Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

svaka faza prema masi ne sme da ima provod. za probu zakaciti sijalicu h4 najbolje onu 100/90w tako da oba vlakna sijaju na svaku od faza ponaosob i drugi kraj na masu. svaka faza mora da sija jako na leru, a pri najmanjem dodavanju gasa da bljesti kao ksenon. moze i obicna h4 ali jako mali gas dati da ne bi pregorela ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Hvala na opseznom odgovoru :) da nisam skoro zamenio ulje skinuo bi poklopac da proverim. Meni isto tako sada radi, ja sam stavio umesto jedne sijalice u faru veliku led diodu i u stop svetlo dve led diode pa tako koristim kao dnevno svetlo led diode a nocu ksenon. Tako koristim vec dve godine ali znam da to nije resenje. Ne znam da li moze regler tako da zeza, obicno pocnu da prepunjavaju akumulator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Upravao sam i ja tako vozio, led svetla tj pozicije kao dnevna a nocu po potrebi xenon :D
Moze regler da te zeza i sa prepunjavanjem a isto tako i da ne puni dovoljno.

Pa faze mozes premeriti bez skidanja poklopca tj dekle namotaja. Pratis snop zica koje izlaze iz dekle paljenja i idu gore ka rezervoaru i ispod njega imas jedan veliki beli dzek. Njega raskacas i u njemu imas 3 bele zice iliti 3 faze i njih premeris na nacin koji ti je LukaBX napisao u postu iznad i znas na cemu si. Ako provera kaze da je sve ok onda nemas problem sa namotajima i gledas dalje, tj regler :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Drago mi je da sam pomogao, meni je ovo bila jedna od opcija kad sam farbao moju. Stavi slike obavezno kad zavrsis.

A kad ces ti da okacis slike svoje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Kad je sklopiiiiiim! Jbm ti iglice kao iz tunguzije da stizu. Nadam se za vikend ce biti prva voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Drago mi je da sam pomogao, meni je ovo bila jedna od opcija kad sam farbao moju. Stavi slike obavezno kad zavrsis.

naravno... sad sam odneo čoveku plastike i rezervoar... jeeedva sam ih skinuo...

 

11081445_10206529805662843_1152950712510

 

trenutno sa malo feleričan, pa mora da sačeka par dana skidanje zadnje viljuške, točkova, trougla, volana....

 

mali savet... ne pokušavajte levom rukom da hvatate motor koji se prevrće u mestu... motor nije pao... al ruka na*eba :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mali savet... ne pokušavajte levom rukom da hvatate motor koji se prevrće u mestu... motor nije pao... al ruka na*eba :)

 

 

 

pre jedno 3 nedelje su ti neki ludaci u Surčinu svirali iz zelenog Golfa 3ke... Šumeni i ja smo nešto završavali tamo :D

 

 

a za ruku dobro si prošao... ja pričam ljudima, turite kreš barove (i nosače kofera pozadi) i motor je oklopljen kao tenk... kad krene da ide, samo ga pusti i sklanjaj ruke/noge... ni ovako neće bog zna šta da mu se desi ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

CCC... Jos ja zbunjen, sta sviras koji djavo?? :)

 

Ma sramota da prodjete kroz moje selo a da ne svratite na Zajecarac... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

E ovo može da bude zanimljivo... svi koji čačkamo oko motora, malo malo pa nam treba neka gumica, neki o ring. I uvek se pominjala neka firma iz Zrenjanina koja ih radi. Na drugom forumu natrčah na spisak firmi po BGDu koje imaju razne o ringove (verovatno i one koji nama trebaju)

 

 

Ne može da škodi, znači koristi...kad budem reparirao kočnice videću gde mogu da nađem gumice i kompresione i čistače a ako me neko preduhitri nek baci ovde gde ih je našao, koji naziv i kolko para :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

s'obzirom da uzimam stitinike za ruke cisto estetske prirode ovima nista ne fali??

53846--stitnici-za-ruke-racetech-1.jpg

 

18e + postarina ... 

 

nesto bas ne kontam... to se kaci naaaaa??  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Drugari na kom principu radi ona pumpa goriva na SuperTeneri? Znam ima tri prikljucka, dovod goriva iz rezervoara, odvod goriva ka karburatorima i vakum crevo. E sad mene zanima jel sme kroz nju da ide gorivo kad je motor ugasen, i kad nema vakuma? Cini mi se da kod mene ide, npr kad dunem lagano na crevo koje sam skinuo sa slavine goriva, tj u dovod pumpe, na drugu stranu tj na odvodu ka karburatorima ide benzin? Jel to treba tako ili bi morala da drzi zatvoreno sve dok se motor ne upali i povuce vakum?  :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Ja mislim da sme da pustsa po malko, jer kad motor ostane bez gotiva..... ti sipas gorivo ostavis malko motor i ono se samo slije u karb........ a mozda i ne treba ali su nam neispravne pumpe :P :P :P :P teraj to i ne diraj ako radi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Drugari na kom principu radi ona pumpa goriva na SuperTeneri? Znam ima tri prikljucka, dovod goriva iz rezervoara, odvod goriva ka karburatorima i vakum crevo. E sad mene zanima jel sme kroz nju da ide gorivo kad je motor ugasen, i kad nema vakuma? Cini mi se da kod mene ide, npr kad dunem lagano na crevo koje sam skinuo sa slavine goriva, tj u dovod pumpe, na drugu stranu tj na odvodu ka karburatorima ide benzin? Jel to treba tako ili bi morala da drzi zatvoreno sve dok se motor ne upali i povuce vakum?  :stabre:

 

Nisam ni ja ovo nikad provalio, trebalo bi da zatvara, sad dal potpuno to je pitanje. I ako propusta, karburator ne bi trebalo da da gorivu da ide dalje.

 

Zato sam ti dao komplet set za reparaciju pumpe uz motor. Ja ga kupio preventivno, mada nikad nisam imao razlog da ga menjam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

jesi, imam taj set. ali kad smo otvorili pumpicu nikakva membrana unutra nije bila nit pocepana nit ista pa nisam ni menjao, inace radi sve dobro sem eto to sto pusta po malo gorivo pa me je zanimalo jel treba da prekine protok goriva skroz ili da ide po malo... :D

Inace, moja je danas obrnula cajger, pocinje ispocetka :D bice i slika kasnije :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

khm khm....

 

sutra sklapanje :D

 

10475984_10206668446528778_1000275239814

 

11113720_10206668446488777_2476355268696

 

 

17428_10206668447608805_2284451362943691

 

 

 

 

samo još nisam nabavio migavce... moraću da skinem ove...

 

a već ću se nekako snaći kako ću davati znakove promene pravca :dupe2:

 

hahahah :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

boja je blesava skroz... :) na suncu sija ko blesava, bas joj istakne obline :D a noću.... SIVA :D

Extra je,os stavljati neke nalepnice ili ostaje cisto bela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

narednih 15ak dana je bez nalepnica... dok je ne ispoliram ;)

a staviću par malih nalepnica.... previše se lepo sija da bih je pokrivao...

 

nego imam problem sa gorivom!!

 

vratio rezervoar, nakačio creva na pumpu za gorivo, vergla, vergla,al neće da upali...

 

ja reko aj opet, neće ni da vergla! i na najnižem delu izduvne grane počne da piša gorivo!?!

 

verovatno se cilindri napunili benzina... a kako, zašto... nem pojma??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

da, napunili se cilindri i ne moze da sabije zivo gorivo, i da zato ne moze da vergla tj da okrene.  u kakvom su ti stanju karburatori s obzirom da si skoro pisao da si imao problem s njima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

pa... bili su dobri dok nisam rasturio motor za farbanje... radilo je sve kako treba, mašinu nisam dirao, samo sam otkačio creva sa pumpe i vratio na mesto...

 

sad ću da skinem svećicu, izverglam da izbaci gorivo, očistim je malo i vratim... ali da ne nalije opet??

 

p.s.

 

odradio sam servis pre 2.000... nisam imao više problema sa njim... a skoro sam ispao glup pa ostao bez goriva... opet!  :jee1:  :care:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mora da su ti se otkačili plovci u karburatorima i ne zatvaraju... skini karburatore i lepo namesti plovke, trebalo bi da bude ok ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja