Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

ako je ceo fuzaster onda vredi :takoje: ali mislim da bi većini samo oplata završila posao...

 

inače... ako ste kao vlasnik ST nekada sredjivali motor znate da je jedna stvar najteža od svih... a to je  vraćanje airboxa... ideja koju sam video od Damira Tatoo iz Nikšića a koju sam preneo Gvozdenu (jel nikada ne stižem da napravim sebi (ne znam dobrog strugara)) i izgleda ovako

 

5b985dfccc7d07c5ac61ed12bf0b9ba288508f6d

89e3975475b6b126bae3fb4bcea7feb34742aea7

b62c8d616f40999bb0f75edc9ec8fd23fd4a1dd2

Mada ove zime kada sam detaljno čistio i podmazivao STeneru nisam ima većih problema prilikom vraćanja airbox-a, potrebno je samo malo strpljenja ipak ne bi bilo zgorega da Gvozden ili ti date dimenzije kao bi još neko ko nema živaca da mikari gume od boxa mogao da napravi ove reducire. Ima ipak nesto sto me malo buni a to je pričvršćivanje reducira bojim se da zbog vibracija koliko god da su tesno navučeni na karbove ipak ne počnu da provlače falš vazduh ili da se prilikom postavljanja ako su previše tesni ne ošteti grlo karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Popsy, tesno nalezu na karbove, mada mozes koju desetu skinuti. Airbox tesno naleze na gornji deo, plus imas selnu.

Sami karburatori imaju falc od 8-10 mm na koji upasujes gumu od airboxa, Ostrugao sam skoro 15mm deo koji ulazi u airbox, oborio ivice da lakse naidje sama guma.

Zasto sam ovo radio, pa probao sam i da otkuvam gume ( Aljin recept sa gixer foruma). Stvarno budu triput mekse, ali to ne pomaze. Vremenom od  benzina,  gume se  povuku/skupe  skoro 10mm i kao da izadju iz vinkle. To je boljka i kod nekih drugih motora sa slicnim karburatorima.  Dzaba ih okretati ( ima obelezno mesto kako treba da stoje pre nabacivanja na karbove)

Na XTZ forumu je lik nabudzio sa plasticnom cevkom  fi 60 za vodovod, ali to kod nas nisam nasao. Standard je 50-70... Strugar i adapter je resenje.

Metalni, ostrugan da tesno naidje. Moze da se zalepi, ili ako je pasent i da se upresuje.

Jedina varijacija bi bila da se ostruze tanje od 2,5 mm i da se namesti kanal za selnu i razreze zbog lakseg stezanja. Ja sam to preskocio, lepicu sa locktight om, pasent naleze 2 desete je razlika.

Okacicu crtez kasnije, pa pravite i spasite sebe muke sa airbox-om

Moze ta guma i nova da se uzme ali je oko 85 evra komad, malo mi mnogo da dam 170 evra+postarina 20e. Ili da se stavi 2x KN, + mozda drugi set dizni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ljudi racunajte da vozimo motore od 20+ godina. Guma od airbox-a od starosti ukruti pa se zbog toga jako tesko navlaci nazad na karbove jer nije vise elasticna/rastegljiva ali ako se dobro navuce nece sigurno spasti od vibracija.

Probajte da namazete priključke na karbovima i airboxu sa malo ulja pa ce ici malo lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Nije problem navuci gumu, ima nacina da se omeksa. Problem je sto se sama guma "povuce" za 5,6-10mm i onda krece igranka.

Ima na vise foruma slika i objasnjenja sta i kako. Ljudi prelaze na KN filtere samo zato sto im se ne mili da se pate sa namestanjem airboxa .

Namestio sam adaptere, sutra cu jos malo doterati na strugu i okacicu mere, pa ko nece da ulaze u nove gume eto resenja.

A verovatno cu poruciti nove, jer sam nasao mnogo jeftinije od one prve cene. Kad zavrsim sve javim cifru.

Ocekivao sam ovakve stvari pre nego sto sam uzeo motor, kao sto si rekao 20 i kusur godina....dosta je i trajala ta guma.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Jbg. ja takvih problema nisam imao na KLEu. 

Ekstremno tesko sam vracao gume airbox-a na karbove, ali jednom kad ih vratim nisu mrdale a vozio sam i off.

 

Racunaj da prasina i KN filter nisu dobro resenje ako planiras da vozis off.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Guma ka guma, što starija to tvrđa.

Jasam lani u Austriji kupi obe nove za otprilike 70€ , sad traže za jednu gumu toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Citam vase komentare i nesto mi nije jasno, ja sam gume izmedju airboxa i karba narucio da imam rezerve, i dao ih novom vlasniku sa motorom. Narucene iz WeMoto, sa dostavom na vrata bile 28E, nije ih carina ni pogledala. Ja ne kontam jel pricamo o istom, evo link koje sam ja narucio, sasvim korektan kvalitet kolko sam ih pregledao i cackao, nisam ih nikad montirao u kutiji otisle dalje. 

 

http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/xtz_750_super_tenere/89-91/picture/inlet_manifold_connecting_rubbers/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Citam vase komentare i nesto mi nije jasno, ja sam gume izmedju airboxa i karba narucio da imam rezerve, i dao ih novom vlasniku sa motorom. Narucene iz WeMoto, sa dostavom na vrata bile 28E, nije ih carina ni pogledala. Ja ne kontam jel pricamo o istom, evo link koje sam ja narucio, sasvim korektan kvalitet kolko sam ih pregledao i cackao, nisam ih nikad montirao u kutiji otisle dalje. 

 

http://www.wemoto.com/bikes/yamaha/xtz_750_super_tenere/89-91/picture/inlet_manifold_connecting_rubbers/

Nisu to te gume...ima rješenje da se gume od airboxa malo zagriju industrijskim fenom pa se rasjeku na dnu i navuku se bez problema.To je meni Bokilic uradio prošlog ljeta kad je bio ovamo malo na ljetovanju,nisu mrdnule od tada a nisam ih ni skidao :)

A čini mi se da su malo i pojeftinili te gume ,na ovom linku su pod rednim brojem 17 i 18 

 

https://www.motorcyclespareparts.eu/yamaha-parts/motorcycles/xtz750-supertenere-1993/intake-702690.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Mind Res. to su gume izmedju usisa i karburatora. Ove koje prave problem su iznad karburatora.

@MilosST.  Tu su jos jeftinije23e , u KEDO su bile oko 80, sad su spustili na 33e kom. U Wemoto ne odustaju od deranja 139e par :D

 

 

Ovo se desava, (slika  sa xtzcluba)

dsc02111zl-1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

A moja greska... Sa njima nisam uopste imao problem, skidao sam par puta i vracao bez problema.

@Mind Res. to su gume izmedju usisa i karburatora. Ove koje prave problem su iznad karburatora.

@MilosST.  Tu su jos jeftinije23e , u KEDO su bile oko 80, sad su spustili na 33e kom. U Wemoto ne odustaju od deranja 139e par :D

 

 

Ovo se desava, (slika  sa xtzcluba)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: V-Strom 650 '11

Pozdrav Super Tenerasi,

 

Gde mogu da nadjem delove za XTZ 750?

 

Plastike , viljuske, tablu, far.... Svaka pomoc dobro dosla..

 

Drugar je razbio, pokusavamo sto pre da je vratimo na put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav Super Tenerasi,

 

Gde mogu da nadjem delove za XTZ 750?

 

Plastike , viljuske, tablu, far.... Svaka pomoc dobro dosla..

 

Drugar je razbio, pokusavamo sto pre da je vratimo na put.

Elvis iz Zajecara ima dosta delova za Tenere :0641522492

 

I Nemet Sandor iz Horgosa nabavlja povoljno delove za razne motore (moja licna preporuka za coveka!): 063512519

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Hvala na odgovorima nasao sam materijal i napravio koske oko 1,5cm duze sad je motor bas lepo spusten ,e sad neko mi rece nemoj da vozis off sa tako spustenim motorom a ja ga bas zbog toga i spustao ,dal je moguce da kaci ili mu nesto bude na off ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne shvatam sto si ga spustao za off. Ljudi uglavnom rade suprotno.

Ako si nesiguran na nogama zbog visine, spustanje motora ti nece puno pomoci na off-u, bas nasuprot.

 

Banalan primer: meni je na fabrickom setovanju visine na KLEu prilikom manjeg doskoka zadnji tocak uhvatio tablicu i sazvakao.

Pritom je u pitanju bila voznja po ne zahtevnom terenu gde se pojavio ta razlika u nivou puta. Verujem da ce ti tocak cesto kaciti rep, pogotovo ako ga jos malo natovaris(stvari+sator itd).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Spustio sam ga jer prilikom spustanja noge na neravnom terenu mi motor ispada iz ravnoteze ,ovako mogu i na neravnom terenu da dohvatim nogom ,neverujem da ST ima bas toliko mali hod da mi tocak kaci rep ? trudicu se da ga ne pretovaram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

drugari, onaj stakleni osigurac kod akumulatora, jel u originalu 20A?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hvala na odgovorima nasao sam materijal i napravio koske oko 1,5cm duze sad je motor bas lepo spusten ,e sad neko mi rece nemoj da vozis off sa tako spustenim motorom a ja ga bas zbog toga i spustao ,dal je moguce da kaci ili mu nesto bude na off ?

 

spuštanjem na dogbonove ne gubiš na kirensu (dal uopšte ili zanemaljivo malo) tako da slobodno peglaj, ako i zakači imaš šuspleh ;) a kači i kada su normalni dogbonovi, sve zavisi kuda ga teraš :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

 

Hvala na odgovorima nasao sam materijal i napravio koske oko 1,5cm duze sad je motor bas lepo spusten ,e sad neko mi rece nemoj da vozis off sa tako spustenim motorom a ja ga bas zbog toga i spustao ,dal je moguce da kaci ili mu nesto bude na off ?

 

spuštanjem na dogbonove ne gubiš na kirensu (dal uopšte ili zanemaljivo malo) tako da slobodno peglaj, ako i zakači imaš šuspleh ;) a kači i kada su normalni dogbonovi, sve zavisi kuda ga teraš :D

 

To sam hteo da cujem  :takoje: ,sigurno necu preskakati balvane ,a i ako ustanem malo prilikom prelaska preko vecih neravnina valjda cu rasteretiti zadnji kraj  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

al su koferi do j...a!!!! Video sam ovu sliku na fejsu i us..o sam se od slatko za kofere!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja