Jump to content

Moto Zajednica

II HUMANITARNA USKRŠNJA AKCIJA- KULINA 2010

Recommended Posts

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Pozdrav,

 

je li bre motociklisti, a ko ce da vozi tehniku i garderobu dole?

 

Vidim, svi posedase na motore...:)

 

paa, nacice se valjda neki vozac a da nije motociklista. bilo bi lepo da to ipak u osnovi bude bajkerski humanitarni konvoj ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam prikupio odredjenu kolicinu garderobe koju vozim motorom u Kulinu ukoliko budem slobodan,znaci prikljucujem se koloni u Jagodini ili mozda podjem malo ranije pa me stignete negde niz put da vas ne bih usporavao.Ukoliko ne budem mogao da idem cekam kod Jagodine prevoz koji vozi prikupljeno za Kulinu i tu tovarimo stvari koje sam ja prikupio.Sve je u dobrom stanju,oprano i spakovano tako da se  moze bez problema predati sa ostalim prikupljenim stvarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Uskrs, oprostite, Vaskrs  ;D se blizi.

Trebali bi polako da se organizujemo sto se tice oslobadjanja putarine( ko o cemu baba o ustipcima  ;D   )

Saljite mi na pp(zbog zastite privatnosti) vase tablice ko misli da ide.

Takodje i oni koji nisu sigurni neka posalju jer kasnije ne mozemo da ih ubacimo a nije problem ako ne budu u konvoju.

Ja cu staviti i moj motor i kola u slucaju da zatreba vise tovarnog prostora.

Na poslu mi je haos ( drma SEKA) tako da se nadam da cu uspeti da uzmem slobodan dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Uskrs, oprostite, Vaskrs  ;D se blizi.

Trebali bi polako da se organizujemo sto se tice oslobadjanja putarine( ko o cemu baba o ustipcima  ;D   )

Saljite mi na pp(zbog zastite privatnosti) vase tablice ko misli da ide.

Takodje i oni koji nisu sigurni neka posalju jer kasnije ne mozemo da ih ubacimo a nije problem ako ne budu u konvoju.

Ja cu staviti i moj motor i kola u slucaju da zatreba vise tovarnog prostora.

Na poslu mi je haos ( drma SEKA) tako da se nadam da cu uspeti da uzmem slobodan dan.

 

Tako je. Posaljite svi brojeve svojih tablica na PP turbopedji da to imamo za svaki slucaj.

 

U toku je razrada citave marsrute i detalje cemo objaviti za dan-dva. Oslobadjanje od placanja putarine nam je svakako potrebno za slucaj da auto-put koristimo u povratku (ako nas uhvati mrak i sl.), ili samo za putnicka tj. transportna vozila ili u slucaju da tog dana vremenske prilike budu takve da je sigurnije i brze voziti motore auto-putem o odlasku i u povratku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3503 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Opet se javljam u vezi ove akcije, ovog puta sa predlogom za promenom "rute" prilikom povratka iz Kuline. S obzirom da prilično poznajem rutu kojom se planira dolazak do Kuline, smatram da je ista dobro odabrana sve do Ribara. Odatle pa do Kuline idu dva puta i ne znam u kakvom su stanju trenutno. Rečeno mi je da je preko pravca Vukanje put obnovljen prošle godine a da je preko Ljuptena (inače "prečica" do Kuline) bio ostao neasvaltiran deo novoizgrađenog puta. Ja planiram da tokom naredne nedelje prođem tamo i da odaberem i predložim bolju trasu. U svakom slučaju tim putevima je moguće lako stići u Kulinu. Ja bih čekao u blizini Ribara i išao bih sa vama do Kuline, a potom i do izlaska sa teritorije opštine Aleksinac (koliko da se uverim da ste otišli)!

Izmena koju predlažem odnosi se na mogućnost da se u povratku ne prođe istom relacijom već da se iz Kuline "siđe" do Tešice, a zatim preko Žitkovca, Kormana, ... , (dobrim asvaltnim putem koji prati tok reke Južne Morave kao i prugu Niš-Beograd) izađe na trasu starog auto puta kod Ražnja, odakle se udobno stiže do Paraćina i dalje.

Na ovaj način bi se izbeglo ponavljanje trase i omogućio obilazak par zanimljivih istorijskih i kulturnih znamenitosti. Naime na dva kilometra od "glavnog" puta nalazi se takozvana "Ruska crkva" u selu Gornji Adrovac, podignuta na mestu pogibije pukovnika Rajevskog (mnogo poznatijeg kao Vronski u romanu Ana Karenjina). Takođe u blizini Đunisa se nalazi manastir Sveti Roman a koji je poznat po čudnovatim izlečenjima od svega i svačega tako da je veoma psećen tokom leta.

Ovakva trasa u povratku ne bi produžila vreme putovanja niti udaljenost pri povratku jer se izbegavanjem odlaska prema Kruševcu skraćuje put pa bi vreme putovanja uglavnom ostalo isto.

Od mene za sada toliko .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Meni licno je apsolutno svejedno kojom rutom idemo i kojim prevoznim sredstvom( mada preferiram Afriku  ;D  )

ali za svaki slucaj da ubacimo sva vozila u zahtev cisto ako zatreba.

Nikad se ne zna sta sve moze da bude i za koju rutu cemo da se odlucimo.

Nemam nista protiv i da svratimo do neke svetinje, ipak je Uskrs pardon Vaskrs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Pedja, samo tako i valja. Sve na spisak pa kudagod.

 

Sto se tice povratka, ne zaboravimo da je u pitanju pocetak aprila a da nas ceka i sutradan Sremcica pa deluje da je ipak tesko uklopiti jednu prelepu ali zahtevnu voznju sa ovim uslovima. Ipak, ko zna, mozda se moze nesto uciniti po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Pozdrav,

 

Pedja, samo tako i valja. Sve na spisak pa kudagod.

 

Sto se tice povratka, ne zaboravimo da je u pitanju pocetak aprila a da nas ceka i sutradan Sremcica pa deluje da je ipak tesko uklopiti jednu prelepu ali zahtevnu voznju sa ovim uslovima. Ipak, ko zna, mozda se moze nesto uciniti po tom pitanju.

 

Meni se cini da je jedino realno planirati povratak auto-putem.

 

Voznja od 229km tim putevima, sa motorima u koloni (ako nas bude 10+) je min 5h u jednom smeru, sa pauzama. Auto putem je ista varijanta oko 3h. Jasno je sta je realno...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

OK. Auto-put i auto-prevoz nam svakako odgovara.

 

Ajmo da vidimo sledecu opciju:

 

Dan: Veliki Petak, 02. Aprila 2010. godine.

 

Okupljanje i formiranje konvoja na Jugopetrolova pumpa kod Steka, na autoputu Beograd-Nis u 8h

 

Polazak: 8,30h

 

Vozimo do Bubanj Potoka auto-putem a potom se kruznim putem preko Lestana ukljucujemo na stari smederevski put kojim vozimo do Smedereva.Presli smo 60km.

 

Iz Smedereva izlazimo na Radinac pa preko Male Krsne, Osipaonice i Velikog Orasja vozimo do Velike Plane. (104km) Tu prelazimo iznad auto-puta.

 

Onda preko Markovca do Lapova.(121km) Od Lapova preko Miloseva, Bagrdana i Donjeg Racnika do Jagodine.(151km)

 

Iz Jagodine preko Mijatovca idemo do Cuprije a iz Cuprije niz prugu do Paracina.(171km)

 

Od Paracina sledimo Zikine instrukcije: Na Razanj pa preko Kormana, Zitkovca i Tesice do Kuline.(247km).

 

Za citavu ovu rutu imamo 4,5 sata na raspolaganju da bismo u Kulini bili oko 13h. Kad budemo blizu odlucicemo da li svracamo u Manastir Sveti Roman i u Rusku Crkvu.

 

Boravimo tamo sat i po tj. do 14,30 i potom polazimo nazad. Na licu mesta dogovoricemo se gde cemo na rucak. (Zika ce nam preporuciti neko dobro mestasce u tom kraju ili cemo otici na isto mesto gde se rucalo prosle godine).

 

Polazak za Beograd bi bio negde oko 17h. Tada cemo da izadjemo na auto-put i oko 20h smo kuci. Solja toplog caja i na spavanje.

 

Ujutro se vidimo na trgu - u Sremcicu mozemo i zmureci - motori znaju put ;)

 

Mozda deluje "nategnuto" ali ako vec idemo tamo ajmo da prodjemo sto vise sela i gradova. U svakome od njih moze nam se neko od zainteresovanih pridruziti.

 

Temperatura ce biti idealna za voznju motorom - u to sam milion posto siguran. Uvek je tako kada deci nosimo poklone. :)

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Da, ovo gore zvuci realno. Povratak mora da bude auto-putem.

 

Mozda je, za mene, jedina dilema da li planirati samo 1.5h u Kulini? Nisam siguran da moze da se krene tako brzo. U tom smislu, predlazem da ne planiramo unapred rucak (poneti sendvic!), vec na isti ici samo ako ostane vremena.

 

Rucak i druzenje mozemo nakon Sremcice, lagano i bez zurbe;)

 

pz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Da, ovo gore zvuci realno. Povratak mora da bude auto-putem.

 

Mozda je, za mene, jedina dilema da li planirati samo 1.5h u Kulini? Nisam siguran da moze da se krene tako brzo. U tom smislu, predlazem da ne planiramo unapred rucak (poneti sendvic!), vec na isti ici samo ako ostane vremena.

 

Rucak i druzenje mozemo nakon Sremcice, lagano i bez zurbe;)

 

pz.

 

 

Slazem se. Prioritet nam je Kulina i tome je sve podredjeno. Sve ostalo mozemo u hodu dogovarati na licu mesta.

 

Dakle da vidimo ko je jos zainteresovan da nam se pridruzi:

 

1. KochaMatori

2. Loshmi Capo

3. Daki

4. Arakis

5. severian

6. tomerc

7. zika56 (prikljucuje se na teritoriji opst. Aleksinac)

8. Duki (prikljucuje se u Jagodini ili tu negde)

9.

 

Edit: napomena o prikljucenju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

 

Boravimo tamo sat i po tj. do 14,30 i potom polazimo nazad. Na licu mesta dogovoricemo se gde cemo na rucak. (Zika ce nam preporuciti neko dobro mestasce u tom kraju ili cemo otici na isto mesto gde se rucalo prosle godine).

 

Polazak za Beograd bi bio negde oko 17h. Tada cemo da izadjemo na auto-put i oko 20h smo kuci. Solja toplog caja i na spavanje.

 

 

Da li mogu predloziti da rucak pomjerimo sto kasnije i blize Beogradu, ili cak u Beogradu? Tako da putujemo sto vise danju, jer ce se kolona razvuci u uslovima smanjene vidljivosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8145 postova

Da li mogu predloziti da rucak pomjerimo sto kasnije i blize Beogradu, ili cak u Beogradu? Tako da putujemo sto vise danju, jer ce se kolona razvuci u uslovima smanjene vidljivosti?

 

Kao i obicno - odlican predlog.

 

Kada se vratimo u Bg, ako budemo raspolozeni, mozemo na veceru (ko je rekao Trpeza, MML? ;))

 

A Sale, posto mora da pazi sta jede, da vrati pikape... ;).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Da li mogu predloziti da rucak pomjerimo sto kasnije i blize Beogradu, ili cak u Beogradu? Tako da putujemo sto vise danju, jer ce se kolona razvuci u uslovima smanjene vidljivosti?

 

Kao i obicno - odlican predlog.

 

Kada se vratimo u Bg, ako budemo raspolozeni, mozemo na veceru (ko je rekao Trpeza, MML? ;))

 

A Sale, posto mora da pazi sta jede, da vrati pikape... ;).

 

 

A kad vrati pikape, dok mi jedemo, cuvace motore na parkingu  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja se upravo vratio o'zdo, vratio spakle i pokupio caure, ali motor vise nije prasnjav onako kako sve redom boli dusa vec celu zimu...osim mene, Svaba je to, izdrzace :)

 

Pa sad kad vidim sta me ceka, da se upisem u spisak jer mrzim da vozim bilo sta na 4 tocka...a i za ovo sa manje tockova sam malko nespreman, ali u odnosu na pikap i cuvanje motora...a-aa. ::)

 

 

Da, rucak ne izbegavajte nikako, stagod da se radi, ne moze se na put prazna stomaka :)

 

Uzgred, gde se srece teretni deo sa ovim veseljackim motoristima, kod naplatne kod Aleksinca ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Beograd

Hteo bih samo  da  kazem  nesto u  vezi odlaska za  Kulinu koji  se  planira  magistralnim  putevima da to nije  po  meni  najbolja ideja  sada ,

jer  kako svi  znamo  a  i  vidimo  putevi su  u  katastrofa  stanju(rupe,rizla  blato po  putevima, nenaviknuti  vozac  kola na  motore itd) pa stoga  ceo odlazak  i povratak  trebalo  bi ici  auto putem.

Znam da ce  neki reci da  je  dosadno  itd , ali  slozicemo se svi da  je  bezbednost svih nas  na  1  mestu pa sve  ostalo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

 

Pa sad kad vidim sta me ceka, da se upisem u spisak jer mrzim da vozim bilo sta na 4 tocka...a i za ovo sa manje tockova sam malko nespreman, ali u odnosu na pikap i cuvanje motora...a-aa. ::)

 

Da, rucak ne izbegavajte nikako, stagod da se radi, ne moze se na put prazna stomaka :)

Nema klope za tebe. Dijeta  ;) ;D

A motore cuvas de se ne bi mucio gledajuci nas kako se prezderavamo  ;D ;D ;D

A kako se nakon toga slabo vozi, bolje da smo sto blize kuci  ;)

 

Ja glasam za sendvic u Kulini, i klopu u Beogradu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Bože zdravlja i ja bi sa vama

 

1. KochaMatori

2. Loshmi Capo

3. Daki

4. Arakis

5. severian

6. tomerc

7. zika56 (prikljucuje se na teritoriji opst. Aleksinac)

8. Duki (prikljucuje se u Jagodini ili tu negde)

9. Popsy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Korisna su ova upozorenja na stanje puteva i iskreno vam hvala na tome.

 

Medjutim do 02. aprila imamo jos citavih 17 dana. Prognoze su takve da krece otopljavanje a najavljeno je i par kisnih dana u medjuvremenu, sto ce znaciti da leda i snega nece biti na putu sigurno a da ce kisa sprati dosta od te rizle i preostale soli sa puteva.

 

Sto se tice udarnih rupa na putu one su na zalost ono na sta moramo da racunamo preko cele godine. Ja ne ocekujem da cu drzava tokom aprila i maja meseca uglancati magistralne, regionalne i lokalne puteve pa da cemo se u junu, julu i avgustu vozati bezbednije nego pocetkom aprila. Uostalom, vecina prijavljenih vozi enduro motore pa to ne bi trebalo da predstavlja problem.

 

Rezim grupne voznje prakticno svima koji su se do sada prijavili je dobro poznat. Signalizacija i medjusobna komunikacija takodje. Svi smo dovoljno ozbiljni da nam ne pada na pamet da se izmotavamo na putu. Naprotiv, idemo da uzivamo u voznji i da obavimo krajnje odgovoran i human zadatak. Idemo da urucimo deci humanitarnu pomoc.

 

U jednoj drugoj temi - rucak na Palicu prijavilo se vise od 40 motora (cini mi se). Tamo se ide sledeceg vikenda - znaci za 5 dana. I niko se nije zabrinuo kakav je stari/novi novosadski put, kako ce preko Perleza i sl. Da me ne shvatite pogresno i ja sam se prijavio za rucak na Palicu i podrzavam svako dobro druzenje, svaku dobru (bezbednu) voznju ali ne vidim problem da se 02. aprila vozi bilo kojim putem izuzev uobicajenih rizika kojima smo uvek izlozeni kad god sednemo na motor.

 

Zato svako neka razmisli i po svojoj volji neka postupi - sve je ovo na cistoj dobrovoljnoj osnovi:

 

1.  KochaMatori

2.  Loshmi Capo

3.  Daki

4.  Arakis

5.  severian

6.  tomerc

7.  zika56 (prikljucuje se na teritoriji opst. Aleksinac)

8.  Duki (prikljucuje se u Jagodini ili tu negde)

9.  Popsy

10.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Zaboravih gore da napisem za auto-put. Auto-put ima svojih prednosti u pogledu bezbednosti medjutim ima i svojih mana. Tamo svi - i vozaci drugih vozila a i mi na motorima vozimo najmanje 120 km/h a da se ne lazemo i mnogo brze. Licno se na tim brzinama i na auto-putu kakav je nas ne osecam sigurno. Nije retkost da nas brzi automobili preticu sa 160 km/h na metar-dva umesto da predju skroz u levu traku. Koncentracija na auto-putu mi cesto pada i to me tera da vozim sve brze i brze. Ako je kisovito onda je auto-put jos manje bezbedan jer se dizu oblaci vodenih kapljica posebno od slepera i autobusa. Pri tome - uzasno je dosadan a motor i dosada su mi apsolutno dve ne spojive stvari.

 

Zato auto-put vidim kao resenje samo za slucaj krajnje nuzde tj. potrebe da brze stignem od tacke A do tacke B. Kao sto je to u ovom slucaju potreba da se brzo i jednostavno vratimo do Beograda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja