Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Be normalnu brate Teneru, bez agresivnih i progresivnih + tvrdjih i meksih sa dodatnim , gasnim i mlaznim.... jednostavno....fabricka.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Eto i nista joj nije falilo, cak i da skripne malo ;) 

 

..... ja sam se lozio jedno vreme....pa USD vile od KTM-a , pa maska i vizir u Dakar stilu, dogbonove imam, pa manji Acerbis rezervoar, manji cetvrtast far od 660-ice...kupio sediste za preradu, jbmliga sta sve ....i na kraju .... ma fabrika bre.

 

Sad se neko pita , a sto nisam....pa nemam pojma da li bi TO sto bih napravio , bilo stvarno bolje  :neznam:

 

Onog trenutka, kada mi STenera , u ovako fabrickom izdanju bude bila losa....kupicu drugi motor jbga. ..... ljudi ne veruju , kad im pricam da sam otisao kod MImi Vinca sa foruma , da kupim Vstroma 1000..... pare mi bile u dzepu, probao motor...extra...... a onda shvatio da sa njim po "mojim" standardima ... tim, vise puta skupljim motorom, gubim mnoogo vise, nego sto dobijam u odnosu na moju STaru.....amin.

 

Uz duzno postovanje prema Vstromu, svidja mi se i odlican je motor..... al ST je ST  :tenere:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Da je ostala kod mene hteo sam da stavim progresivne opruge napred, ulaganje nije veliko, a nesto se dobije. To sam i rekao sadsnjem vlasniku da uradi ako planira da je zadrzi neko duze vreme. U globalu sam bio prezadovoljan motorom, lepo me je sluzio i lepo sam se navozao sa njim. Svakom bih preporucio kupovinu STare ako se nadje ocuvan i odrzavan primerak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640

pozdrav drugari moze jedna mala pomoc oko izbora guma za htz750,sto se tipa voznje tice uglavno asfalt(put)

zanima me neko vase iskustvo.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

metzeler tourance 2008 godiste, i dalje drzi ko luda. odlicna guma, za svaku preporuku. samo dosta skupa nova :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

Samo da se pofalim... Sutra teram STaru na krecenje... :) ide bela perla.... Sa crnim ili karbon detaljima... Neko neki predlog?? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

A kad vec radim farbanje, zadnja viljuska, volan I trougao idu na peskiranje I plastifikaciju... A onda sediste kod bobana I vizir... <3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

medo brate.... sad si me satro.... :)

mislim da ce mi farbar *ebati sve po spisku...

kombinacija je brutalna!!

 

 definitivan zaključak je da

 

      - vizir ide u boju motora, odnosno,  od njega ce krenuti šare a povisiću ga se kačketom

      - štitnici za ruke će se takođe farbati i ići će sa nekom šarom

      - i definitivno ću ubaciti i crvenu u kombinaciju detalja, jer je ova yamaha pruga taaaako sexy

      - odradiću i plastifikaciju felni.... definitivno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Drago mi je da sam pomogao, meni je ovo bila jedna od opcija kad sam farbao moju. Stavi slike obavezno kad zavrsis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

medo brate.... sad si me satro.... :)

mislim da ce mi farbar *ebati sve po spisku...

kombinacija je brutalna!!

 

 definitivan zaključak je da

 

      - vizir ide u boju motora, odnosno,  od njega ce krenuti šare a povisiću ga se kačketom

      - štitnici za ruke će se takođe farbati i ići će sa nekom šarom

      - i definitivno ću ubaciti i crvenu u kombinaciju detalja, jer je ova yamaha pruga taaaako sexy

      - odradiću i plastifikaciju felni.... definitivno!!

Ne znam, verovatno stvar ukusa, ali mislim da crna boja, bez obzira na kombinaciju sa drugim bojama nije za enduro motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Slazem se sa Arsom...na mojoj STaroj je kolor sema gde preovladjuje crna....nisam bas zadovoljan ...pokazuje svaku ogrebotinicu a o prljavstini i prasini da ne pricam....al jbga, moja je ipak offroad master....nije bila samo za asfalt.

 

Sto se guma tice, i ja uveliko mozgam o tome...naceo sam 4 sezonu i 21-vu hiljadu sa Contiescape gumama (dualsport), koje su dosta i offroada prevezle i sve vreme sam bio extremno zadovoljan njima u svim segmentima. I sada je dubina sare min 3,5/4 mm...i dalje ih teram.

Dvoumim se izmedju Haide Scouta i Full Bore guma..... ako ne nadjem ContiEscape komplet ponovo na popustu ;).

Anakee  mi ne pada na pamet, zasto da pravim full asfaltinu od motora koji moze , i da skrene po putu.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

E da....zaboravih da se pohvalim..... posle dedamrazova (kraj decembra), vozio sam samo XR-a, po njivama u lokalu.....

u petak ja kupim nov akumulator, red je..... kad ono STara kresnu sa starim....aj reko sta da pogledam oko nje ???? 

 

Na kraju podmazem lanac i tresnemo 550 km u danu   ;)  .... moja STara....najbolja  :care:  :care: obozavam je   8)  :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

A menimoja okrenula ledja jutros.... 

 

u toku vožnje počela da cima štuca drnda, pa se sasavi radi kako treba.... i opet... cup cup cup... ugasi se u toku vožnje...

sređa naiđe burazerov kum, odgurasmo ga do njegove firme u Dunavskoj, dodje burazer po mene, ja ga vratim na posao i uzmem njegov Kvarasaki....

ne znam kojij joj je đavo... 

 

i da...

 

nisam ostao bez goriva ... opet :D

 

stvarno nisam... imam bar 10l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Drugar i ja zamenili namotaje kod mene na ST, stavili od TDM-a, konacno imam punjenje kakvo zaista treba da bude. ;)
Evo neka slika starih namotaja koji su skinuti s ST. 

 

nemotaji_2.jpg

 

nemotaji_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Na leru, slabo tj nikako, koristila je napon akumulatora samo, bez obzira dal je upaljen neki potrosac ili ne. Kad vozim s pozicijom samo popne se bez problema na 14, kada upalim i svetlo u voznji opadne napon na 13 ali se vremenom popne do blizu 14 i da bi odrzavala taj napon morala je konstantlno da radi na 3000 obrtaja ili preko. Ispod 3000 sa svetlom nema sanse da ga odrzava, samo opada. Sada sa novim namotajima napon je potpuno isti sa ili bez potrosaca, na leru ili turazi, minimalne promene.

 

Ako si siguran da nije regler, uzmi sa raskacenim reglerom sa motora pa premeri faze. Takodje ne smeju biti prespojene na masu, kod mene jesu bile i eto vidis sta je bio razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja