Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja sam pravio sebi i odlicno radi, evo godinu dana i nije se makao, pravio sam malo bolje kacenje na ram nego neki koji su se kupovali kao dodatna oprema(na one 2 uske sto vire iz rama, koje su jedva 2mm debele). Jako je cvrst, lako se dize, samo nije bas najlepsi  :) Mogu ti pomoci da napravis, ili ti mogu ja napraviti ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Zdravo momci,ima li ko da prodaje centralni štender (nogare) za ST,ili da hoće da napravi  ?

Sebu sam zvao prije nekog vremena,rekao je da to ne radi više jer mu se ne isplati da radi po jednu dvije...

 

Pa neka se oglasi Seba i neka kaze cenu pojedinacno koliko bi kostalo 10 kom da napravi npr, pa da se oglase ljudi koji bi uzeli i da li odgovara cena.

mozda nas bude i vise od 10 koji bi uzeli.. damo neki avans Sebi ako nam odgovara cena i udri... i eto dogovora i centralnih stendera  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Ja sam pravio sebi i odlicno radi, evo godinu dana i nije se makao, pravio sam malo bolje kacenje na ram nego neki koji su se kupovali kao dodatna oprema(na one 2 uske sto vire iz rama, koje su jedva 2mm debele). Jako je cvrst, lako se dize, samo nije bas najlepsi  :) Mogu ti pomoci da napravis, ili ti mogu ja napraviti ;)

Zainteresovan sam,pošalji mi cijenu izrade i fotografiju ako imaš na pp.Pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

 

Zdravo momci,ima li ko da prodaje centralni štender (nogare) za ST,ili da hoće da napravi  ?

Sebu sam zvao prije nekog vremena,rekao je da to ne radi više jer mu se ne isplati da radi po jednu dvije...

 

Pa neka se oglasi Seba i neka kaze cenu pojedinacno koliko bi kostalo 10 kom da napravi npr, pa da se oglase ljudi koji bi uzeli i da li odgovara cena.

mozda nas bude i vise od 10 koji bi uzeli.. damo neki avans Sebi ako nam odgovara cena i udri... i eto dogovora i centralnih stendera  ;)

 

U svakom slučaju sam ZA !Ako ima još zainteresovanih neka se jave pa da kontaktiramo čovjeka...

Još kad bih vam rekao da mi je juče u luci Bar pukla guma (po deseti put)  jer ima na tone metalnih opiljaka i eksera koje niko ne kupi a 1:2 je vjerovatnoća da ćete isti i da pokupite.Pa kad vam momentalno izduši probušena guma a ne možete da stignete do vulkanizera,  ostavljate motor na lice mjesta pa donosite  garažni štender i sav potreban alat da skinete točak, tek tada shvatite da treba da imate  MNOGO ljubavi prema ST i sličnim motorima koji imaju žičane felne a i živaca  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni se isto to dogodilo u centru BGa, pa sam na parkingu prekoputa zeleznicke stanice kao poslednji indijanac skidao ceo tocak i slao burazera da kolima sredi negde gumu jer ne znam nijednog vulkanizera u blizini koji hoce da se bakce sa unutrasnjom gumom a kamoli sa skidanjem tocka sa motora.

Pazi kad su me cak i emigranti gledali u fazonu "koji ludak" a ja sa sve zadnjim stenderom i mini radionicom rasutom na betonu majstorisem oko motora .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

 

Zdravo momci,ima li ko da prodaje centralni štender (nogare) za ST,ili da hoće da napravi  ?

Sebu sam zvao prije nekog vremena,rekao je da to ne radi više jer mu se ne isplati da radi po jednu dvije...

 

Pa neka se oglasi Seba i neka kaze cenu pojedinacno koliko bi kostalo 10 kom da napravi npr, pa da se oglase ljudi koji bi uzeli i da li odgovara cena.

mozda nas bude i vise od 10 koji bi uzeli.. damo neki avans Sebi ako nam odgovara cena i udri... i eto dogovora i centralnih stendera  ;)

 

U svakom slučaju sam ZA !Ako ima još zainteresovanih neka se jave pa da kontaktiramo čovjeka...

Još kad bih vam rekao da mi je juče u luci Bar pukla guma (po deseti put)  jer ima na tone metalnih opiljaka i eksera koje niko ne kupi a 1:2 je vjerovatnoća da ćete isti i da pokupite.Pa kad vam momentalno izduši probušena guma a ne možete da stignete do vulkanizera,  ostavljate motor na lice mjesta pa donosite  garažni štender i sav potreban alat da skinete točak, tek tada shvatite da treba da imate  MNOGO ljubavi prema ST i sličnim motorima koji imaju žičane felne a i živaca  ...

 

 

 

Meni se isto to dogodilo u centru BGa, pa sam na parkingu prekoputa zeleznicke stanice kao poslednji indijanac skidao ceo tocak i slao burazera da kolima sredi negde gumu jer ne znam nijednog vulkanizera u blizini koji hoce da se bakce sa unutrasnjom gumom a kamoli sa skidanjem tocka sa motora.

Pazi kad su me cak i emigranti gledali u fazonu "koji ludak" a ja sa sve zadnjim stenderom i mini radionicom rasutom na betonu majstorisem oko motora .

 

Zato je jedno od elegantnijih rešenja vući kompresor sa sobom. Ako nije u pitanju sablja dimiskija ili odkinut ventil, sa naduvavanjem kompresorom možete da pređete od 2-5km (moja iskustva, sa 2 km bila bas ogromna rupetina). i tako do vulkanizera ili gde god...

 

Ja imam fabrički hepco becker štender koji je trenutno skinut zato što su se one ušice pokrivile pa kad sam ih pojačao spušta mi se štender ka dole (mora onajj nosač-flahkoji se kači na fuzaster i na ram kod agregata).

 

Ako bude trebalo da se uzmu mere, nije nikakav problem ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ljudi a kad smo vec kod tih unutrasnjih guma... Cuo sam za neki materijal, koji se namaze po srcu felne, iznutra pa zapusi sve rupice u felni kroz koje prolaze zice i niplovi, i tada postaje tjubles tocak. Rekose mi samo da je malo skupo. Znate li nesto vise o tome? Ume da bude veliki problem, krpljenje gume kada se desi negde na putu a ne u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Ljudi a kad smo vec kod tih unutrasnjih guma... Cuo sam za neki materijal, koji se namaze po srcu felne, iznutra pa zapusi sve rupice u felni kroz koje prolaze zice i niplovi, i tada postaje tjubles tocak. Rekose mi samo da je malo skupo. Znate li nesto vise o tome? Ume da bude veliki problem, krpljenje gume kada se desi negde na putu a ne u gradu.

Upravo to, mislim da bi najbolje bilo prepraviti felne na tubeles,ako je ikako moguće,pa kad pukne staviš  čep i pravo kod vulkanizera,bilo je riječi na forumu o tome.... jer kako na putu podići motor bez centr. štendera  i skinuti  točak ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

problem je ako nemaš alat i prvih par puta... posle bude lakše... 

Jesi li krpio unutrašnju gumu dok je na motoru ili skidaš cio točak,pretpostavljam da  nije lako izvrnuti spoljašnju preko felne sa pajserima da bi izvukao unutrašnju?Nešto sam gledao na youtube...opet nije isto krpiti gumu kao na biciklu sa običnom flekom a za ovu našu treba i pegla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ja sam radio par puta u garazi i nije uopste naivno, plus sto rizikujes da pajserima pocepas unutrasnju gumu kad je vadis ili vracas. Desava se i vulkanizerima koji to rade svaki dan, pogotovo ako spoljasnja nije nova pa je malo kruta. Ja biih svakako prepravio na tubeless jer mislim da tubetipe nema nikakve prednosti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

problem je ako nemaš alat i prvih par puta... posle bude lakše... 

Jesi li krpio unutrašnju gumu dok je na motoru ili skidaš cio točak,pretpostavljam da  nije lako izvrnuti spoljašnju preko felne sa pajserima da bi izvukao unutrašnju?Nešto sam gledao na youtube...opet nije isto krpiti gumu kao na biciklu sa običnom flekom a za ovu našu treba i pegla...

 

 

pošto sam lenj, vučem prednju unutrašnju gumu sa sobom (ona može i u prednji i u zadnji točak a obratno jok :D ) tako da sam skidao točak (znam za opciju da samo skineš gumu dok je točak na motoru, zakrpiš i vratiš)...

 

generalno zavisi od  gume... Haidenau koje koristimo imaju 4 platna sa  strane i kvalitetno su nezgodne za ručno skidanje i vraćanje (one su čak i označene kao tubeless gume), dok neke ostale se skidaju i  vraćaju kao rukom...

 

mali trik da ne uštinete gumu je da naduvate malo unutrašnju pre nego krenete spoljnu da vraćate ....

 

siguran sam da ne mora da se vulkanizira guma (jeste bolje al na livadi će i lepak da radi svoje)... 

 

postoje žičane felne koje su tubeles (tipa XL Honda) mada ja volim offroad pa mi ta opcija nije preterano interesantna..

 

Definitivno sa centralni štenderom je život mnogo lakši i može čovek sve sam da napravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pasa iz Valjeva (Popsy ga verovatno zna sa off voznji) u totalno nedodjiji sobali motor na stranu izvuce samo deo unutrasnje gume koji je busan, zakrpi i vrati unutra, i to sve za 30ak minuta sa minimum alata i bez centralnog stendera.

Verujem da meni ne bi bilo dovoljno ni pola dana, ali eto cisto primer kako moze kad covek zna sta radi.

 

P.S. Nova Super Tenera ima tubeles felne sa zicama pa za jedno 10-15 godina imamo cemu da se nadamo  :)  ... a danas me je na Dusanovackom mostu obisla jedna plava...uf perverzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Ja sam radio par puta u garazi i nije uopste naivno, plus sto rizikujes da pajserima pocepas unutrasnju gumu kad je vadis ili vracas. Desava se i vulkanizerima koji to rade svaki dan, pogotovo ako spoljasnja nije nova pa je malo kruta. Ja biih svakako prepravio na tubeless jer mislim da tubetipe nema nikakve prednosti

Za offroad je neophodna unutrašnja jer može da se izduva na 1.5 bara i tako da se vozi po kamenju ,tubeless ne može jer će da spadne sa felne ako se toliko izduva...Ja 90 % vozim po asfaltu pa ću da izeksperimentišem i da prepravim na tubeless,ima uputstvo ovdje negdje na bjbikers (znam da sam čitao)...kako da se prepravi, i to prvom priilikom  kad pokupim kakav ekser u luci Bar  >:( pa javljam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

 

 

problem je ako nemaš alat i prvih par puta... posle bude lakše... 

Jesi li krpio unutrašnju gumu dok je na motoru ili skidaš cio točak,pretpostavljam da  nije lako izvrnuti spoljašnju preko felne sa pajserima da bi izvukao unutrašnju?Nešto sam gledao na youtube...opet nije isto krpiti gumu kao na biciklu sa običnom flekom a za ovu našu treba i pegla...

 

 

pošto sam lenj, vučem prednju unutrašnju gumu sa sobom (ona može i u prednji i u zadnji točak a obratno jok :D ) tako da sam skidao točak (znam za opciju da samo skineš gumu dok je točak na motoru, zakrpiš i vratiš)...

 

generalno zavisi od  gume... Haidenau koje koristimo imaju 4 platna sa  strane i kvalitetno su nezgodne za ručno skidanje i vraćanje (one su čak i označene kao tubeless gume), dok neke ostale se skidaju i  vraćaju kao rukom...

 

mali trik da ne uštinete gumu je da naduvate malo unutrašnju pre nego krenete spoljnu da vraćate ....

 

siguran sam da ne mora da se vulkanizira guma (jeste bolje al na livadi će i lepak da radi svoje)... 

 

postoje žičane felne koje su tubeles (tipa XL Honda) mada ja volim offroad pa mi ta opcija nije preterano interesantna..

 

Definitivno sa centralni štenderom je život mnogo lakši i može čovek sve sam da napravi...

 

Korisni  savjeti,i za prednju unutrašnju i za naduvavanje prije vraćanja  :takoje: Ja imam MITAS E 08 i iako na ovom forumu važe i da nisu nešto,meni nisu loše.Bar za ove naše uslove na primorju.Za Heidenau u radnjama ovamo nisu ni čuli... Definitivno kupujem centralni štender.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mitas je uvek tukao glas za klizavu gumu na asfaltu... dal je kisica dal se pas popisao ako dovati vlazno moze da bude nezgodno... Ako ti je ona dobra sa Hajdi bi baš uzivao :D :D :D

 

ps. imas temu za te gume, B@ne radi sa njima, pa vidi mozda ima neku kombinaciju da ti ih pošalje dole po nekome ko ide za primorje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Mitas je uvek tukao glas za klizavu gumu na asfaltu... dal je kisica dal se pas popisao ako dovati vlazno moze da bude nezgodno... Ako ti je ona dobra sa Hajdi bi baš uzivao :D :D :D

 

ps. imas temu za te gume, B@ne radi sa njima, pa vidi mozda ima neku kombinaciju da ti ih pošalje dole po nekome ko ide za primorje ;)

Isto sam i ja cuo za Mitas od kolega koji su ih vozili. Prema Hajdenau sam bio skeptican, buduci da je rec o nekadasnjoj fabrici Pneumat, cije gume je koristio MZ, a imale su toliko plastike u sebi da je to bilo strasno. Doduse dugo su trajale, ali dzaba kada su na kocenju bile ravne Q..u, medjutima na americkom forumu Super Tenere, gde su uglavnom vlasnici nove 1200 ST video sam da ih mnogi stavljaju na ovaj model, a kada neko ima i da tolike novce za motor ne verujem da ce da stedi na gumama. Elem ja sam ove sezone vozio Hajdenau Skaut i izuzetno sam zadovoljan kako se ponasaju na suvom i na mokrom, Posto nisam veliki ljubitelj voznji po vukojebinama, osim ako je u pitanju tvrd makadam Popsy sigurno zna kako se ponasaku i u ovakvim uslovima. U prevodu mani se Mitasa ako mislis na asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ja sam dosta chinko guma montirao na raznorazne motore i po meni bolje od mitasa i hajdenau guma

Moze biti, nemam iskustvo sa njima, samo sam preneo ono sto sam cuo o Mitas gumama i svoje iskustvo sa Hajdenau. Naravno da ima boljih guma ali za nasu plateznu sposobnost trenutno je Hajdenau sto se tice cene i kvaliteta potpuno odgovarajuci, mda da se razumemo ni one nisu bas nesto ekstra jeftine, bar ne kod Atlesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

8E581540-24AA-0A4A-B5C1-557D84416AE3.jpgD5998442-4EE3-2541-AE40-5639C257A69F_thu50009283-4A86-E540-9508-7A589F59D950_thu

 

 

konacno kompletirana i vozena . Jos samo auspuh u toku zime pa krece voznja na prolece !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Svaka cast, ova tenera je NOVA :jee1:

Kako si odradio izduvne grane ovako? jel su nove ili peskarenje, pa neki hemijski proces zastite tipa galvanizacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

8E581540-24AA-0A4A-B5C1-557D84416AE3.jpgD5998442-4EE3-2541-AE40-5639C257A69F_thu50009283-4A86-E540-9508-7A589F59D950_thu

 

 

konacno kompletirana i vozena . Jos samo auspuh u toku zime pa krece voznja na prolece !

Do 00!!!! Svaka cast!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Svaka cast, ova tenera je NOVA :jee1:

Kako si odradio izduvne grane ovako? jel su nove ili peskarenje, pa neki hemijski proces zastite tipa galvanizacija?

Ma ne samo poliranje i to danima a i na ovoj su prohromske grane pa su lake za odrzavanje ne korodiraju samo pozute od temperature!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja