Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Moje pitanje je bilo da cujem od samih vlasnika SUPERTENERA misljenja. Organizuju se neke voznje po shumama, gde bi mozda i vise offroad orjentisana guma bila pozeljna. Zlatna sredina mi deluje upravo heidnau scout, manje para Mitas dakar, malo vise continetal.....

Shumi, Vlajko, Popsi, Jeger i jos na par stranih foruma hvale Scout. Tip na KTM990 preshao 16.000 sa njima i opet ih stavlja.

Na advr su neke druge kudili, ali necu o tome, nije fer...i nije bila ST sto je MENI opet bitno kao vlasniku iste..

Zao mi je sto je popust "samo" do januara inace bi ih sigurno uzeo. Citajuci ranije postove, bile su jeftinije i definitivno best buy za enduro gumu u Srbiji.

GLedao sam i u Temishvaru, ne isplati se cimati se, ista je cena kod nas..

 

Moze se tema i brisati i pomerati, ali opet napominjem tema je koja guma na ST i zasto.

 

Moj stav znaš ... ja i dalje ostajem na njima... za ono što meni treba - svaki dan grad, otvoren put, offroad, hladno vreme je idelna :) sada kao i svaka čepolika guma ima svoja ograničenja... ako nameravaš da voziš po asfaltu kao Šumar, Gambino i Vlajko po asfaltu (čitaj - ko nije u crvenom, taj se ne vozi) onda uzimaj Mišelin Anakee ili neku putnu gumu, ako je samo off onda Mlitas (mada ja nameravam da uzmem, jedan set za specijalne prilike :rat3:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Slazem se sa Popsijem, kada sam kupio motor bile su obe nove heidenau scut k60. Sa gumum sam prezadovoljan, na mokorom kolovozu treba voditi racuna ali sa svakim motorom sam bio obazriv. Na asfaltu drze odlicno, na off-u sam zadovoljan sem nekog ekstremnog blata.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Moje pitanje je bilo da cujem od samih vlasnika SUPERTENERA misljenja. Organizuju se neke voznje po shumama, gde bi mozda i vise offroad orjentisana guma bila pozeljna. Zlatna sredina mi deluje upravo heidnau scout, manje para Mitas dakar, malo vise continetal.....

Shumi, Vlajko, Popsi, Jeger i jos na par stranih foruma hvale Scout. Tip na KTM990 preshao 16.000 sa njima i opet ih stavlja.

Na advr su neke druge kudili, ali necu o tome, nije fer...i nije bila ST sto je MENI opet bitno kao vlasniku iste..

Zao mi je sto je popust "samo" do januara inace bi ih sigurno uzeo. Citajuci ranije postove, bile su jeftinije i definitivno best buy za enduro gumu u Srbiji.

GLedao sam i u Temishvaru, ne isplati se cimati se, ista je cena kod nas..

 

Moze se tema i brisati i pomerati, ali opet napominjem tema je koja guma na ST i zasto.

 

Moj stav znaš ... ja i dalje ostajem na njima... za ono što meni treba - svaki dan grad, otvoren put, offroad, hladno vreme je idelna :) sada kao i svaka čepolika guma ima svoja ograničenja... ako nameravaš da voziš po asfaltu kao Šumar, Gambino i Vlajko po asfaltu (čitaj - ko nije u crvenom, taj se ne vozi) onda uzimaj Mišelin Anakee ili neku putnu gumu, ako je samo off onda Mlitas (mada ja nameravam da uzmem, jedan set za specijalne prilike :rat3:

 

Sta imas protiv toga kako voze ova trojca po asfaltu...... opusteno , i taman toliko , koliko afrika ne moye da dosegne 1lol.gif1lol.gif

 

Pa to je gradska voznja 1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Sta imas protiv toga kako voze ova trojca po asfaltu...... opusteno , i taman toliko , koliko afrika ne moye da dosegne 1lol.gif1lol.gif

 

Pa to je gradska voznja 1lol.gif

 

ma nije problem to, nisam ni ja gadljiv na crvene obrtaje, nego kada se duže vreme Hajdi drži preko 150-160 može doći da se pojave linije u dnu čepova (na drugim čepolikim bi ostao bez njih)... znači nije problem da ga ti razvučeš... ali ako držiš duže vremena tu je problem... do 140 nemaju takav problem ... naravno na offu možeš kolko oćeš tj koliko smeš :D :D :D

 

Do daljnjeg meni ostaju br. 1 kao izbor a častiću se verovatno čepovima za neke specijalne vožnje da probam i ja te čepove više.... mada i tu mislim da bi mi samo prednja bila bolja zbog blata i sl.. zadnja ako nije potrošena će da gura uvek ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Khm.. izašla mi notifikacija :lol:

Davite temu onim što smo već žvakali više puta.. :moto3:

 

Gvozdene, manje filozofiraj u sitne sate, a više imaj korisnog učinka po danu :P

 

Uzmi hajdesada kao i sav nenormalan svet.. jeste im možda malo opao kvalitet..ili sam previše terao u crveno.. :jee: al je i daje najbolja guma za naše potrebe..

 

Ili kupu dva seta guma jedne za vo jedne za no..pa kad se obreš sa pogrešnim gumama na pogrešno mestu..eto nuroze..

 

Završavaj brate više to puštanje u pogon opake mašine i nosi se u vožnje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ahhh vi ste zvakali... pa moram i ja malo u sitna crevca.. :zvizduk:

Sklapa se , pri kraju je. Jamahe su uvek imale skuplje delove ali bilo je iznenadjenja.

Cudne razlike cena delova su malo prolongirale odluke.

Npr. 94e gumice ventila kod nas, 25e u Kedo-u.. Da se ne bi posle tupilo koliko i sta trosi ulja, a niko nije promenio delove 20 godina. Izmenio sam sve zivo sto je moglo i trebalo. Ocekujem posle samo trosak za gorivo i klopu..a u to cemo se nekako uklopiti , da smo zivi i zdravi.

Ima kedo da nam da popust na kolicinu :lol::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

@Popsy: nije nasao :P

 

problem sa Kedom je što šalju DHLom pa paket kakav god bio do Srbije košta 40-50e što je glupo davati... zato smo jurili nekog u EU ne bi li naručili na njega pa onda bi smo lako do Srbije... cela problematika je u tome...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Jesi ti siguran za tih 40-50 evra?

KAd sam porucio katalog, platio sam neku sitnu postarinu.Sto je najludje pecat nemacke poste , a siporuka AKS, ocekivao sam nashu Postu....

Kad sam porucio delove dobio sam info da me postarina izadje 26 evra do Srbije. Od nedelje vadim visa karticu i bas cu da vidim koliko ce da bude postarina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jesi ti siguran za tih 40-50 evra?

KAd sam porucio katalog, platio sam neku sitnu postarinu.Sto je najludje pecat nemacke poste , a siporuka AKS, ocekivao sam nashu Postu....

Kad sam porucio delove dobio sam info da me postarina izadje 26 evra do Srbije. Od nedelje vadim visa karticu i bas cu da vidim koliko ce da bude postarina.

 

Nisam odavno gledao Kedo... turili su Shipping Costs Calculation

 

Verujem da smo u grupi sa Bosnom i Hrvatskom a za njih kaze...

 

Shipping costs Bosnia-Herzegovina, Iceland, Gibraltar, Kazakhstan, Croatia, Turkey, Ukraine We will charge € 20,00 excluding VAT for a parcel with a weight of 0,5 Kilogram. Each additional 0,5 Kilogram costs € 1.50 surcharge.

 

 

takođe bi trebalo da bude povoljnije tj. da se odbije VAT :D

 

pre je bilo nesto skuplje... ovo je za pola kila.... idem da vidim šta je za zamenu :D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Jedno pitanje, da li je neko produzivao sedalni deo na ST, malo mi tesno kad se vozim sa gospodjom. Da li je pametno da ubacim deo u ram koji je ispod sedista?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Jedno pitanje, da li je neko produzivao sedalni deo na ST, malo mi tesno kad se vozim sa gospodjom. Da li je pametno da ubacim deo u ram koji je ispod sedista?

 

 

 

 

nije toliki problem sedište koliko kofer kad je tik uz sedište... kada se sedište doradi - Boban iz zemuna i odvoji kofer vrlo je korektno i za duže puteve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Hvala Popsy, kofer mi je vec pomeren unazad ali je I tako prostor knap. Zato sam mislio da produzim ram za 10-15cm pa onda da radim sediste kod Bobana. Htedoh da vidim da li je to vec neko radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Drugari, gde bih mogao da nabavim one igle karburatora koje se menjaju uz emulacione tube? Posto imam set tuba koje sam dobio uz motor, hteo bih da kompletiram to i sa iglama, pa me interesuje gde ima, koliko kosta i tako te stvari? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Imas ovde u temi vise puta napisano. Ili domaci dobavljaci (Rodic, Barel niš,bokilic, sale trstenik, bera, chaba, acy...) ili sam da narucis iz Nemacke npr kedo.de

25e( 2kom) +26e postarina..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Hvala Popsy, kofer mi je vec pomeren unazad ali je I tako prostor knap. Zato sam mislio da produzim ram za 10-15cm pa onda da radim sediste kod Bobana. Htedoh da vidim da li je to vec neko radio.

 

hm... imaš par mogućnosti, od kojih je jedna da kasapiš sedište (što ne bi preporučio)

 

druga je doradjeno sedište + dodatak u istoj visini - vidi sliku

 

bikepics-2201910-800.jpg

 

a ja sam to rešio tako što mi devojka ima 47kg :P :P :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja