Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Ocel ko da porucuje tube i igle za karbove... ?

 

Pa bio Popsy preko al' se vratio 0tuzan.gif mogao je da ti donese, sta je ko uz'o, uz'o je 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ocel ko da porucuje tube i igle za karbove... ?

 

Pa bio Popsy preko al' se vratio 0tuzan.gif mogao je da ti donese, sta je ko uz'o, uz'o je 1zvizduk.gif

 

Pa da Vlada moze i da pravi dog bonove..za drugare, a posle ga ti isti zajebavaju. 1neznam.gif

Ako, to mi je skola za sledeci put.....1jok.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Eh Vlajkane dobri moj daleko od toga da je ismejavanje. Ja nista porucio nisam znam da je bio i da se vratio iskreno ne znam ni da li je Popsy uzimao nesto za sebe, nisam se cuo sa njim 0plac.gif

Za tebe skidam svoje igle i tube ako treba 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nista ..ja sam se kod Shumara prijavio na listu...njemu treba jos nesto...aj onda da se skipimo i da porucimo...i bar na transportu ustedimo ...msm. komesta treba iz KEDA 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: bmw k1200 gt

poz svim tenerasima i zelim im sretnu novu godinu ali sa tugom moram vam javiti da sam zbog financijski teskoca proda st ali bice motora i drugu Posiju da javim prije nego sto sam je prodo rijesio sam vibracije problem je bio sto su sarafi na rezervoaru i na nosacima motora bili prezategnuti tako da gume nisu upijale vibracije poz......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Pitanje za kolege, sem scout-a koji izgleda neprevazidjen model pored vrlo retke anake 2 ke . Kako se ponasa Mitas, konkretno 9 ka dakar. Da li je potrebno ici na ct5 napred kao sto savetuju za malu teneru. Nju sam vozio sa sirac i ok je set ali sta je ylatna sredina za ST.

Sta me interesuje, ovo mu dodje kao low budzet varijanta.

Imamo:

continetal escape vrlo povoljno, Steva je krajnje izasao u susret i dao set ispod cene...

haidenau scout do kraja januara na popustu

Mitas jeftin, cepovi, brutalna za off ali...asfalt...

novi igraci shinko aka full bore jeftinoca za blato..

 

Pitam realno sta vozite i koliko je trajala, znam da ima unazad po svim temama sta i kako al ajd suma sumarum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve.

Gliga sa foruma je na KLEu vozio i Shinko i Haidenau Skaut i po njemu je Shinko ispala daleko bolja guma. Momak dosta vozi off i nije poznat po tome da blati nesto bez razloga. Kontaktiraj ga za preciznije informacije. Meni se nekako cini da je Haidnau popularnost najvise stekao zbog toga sto je povoljan a dugo traje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve.

... Meni se nekako cini da je Haidnau popularnost najvise stekao zbog toga sto je povoljan a dugo traje...

 

Čini ti se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pitanje za kolege, sem scout-a koji izgleda neprevazidjen model pored vrlo retke anake 2 ke . Kako se ponasa Mitas, konkretno 9 ka dakar. Da li je potrebno ici na ct5 napred kao sto savetuju za malu teneru. Nju sam vozio sa sirac i ok je set ali sta je ylatna sredina za ST.

Sta me interesuje, ovo mu dodje kao low budzet varijanta.

Imamo:

continetal escape vrlo povoljno, Steva je krajnje izasao u susret i dao set ispod cene...

haidenau scout do kraja januara na popustu

Mitas jeftin, cepovi, brutalna za off ali...asfalt...

novi igraci shinko aka full bore jeftinoca za blato..

 

Pitam realno sta vozite i koliko je trajala, znam da ima unazad po svim temama sta i kako al ajd suma sumarum.

Ja imam pozadi Mitas E09 Dakar. Za off odlicna, za asfatl i nije bas... Vec na 120 km/h se motor nekako uvija, valjda zbog tih takvih cepova sto guma poseduje... Meni licno to i nije problem jer ni ne vozim moju Teneru preko te brzine, ali verujem da bi vec na STeneri bio dosta veliki problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja imam ContiEscape ...vec 14000 km ...sav off i onroad sam sa njima vozio i dalje su mi na STeneri.

 

Sto se asfalta tice mokro/suvo/hladno/toplo ...nema razlike , odlicne su.

 

Sto se off-a tice, takodje su odlicne (makadam, kemen, suva zemlja, trava...) sve do blata..tu je vec problem jer nemaju izrazene krampone, narociro kad se upolovace...ali uz duge noge (sto ja nemam) i to se prolazi.

 

Sve u svemu, ja sam prezadovoljan, te sam iste kupio i za XL-a....a kad bi nasao povoljan komplet "novih" opet bi bez razmisljanja kupio. :takoje:

 

Ostale , ne mogu da ocenjujem , jer nemam iskustva. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve.

... Meni se nekako cini da je Haidnau popularnost najvise stekao zbog toga sto je povoljan a dugo traje...

 

Čini ti se

 

Ne razumem zasto si mi citirao ono "Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve" posto koliko se secam nisi je ni ti vozio ali eto dajes komentar.

 

Inace dok sam imao KLEa zamenio sam 3 para guma: michelin anakee 2, dunlop trailmax i haidenau scout i po putu mi se haidenau najloseje pokazao sto nuzno ne mora da znaci da je guma generalno losa. Off necu da komentarisem jer haidenau nisam dovoljno vozio u tim uslovima. Covek je pitao za poredjenje hajdenau i shinko i ja sam zeleci da mu pomognem preneo iskustva momka kome verujem, a ti buduci da zivis od prodaje hajdenau guma cisto sumnjam da bi se suprotno izjasnio bez obzira na realno stanje stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve.

... Meni se nekako cini da je Haidnau popularnost najvise stekao zbog toga sto je povoljan a dugo traje...

 

Čini ti se

 

Ne razumem zasto si mi citirao ono "Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve" posto koliko se secam nisi je ni ti vozio ali eto dajes komentar.

 

Inace dok sam imao KLEa zamenio sam 3 para guma: michelin anakee 2, dunlop trailmax i haidenau scout i po putu mi se haidenau najloseje pokazao sto nuzno ne mora da znaci da je guma generalno losa. Off necu da komentarisem jer haidenau nisam dovoljno vozio u tim uslovima. Covek je pitao za poredjenje hajdenau i shinko i ja sam zeleci da mu pomognem preneo iskustva momka kome verujem, a ti buduci da zivis od prodaje hajdenau guma cisto sumnjam da bi se suprotno izjasnio bez obzira na realno stanje stvari.

 

Izvini za citat "Ne vozim ST pa moj komentar uzmi sa malom dozom rezerve." slučajno ga nisam izbrisao. Drugi deo citata sam naveo iz razloga što si napisao "čini mi se" na šta sam ja odgovorio da ti se čini.

Osim što prodajem Heidenau, brend koji je najviše analiziran od svih, ja i vozim motor, odavno, tako da imam i to iskustvo. Imao sam vlajda sve brendove, što se tiče guma, ali iz razloga što prodajem Heidenau o drugima se ne izjašnjavam, ne bi bilo korektno. Ali ako sa nečim nemam iskustva ne mogu da napišem "čini mi se".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Molim urednike da prebace ovih nekoliko poruka u temu o Heidenau gumama da ovom pričom ne kvarimo temu o ovom, po meni, sjajnom motoru.

Hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Osim što prodajem Heidenau, brend koji je najviše analiziran od svih, ja i vozim motor, odavno, tako da imam i to iskustvo. Imao sam vlajda sve brendove, što se tiče guma, ali iz razloga što prodajem Heidenau o drugima se ne izjašnjavam, ne bi bilo korektno. Ali ako sa nečim nemam iskustva ne mogu da napišem "čini mi se".

Evo jos ovaj post i necu vise.

Ne znam koliko iskustvo treba da imam da bih smeo da napisem to "cini mi se".

Vec sam naveo da sam ima jedan komplet Haidenau Skaut. Ne znam da li treba da promenim 10 kompleta da bih mogao da izjavim da mi se nesto cini?

Pritom nisam pljuvao gumu vec sam rekao da mi se u konkurenciji sa anekee i trailmax-om najlosije pokazala po asfaltu. Dakle iznosim svoje iskustvo.

 

Inace kad kazes da je brend najvise analiziran, mogu da dodam da su na primer na ADVrider-u veoma sarena iskustva ali da preovladjuje misljenje da je guma ok, nista specijalno ali da dosta izdrzi.

Toliko od mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Osim što prodajem Heidenau, brend koji je najviše analiziran od svih, ja i vozim motor, odavno, tako da imam i to iskustvo. Imao sam vlajda sve brendove, što se tiče guma, ali iz razloga što prodajem Heidenau o drugima se ne izjašnjavam, ne bi bilo korektno. Ali ako sa nečim nemam iskustva ne mogu da napišem "čini mi se".

Evo jos ovaj post i necu vise.

Ne znam koliko iskustvo treba da imam da bih smeo da napisem to "cini mi se".

Vec sam naveo da sam ima jedan komplet Haidenau Skaut. Ne znam da li treba da promenim 10 kompleta da bih mogao da izjavim da mi se nesto cini?

Pritom nisam pljuvao gumu vec sam rekao da mi se u konkurenciji sa anekee i trailmax-om najlosije pokazala po asfaltu. Dakle iznosim svoje iskustvo.

 

Inace kad kazes da je brend najvise analiziran, mogu da dodam da su na primer na ADVrider-u veoma sarena iskustva ali da preovladjuje misljenje da je guma ok, nista specijalno ali da dosta izdrzi.

Toliko od mene.

 

Ajd´ i ja pa neću više :takoje:

 

Heidenau je jeftin zato što sam hteo da tako bude.

A koliko traje to već zavisi od vozača, motora na kojem je montirana guma ( kraće kod jednog cilindra,...), podloge po kojoj se vozi ( kamen, makadam, više troši gumu od asfalta ... ), pritiska u gumama, ... od manje od 10.000 do preko 20.000 kako ko i kako gde.

Na ADV-u kao i na svakom forumu ...

A sad urednici sve ovo prebacite u temu o Heidenau ili brišite. Izvinite vlasnici ST nije mi bila namera da off-ujem temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Moje pitanje je bilo da cujem od samih vlasnika SUPERTENERA misljenja. Organizuju se neke voznje po shumama, gde bi mozda i vise offroad orjentisana guma bila pozeljna. Zlatna sredina mi deluje upravo heidnau scout, manje para Mitas dakar, malo vise continetal.....

Shumi, Vlajko, Popsi, Jeger i jos na par stranih foruma hvale Scout. Tip na KTM990 preshao 16.000 sa njima i opet ih stavlja.

Na advr su neke druge kudili, ali necu o tome, nije fer...i nije bila ST sto je MENI opet bitno kao vlasniku iste..

Zao mi je sto je popust "samo" do januara inace bi ih sigurno uzeo. Citajuci ranije postove, bile su jeftinije i definitivno best buy za enduro gumu u Srbiji.

GLedao sam i u Temishvaru, ne isplati se cimati se, ista je cena kod nas..

 

Moze se tema i brisati i pomerati, ali opet napominjem tema je koja guma na ST i zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

...Zao mi je sto je popust "samo" do januara inace bi ih sigurno uzeo...

 

Ako nema popusta biće poklona :takoje: , kad se odlučiš javi se.

Za svaku od nabrojanih guma mogu da ti kažem kakvo je moje iskustvo, kad se sretnemo na nekoj vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ Gvozden:

Ja na AT imam Full Bore, stavio sam ih u junu prosle godine. Do danas (dakle, za sedam meseci) presao sam skoro 10.000 km. Prednja moze bar jos toliko, a zadnju bih promenio verovatno pred leto. Ali, sirina zadnje je 130 a pritom sam radio i dve fotoreportaze i video si koliko je motor bio natovaren. Pritom sam kroz Grčku vozio i preko 160km/h njihovim novim autoputem, kroz Makedoniju i Srbiju nesto malo sporije. Da je zadnja bila 140 verujem da bi se manje trosila. Sto se tice prijanjanja guma je odlicno drzala po kisi i uvek sam bio siguran u nju. Maksimalno izbegavaj zebre po vlaznom kolovozu, tu moze da "pobegne" ali koliko cujem nijedna guma tu ne drzi. Na toplom i suvom se lepi kao zvaka za djon. Ja cu verovatno na prolece da kupim samo zadnju ako bude 140ica u prodaji. Sto se asfalta tice ja je preporucujem, kakve su ostale zaista ne znam. Na KLEu sam imao neke matore TrailMax i drzale su lepo. Kakve su Full Bore na off-u ne mogu nista da kazem jer sam veoma malo silazio sa puta, samo kada je bilo nuzno. U par navrata na reportazama sam imao prilike da prodjem natovaren po suvim zemljanim putevima i po makadamu i bile su ok. U Tekiji (cuvenoj) sam vozio po smekerskom sloju blata preko asfaltnog puta i drzale su. Ali, iskreno, ozbiljniji off sa njom ne bih praktikovao jer to nije ta vrsta gume vec je varijanta "off bez zavrtanja gasa tamo gde zelis da skratis put ili nemas drugog izbora".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

@ Gvozden:

Pritom sam kroz Grčku vozio i preko 160km/h njihovim novim autoputem

 

Izvini , a cime si ti to isao na put "Tomos-om Colibri"...ha, ha ... da si imao STeneru, brze bi vozio u gradskoj voznji.... :lol: :lol: :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja