd201588bc9d76d42a25d74af67d5f42230434ce91b2d2529

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

 

b542dc502f188362afc75b5d2acf9077.jpg

Kad te krene, onda nema kraja. To naprsnuće pladtike se da sanirati bez varenja poliesterom i mrežicom za fasade. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ако си сигуран да је Водовод, а није прописно обележено, прво им пиши мејл, свакако све сликај, па види са адвокатом за неку тужбу. Немој да тако лако прође, сутра ће неко главу да изгуби због њихових глупости. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Nemoj slikati otvarac i punjac, nemaju oni veze s tim

 

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 hours ago, Panta Zemunac said:

Stigle svakakve djakonije iz JooMa.

Ove manje, kozne, Icom rukavice placene pre mesec ipo 20e kod nas a ove vece, 3x kvalitetnije, sa pravom a ne EKO kozom, duzim, jacim, lepsim, takodje 20e, iz JOOMa...

IMG_20200713_125920.jpg

IMG_20200713_125908.jpg

20e???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

@Arso a i tebe sam napokon poslušao i zafarbo one grane zardjale zbog kojih si me iskritikovao onomad na ostrvici i sad šteta da ne vozim motor jelte@Zuba87 vodovod jeste iskopao i označio al ja ne vide granicu gde je tacno secnut beton od nabacanog peska i tako po ko zna koji put izvrnem bajk u mestu i napravim glupu štetu3144cb2892de4d81c89ce22955418ba6.jpg

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Bokes said:

@Novola
Kako napreduju radovi? Pratim tvoju sagu od početka i nadam se pozitivnom raspletu :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Ej, hvala, trenutno šaltam od očaja do besa, jer je loša situacija, danas baš Bigoru pisah, moj majstor genijalni (prethodni) je nekako uspeo da obrne dizne, da ih kontra okrene, uspeo je takođe da pogrešno namesti iglice sauga...zatim je oprao karb u ultrazvučnoj kadici i zajebao smešu, ceo karb oksidirao, pocrneo, pored toga što je gomila kanala u karbu bila zapušena...

Trenutno sam u potrazi ako neko ima viška ispravno kućište karburatora, da probamo u novo da prepakujemo sve, jer ovo i ako se namesti, nema garancije da će raditi kako treba..

Hvala na interesovanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да је прописно обележено, не би могао да упаднеш. Неки стандарди постоје. Можеш и оне комуналце да зовеш, они су задужени за то да јуре Водовод да прописно обележи и затрпа рупу. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, deki295 je napisao:

@Arso a i tebe sam napokon poslušao i zafarbo one grane zardjale zbog kojih si me iskritikovao onomad na ostrvici i sad šteta da ne vozim motor jelteemoji848.png@Zuba87 vodovod jeste iskopao i označio al ja ne vide granicu gde je tacno secnut beton od nabacanog peska i tako po ko zna koji put izvrnem bajk u mestu i napravim glupu štetu3144cb2892de4d81c89ce22955418ba6.jpg

Poslato sa SuperTénéré
 

Nadam se da si prvo dobro očistio grane, čeličnom četkom pa šmirglom. Ne znam koji si sprej koristio u upustvu Saratoginog koji ja koristim stoji da površinu koja se farba valja malo zagrejat, ali bukvalno malo. Ja kratko upalim motor pa kada grane mogu uhvatiti rukom tada naprskam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Novola
O pa nema sekiracije, samo hladna glava. Kad su samo karburatori rešiće se. A za prethodne majstore, svaka se škola plaća, to već znaš. Iz ličnog iskustva, vrlo često najjeftinija varijanta nije i najbolja. Bitno je u startu uraditi pismeno, da se ne ponavlja ;-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Ja sam skoro ofarbao, isto malo zagrejao, farba koja se četkom nanosi, trpi 800c°, međutim dok sam prešao 50km doviđenja, sve isparilo.

Lepo samo dok stojim u mestu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, Bokes said:

@Novola
O pa nema sekiracije, samo hladna glava. Kad su samo karburatori rešiće se. A za prethodne majstore, svaka se škola plaća, to već znaš. Iz ličnog iskustva, vrlo često najjeftinija varijanta nije i najbolja. Bitno je u startu uraditi pismeno, da se ne ponavlja ;-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Ček ček pa nismo još ni počeli o ventilima, bobini itd :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Obzirom koliko te kamile imaju godina ništa to nije čudno. Ali kad jednom rešiš te sitnice vozićeš se ko čovek

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 3 minuta, Novola je napisao:

Ja sam skoro ofarbao, isto malo zagrejao, farba koja se četkom nanosi, trpi 800c°, međutim dok sam prešao 50km doviđenja, sve isparilo.

Lepo samo dok stojim u mestu.

Četka nanosi na debeo sloj, zato je sprej bolji pod uslovom da se nanosi sa propisane udaljenosti od oko 30 cm. Tokom sezone boja dobije tamno sivu nijansu ali bude postojana čak i kada dolazi u kontakt sa vodom (kišom). Što svakako bolje izgleda od zarđalih grana. Ovako ofarbane grane izdržavaju celu sezonu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ispričaju vam jedno svoje iskustvo koje govori u prilog tome da na svakom polovnom motoru ima da se poradi.

Pre nekih dve godine sam bio u potrazi za Super Tenerom. Nadjem jednu na PA koja mi je delovala pristojno, cena bila korektna. Zamolim dečka za još slika, on mi pošalje i ja na jednoj vidim ima BJB stiker. Pitam ga otkud i on mi objasni da je kupio od jednog drugara koji je bio na tom forumu i sad je prodaje jer je kupio nešto drugo.
Javim se dečku preko foruma, razmenimo par kulturica poruka, dečko mi rekao koliko je vozio, sa koliko je km uvezao, sa kolko je prodao i sanja to vreme nije imao problema nekih posebnih. Ali mi nije delovalo baš kao da sam sve čuo jer sam u to vreme vozao Transalpa a maštao o ST ili AT i pratio onu popularnu temu - znate na koju mislim, te mi je nik iz nekih priča bio baš poznat. Krenem da čačkam po forumu i temama i nadjem da je bivši vlasnik neke 2 god pre toga napisao da je štwlovao ventile i da im više štelovanja nema, sledeći put će morati da se radi glava...
To je recimo nešto što ja smatram ozbiljnim izdatkom za motor koji sam tek kupio (skoro trećina vrednosti istog) a isti nisam mogao da primetim ni na koji način.... Zato sam odustao, dok ne budem spreman da prihvatim tu opciju kao mogućnost.

Poenta moje priče je: Kažu naši stari da ženu i lubenicu ne možeš da izabereš, možeš samo da imaš sreće pa da pogodiš.
Tako ti je i sa motorom (generalno sa polovnim vozilom)...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Ma njoj je to stiglo tamo i ona ponijela sa sobom. Za vikend su stigli u Modricu i ja sam trebao navratiti do njih ali mi djeca u vrticu zakacila nekakav stomacni virus, pa sam odustao. Mozda i sada za vikend trknem do njih.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока





Jesi ti iz Modriče??


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
22 minutes ago, Arso said:

Četka nanosi na debeo sloj, zato je sprej bolji pod uslovom da se nanosi sa propisane udaljenosti od oko 30 cm.

Naneo sam ja doooobra 3-4 sloja :)

20200528_180103.thumb.jpg.0aea6aa24534ba305a9085db9e159f2e.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750



Jesi ti iz Modriče??


Vozim motor, nisam bajker.
Nisam, ujak mi tamo ima kucu, pa dolaze za odmor.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Evo je spakovana napokon. I rešetkica hladnjaka je lepo čučnula jos samo nalepnice da doradim neke a to se ispospostavilo i kao najteži deo posla na kraju. Bas nemam sreću sa ljudima koji rade nalepnice, Gogi sa karaburme je trebao nesto da mi odradi pa se nejavlja, sa Gvozdenom sam se isto nesto dogovarao i to se izjalovilo i na kraju i sa Banetom - serbduckom se čuo i video i odneo mu mere, ideje i kao javljam ti se ne brini i opet nista. Ja izgleda moram da budem dosadan i naporan i da nekog cimam izgleda svaki drugi dan i da mu sedim na grbači da bi dobio ono sto sam zamislio i to sve za moje pare. Hmmm33c1801dc0a64eebefb1bef879cfb657.jpg

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Novola je napisao:

Naneo sam ja doooobra 3-4 sloja :)

20200528_180103.thumb.jpg.0aea6aa24534ba305a9085db9e159f2e.jpg

E pa sledeće zime sprej i ne moraš da skidaš granu već zaštiti kao što je Deki uradio, i ja ih tako prešpricam svake zime, naravno i dobro pripremi šmirglom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja