Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

te gume u kojima su ti difuzori ili suzenja se nalaze na karburatoru i on kroz njih usisava vazduh . I moja metora j iz svajcarske ali ide ko vetar ja mislim da su ta suzenja stavljana zbog kategorije a ne zbog neceg drugog.

A sto se tice membrana samo nove od Suzukija dr650 i motor je kao pracka . i  cena im je 26e (suzuki horgos)

Emulzone tube mogu mnogo da uticu da vucu jer nalivaju gorivo nekontrolisano . (set 96e ebay )

ja sam sve to menjao i sad motor pali na tri kruga , posle 2 meseca n paljenja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

oooovaj... sta sam hteo.. da!

 

nesto mi zuji... tacnije ne meni nego tamo negde kod menjaca, al ne znam dal je bas menjac, ne mogu da provalim... 

kao relej kad zalepi, ili ventilator kad izgubi osu... tako neki zvuk... 

 

na leru skoro da se ne cuje, dignem za 100-200 rpm, krene za zuji.... na 2000rpm se vec gubi zujanje...  :stabre:

 

bas me tripuje, malo mi i frka da teram sad, da mi se po*ebe nesto, blokira menjac-zadnji tocak... i ovako vozim ko klipan... samo mi to treba...  :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

A da li se cuje u voznji ili samo u leru?

 

Ako je samo u leru, skini plasticni poklopac prednjeg lancanika pa probaj tada.

 

Ako nije lancanik onda dekla. Neces imati problem sa uljem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

ono kad ga rasturis samo da prepakujes gume... ajde i da  nastelujes vetile.... i samo da ocistis rezervoar... pa ajde i ulje da promenis..... kad si ulje ajde i antifriz... malo curi stap... ajde zameni i ulje u vilama...kad je vec sve rastureno, daj da ga ofarbam... jel tripujem ili sam jedini kome se ovo desava :D

 

 

post-21597-0-52789500-1456467461.jpg    

 

post-21597-0-56769200-1456467501.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Zima zato i sluzi. Kako bi inace ubio ove dosadne dane da nije garaze, pickanja i lickanja. :takoje:

post-21874-0-34166200-1456471251.jpg

post-21874-0-56709600-1456471299.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Gde mogu da nabavim plocice za stelovanje ventila ?

 

Eeee tu smo... sa pločicama postoje 2-3 poznata rešenja

  • pločice su 9,48 mm koristi ih KTM u nekim modelima i Alfe (automobili) ali su makar za  KTM prevelike, jel nama uglavnom trebaju veličine od 1.2 do 1.6 a one su preko 2mm
  • brušenje istih na magnetnom strugu ili kako se zove (može i na ruke ako napraviš "spravu" koja drži pločicu ravno) ali se time skida cementacija i te pločice rade super nekih 3-4000km pa se posle opet oseti usadjivanje ventila
  • kupovina, ima kod nekih distributera u BGDu ali treba znati u kojoj veličini naručuješ što znači da motor mora da bude rasturen jedan period ili da naručiš na www.kedo.de  tražiš kao Item 40068: WISECO Shim-Set 9.48mm (141 Pieces, 47 Sizes) 1.20-3.50mm/3 Pieces each za 89€

Eto nadam se da su informacije bile od koristi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Motor stoji do kad smo se culi ti i ja skoro za one gume :D Rasturicu sve pa cu da vidim koje mi trebaju. Jel u Bg-u mogu da narucim na komad? Koliko bi trazio neki majstor to da uradi da se ja ne bakcem? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Gde mogu da nabavim plocice za stelovanje ventila ?

 

Eeee tu smo... sa pločicama postoje 2-3 poznata rešenja

  • pločice su 9,48 mm koristi ih KTM u nekim modelima i Alfe (automobili) ali su makar za  KTM prevelike, jel nama uglavnom trebaju veličine od 1.2 do 1.6 a one su preko 2mm
  • brušenje istih na magnetnom strugu ili kako se zove (može i na ruke ako napraviš "spravu" koja drži pločicu ravno) ali se time skida cementacija i te pločice rade super nekih 3-4000km pa se posle opet oseti usadjivanje ventila
  • kupovina, ima kod nekih distributera u BGDu ali treba znati u kojoj veličini naručuješ što znači da motor mora da bude rasturen jedan period ili da naručiš na www.kedo.de  tražiš kao Item 40068: WISECO Shim-Set 9.48mm (141 Pieces, 47 Sizes) 1.20-3.50mm/3 Pieces each za 89€

Eto nadam se da su informacije bile od koristi.

 

Mislim da na takvim stvarima kao sto su plocice ne treba stedeti i karabudziti jer se ne jednom desilo da posledice, ako nesto krene po zlu budu deset puta skuplje. Da sam na tvom mestu ili bih video u nekom dobrom servisu, recimo majstor Bokilic posto kaze da mozda ima te dimenzije, ili iz Keda. Za nas je ulaganje od 89 evra plus ostali troskovi velika stavka, ali ponavljam moze da na kraju bude  mnogo skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Popsy, jel' ovo bese standardni postupak za redovan servis? :D

 

ti se javi sa onim tvojim servisima :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Nisko Novo selo
  • Motocikl: Super Tenere

Ima li ko plocice za stelovanje ventila potrebne su mi sledece dimenzije

 

 

 170   165   173(175)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ili neko od majstora ako ima ili da probaš u Platneru http://yamaha-srbija.rs/delovi/  ili možda neko od prodavnica moto opreme (ali sumnjam)

www.kedo.de  tražiš kao Item 40068: WISECO Shim-Set 9.48mm (141 Pieces, 47 Sizes) 1.20-3.50mm/3 Pieces each za 89€

Napisao ti Popsy jos onomad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jeste al se njemu ne kolje vo zbog pljeskavice... :D :D :D  trebaju mu tri pločice... u nekim od ovih mislim da može da se naruči po meri i da je  valjda 5€ komad (ta informacija mi je u glavi  ne znam odakle)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Zar nema toga  u loisu ili kod Bere? Cini mi se da je Bera donosio na komad u meri.

A kedo , ako porucis iz Srbije, budes oslobodjen poreza, ali platis postarinu i carinu... 20e+ koliko odseku na carini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja