Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Zna li neko dimenzije rolnica koje se nalaze iznad i ispod lanca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Foca, Republika Srpska
  • Motocikl: Super Tenere 750

Veliki pozdrav, raspala mi se korpa kvacila pa bih Vas molio kolege ako neko ima ili zna nekoga da napiše ovde cenu i mesto. I za znalci dali odgovara od Tdm korpa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

Zna li neko dimenzije rolnica koje se nalaze iznad i ispod lanca?

pozz Arso,mislim da su oko 30-35mm nesmem da garantujem ja sam meni pravio od teflona i super se pokazalo.javicu veceras kad premerim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: sabac

primetio sam da se istegao pogonski lanac na jednom mestu :stabre: lancanici mi deluju ok nisu krivi ni zasiljeni,sta predlazete zamenu samo lanca ili komplet.razmisljam da zamenim samo lanac pa ako nema efekta da dokupim lancanike :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Veliki pozdrav, raspala mi se korpa kvacila pa bih Vas molio kolege ako neko ima ili zna nekoga da napiše ovde cenu i mesto. I za znalci dali odgovara od Tdm korpa?

 

Kontaktiraj Shumara, ako ima neku, nisam siguran da li odgovara od TDMa.

 

primetio sam da se istegao pogonski lanac na jednom mestu :stabre: lancanici mi deluju ok nisu krivi ni zasiljeni,sta predlazete zamenu samo lanca ili komplet.razmisljam da zamenim samo lanac pa ako nema efekta da dokupim lancanike :neznam:

 

Da su se potrosili lancanici a lanac dobar ok je je zameniti samo lancanike. Ovako ne bi savetovao da menjas samo lanac, promeni sa lancanicima a stare lancanike ostavi da imas za rezervu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

Zna li neko dimenzije rolnica koje se nalaze iznad i ispod lanca?

pozz Arso,mislim da su oko 30-35mm nesmem da garantujem ja sam meni pravio od teflona i super se pokazalo.javicu veceras kad premerim.

 

Hvala unapred. I ja sam planirao da ih pravim od teflona, samo nikako da dodjem do dimenzija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ljudi jel neko radio punjenje auspuha na Super teneri? Ja sam nabavio od kolege s foruma Hokasuya lonac, i napakovao ga na XTZ ali mi se zvuk ni malo ne svidja, dobio sam neki fin dubok zvuk tek kada sam obicnu staklenu vunu nabio samo malo i to do pola lonca. Ali naravno, to je jako brzo izduvao sve napolje :) Onda sam probao sa metalnom mrezicom oko cevi, celicnom vunom, azbestnim platnom, staklenom vunom, ali nije to to, bzvz zvuk. A kod drugara na ST  je Laser lonac, jako slican po spoljasnosti, isti spoljni i unutrasnji fi, za 5-6 cm duzi ali u principu isti, i on ima vrhunski zvuk, dubok a ne tako glasan. Jel imate ideju sta raditi da bi se tako nesto dobilo? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ako je drug uzeo od mene ST, onda nije to bas Laser. Bio je ostaci Lasera kad sam ja uzeo ST od Aliena, busan na sve strane, raspadnut, duvao sa vise kroz rupe nego kroz izlaz :)

 

Taj top je kompet uradjen u Dragon Ada, ili Race Ada, vec sam zaboravio, onaj koji radi jos uvek. Jedino sto je od Lasera ostalo je ulaz i izlaz, sve ostalo je uradjeno novo u Adi, znaci perforirana cev nova, oplata komplet nova, punjenje novo i onda stavljena Laser nalepnica nazad :)

 

 

 

Ljudi jel neko radio punjenje auspuha na Super teneri? Ja sam nabavio od kolege s foruma Hokasuya lonac, i napakovao ga na XTZ ali mi se zvuk ni malo ne svidja, dobio sam neki fin dubok zvuk tek kada sam obicnu staklenu vunu nabio samo malo i to do pola lonca. Ali naravno, to je jako brzo izduvao sve napolje :) Onda sam probao sa metalnom mrezicom oko cevi, celicnom vunom, azbestnim platnom, staklenom vunom, ali nije to to, bzvz zvuk. A kod drugara na ST  je Laser lonac, jako slican po spoljasnosti, isti spoljni i unutrasnji fi, za 5-6 cm duzi ali u principu isti, i on ima vrhunski zvuk, dubok a ne tako glasan. Jel imate ideju sta raditi da bi se tako nesto dobilo? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Da da, to je taj :) A ja sam onaj sto je bio s Nikolom autom. Vozio sam Transalpa tad i onda sam video cari Super Tenere pa menjao :)

Da ne znas mozda cime je punio auspuh? I ako nije tajna koliko te izasla ta prepravka,tj popravka lasera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pretpostavio sam da si to ti :)

 

On covek radi auspuhe od toga zivi, cime puni i kako pojma nemam, usluga je bila oko 70e + slanje tamo ovamo (i DB killer je bio u toj ceni), ako se dobro secam.

 

Imas i jeftinije da nadjes. Potrazi po forumu ima par ljudi koji rade auspuhe, a posto je samo punjenje u pitanju nece to biti nesto puno kao ovo sto je ispalo. Al kazem od tog Lasera jedino sto je valjalo je ulaz i izlaz ostalo je bilo za bacanje.

 

Da da, to je taj :) A ja sam onaj sto je bio s Nikolom autom. Vozio sam Transalpa tad i onda sam video cari Super Tenere pa menjao :)

Da ne znas mozda cime je punio auspuh? I ako nije tajna koliko te izasla ta prepravka,tj popravka lasera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

 

Zna li neko dimenzije rolnica koje se nalaze iznad i ispod lanca?

pozz Arso,mislim da su oko 30-35mm nesmem da garantujem ja sam meni pravio od teflona i super se pokazalo.javicu veceras kad premerim.

 

Hvala unapred. I ja sam planirao da ih pravim od teflona, samo nikako da dodjem do dimenzija. 

 

I sta bi da li je precnik 30 ili 35 cm a kolika je sirina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

E, rešio ja da napokon sredim zadnju kočnicu na štenari... u toliko lošem stanju je bila da je nisam ni koristio...

 

elem, blokirao ji jedan klip u klještima i drljao tako po malo.... i drljao.... i drlja u stvari od kad sam je uzeo  :tras2:

 

usro sam se dok sam rasturio kandžu... disk je debljine 2mm  :sampion:  a pločice spaljene... a sve nešto zapeklo glavi, krcka...

razradim sve lepo, očistim novo ulje spremio, krenuo da sklapam.. kad mi sastavio ćale ćuštu preko tambure, mislio sam poč'o rat ljudi... :lol3:

 

i upravu čovek... koji andrak vraćam kad ne valja ni disk ni pločice...

 

kao i uvek upucao sam sa pričom... 

 

PITANJE:

gde mogu da se pazare disk i pločice i pošto para to??

a da. i brisači mi trebaju za klipove na klještima  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Disk ima u Biker House-u kod Mileta i kosta oko 60e. Imas i plocice kod njega ali nisam sigyran koliko su.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ne znam...prvo su svi imali u ponudi, posle ispalo da nema, bice uvoza i na kraju samo plocice u ponudi.

Trazio sam zadnjih mesec dana diskove i plocice i ispalo muka naci sve to na gomili. Trazio sam da platim preko racuna, mozda je i to smanjilo ponudu....

Brembo iz nekih zaostalih posiljki ili tako nesto 120e, orginalni 20.000, Galfer 160e ili 180e "racing" i nigde nema onih za 60-70 evra sto su se prodavali ovde ( NR ili EBC.) Da neko ne misli na set, u pitanju je cena za komad.

Zato sam i odustao od kupovine, narucicu iz kedo-a, zadnji je 50 evra, a prednji lucasovi su 76e.

Za drumsku voznju moze jedan mod. sa 320mm diskovima

Okacio sam ranije crtez adaptera za diskove od 320mm ( od R1), to je mozda i najbolja varijanta za tjuning prednjih kocnica, standard plocice, stadarnda kljesta, samo zamena vecih diskova.

 

Setove novih gumica sam narucio preko Bere, ubedljivo najeftinija varijanta. orginal jamahine, 2000 din/set ( isti su i prednji i zadnji)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Bar dan - pocela mi nedelja veselo :)

Zove kolega jutros i kaze- lezi ti motor na boku ispred firme... ?! :S Elem, u cetvrtak je ostao ispred firme parkiran, uvucen ne smeta ama bas nikome nikako, postavljen na copavu klasika... Od onda nisam bio na poslu tako da ne znam koliko dugo je odmarao tako ali u petak je bio ok, znaci eventualno subota-ponedeljak. Steta nije neka, cini mi se da je otisla zabica na zadnjoj plastici i to je valjda to.

Pri podizanju je iscurelo tecnosti malo iz njega, cini mi se da nije nista curelo dok je lezao, pitanje je: sme li se paliti i terati ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vidi brate , koja tecnost....i vidi da ti nije corba iscurela i izvetrela, na ovoj vrucini (zavisi koliko si imao).....

ako su ulja u nivoima, ne vidim razloga da ne vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Ok, tnx :)

Koliko sam video delovalo je prilicno vodenasto ali sam morao da ujurim na posao videcu za sat vremena tek sta je i kako je... Corbe sam imao mozda 10ak litara max, pogledacu sve pa palim...

Sve mi se cini da sam citao da kad lezi hoce da mesa ulje/corbu ali to je valjda samo kad radi, bem li ga... moje bilo da pitam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ljudi dokle vam dodje skala temperature ovih dana u gradu? Meni se cini da se nesto mnogo greje, sve je vrelo, temp na oko pola skale a ne pali ventilator. A ispravan mi je ventilator, pali na malo preko pola, mada sam ja ugradio i prekidac da ga sam palim. Ali i kada ga upalim treba mu bas mnogo da ohladi, sigurno 2 km lagane voznje u gradu, a i u mestu jako dugo. I to tek malo obori skalu.

E da, termoprekidac pali na 105 C, mislim da je to bas mnogo, ovih dana cu ga zameniti da pali na 90 C, nek  i on nesto radi. Mislim da mi se ove godine tek 2-3 puta sam upalio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ diskovi i plocice: probaj u Guevari. Kada sam ja kupovao kod njih nesto imali su diskove i kocnice i za AT i za ST. 

 

mislim da ti je mnogo 105 stepeni, mozda cak i 90. Ne znam ko ima service manual da ti proveri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

termostat otvara na 82, tako da bih ja stavio prekidac na 88, ili 90 C. Kako je na africi, jel pali ventilator? Meni je i transalp jako jako retko palio, a osecalo se da je bas vrelo dole, kao da je uljara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Koliko znam tenera isto tako retko pali ventilator, u gradskim uslovima po ovakvoj vrucini i kad je neko opasno maltretiranje u offu. Bar je tako bilo kod mene dok sam vozio ST

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kako je na africi, jel pali ventilator? Meni je i transalp jako jako retko palio, a osecalo se da je bas vrelo dole, kao da je uljara :)

Do sada nije, ali nisam je mnogo ni vozikao, do posla i nazad. Videcu danas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Stavljen termoprekidac na 90 C plus ugradjen dodatni ventilator od napajanja kompa koji ce non stop da vrti, mislim da ce to biti dobra kombinacija :) Da napomenem, nikakav problem nisam imao sa grejanjem nego mi se ne svidja da radna temp u gradu bude na pola, vec malo ispod pola, nekako mi se cini da tad najlepse radi motor.

 

A sto se tice lepseg rada, menjao sam skoro ulje, posle ELF 20w50, sipao sam 10w40 Motul 5000. Elf nije potrosio ni gram na 6000km, a ni za 1000km nije opao nivo Motula, ali sa Motulom mnogo lepse radi, izgubio je neke metalne zvuke karakteristicne za ST i TDM tamo dole kod uljnih pumpi i menjac radi dosta lepse. Pa eto ako neko razmislja da menja ulje, preporuka za ovaj Motul ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Meni drži temperaturu ispod pola... Doduše hladnjak mi je od FAPa :) ne znam da li je u par puta upalio ventilator...

 

Nego...

 

Danas iz dosade odem u njive... Malo rke krke... I počelo da mi se čuje neko taktanje... Stanem, ugasim motor i skačem po njemu ko mamlaz i čujem tak tak tak...???

 

Došao kući, skače drugar po motoru pola sata i nema šanse da provalim šta je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Došao kući, skače drugar po motoru pola sata i nema šanse da provalim šta je...

 

po ovome što si naveo, ležaj kormana... sedneš na motor, pritisneš prednju kočnicu i zaljuljaš motor... ako se čuje najverovatnije je ležaj... ako prvi put  čuješ moguče da se olabavio ili da je tekkrenuo da radi..

 

skini korman, odvrni ukrasnu maticu na trouglu i radapcigerom malo dotegni centralni šraf (možeš i šrafcigerom u kuckanjem).

A novi imaš da kupiš u Astridu (koyo original samo obavezo  valljkasti nikako kugličasti) i to je to ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja