Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Koliko sam gledao po netu, 3ka moze klot da udje bez mnogo prepravki, 4ka vec mora i struja da se menja, 900 moze al morash komplet sve da skinesh sa donatora, struju, ubrizgavanje...nije samo masina u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Koliko sam gledao po netu, 3ka moze klot da udje bez mnogo prepravki, 4ka vec mora i struja da se menja, 900 moze al morash komplet sve da skinesh sa donatora, struju, ubrizgavanje...nije samo masina u pitanju...

 

Kupice Popsy dovoljno ducktape-a, ne brigaj nista :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Bilo ko ko ima presu moze to da ti uradi........... ali moras da kupis set rza reparaciju. Sta ti se desava sa korpom

Korpa zvekece,razmakla se,a i srce korpe nije bas u naj stanju,trazio sam da kupim novu komplet,ne nadjoh pa sad gledam sta cu :stabre:

Kad to resim menjao bih i lamelu,ploce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

E o ovome ti pricam..... ja imam jos dve korpe za ST ali mislim da to ne pase na TDM-a...... i ni jedna nije u fullu....... moja namotoru takodje lupa..... i spremam se ove zime da je repariram :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Nista ..onda ostaje "fabrika" ...jer prepravke, ove vrste , zahtevaju ceste dorade....i na karaju od ST...napravis TDM-a :neznam:

 

Skidam plastike...mozda je ofarbam, eventualno prepravim farove (planiram projektore, ili cetvrtasti od male tenere) i visi "Dakar" vizir ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Za cetvrtasti imas jos jednu plastiku koja ide oko njega, i onda prakticno nema promene maske, bar je tako bilo na mojoj. Samo sam izvadio kockasti i tu plastiku i stavio dva okugla. Mada sam video na nekim maskama da ima oni truglovi koji popunjavaju rupe izmedju "krugova" svetala, ako ti je takva maska morao bi to da secnes. Ili vidi sa NicolaS ja sam mu dao sa motorom i cetvrtasti far i te plastike i sijalice.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 457 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750 SUPER TENERE

Kao sto ti covek rece, trebaji ti plastike sa strana da zakrpis rupu koja se pojavljuje ugradnjim cetvrtastog fara....... za cenu ti ne treba PP platis par piva i cvita smo :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kao sto ti covek rece, trebaji ti plastike sa strana da zakrpis rupu koja se pojavljuje ugradnjim cetvrtastog fara....... za cenu ti ne treba PP platis par piva i cvita smo :)

 

Ako ne pre..vidimo se na BJB Zurci 29-og...u tvom kraju 0takoje.gif

 

 

@Mind Resetting

 

Poslao sam NocolaS-u PP u vezi tih plastika...

 

Jel ima neka fotka , kako to izgleda..da znam sta trazim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Za cetvrtasti imas jos jednu plastiku koja ide oko njega, i onda prakticno nema promene maske, bar je tako bilo na mojoj. Samo sam izvadio kockasti i tu plastiku i stavio dva okugla. Mada sam video na nekim maskama da ima oni truglovi koji popunjavaju rupe izmedju "krugova" svetala, ako ti je takva maska morao bi to da secnes. Ili vidi sa NicolaS ja sam mu dao sa motorom i cetvrtasti far i te plastike i sijalice.

 

Nece taj tvoj da prodaje....1neznam.gif ... polako.... nabavicu .... tebi hvala 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 326 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

https://www.louis.eu/artikel/12v-vehicle-euro-socket-10a-170-cm-wir-harness/10032955?list=27607998

 

pazarih ovu uticnicu 12v,pa sad razmisljam oko spajanja na elektriku,gde gde da je spojim,da li direkt na akumulator,ili na kont.bravicu ili ne znam ni ja sam.. pa neki vas savet bi mi dobro dosao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

https://www.louis.eu...5?list=27607998

 

pazarih ovu uticnicu 12v,pa sad razmisljam oko spajanja na elektriku,gde gde da je spojim,da li direkt na akumulator,ili na kont.bravicu ili ne znam ni ja sam.. pa neki vas savet bi mi dobro dosao :)

 

direct inject na akumulator...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Dodaj osigurac jedan za svaki slucaj i direktno na aku.

https://www.louis.eu...5?list=27607998

 

pazarih ovu uticnicu 12v,pa sad razmisljam oko spajanja na elektriku,gde gde da je spojim,da li direkt na akumulator,ili na kont.bravicu ili ne znam ni ja sam.. pa neki vas savet bi mi dobro dosao :)

 

direct inject na akumulator...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Podrav sextasi tenerasi...!!!

Ovako vozim yamahu super teneru 94 god..U poceku je sve islo kao po loju a onda krecu decije bolesti koje mora da prelezi moja tenerica :stabre::zbunjen:!!!!Inace vlasnik sam iste godinu dana.Pre desetak dana prilikom voznje motor se ugasi prilikom voznje......Stanem pored puta skinem levu plastiku i vidim crko osigurac???????????Promenim isti kad ono daje kontakt ali nema duse da upali,kao da je prazan akumulator....Kolega me gurne i ona upali sve ok.Predjemo nekih 50 km stanemo pored puta i opet nema duse da upali pa opet guranje :lud::lud::lud:

Akumulator je ok ima tecnosti kupljen prosle godine...Posle smo stajali jos na par mesta motor normalno palio bez guranja....

Da ne zaboravim kad je crko osigurac crkla sijalica lera zadnja pozicija i obrtometar ne prelazi 1000 obrtaja :neznam::neznam::neznam::neznam::neznam::neznam::neznam::neznam:

Molim za pomoc :grr::grr::grr::grr::grr::grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Punio juce cele noci akumulator montirao na mahinu kresnula iz prve,merio unimerom struju-napn 14,5 bez svetla sa svetlima padne i do 13v.Na forumu procitao da se meri na oko 5000 obrtaja ali sam to morao odprilike jer sam vec pomenuo da kazaljka obrtometra ne prelazi 1000 obrtaja.Kako sam probao par puta voltaza je pala na 12.5 do 13v i nije reagovalo ni bez ni sa svetlima :lud:

Moracu da se javim Joski valjda....:stabre::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Punio juce cele noci akumulator montirao na mahinu kresnula iz prve,merio unimerom struju-napn 14,5 bez svetla sa svetlima padne i do 13v.Na forumu procitao da se meri na oko 5000 obrtaja ali sam to morao odprilike jer sam vec pomenuo da kazaljka obrtometra ne prelazi 1000 obrtaja.Kako sam probao par puta voltaza je pala na 12.5 do 13v i nije reagovalo ni bez ni sa svetlima :lud:

Moracu da se javim Joski valjda....:stabre::stabre:

 

Moraš da prekontrolišeš struju... ja sumnjam na faze iz magneta... spojile su ti se dve ili imaju kontakt tu i tamo... kad skineš rezervoar, iz leve dekle (iznad menjača) izlaze tri žice i kod rama se nastavljaju preko plastičnog džeka (bela plastika, jedini džek tu). Tu pogledaj da se džek nije istopio kod konektora ili ako postoje oštećena na žicama. To uradi odma, jel ako imaš problem sa njima mogu da ti spale regler (ja sam na sreću imao Joškin regler pa mu nije bilo ništa).

 

Proveri pa javi šta si uradio :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Kod akomulatora imas dzek na koji dolaze zice sa namotaja(levi dekli agregata) rasdzekaj i premeri kakav ti napon dolazi sa namotaja, tada ce ti sve biti jasno. Vizuelno kablovi i dzekovi mogu da budu u redu, a nisu ili mozda omad spoj ili prekid zica u dekliju, a jos gore kod samog namotaja. To su neka moja iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja