Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Kakvi crni lerovi, izmedju 2-3 i 3-4 .... nemojte da ovo procitaju afrikanci, ubice nas od zezanja  :ups:   :lol:  :lol: .

 

Meni se nije desavalo, ali slusajuci Vas videh na italijanskom forumu slican problem..... pa kazu:

 

Mokro kvacilo je prilagodjeno za fabricki preporucenu gustinu ulja.....ko ima malo istroseniji agregat, sipa gusce ulje sto ne odgovara i kvacilu.

 

Po mojoj proceni, mislim da se taj problem koji pominjete , ne desava zbog razredjenog, vec naprotiv, zbog vece gustine ulja...jer onda teze ulazi u sledecu brzinu, tj. ima odredjeni otpor. Ovakav slucaj, bi trebalo da se pojavljuje na samom pocetku ili gradskoj voznji, dok nakon duze voznje i po toplom vremenu, treba da ima manje tih desavanja. 

 

Ali mi kamiondzije znamo i za medjugas i za duplo kvacilo  :lol:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Medju gas koristim odavno, cak sam poceo i na autu da ga koristim po navici  :) Mnogo olaksava posao na mom kamionu RabaMan XTZ 750  :lol3: A to za ulje ne verujem, posto i ja i drugar Nicolas sipamo 10w40 Motul u Tenere, sto nije tako gusto ulje, cak je redje nego sto fabrika preporucuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ako sipate fabricki preporuceno ulje, a desava vam se pauza/ler izmedju 2/3 ili 3/4 .... onda je to verovatno samo dotrajalost mehanizma,

i nema veze sa uljem ili nekom fabrickom greskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

STektashi  ;) ,

 

trebaju mi creva za gorivo, ova kao na slici..... uzeo bih originalna, znate li gde mogu da se kupe ili slicna ..

2 komada po 15 cm.

 

Radio sam karburatore, pa bacih pogled, izgledaju mi prilicno oronulo....fabricka su?

 

 

IMG_17641.JPG

IMG_17621.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Deluju da su fabricka. Kupi Gates creva, malo su skupla ali odlicna, mada za tu dimenziju neces ni primetiti, oko 500 din metar. Nisam merio unutrasnji fi creva ali znam da su prikljucci na pumpici i na slavinicam fi 7, tako da ako ne nadjes fi 7, mozes uz malo vise zapinjanja da stavis fi 6, nece tu biti nikakve razlike, tako sam ja uradio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Imam i ja jedan problemcic. Pocelo je postepeno pre nekoliko meseci pa nisam puno ni obracao paznju ali sam probao da resim mada bez velikog uspeha. Kada krecem sa semfora sa jako malim obrtajima, tj polako na nekih 1100-1200 rpm, i hocu lagano da ubrzavam,motor nekako sitno trokira tj stuca pa kada se jos malko doda gas lepo primi. to isto se oseti i kada se lagano vozi, tipa saltanje 2. u 3. brzinu,ustavari svako lagano saltanje u visu, i lagano dodavanje gasa, e na tom laganom dodavanju gasa malo stucne, jako sitno zatrokira pa onda krene da prihvata. To je stvarno malo , ali ume dosta da zasmeta. Desava se ponekad i kada kontorlisem gasom prolazak kroz krivinu pa ga recimo skroz otpustim i kada hocu malo samo da ga dodam da namestim putanju on opet malo zatrokira pa nastavi. E to vec ume da bude problem, desilo mi se koji put da sam zbog toga  malo ispravio krivinu i nije naivno. Potrosnja je odlicna, poslednje sipanje u gradu, relativno lagane voznje, ali sve grad, 5.6l na 100km, karburatori su cini mi se fino ustelovani, skoro su i cisceni, nisam nasao nigde nikakav fals vazduh, filteri vazduha deluju kao novi. Svecice takodje nove. Probao sam i jednu ispravnu bobinu i sa njom je ista stvar.

Tenera ide odlicno, lepo se vozi i na visokim i na malim obrtajima ali sa vise otvorenim gasom, taj mali gas ga zeza.

Imate li neku ideju sta moze biti?

 

sad citam sta sam napisao i razmisljam kako bolje da objasnim, nije mozda ni trokiranje nego vise kao knedla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Imam i ja jedan problemcic. Pocelo je postepeno pre nekoliko meseci pa nisam puno ni obracao paznju ali sam probao da resim mada bez velikog uspeha. Kada krecem sa semfora sa jako malim obrtajima, tj polako na nekih 1100-1200 rpm, i hocu lagano da ubrzavam,motor nekako sitno trokira tj stuca pa kada se jos malko doda gas lepo primi. to isto se oseti i kada se lagano vozi, tipa saltanje 2. u 3. brzinu,ustavari svako lagano saltanje u visu, i lagano dodavanje gasa, e na tom laganom dodavanju gasa malo stucne, jako sitno zatrokira pa onda krene da prihvata. To je stvarno malo , ali ume dosta da zasmeta. Desava se ponekad i kada kontorlisem gasom prolazak kroz krivinu pa ga recimo skroz otpustim i kada hocu malo samo da ga dodam da namestim putanju on opet malo zatrokira pa nastavi. E to vec ume da bude problem, desilo mi se koji put da sam zbog toga  malo ispravio krivinu i nije naivno. Potrosnja je odlicna, poslednje sipanje u gradu, relativno lagane voznje, ali sve grad, 5.6l na 100km, karburatori su cini mi se fino ustelovani, skoro su i cisceni, nisam nasao nigde nikakav fals vazduh, filteri vazduha deluju kao novi. Svecice takodje nove. Probao sam i jednu ispravnu bobinu i sa njom je ista stvar.

Tenera ide odlicno, lepo se vozi i na visokim i na malim obrtajima ali sa vise otvorenim gasom, taj mali gas ga zeza.

Imate li neku ideju sta moze biti?

 

sad citam sta sam napisao i razmisljam kako bolje da objasnim, nije mozda ni trokiranje nego vise kao knedla.

 

Za 1/4 rada je zaduzen pilot sistem i verovatno je odvrnut malo vise pa ima dosta goriva tj fali vazduha dok ne dodas gas (otvoris sibere)-srafovi za smesu,probaj iz zavrnuti ali tek malo,1/4 kruga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

da li ti diže temperaturu... 5.6l je ok na otvorenom ali u gradu je malo malo ... da nije malo "uštinut" na gorivu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ming Resetting, tvoja bivsa Super Tenera isto toliko trosi, ustvari I manje, javice se vec Nicolas da potvrdi. Nisam napomenuo da je moja Tenera Svajcarac, 140 glavne dizne.

Nista specijalno se ne greje, normalna je temperature 1/4 skale u voznji, dodje malo pred pola u gradskoj guzvi, a I ne primecujem da je nesto mnogo vruce oko motora. Moguce da sam ga malo ustinuo, kad sam radio karburatore skoro nasao sam da su srafovi za smesu otvoreni 2.5 i 2 i 3/4 kruga, pa sam vratio oba na 2 kruga kakko kazu u service manual.

 

Sta u stvari oni regulisu? Protok vazduha ka pilot dizni pa se podpritiskom gorivo dize I ide ka usisnoj grani? znaci ako su vise zavrnuti ide manje ili vise goriva ka motoru?

 

Vide li se neki fizicki znakovi trosenja na iglicama kad propadnu? Bas sam zagledao moje al nisam primetio, sem kao nekih jako sitnih tragova grebanja, vise kao da ih je neko zapolirao u tom delu, kao kad se skine cementacija. Ali kada se pogledaju iz profila ne vidi se nikakva promena u liniji iglice, nije nigde izbrazdana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

Evo i mene. :D

Ne znam zasto sumljate da je moguce da bude tako "mala" potrosnja ili da je to zbog neke ne ispravnosti ali evo primer mog motora u nekih zadnjih 2000 km  koliko koristim aplikaciju Fuel Buddy, uvek sipam do čepa. Doduse ja zaista vozim opusteno kako u gradu tako i na otvorenom, na otvorenom sam uglavnom do nekih 90-100 kmh. Napomenucu, u gradskoj voznji me ne vataju spicevi i velike guzve, ali i kad se to desi uvek se provucem na pocetak kolone, prodjem trotoarom itd... :D Evo i podataka iz Fuel Buddy-a u proteklih par meseci, kilometraza na odometru mi je tako mala jer je okrenula cajger i pocela opet da broji... Te potrosenje ispod 5l su na otvorenom bri brzini od 70-80 kmh kad se sa devojkom vozim...

 

 

9,Jun   2015
        Odometer:   1481
        Trip:   165
        Qty:   9.1
        Total   Cost:   1300
        Consumption:   5.515152
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes: 

10,Jun   2015
        Odometer:   1583
        Trip:   102
        Qty:   5.3
        Total   Cost:   753.66
        Consumption:   5.1960783
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

13,Jun   2015
        Odometer:   1725
        Trip:   142
        Qty:   7.33
        Total   Cost:   1049.66
        Consumption:   5.1619716
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

19,Jun   2015
        Odometer:   1823
        Trip:   98
        Qty:   5.51
        Total   Cost:   800.05
        Consumption:   5.6224494
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

27,Jun   2015
        Odometer:   1914
        Trip:   91
        Qty:   5.08
        Total   Cost:   735.08
        Consumption:   5.5824175
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

29,Jun   2015
        Odometer:   2065
        Trip:   151
        Qty:   8.33
        Total   Cost:   1201.19
        Consumption:   5.5165563
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

2,Jul   2015
        Odometer:   2160
        Trip:   95
        Qty:   4.95
        Total   Cost:   721.21
        Consumption:   5.2105265
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

5,Jul   2015
        Odometer:   2300
        Trip:   140
        Qty:   6.88
        Total   Cost:   998.98
        Consumption:   4.9142857
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

5,Jul   2015
        Odometer:   2490
        Trip:   190
        Qty:   8.85
        Total   Cost:   1280.59
        Consumption:   4.657895
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

11,Jul   2015
        Odometer:   2631
        Trip:   141
        Qty:   6.89
        Total   Cost:   1000.43
        Consumption:   4.8865247
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

19,Jul   2015
        Odometer:   2820
        Trip:   189
        Qty:   10.34
        Total   Cost:   1501.37
        Consumption:   5.4708996
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

28,Jul   2015
        Odometer:   2907
        Trip:   87
        Qty:   4.84
        Total   Cost:   700.35
        Consumption:   5.5632186
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

1,Aug   2015
        Odometer:   3006
        Trip:   99
        Qty:   5.41
        Total   Cost:   790.94
        Consumption:   5.4646463
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

5,Aug   2015
        Odometer:   3113
        Trip:   107
        Qty:   5.19
        Total   Cost:   750.99
        Consumption:   4.8504677
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

13,Aug   2015
        Odometer:   3215
        Trip:   102
        Qty:   5.89
        Total   Cost:   849.34
        Consumption:   5.7745094
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

15,Aug   2015
        Odometer:   3318
        Trip:   103
        Qty:   4.87
        Total   Cost:   699.82
        Consumption:   4.728155
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

29,Aug   2015
        Odometer:   3444
        Trip:   126
        Qty:   7.08
        Total   Cost:   999.7
        Consumption:   5.6190476
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

30,Aug   2015
        Odometer:   3557
        Trip:   113
        Qty:   5.03
        Total   Cost:   710.24
        Consumption:   4.451328
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

1,Sep   2015
        Odometer:   3686
        Trip:   129
        Qty:   6.87
        Total   Cost:   970.04
        Consumption:   5.3255816
        Partial   Tank:   0
        Octane:   0
        Fuel   Brand:  
        Filling   Station:  
        Notes:  

 

*Sent   via   Fuel   Buddy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: V-STROM 650 2006 , YAMAHA SUPER TENERE xtz1200 , XZT 750 SUPERTENERE

e pa braco teneraska da se i ja prijavim , iako imam vec jednu teneru 1200 , odlulucio sam se da pazarim i jednu 750 i da je kompletno restauriram u dakar stilu .

Radovi su poceli jos u maju i radilo se svaki dan u proseku po 4 sata i to nas dvojica (uglavnom nocu jer danju nemam vremena )  .

trenutno izgleda ovako

2619B38A-B907-3449-AD20-F09C9E4058A5_thu

 

E364BC42-D9F4-DE44-8E10-023C807395F7_thu

 

imam i kompletan dnevnik radova na jednom drugom forumu ali ne znam dal je prikladno da to ovde pisem da se neko ne naljuti !

U svakom slucaju pozdrav braci teneraskoj !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

imam i kompletan dnevnik radova na jednom drugom forumu ali ne znam dal je prikladno da to ovde pisem da se neko ne naljuti !

U svakom slucaju pozdrav braci teneraskoj !

 

Što bi se iko ljutio, slobodno otvori temu i ovde da vidimo kako ide... po boji bi rekao da ideš na Peterhansel šemu :D evo kako je Shumeni napravio svoju

 

10950519_592524054218762_270789093_n.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

 

Za 1/4 rada je zaduzen pilot sistem i verovatno je odvrnut malo vise pa ima dosta goriva tj fali vazduha dok ne dodas gas (otvoris sibere)-srafovi za smesu,probaj iz zavrnuti ali tek malo,1/4 kruga.

Jel mozes da plnasnis stovanje te pillt dizne... znam da je imamo i znam da je ona zaduzena za gorivo do 2000obrtaja ali ne znam kakl se ona steluje na nasim mikunijima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

 

Za 1/4 rada je zaduzen pilot sistem i verovatno je odvrnut malo vise pa ima dosta goriva tj fali vazduha dok ne dodas gas (otvoris sibere)-srafovi za smesu,probaj iz zavrnuti ali tek malo,1/4 kruga.

Jel mozes da plnasnis stovanje te pillt dizne... znam da je imamo i znam da je ona zaduzena za gorivo do 2000obrtaja ali ne znam kakl se ona steluje na nasim mikunijima?

 

Sam "pilot sistem" ima dve dizne,kroz jednu ulazi vazduh (prva slika,dizna je sa desne strane) kroz drugu prolazi benzin (druga slika,oznaceno kao "pilot jet") i na kraju sraf za stelovanje smese (idle mixture screw-slika 2) kojim se dozira kolicina benzina za rad do 2000 obrtaja.

Ako nema promena u radu odvrtanje-zavrtanje srafa ili su promene neznatne nesto je zaguseno,dali dizne,dali kanali koji vode benzin i vazduh do srafa kojim stelujemo smesu,ukoliko u kanalima postoje naslage prljavstine resenje je ultra-zvucno ciscenje,cim je rastelovan prvi rezim rada dobija se promena,knedla,trzaj pri prelasku u drugi rezim za koji su zaduzene druge dizne.

post-24684-0-14369300-1442701322.jpg

post-24684-0-89797600-1442701337.png

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

auuuu.... fala gde čuli i ne čuli za ovaj post... znači defakto sve može da se šteluje (odvrtanjem i zavrtanjem)  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

jel sam reko da ce neko da se ljuti !izbrisali mi post !

 

Pa otvori novu temu i iskopiraj tekst i slike, to nije zabranjeno :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Zdravo momci,ima li ko da prodaje centralni štender (nogare) za ST,ili da hoće da napravi  ?

Sebu sam zvao prije nekog vremena,rekao je da to ne radi više jer mu se ne isplati da radi po jednu dvije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1962 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Zdravo momci,ima li ko da prodaje centralni štender (nogare) za ST,ili da hoće da napravi  ?

Sebu sam zvao prije nekog vremena,rekao je da to ne radi više jer mu se ne isplati da radi po jednu dvije...

Clan foruma Hakala iz Cacka je pravio uzimao je od mene moj centralni kao uzorak, radio mu je lik iz Cacka, kontaktiraj njega mozda nesto i uradis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja