Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

To nema veze sa karbovima,plavo je ulje,moze da bude od gumica ventila,ili od loše povratne pumpe za ulje,pa je karter prepun ulja,pa dok nenapravi nivo dimucka,tim agregatima je to muka,a to niko nemenja,tajwneki ventil,nije ni bitno sad,kad se zagreje agregat,otvori čantru za ulje,drziwgas na 5000rpm i recimi jel brze vraća ulje nego kad radi na leru ili na 2000obrtaja..i kako vraća kad je skroz naskroz hladna..retko ko proverava ventil za povrat ulja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Elektro ventil zavrsava taj posao i to onaj najmanji sa spoljnim fi6, licno probao. Samo bih ja za svaki slucaj nabavio elektro ventil sa vecim fi cevcice i nema problema, nikakva zajebancija sa gumicama i zatvaranjima slavina i nema sanse da se slije gorivo. Ako redovno radi taj elektroventil nikada nece crci. Jedan relej koji dobija napajanje kad se da kontakt i resen problem. :takoje:

 

I svaki motor ce da propusti ulje preko bilo koje karike u blok tj u ulje ako se cilindar napuni gorivom, svaki spoj ima svoje tolerancije a tolerancije cilindra i klipa,tj karika nisu uopste tako male, mnogo manje tolerancije su na radilici i lezajevima istih pa se opet izmedju lezajeva i radilice stalno pravi uljani film.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Tenera ima0pumpu za gorivo,ako je dobar ventil za zatvaranje u njoj/mada je to retkost na motoru starom 20god/onda neće popustiti i pustiti gorivo,mada...elektro ventil je mama ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Tenera ima0pumpu za gorivo,ako je dobar ventil za zatvaranje u njoj/mada je to retkost na motoru starom 20god/onda neće popustiti i pustiti gorivo,mada...elektro ventil je mama ☺

Cinjenica je da pumpa stara 20 i kusur godina ume da zajebe, ali bar njena zamena nije problem buduci da vakumska pumpa, ne elektro,  svakog Yamaha skutera uglavnom pase na STeneru. Probao i uverio se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Set zamenskih guma za pumpu sam ja uzimao na ebay za 15-20e. Jedna stvar na s teneri koju treba uzeti u obzir je da i bez slavine i bez pumpe mora da bude preko trecina rezervoara da bi gorivo uopste doslo u karburatore inace nema nista od toga, karburatori previsoko, rezervoar visi sa strane :)

 

 

Tenera ima0pumpu za gorivo,ako je dobar ventil za zatvaranje u njoj/mada je to retkost na motoru starom 20god/onda neće popustiti i pustiti gorivo,mada...elektro ventil je mama ☺

Cinjenica je da pumpa stara 20 i kusur godina ume da zajebe, ali bar njena zamena nije problem buduci da vakumska pumpa, ne elektro,  svakog Yamaha skutera uglavnom pase na STeneru. Probao i uverio se. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Znači ipak je dobro što zatvaram slavine svaki put, mada...verovatno sam zbog toga i izjebao gumice :)

 

I ja bi stavio novi zamenski set za pumpu, čisto da me glava ne boli.

 

@Mind jel može neki link, gledam ovde na "KEDO" ali nisam uspeo da nađem,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ovako nesto je bilo

Znači ipak je dobro što zatvaram slavine svaki put, mada...verovatno sam zbog toga i izjebao gumice :)

 

I ja bi stavio novi zamenski set za pumpu, čisto da me glava ne boli.

 

@Mind jel može neki link, gledam ovde na "KEDO" ali nisam uspeo da nađem,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Ljudi treba mi mala pomoc oko par delova za teneru...prvi mi je motor, pa ne bih sam da pametujem oko bitnih delova...
Trebaju mi kocione plocice na sva tri diska. Vidim da ima razlicitih cena od 800din na gore. Nasao sam ovo u goldfren.rs http://www.goldfren.rs/store.php, ali me zanima sta vi mislite? Kapiram da cena diktira i kvalitet plocica i duzine zaustavnog puta.
Drugo, koliko vidim u Altes-u je sada popust 20-30% na Heidenau gume. Par K60 scout je bio oko 20 ili 23 000 pre nekoliko meseci kad sam razgledao... na 20% je barem 4000 din manje sto je bitna razlika. Jel uzimao neko ovih dana ili planira?
Trece, neko od vas je spomenuo da je koristio rolnice ili klizace za lanac od golfa dvojke valjda i da mu je vrsilo posao bolje nego original, jel moze neki link ili naziv kako bih mogao da nadjem?
Cetvrto, koji prednji branik moze umesto ovog originalnog? Moj prednji je vec lepljen, napukao je na sredini, spada mi farba i cak su i tacke gde su srafovi popucali pa se klati napred-nazad. Verujem da bi mi bolje resenje bilo da nadjem polovan prednji branik od nekog drugog motora nego polovan original ili da opet popravljam ovaj.
Imam jos gomilu pitanja, al` polako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Ljudi treba mi mala pomoc oko par delova za teneru...prvi mi je motor, pa ne bih sam da pametujem oko bitnih delova...

Trebaju mi kocione plocice na sva tri diska. Vidim da ima razlicitih cena od 800din na gore. Nasao sam ovo u goldfren.rs http://www.goldfren.rs/store.php, ali me zanima sta vi mislite? Kapiram da cena diktira i kvalitet plocica i duzine zaustavnog puta.

Drugo, koliko vidim u Altes-u je sada popust 20-30% na Heidenau gume. Par K60 scout je bio oko 20 ili 23 000 pre nekoliko meseci kad sam razgledao... na 20% je barem 4000 din manje sto je bitna razlika. Jel uzimao neko ovih dana ili planira?

Trece, neko od vas je spomenuo da je koristio rolnice ili klizace za lanac od golfa dvojke valjda i da mu je vrsilo posao bolje nego original, jel moze neki link ili naziv kako bih mogao da nadjem?

Cetvrto, koji prednji branik moze umesto ovog originalnog? Moj prednji je vec lepljen, napukao je na sredini, spada mi farba i cak su i tacke gde su srafovi popucali pa se klati napred-nazad. Verujem da bi mi bolje resenje bilo da nadjem polovan prednji branik od nekog drugog motora nego polovan original ili da opet popravljam ovaj.

Imam jos gomilu pitanja, al` polako :D

 

Prvo, sa srećom :D

 

da krenem po stavkama:

  • te kočione pločice za 800 din odgovaraju oblikom našim ali su za skutere, što u prevodu znači da će trajati dve nedelje :D
  • Haidenau gume imaju moj glas i mislim da su odličan izbor ;)
  • za te rolnice nemam pojma (nisu neophodne, radi motor i bez toga :D )
  • prati oglase pa kad iskoči...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

sto se tice guma ti si mi na fb i preporucio njih jos u martu :P

koje plocice ti imas? nisam ni mislio te da stavljam, necu da se igram sa kocnicama, zivot znace :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Za motor su mnogo bitne gume, sa k60 neces pogresiti, guma je za svaku preporuku. Ja sam ih imao na st i bio prezadovoljan.

Plocice su po keni jos bitnije. Ja sam probao kyoto, nije neki vrhunski kvalitet ali su meni bile skroz ok. Toliko da sam uzeo dva para. Motor prodao i jedan par mi ostao. Ako se opredelis za njih imam da prodam.

A sa skupljim i kvalitetnijim sigurno neces pogresiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ako je iko bio skeptican prema Hajdenau gumama to sam bio ja buduci da je rec o nekadasnjoj DDR fabrici Pneumat cije gume nisu Q vredele. Ovu sezonu sam vozio Hajdenau K60 i, kao sto Popsi rece, one su odlican izbor. Imao sam priliku da se u to uverim i na suvom i na mokrom asfaltu i malo na tvrdom makadamu. Sto se rolnica tice ja ih upravo pravim sebi. Naravno da moze da se vozi i bez njih ali polazim od toga da ih neko nije stavio tu ukrasa radi vec da imaju neku svrhu. Dugo mi je trebalo da dodjem do pravih dimenzija a kad njih imas onda nije problem da se naprave kod bilo kog strugara. Nadam se da ti na ramu stoje srafovi koji nose rolnice. Inace precnik je 35 mm a sirina 25 mm. Ja ih lijem od tvrde gume a mogu da se naprave i od teflona. Na tebi je da odlucis. Ukoliko ih radis od gume preko srafova ide caura od plastike koja kada se rolnica pojede sprecava da lanac tare o sraf tako da kad budes odredjivao precnik rupe na rolnici moras da predvidis i precnik caure. Nisu mi sada pri ruci ali kad sutra budem isao u garazu premericu ih i fotografisati da tacno znas o cemu se radi. A sto se plocica tice negde sam procitao, da li ovde ili forumu www.super-tenere.net, da najbolja iskustva STenerasi imaju sa klasicnim Lukasovim plocicama. Doduse ne znam da li mogu da se nabave kod nas.

Sve sto te zanima pitaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Brembo u Louisu....mislim da ima i Lukas..... u svakom slucaju pozovi Srdjana iz Kraljeva ima velik izbor plocica po razlicitim cenama u MotoCrossTeam-u....

ja sam uvek nabavljao dobar kvalitet po povoljnim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Oko guma imam samo jednu dilemu, a to je sto sam sa 140/17 presao na 150/17. Motor sam uzeo sa 140, potrosio gumu do kraja i onda uzeo polovnu anake 2 150/17. Odmah se videla razlika u voznji zbog sirine (ne racunam sto je velika razlika sto je sama guma bila i novijeg datuma i minimalno potrosena). U krivine sam mnogo lakse ulazio i opustio sam se. Tacno osetis da te sama guma navodi u krivinu. Poenta je da se ne bih vracao na 140 da ne moram, ali sam zvao altes juce i kaze mi da nema 150/17 :(
Drugo onaj popust od 20-30% sto su izbacili na FB je u odnosu na "letnje" cene, ili ti trenutno su po onom cenovniku na sajtu.
Jel imao neko slicno iskustvo sa sirinom? Ako bas nema 150/17 nigde mozda se i odlucim za 140...ali opet bi mi bilo krivo da ne mogu da se oslobodim gume koja mi se ne dopada za krivine sledecih 15-20.000 km.

 

Za motor su mnogo bitne gume, sa k60 neces pogresiti, guma je za svaku preporuku. Ja sam ih imao na st i bio prezadovoljan.
Plocice su po keni jos bitnije. Ja sam probao kyoto, nije neki vrhunski kvalitet ali su meni bile skroz ok. Toliko da sam uzeo dva para. Motor prodao i jedan par mi ostao. Ako se opredelis za njih imam da prodam.
A sa skupljim i kvalitetnijim sigurno neces pogresiti.

Koji par? Za koji disk/diskove?
 

 

Brembo u Louisu....mislim da ima i Lukas..... u svakom slucaju pozovi Srdjana iz Kraljeva ima velik izbor plocica po razlicitim cenama u MotoCrossTeam-u....

ja sam uvek nabavljao dobar kvalitet po povoljnim cenama.

Trazio sam danas u luisu, ali ne mogu da nadjem za xtz750....pregledao sam svaku plocicu po slici i trazio po modelu
ali mi ne izlazi ona koja nama odgovara.
P.S. zar ti sad nisi u drugoj sekti? :vstrom::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

 

 

 

Brembo u Louisu....mislim da ima i Lukas..... u svakom slucaju pozovi Srdjana iz Kraljeva ima velik izbor plocica po razlicitim cenama u MotoCrossTeam-u....

ja sam uvek nabavljao dobar kvalitet po povoljnim cenama.

Trazio sam danas u luisu, ali ne mogu da nadjem za xtz750....pregledao sam svaku plocicu po slici i trazio po modelu

ali mi ne izlazi ona koja nama odgovara.

P.S. zar ti sad nisi u drugoj sekti? :vstrom::P

 

Na sajtu Louisa, kucaj marku i oznaku motora i izbacice ti ponudu delova i opreme za taj motor... a naravno i plocica.....

 

Jesam, ali posle 5 godina stekao sam prilicno iskustva sa XTZ750 ... tako da mogu da polazem ispit iz poznavanja ovog motocikla..... na stranu to sto sam imao jedan od boljih primeraka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

pa po svemu sudeci ja bih rekao da je otisla u Obrenovac?  :)

hahahah nije nije, moja je vec bila 8 godina Obrenovcanka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Beograd-Banjica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Vozio sam 130, 140 i 150 sirinu gume na super teneri. Ne znam koji je tvoj stil voznje, ali meni se ubedljivo najbolje pokazala anake 140. Posle nje 130, a najgora opcija 150. Ubedljivo najbolje ulazi, izlazi iz krivine i prati zadati pravac kroz samu krivinu guma 140. Imaj i u vidu da 140 jeste fabricka dimenzija gume i nije dzabe tu, zadnja felna na teneri je 3.5 siroka i 150 nije guma za tu felnu, tj presiroka je na njoj i izdeformise se. A drugar recimo ima 130 sirinu i vozi isto kao i ja, obaramo obojica do ivica guma sto je po meni pokazatelj da je pogodjena dimenzija gume. Tako da bih te ja savetovao da kupis fabricku dimenziju gume.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Imao? Gde je otisla tenera? :D

 

U BG-u je kod mog drugara.... nisam imao srca da je dajem daleko.... kad znas da imas nesto dobro, preporucis nekom svom jbga.

 

- plocice, ne stedite tu pare..... kad kog sam pokusao da ustedim, vrlo brzo sam menjao.....verujte, vise se isplati da kupite kvalitetne plocice, mogu da potraju i 2/3 zamene ovih losijih.

 

- guma zadnja.... 140.... ne treba ti ni 130, a ni 150....ja sam imao i 150 na STeneri, bas je knap ali motor sam obarao kao i sa 140, nisam primetio neku razliku. Tu dimenziju (150) sam izabrao u nedostatku 140-ice (FullBore nema 140 dimenziju), a opet mi se ucinila boljim izborom za ionako tezak motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Vozio sam 130, 140 i 150 sirinu gume na super teneri. Ne znam koji je tvoj stil voznje, ali meni se ubedljivo najbolje pokazala anake 140. Posle nje 130, a najgora opcija 150. Ubedljivo najbolje ulazi, izlazi iz krivine i prati zadati pravac kroz samu krivinu guma 140. Imaj i u vidu da 140 jeste fabricka dimenzija gume i nije dzabe tu, zadnja felna na teneri je 3.5 siroka i 150 nije guma za tu felnu, tj presiroka je na njoj i izdeformise se. A drugar recimo ima 130 sirinu i vozi isto kao i ja, obaramo obojica do ivica guma sto je po meni pokazatelj da je pogodjena dimenzija gume. Tako da bih te ja savetovao da kupis fabricku dimenziju gume.

Ako je neko u fabrici, a njegovo znanje ne treba dovoditi u pitanje, propisao sirinu zadnje gume 140 onda nema potrebe za pametovanjem, osim u slucaju ako bas nisi u stanju da nadjes zadatu dimenziju a frka ti je.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja