Jump to content

Moto Zajednica

II HUMANITARNA USKRŠNJA AKCIJA- KULINA 2010

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Polazak!

Vaistinu polazak  ;D ;D ;D

 

 

ps. Imam komunikaciju u kacizi... cika Arakise falaaaaaaaaaaaaaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ja sam se sa ekipom video u Batocini ali nazalost nisam mogao sa njima dalje i ako sam bio spreman za putesestvije, Ne mogu vam niti reci niti opisati koliko mi je drago bilo videti te sve drage ljude, da sam pi..a verovatno bih zaplakao!

Evo i par slicica!

 

BTW, hvala vam svima na predivnom poklonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Beograd-KARABURMA
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADVENTURE LC 2015god, Piaggio Liberty 125ccm 2000god.

Ja se vratih,nemam reci...upravo zeni pricam o toj deci,dusa da te zaboli...

Daki,daj fotke!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

izgleda da smo se polako navikli na Kulinu...i Kulina na nas. Ovaj put je sve bilo nekako prisnije, nekako spontanije, poceli smo da se osecamo nekako domace, slicno kao u Sremcici. Koliko je moguce pricati o tome da je neko nekoga prepoznao od prethodnog dolaska ili ne, ne znam, ali je jasno da je atmosfera takva da vec polako i ovde neka deca pocinju da veruju u nas i nase dolaske. Oni ne znaju bas sta smo im mi to doneli, ali to im nije vazno. Znaju da smo nesto doneli, da ce to zajedno sa nama da istovare, da cemo svi skupa formirati lanac, dodavati jedni drugima i tako....

 

Dosta je to, ma kako malo izgledalo. Secam se pocetka i prvog dolaska tamo, tesko za sve nas, primljeni - onako. Ne veruju ljudi da cemo opet doci, imaju takva iskustva. Malo-po-malo i krenulo je na svim nivoima otvaranje. Deca nas grle, daju nam jaja, zele da se slikaju, ne traze vise samo cigare, aplaudiraju, vesele se. Jedva cekaju da bilo sta rade sa nama. Iz uprave nam po prvi put saopstavaju svoje realne potrebe, onako zvanicnije, na papiru, kao da polako pocinju da veruju u nas. Prija, makar meni.

 

Da, bilo je i suza na odlasku, deo nas ostaje tamo ali deo nosimo sa sobom. Vise to nisu ona teska osecanja, nerazumevanje pa i neverica. Sada je to osecaj da imamo nekoga tamo negde na kraju jednog puta kroz sumu, skrivenog medju krosnjama u svom malom svetu. I to su neka nasa decica, i sa njima smo se, eto, srodili lagano...

Ne znam kako su doziveli oni koji su tamo bili prvi put, ne znam kako su doziveli i "veterani" ali ja to bas tako doziveh ovaj put...kao kad nekoga pozoves telefonom samo da vidis da li je dobro i shvatis da je sve u redu. Tako nekako. Legnes i zaspis bez teskih misli. Tamo je zaista sve lepse.

 

POcetak i pakovanje kombija:

post-159-12879069866245_thumb.jpg

post-159-12879069868362_thumb.jpg

post-159-12879069868927_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Upravo udjoh u kucu, fantasticno je bilo. Pun sam utisaka, iako mi nije ovo uopste prva akcija ovog tipa. Jako mi je drago da smo usrecili svu onu decu, a narocito se istakao Popsy, svaka ti cast majstore! :) Cekamo jos slika i spremamo se za sutra!  :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Bilo je lepo biti deo ove akcije,nikada necu zaboraviti radost one dece kada su nas ugledala da dolazimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Stigao i ja :D Malo smo kisnuli poslednjih pedesetak kilometara ali srca su nam puna, duh na visini, jedva smo se rastali na Bubanj potoku...

 

A Kulina...drago mi je što je postala tradicionalna akcija, svi nas poznaju, nemožete verovati koja je to cika i vriska, oduševljenje bilo kad je zagrmela kolona motora i parkirala se ispred Doma :D Radost i tuga, nada da ljudska dobrota ipak može bar malo promeniti svet - to su naša osećanja posle ovog nezaboravnog dana.

 

Nišlijama svaka čast na dolasku i poklonima pod vođstvog našeg Pit-a, Acapn, Duki iz Jagodine, Žika56 sa svojom boljom polovinom...hvala Vam što ste nam se pridružili i svojim prisustvom i poklonima obradovali onu decu.

 

Kada idemo sledeći put? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • witch, 476 postova
  • Lokacija: Beograd

Stigosmo i mi, puni utisaka i kao sto Arakis rece puna srca!!

Moram reci da je nase putesestvije proslo u najboljem redu, iako je bila najavljivana kisa nismo dozvolili da nam ta informacija slomi duh i pokvari lepo raspolozenje koje smo poneli iz Beograda.

Vidim da je Arakis obavio deo oko zahvaljivanja ali ja bi se jos jednom zahvalila ljudima koji su nam se pridruzili u ovoj akciji. Hvala i umetnickoj radionici Dela Bosa iz Nisa, koja je za decu iz Kulina donirala kolace!!!

Zelim da se zahvalim i restoranu Marjan (Pite ti dodaj tacnu lokaciju), koji je za svaku preporuku po kvalitetu hrane i usluge koju nude, a naravno ne smem izostaviti i cinjenicu da cim su culi da smo nosili humanitarnu pomoc u Kulinu, izasli su nam u susret i priredili su nam fenomenalan rucak po vrlo povoljnoj ceni!!! Svaka cast!!!!

 

A sad slike....

post-6722-12879069909401_thumb.jpg

post-6722-12879069910297_thumb.jpg

post-6722-12879069910613_thumb.jpg

post-6722-12879069911191_thumb.jpg

post-6722-12879069911707_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Elem vako... u kratkim crtama izuzetno zadovoljan akcijom i pun utisaka... a sad nadugačko ;D ;D ;D

 

kao i većina i ja jedva isčekivao polazak...

 

ip9nd_resizeddsc02322.jpg

 

Lagano ka Stecou

 

bGt6r_resizeddsc02325.jpg

 

Kiša koja je najavljena (i zbog koje se pojavila samo jedna Afrika  ;D ;D ;D) je izostala...

 

jsOFW_resizeddsc02327.jpg

 

Okupljanje... kafa nikad gora (što će se kasnije provlačiti kroz putešestvije)

 

wJem0_resizeddsc02330.jpg

 

Qp7CS_resizeddsc02332.jpg

 

20gjc_resizeddsc02333.jpg

 

Put putejem ... kafe pauzi se radujem....

 

q76BX_resizeddsc02335.jpg

 

Jedna od retkih kafe pauza (bez kafe samo cigare)

 

7bbcq_resizeddsc02336.jpg

 

Dzambo je prvi posumnjao da je neko Koči dao guaranu...

 

DjsIX_resizeddsc02337.jpg

 

Naime naš idejni vođa se pretvorio u kombinaciju Avrama Izraela ("gotovo, gotovo...") & Velikog Štrumfa (nema još mnogo do kafe pauze, evo tu za 15 minuta u Kragujevcu, Nišu, Solunu...)

 

Dolazak u Kulinu

 

Jedini "Afrikanac"  ;D ;D ;D

 

rM1M0_resizeddsc02338.jpg

 

19ya7_resizeddsc02339x.jpg

 

Y0ekc_resizeddsc02340.jpg

 

WTO25_resizeddsc02341.jpg

 

lhT4d_resizeddsc02342.jpg

 

c2kw9_resizeddsc02343.jpg

 

Najzad kafaaaaaaaa  ;D ;D ;D ;D ;D (sve je to zbog one "%"$% iz Steka)

 

bYWkw_resizeddsc02344.jpg

 

77mHR_resizeddsc02345.jpg

 

fgR4J_resizeddsc02346.jpg

 

CZ4Mu_resizeddsc02347.jpg

 

Obilazak...

 

aQxZg_resizeddsc02348.jpg

 

ZKImo_resizeddsc02349.jpg

 

jsui3_resizeddsc02350.jpg

 

v5DvT_resizeddsc02351.jpg

 

 

Vreme za polazak...

 

3e1g2_resizeddsc02352.jpg

 

Dghwe_resizeddsc02353.jpg

 

"Akupunktura" u restoranu...

 

ITsIw_resizeddsc02354.jpg

 

U7CJ1_resizeddsc02356.jpg

 

Bkw75_resizeddsc02357.jpg

 

Prepad na OMV... i ovom prilikom moram da kažem, stvarno Daki nije u redu bilo da onako vičeš prepade sve žive u OMVu  ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

2nCMo_resizeddsc02358.jpg

 

Ysg6X_resizeddsc02359.jpg

 

Rmp2x_resizeddsc02360.jpg

 

Nažalost niko me nije slikao kao Supermena od Mačve sa mojim sega mega pončo kabanicom koja se raspala pre kiše  ;D ;D ;D

 

U svakom slučaju svima vam puno hvala, izuzetna mi je čast bila da učestvujem u ovoj akciji ( iako se nismo pridržavali plana i kafe pauza  ;D )

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1900 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ja prosle godine nisam bio i ovo mi je prvi put da sam u Kulini. Pre polaska sam se psihicki pripremio da cu videti ko zna koliku tugu tamo. Medjutim... ta deca su toliko bila srecna sto smo dosli da sam se iznenadio. Gurali su se ko ce da sa nama iznosi kutije iz kombija. U prolazu nas tapsu po ramenu. Pricaju sa nama. Nude se da nam pokazu svoje sobe. Verovatno da ima i drugacijih sticenika doma ali ja na njih nisam naisao. Kad smo krenuli nekako sam bio ponosan na bjb.

Moram da kazem da su me dvojica sticenika i dve vaspitacice pitali kad cemo ponovo da im dodjemo. Kao jel dolazite i sledece godine u isto vreme? Da,sigurno tada a mozda i ranije  :).

 

Uglavnom kuci sam se vratio srecan jer smo bar na kratko izvukli osmehe deci kojima je on najpotrebniji.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Stigoh i ja.

 

Utisci? Pomesani. Ekipa na dva tocka i oni, zbog danasnjeg zadatka, na cetiri tocka - savrsena. Toliko pozitivne energije na jednom mestu retko se danas moze negde naci. Kapa, da ne kazem kaciga, dole svima. Cast mi je sto sam danas vozio sa vama.

 

Kulina? Moram da priznam da nisam imao snage da je danas potpuno upoznam. Dodirno sam taj svet tamo samo onako ovlas - kroz par susreta i spontanih zagrljaja u dvoristu. Jednostavno, dotukao me odmah na pocetku taj lanac. Sale ce sigurno postaviti neku fotku, ali aparat ko aparat ne moze da to docara - jednostavno aparat nema dusu. A taj svet tamo satkan je sav od jedne velike DUSE. To spolja lici na ovaj svet, u kojem mi zivimo...zgrade, dvoriste, trava, trotoar, cesma... Medjutim, ono sto je tamo tako upecatljivo je ta ljubav i toplina tih ljudi, koje mi, valjda od milja, zovemo decom. To bukvalno moze da se opipa, tamo na svakom koraku. Neverovatno.

 

Pomenuh lanac...nas i njih. Eto dodjosmo svojim kucama...lanac je opet prekinut. Verujem samo fizicki i verujem samo privremeno...do sledece nase voznje u Kulinu.  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja