Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Citam sta si sve menjao, imas li cifru za delove na gomilu koliko je izaslo?

U KEDO nema vise seta za karburator, nego posebno iglice tuba  a posebno set o ringova( bez dizna). Koliko i gde si uzeo te suzukijeve membrane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Delovi na gomili su oko 1400 sa farbanjem(200) , set za karbove 100(ebay) + 70 membrane ( suzuki horgos) . i grubo izracunato oko 500 sati rada uglavnom brat i ja istovremeno. U racunu sam sigurno omanuo jer nisam pisao smirgle ,paste , oko 20 sprejeva za kocnice (njima sam prao sve dok smo rasturali).ali uzivao sam u svakom srafu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

8E581540-24AA-0A4A-B5C1-557D84416AE3.jpgD5998442-4EE3-2541-AE40-5639C257A69F_thu50009283-4A86-E540-9508-7A589F59D950_thu

 

 

konacno kompletirana i vozena . Jos samo auspuh u toku zime pa krece voznja na prolece !

Auuu lebe mekani  :jee5: Bolja je neg nova  Svaka vam čast :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Svaka cast prijatelju. Ova tenera je bila bordo-tamno crvene boje uzeo si je od Milosa iz BG-a...

Rado sam, tada voleo da provozam ovaj motor.. I pre restauracije je bio jedan od najboljih, a mogu da zamislim sada (Br 1)... Obratite paznju na precnik i plivajuce prednje diskove.. :)

Svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Svaka cast prijatelju. Ova tenera je bila bordo-tamno crvene boje uzeo si je od Milosa iz BG-a...

Rado sam, tada voleo da provozam ovaj motor.. I pre restauracije je bio jedan od najboljih, a mogu da zamislim sada (Br 1)... Obratite paznju na precnik i plivajuce prednje diskove.. :)

Svaka cast!

jeste od milosa sam je kupio , nije bila losa ni pre restauracije samo su karburatori nalivali po 12 l na 100km. A prednje plivajuce diskove je namontirao neko sa sve distantnim plocama za kljesta i aj set kosta sad oko 400e mogu da mislim koliko je tad placeno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Hajde da pitam ovde prvo...da li ima neko,ili zna nekoga da ima da proda( pokloni :) ) nesta od delova prednjeg kraja super tenere,a moze i sve komplet...znaci:viljuske,tocak,diskovi,stitnici diskova,kandze,creva,trouglovi,kocioni cilindar,blatobran...ako neko ima nesta posaljite na PM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Znam da elvis u zajecaru rastura tenere i prodaje u delovima . imam i broj ako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

I ja znam za Elvisa, i znam da ima dosta od tih delova koje si nabrojao. Kao i Deki iz Kanjize.

Deki: 063636156

Elvis: 0641522492

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Al zato udaraju klempe sa cenam samo tako. Elvis zna da da i korektnu cenu nekad ali Dejan  zavrce usi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Al zato udaraju klempe sa cenam samo tako. Elvis zna da da i korektnu cenu nekad ali Dejan  zavrce usi.

Za Dejana mogu da potvrdim.. Preterano skup

Tražio sam korpu kvačila,kod njega 150€ i nije mogao da mi kaže u kakvom je stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Trazili mi 70€ za polovne membrane ,bilo mi preskupo i kad sam se smilovao da narucim rekli mi da je to cena po komadu! I onda sam porucio od dr650 nove za 70€ sa postarinom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Imam ja korpu od tdma, u odlicnom stanju ali nisam jos siguran da bih je prodavao. Mogu pomoci ako treba u vezi reparacije iste, nasao sam delove, samo treba pomoc nekog sa presom i iskustvom na radu sa istom ;)

 

Sto ne kontaktirate Djuru Vidika za membrane, meni je covek vise puta uradio, i to odlicno ja bio prezadovoljan, za jako povoljnih 10e po komadu. konkretno kod mene su njegove, i nista im ne fali od januara kad sam ih proveravao pa do pre neki dan kad sam nesto rasturao motor pa bacio oko i na njih u kakvom su stanju. A verujem da su odavno stavljene, pre nekoliko godina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Mislim da kod Ivana (ivanviziri) mora da se ostavi maska da bi uradio vizir. Ako neko nosi masku ovih dana,  javite da i ja porucim. Moja je jos uvek na farbanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mislim da kod Ivana (ivanviziri) mora da se ostavi maska da bi uradio vizir. Ako neko nosi masku ovih dana,  javite da i ja porucim. Moja je jos uvek na farbanju..

Ako pravite kod Ivana moj savet je da mu tražite Dakar vizir koji je radio Zextremeu... on ima jedan kalup koji uvek gura, a jedne zime ga je Zex davio i davio i po meni mu je napravio najbolji vizir... odlična zaštita od vetra, dobar za offroad a dobije se mesta da se turi navigacija izmedju plastike i vizira ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

Kod ivana sam pravio , cena je 4500din. I to je ta rally verzija. Meni je pravio bas po slici koju sam mu odneo. Odneo sam masku i sacekao 3 sata !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Kod ivana sam pravio , cena je 4500din. I to je ta rally verzija. Meni je pravio bas po slici koju sam mu odneo. Odneo sam masku i sacekao 3 sata !

 

daj sliku da vidimo kako čuči :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

zadnjih 15ak dana osećam kako mi lamela proklizava sve više i više... sad teško ide i na točak...  :'( 

ima li neko predstavu koliko košta to zadovoljstvo da se sredi... ugrubo... :ups:

i koje su šanse da jedan jako dobar automehaničar (ćale :P ) odradi?

 

a da i da dodam... agregat jeTDM 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

50148296-3860-A943-91CC-1FC35A338795_thu

AE7A0065-ED4C-3947-9740-DD5467B05908_thu

nemam vise slika posto sam je oterao u garazu kod matorih . Inace sam i moj stari vizir ostavio ivanu da ima kad mu neko iz daleka trazi !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Meni bi bilo vrh da je vizir u boji motora, bio bi onda pravi :)  . I primetih da ti fali veza ispred hladnjaka za crash bar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

zadnjih 15ak dana osećam kako mi lamela proklizava sve više i više... sad teško ide i na točak...  :'( 

ima li neko predstavu koliko košta to zadovoljstvo da se sredi... ugrubo... :ups:

i koje su šanse da jedan jako dobar automehaničar (ćale :P ) odradi?

 

a da i da dodam... agregat jeTDM 

 

 

Nije nikakva filozofija da se promeni... ja bi premerio lamele i razdelne ploče i video da li su za zamenu i ODMA promenio opruge... može se desiti da su lamele ok ali su opruge oslabile....

 

računica kolko može da košta

opruge - 15e

lamele - 70e

da sam nagneš motor malo, skineš deklu, lamele i vratiš - neprocenjivo :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

uu... pa nije strašno kako sam mislio... 

a primetio sam da više proklizava kad se zagreje motor... ili tripujem, jer ga ne čepim dok se ne zagreje  :jee:

 

izdržaće do Dedamrazijade, a posle je i ovako plan da ide u sitne sitne sitne delove... odustao sam od menjanja motora, previše nam je lepo  :yamaha:  :tenere:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja