Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
14 minutes ago, Bigor said:

Ja bas htdjedoh pitati kako napreduje popravka ali reko da ne smaram

Ne smaraš brate, naprotiv, ja sve izbegavam da pričam konstantno o tome, ko o čemu ja o svom motoru, a vidi, iskačem iz sebe od nestrpljenja...

3 minutes ago, Panta Zemunac said:

Neki crv mi ne da mira pa ja to malcice ali najvise volim vijugave do 80-90 na sat, kao kada sam se vracao od Djerdapa pa kroz sume, nekim putem, auto nisam video po 15-20 min. preko Cuprije, Paracina...ili od Kokinog Broda do Brodareva...to je uzitak!

Taj put je fantastičan! Svojevremeno sam igrao za Budućnost iz Podgorice, pa sam nekih 6-7 puta godišnje išao kolima tuda, i u kolima je uživanje a mogu tek da zamislim motorom... I sama Crna Gora je lepa za vožnju, a da ne pominjem Čajetinu, Zlatibor..taj put.. extra je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Sada, kada sam se vracao sa Tare, izbio sam na Zlatibor kod jezera, pa du Uzica....Svarno je.....ma meni se i kanjon Moraca svidja a vala i deo kada se na Crnu Goru izbije na prelazu Jabuka, pa tim putem preko Zabljaka!

Sada, ako vreme u ponedeljak dozvoli, krecem na put sa slatkim mukama...gde i kojim putem. Uvac je meta ali da li do Cacka i kako (auto putem ili Ibarskom) i da li od njega preko Guce, kroz centralnu Srbiju do Sjenice pa putem Uvca do Zlatarskog jezera....ili....preko Uzica I Zlatibora, Kokinog Broda sve do Prijepolja, ne bih li opet posetio manastir Mileseva (dva puta spavao u njemu a ujutro kad nastavljam put, crkvu ne otvaraju i nisam imao prilike uziv0 videti ''Belog andjela''), prespavao u njemu pa se kontra stranom, vratim do Zlatarskog pa do kanjona Uvac (pa tu kajakom se vozikao par dana) pa onda preko sjenicke gore do Novog Pazara, pa nazad za BGD! BAS SLATKE MUKE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Kad budeš izlazio iz N. Pazara, pa prođeš Ušće posle Raške, ako tim putem budeš išao..nemoj propustiti da klopaš u restoranu "Jerinin Grad", neposredno pre Kraljeva, pošto vidim da se baš ne stidiš dobrog zalogaja...

To nam je bila obavezna destinacija posle utakmica, prijateljska i domaćinska atmosfera, karirani stoljnaci i najbolja jagnjetina...

 

Screenshot_20200718-005025_Chrome.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

A, pa nema sanse da promasim...jednostavno, neki ljudi znaju zanat i sto je ucestalo da upravo, novootvoreni, fensi restorani imaju lose kuvare!

Jesi li skinuo skafander...zavrsio smenu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 17 sati, Novola je napisao:

Šta je mladići, utihnuli smo nešto? Ajde ajde, taman sam skinuo skafander, malo pauza u noćnoj, pa idem opet međ` koronu, taman se ponadah da ću pročitati nešto novo kad ono prc.

Za ovu moju siroticu od motora ništa novo, nismo još ništa počeli, gužva kod majstor Borisa, eno na njegovoj temi izbacio video kako radi jedan motor, i u pozadini se vidi moja lutka, jedva je prepoznah koliko se dugo nismo družili. Ne smem ništa drugo da napišem @Arso će me skalpirati. :jee: (šalim se Gosn. Arso, ne zameri pobogu.)

Jes, samo da nije ovog čupavog sedišta, ne stoji joj nikako. Lepša bi bila u dve boje ili više..meni bar.

 

Razmišljam da ofarbam onaj bash-plate u crno, jel neko radio to već? Jel mora da se peskira? Plastificira? Koja bi tu najbolja opcija bila?

Ako bih želeo da ostane u ovoj boji metala, da se samo osveži, ispegla lepo, kako to da postignem?

@Arso će me skalpirati. :jee: Nisam ja tako surov samo volim kao i svi matori baksuzi da kenjam.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 14 sati, Novola je napisao:

Kad budeš izlazio iz N. Pazara, pa prođeš Ušće posle Raške, ako tim putem budeš išao..nemoj propustiti da klopaš u restoranu "Jerinin Grad", neposredno pre Kraljeva, pošto vidim da se baš ne stidiš dobrog zalogaja...

To nam je bila obavezna destinacija posle utakmica, prijateljska i domaćinska atmosfera, karirani stoljnaci i najbolja jagnjetina...

 

Screenshot_20200718-005025_Chrome.jpg

Dobre palaćinke i ledene kocke kad ih ima i naravno pogled na Maglič. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Elem sto se tice srafova, vise objasnih u drugoj temi.a5c8065cded8fa42db50ac005a40bef0.jpgc9e86f6517fe0b8464d7b4039cb419b2.jpgf975b0e971b67838c69ac5b194c74072.jpgf7691e03dfeffb2d329edbbb46dd8bae.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Leskovac
On 12.7.2020. at 12:58, el classico je napisao:

Ovo su dvije moguće kombinacije koje kvačilo dovode na nivo komfora koji je primjeren današnjici.

Dva prsta poluga doslovno.

 

 

Sve informacije provjerene i potiču sa njemačkog tenere foruma.

 

 

Vozim motor, nisam bajker.

 

Namontirano kvacilo od TDM900...sve mere na gornjoj granici 3.05 lamele i 1.9-2mm diskovi...bio si u pravu, menjaju se brzine sa dva prsta...dosta kraci hod...moje stare lamele su na gornjoj granici 3.1mm i diskovi 1.9-2mm pa ipak je sada osetno bolje...i brembo pumpa radi svoj poso...

AD8D19A8-0DE8-42CC-B7F5-1C343DD2DF31.jpeg

E9B1B1FE-68F1-4C09-AEFE-A63803B86755.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

E moj Pista...pa sam si video naaajbolju Stenaru (normalno mislim na moju). Trebao si samo sa prikolice skinuti mi onu Bembu, podici moju i svako svojim putem...pa ja! Ovako moras da se mucis sa prepravkama!

A lipo sam ti reka!

 

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

E, uspeo sam ubaciti kajak u kofer, doduse, bez vesla, krme, sica...Jaaooj, neki osecaj da nesto fali,,POJAS, obavezan je i da zovem druga, biciklistu, da mi da staru kacigu.  Spremam se a Vi? Ne zelim Novoli i Dekiu 297 da stajem na muku..Pista je vala, profi spreman. Stvarno covek zna da uziva.

Razmisljam sada naglas ali zaista nije bas toliko u novcu! U redu, ima dobar kamper, prikolicu, moz motor ili camac il oboje ali kada se preracuna...zelja, volja i akcija dovode do rezultata. Svi zele, treba samo volje da u okviru svojih mogucnosti kupe makar malu, polovnu kamp kucicu (ne znam kako ide sa iznajmljivanjem kod nas!), zatim, vidim prave prikolice samo za motor, sa atestom.

Par dana vamo pa kuci, kasnije peoduzeni vikend tamo, nekoliko puta godisnje pa i zimi, ubaci se grejalica za gasnu bocu pa na planinu.

Onda dolazi ono trece...akcija...a to je kada polako, pocnete dca se opremate. Za 5g. koje prolete, vec imate dobru osnovu za nadogradnju!

Znam, recice te lako je filozofirati a porodica!? P za porodicu to i radite. Meni samom ne treba ni kamper, ni prikolica za motor...dovoljan mi motor i u zavisnosti od prihoda, sator, smestaj ili hotel!

Govorim, ne za sve vec vecinu nas koji to mogu natenane sebi priustiti...

Zato pogledajte kalendar, jos par meseci i onda ce po obicaju svi na forum!

Ne ljutite se na mene, pokusavam ...evo, upravo Dnevnik RTSa, Borsko jezero, raj za koji nisam ni znao da postoji...eto, upravo to, da neke drugare pokrenem pa da idemo zajedno a ne da se uvek sam pakujem!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

@Panta Zemunac, moje muke su slatke, garaža polako niče tako da mezimica jos kratko kisne i onda dobija svoju kućicu. Jedino sto nemam vremena da prdnem, eto jos uvek nemam pojma kako se zavrsila trka danas, nisam stigo ni to da odgledam. Sva sreca niko se nije izlanuo tako da sad pada vraćanje programa i gledanje na tenanere.ff4e520f65a95b67afe07aeb06c5a76e.jpg210f2291c724c01c516f83a2c6fc00a6.jpg

Poslato sa SuperTénéré

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Evo i ja u međuvremenu radio na stvarima nepovezanim za motor, sredio malo garažu, napravio sebi radni sto i policu za alat, deci ljuljaškicu, prefarbao skid plate, da vidim kako joj čuči crna boja..

A izgleda počinje Bokilić lagano da radi i moj motor, narednih par dana bi trebalo da se zna više...

20200718_165004.jpg

20200719_205416.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja uzeo da pogledam amortizre da podmazem, rekoh da odvrnem onu sisicu za podmazivanje, malo da procistim, kad ona puce sreca, pa zalomak se izvadi.
A danas ih gledao u Bn, nema kakvih nema al kad nisam znao da ce mi uztrebati. Nema veze, nacu je vec negdje u radnjama.01f651dca8370244f278ed202339290f.jpg4f231bb35712c21788cd871c76e761c5.jpg

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
@Panta Zemunac, moje muke su slatke, garaža polako niče tako da mezimica jos kratko kisne i onda dobija svoju kućicu. Jedino sto nemam vremena da prdnem, eto jos uvek nemam pojma kako se zavrsila trka danas, nisam stigo ni to da odgledam. Sva sreca niko se nije izlanuo tako da sad pada vraćanje programa i gledanje na tenanere.ff4e520f65a95b67afe07aeb06c5a76e.jpg&key=fd5f7c7c7a38527766d400e53ce6a31264e57d5f87313e06c22b5e06f3638c00210f2291c724c01c516f83a2c6fc00a6.jpg&key=d79f2f2852c5428ef51dd5d4ab4feb293118998dd1c9f6c0c8f7ac48ac61a5ab

Poslato sa SuperTénéré


Kolika ti je garaza?

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

@Bigore ova fora sa srafom, za mene kao laika, je vrh domisljatosti!

Video sam te srafove pre mesec dana kada smo Novola i ja kupovali jer nismo hteli da damo po 1600d za po jedan komplet iz Barela i pomislim kada bih mogao nekako magnetom da ih zavrnem ili brusilicom zasecem, jer glava je bas potaman siroka ali ni u snu nisam skontao da moze da se na taj nacin napravi imbus! Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MUTHERFUCKER-ARTIST i MOTOCIKLISTA, 436 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Super Tenere 750

Zato vas nema na forumu a Dekia ni na stanici....udarnicki!

Deki, ti pravis gajbu a ne garazu, fale cevi za toalet!

Novola, Boki kad krene nece stati dok ne sredi...a i deca su ipak bitnija!

Bigore, da li meni zbog toga zaskripi malo kad pritisnem prednju kocnicu jer plocice nove a disk ima mesa jos? Na Africi sam na vilama imao ventile i kada sam proveravao guma ujedno sam i viljuske ali kako je kod ST nemam poima!?!

Clasicco, namesti li zutaru...kakva je sada amortizacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
11 hours ago, Panta Zemunac said:

Bigore, da li meni zbog toga zaskripi malo kad pritisnem prednju kocnicu jer plocice nove a disk ima mesa jos?

Mislim da je to do vrste materijala od kojeg su pravljene plocice, zapravo tvrdocom, nema veze sa debljinom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3978 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue


Clasicco, namesti li zutaru...kakva je sada amortizacija?

Ne, nisam još, radio sam vikend, javiću kad bude montiran i testiran.



Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

@Panta Zemunac Deki, ti pravis gajbu a ne garazu, fale cevi za toalet!. Cevi za vodu i kanalizaciju su sprovedene samo se nevide od bureta za skelu, ne brini nista, nije deki veverica. A pločice i meni škripe nove isto a skupo sam ih platio, kad kočim ok ali pre nego sto stanem otprilike zadnja 2,3 metra ko autobus da staje a ne motor. Na kraju ću ih baciti i kupiti neke najmekse koje postoje pa nek traju 3000 samo da ne škripe

 

Poslato sa SuperTénéré

 

 

 

e8b21002db3324a31dc8e6f6cdcf0405.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Počela radna akcija opaa, nije mi majstor nešto optimističan, ali rešavamo polako..

 

IMG-982c8815273ef74b22eaf1e12a2c0437-V.jpg

IMG-90e95fb9653c95bf45cba4801c77da78-V.jpg

IMG-8957b494c17de1704fdba4d5b4174089-V.jpg

IMG-1b12e6a66b12f65a5d5c05dc8a0a5376-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ni jedan majstor (kada kazem majstor, mislim na majstora) nece obecati da ce to biti sve ok i u najboljem stanju, cisto da se ogradi ako se nesto iskundaci. Na kraju to opet sve ispadne kako treba.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja