Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 1 sat, Panta Zemunac je napisao:

Koliko ulja za agregat staje u Stenaru?

Četiri litra kada se menja i filter, nisam siguran koliko kada se samo sipa ulje, da li 3,7, proveriću danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 5 minuta, Novola je napisao:

Mislim da je 4l bez filtera a 4.1 sa, po manualu.

 

Screenshot_20200715-092219_Drive.jpg

Baš tako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Serviser je promenio ulje a ja ga nisam kontrolisao a od tada presao vise od 1500km. Pokusao sam sam da proverim nivo,...zagrejao malo motor, odvrnuo cep, pokusao da ispravim motor koliko sam mogao i samo gurnuo mericu bez zavrtanja. Pokazivalo mi je ispod crte pa sam odokativno dolio oko3 dl. Sada razmisljam da je nenoguce da je toliko potrosio i pretpostavljam da sam mu sunuo barem 2dl vise. Tesko mogu proveriti sam ali ne verujem da je na tu kolicinu od 4l strasno imat par deci vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

STenere su (kao i TDM850) poznate po tome da troškare ulje... Ni tih 3 dl na tu kilometražu nije puno da potroši, ako se motor vozio često preko 120 km/h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Da, Transfagarasan i Transalpina...u Alpima ima daleko vise motora i mnogo alpskih prelaza...kada se popnes na Stelvio i kada je dobro vreme, na vrhu mozes videti vise od 1000 motora, atmosfera iz bajke ( pretpostavljam da Elias to najbolje zna)...
juse se vratio...super su i Perucac i Tara...priroda je fenomenalna...nisam se vozio motorom tako da slika sa motorom i nemam...vreme sam provodio sa porodicom
1590528E-B9B4-4F26-8F42-4FDA46A29560.thumb.jpeg.89f902e9395ac8f1af86b973a812f209.jpeg
BF58B3BB-9CFA-404B-8B8E-2121287AA9A5.thumb.jpeg.39741793f4b1e34b770ef171aa084b5b.jpeg
814CB4C6-B0BB-47D7-AE14-6767ECECC8B3.thumb.jpeg.cc52921939a96fc72ab49a850ec5894c.jpeg



Oh da!!!

Stelvio je lip za vidit iz ptičje perspektive izgleda impozantno.

U alpima ima jako puno prijevoja na kojima više gušta doživiš nego na stelviu.

Ja sam upozna samo jedan mali dio....





Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac

Da, Stelvio je dobar kao dozivljaj u atmosferi, kobasicama...za voznju su krivine preostre i gotovo uvek je guzva, za vikend katastrofa, pa se uglavnom vozi iza nekog auta ili kampera... kvalitet asfalta nije bas na nivou, iz CH i Bormio-a onako a iz Merano-a nije bas neki...moj omiljeni prelaz je Julier pass...pravac ka St Moritz-u...podloga vrhunska, motor ide dole maximalno...gotovo nikad guzva...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Jeste da su Alpi pored NordKapa, jedna od dve Meke za motordjije, ja bih pre odabrao Jadransku magistralu sa svracanjem u sva manja, stara mesta, jos kada su feste u njima....ma, pitoreksno a osetis i dusu mesta i mestana...

Uzmes u zoru od ribara neko dobro parce, napravis pac da se ne pokvari do veceri i na stenovitoj obali zalozis vatricu, bacis koju krtolu i uz malo pomidore....bogo moj, kakvog raja...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
pre 21 minuta, Panta Zemunac je napisao:

Jeste da su Alpi pored NordKapa, jedna od dve Meke za motordjije, ja bih pre odabrao Jadransku magistralu sa svracanjem u sva manja, stara mesta, jos kada su feste u njima....ma, pitoreksno a osetis i dusu mesta i mestana...

Uzmes u zoru od ribara neko dobro parce, napravis pac da se ne pokvari do veceri i na stenovitoj obali zalozis vatricu, bacis koju krtolu i uz malo pomidore....bogo moj, kakvog raja...

Gladan sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ko o čemu Panta vazda o hrani, da se bar vidi na njemu


Vozim motor, nisam bajker.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@pista bas sam se kod brane popeo na Mitrovica Taru i u jednoj, lepoj basti, slizao ribic sa kajmakom...kunem ti se da je konobar pogledao tavu a ona, ne mora da se pere, gleda u ciniju sa salatom, ma ni vodica nije ostala, sve sam to hlebom pomazao!

E, da ove g. ima rostiljade, prosetali bi se zajedno...valjda cu toliko vremena imati jer nikada nisam bio u Leskovcu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Gume sam napumpao na 2.6 ali kao da mi zadnja malo ''leluja'' kada prelazim preko asfaltnog kolotraga...ubedjivali me kod vulkanizera (za auta) da grunem na trojku zadnju ali lagan sam, ne nosim mnogo stvari...bila bi kao kamen!

Iskreno, zbunili me malo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Gume se pumpaju na onoliko koliko je fabrika rekla (napisala) da se radi. I ja imam drugara vulkanizera, koji se pravi pametan i mene kritikuje kada od njega tražim da gume za motore pumpa po manualu... Nije džabe japanski inženjer sedeo za stolom i mesecima projektovao svaku stavku ponaosob za motor, ali šta japanac zna, kad je naš balkanac pametniji...:jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Danas skocih do Modrice i u povratku obidjoh preko Majevice, pa na Bn i kuci, ubig gotovo cijelih 500km. Agregat radi kao sat, potosnja oko 5L, jedino sam primjetio da mi je poceko nesto zuljati cuni mi se u prednjem tocku ali kada ga rukom okrecem ne cuje se nista niti je sta vrelo na njemu.
Setovi konacno kod mene, cini mi se da su ove iglice malo uze na vrhu od onih koje trenutno imam ali ne mogu provjeriti dok ih ne skinem.7f9ded1a8e6c1c56944c5161b450a3f3.jpg7f684706c0b995be55b07de49f4c1353.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere
10 hours ago, Panta Zemunac said:

Serviser je promenio ulje a ja ga nisam kontrolisao a od tada presao vise od 1500km. Pokusao sam sam da proverim nivo,...zagrejao malo motor, odvrnuo cep, pokusao da ispravim motor koliko sam mogao i samo gurnuo mericu bez zavrtanja. Pokazivalo mi je ispod crte pa sam odokativno dolio oko3 dl. Sada razmisljam da je nenoguce da je toliko potrosio i pretpostavljam da sam mu sunuo barem 2dl vise. Tesko mogu proveriti sam ali ne verujem da je na tu kolicinu od 4l strasno imat par deci vise...


mene je bas nervirao taj nivo ulja kad sam kupio motor dok nisam prvi put sam promenio ulje (druga zamena od kad je motor kod mene), a svako prica neku svoju pricu koja kod mene u praksi ne radi.
ispustio ulje, promenio filter, sipao 4.1l koliko pise u uputstvu, zagrejao motor voznjom i merio bez zavrtanja dok motor radi u leru i cim ga ugasim - merac pokazuje mm-2 preko sredine
 

10 hours ago, ThePainkiller said:

STenere su (kao i TDM850) poznate po tome da troškare ulje... Ni tih 3 dl na tu kilometražu nije puno da potroši, ako se motor vozio često preko 120 km/h...


moj motor ne trosi nimalo ulja do 2500-3000 predjenih km od zamene, tad i pocinjem da ga kontrolisem, bardahl xtc c60 15w 50

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Konačno stiže

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8d5cb27014d3e63db330961c415b9b91.jpg&key=037cb20d441dd7ca622af2041c49cdd0bf4051e7b39d7a5bcbd66e16ddee2151

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

aloo, pogresili adresu, ma grad, drzavu...to ide meni za Zemun! Lepo sam ti objasnio...platis, prepakujes i pravo na moju adresu! LJUT SAM...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Konačno stiže
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8d5cb27014d3e63db330961c415b9b91.jpg&key=037cb20d441dd7ca622af2041c49cdd0bf4051e7b39d7a5bcbd66e16ddee2151
 
 
Vozim motor, nisam bajker.
 
Sad verovatno neće ni da ti škripuće stenera. Valjda ide i ležaj novi dole

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja