Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

pitanje za one drugare koji su registrovali po 2x po novom...

 

da li se i dalje ide iskljucivo u ljermontovu ili moze motor da se registruje ( i uzme samo nova nalepnica ) i u bilo kojoj drugoj policijskoj stanici koja radi registraciju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F 650 GS

koliko vazi tehnicki pregled ? tj kad ga uradim pa dok ne registrujem kolko ima lufta ?

 

I dalje vazi 30 dana. Proverio kod agencije za registraciju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco downtown 300i

Da li je neko prekoracio 30 dana od isteka registracije i jel bilo problema. Trenutno sam u inostranstvu i dolazim nazad tacno mesec dana posle isteka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

U Šapcu je najpovoljniji tehnički pregled i registracija,za motore, u Libertasu,na Čaviću,provereno već godinama.Taj tehnički drži jedan bajker i svim bajkerima daje neki popust.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Danas uradio tehnički pregled za 299 din. :zdravo:

 

Link za tehnički pregled

 

 

 

 

Potrebni su neki kuponi sa nekih sajtova kojima uplatis odredjenu sumu, pa te posle tehnicki kosta 299...

Nije to bas tako,tako se samo reklamiraju.

Uplatis tih 299 dinara,odstampas kupon,odes tamo,oni neljubazni i na kraju ti naplate neku uslugu 900 dinara.

Tako da to izadje skoro isto kao i na drugim mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Pitanje za bolje upućene 1oda.gif

 

Došlo vreme za registraciju pa da pitam...da li prvo da platim porez na prenos vlasnistva vozila....pa onda da idem odjaviti motor u MUP ili obrnuto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pitanje za bolje upućene 1oda.gif

 

Došlo vreme za registraciju pa da pitam...da li prvo da platim porez na prenos vlasnistva vozila....pa onda da idem odjaviti motor u MUP ili obrnuto?

Ne moze da se odjavi motor bez placenog poreza. Ne znam da li su promenili nesto, ali porez se placao u opstini gde je prodavac (99% da nisu), a mislim da i odjava tablica mora da se radi u mup-u prodavca (npr. ako je prodavac iz kovina a ti si iz bgd-a moras u kovinu da predas tablice)

http://www.mup.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/odjava-vozila.h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Tako je.Prodavac odjavljuje tablice i plaća porez u svojoj opštini, a za redosled nisam siguran.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Uprava javnih prihoda Pancevo = debili

 

Platio sam porez na prenos budjavih 1800din i sad moram da cekam 3sata na pecat...uh..!!!! Drzavoooo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Administracija burazeru.Ja sam predao papire za registraciju u Šabački sup 28.3.2012. i još nisam dobio saobraćajnu,doduše imam tablicu i vozim po Srbiji a preko nemože nigde bez saobraćajne.Pozdrav i budi strpljiv. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Motocikl: Keeway speed 125

Evo ja danas registovah motor pa reko da napisem kako i sta za one koji ne znaju kako ili ih mrzi da precesljavaju temu ...

 

Prvo sam otisao u auto kucu balkan i uradio tehnicki pregled koji je kostao 600 dinara.

 

Zatim sam u agenciju za registraciju vozila koja se nalazi u bloku 45 (TC Mali Enjub) i oni su mi dali sve popunjene uplatnice koje su mi potrebne.

U posti sve lepo uplatio (5.995 dinara) i zaputio se u policijsku stanicu koja se nalazi u ulici Majke Jevrosime (nema guzve).

 

 

Od potrebnih dokumenata sam poneo uplatnice, uverenje o ispravnosti vozila, polisu osiguranja, licnu kartu i saobracajnu dozvolu.

 

 

To je to

Pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Ljudi kad predajete papire pogledajte da li vam je unesena najveca dozvoljena nosivost, mene su vracali zbog toga. Jos ce da izmisle i broj stajanja! Pa ne vozim ja teretno vozilo msm, ali eto... I sto rece kolega naoruzajte se strpljenjem i zivcima trebace vam...

 

Nije najveca dozvoljena nosivost, nego najveca dozvoljena masa. Nosivost se odredjuje samo za teretna vozila i nije navedena na registracionom listu za ostala vozila. Najveca dozvoljena masa mora biti odredjena na registracionom listu (papir koji popunjava tehnicki pregled) za svako vozilo. Sam naziv govori sta je NDM, znaci masa vozila plus masa putnika plus masa prtljaga. Koristan podatak iz bezbednosnoh razloga i ne bi trebalo prekoraciti tu vrednost.

 

Treba obratiti paznju da li je NDM uneta u reg. list, jer ako nije reg. list nije potpuno i propisno popunjen sto je uslov za registraciju. Znaci kada to fali, greska je tehnickog pregleda.

 

Bitno je jos paziti da na reg. listu bude popunjena rubrika ''odnos snage i mase'' jer se ta rubrika popunjava samo za motocikle.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Priblizila se i meni registracija...

Gde je najjeftiniji tehnicki pregled u Beogradu?

 

Ranije je bio najjeftiniji GSP iza Delta shitty-ja... ne znam kakva je sad situacija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Sad sam bio u Zemunu, BALKAN u Ugrinovackoj, samo tehnicki je 600 din, a sa polisom je 550 din. Stara koncepcija - valjci prednja i zadnja, i broj sasije, niiista drugo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

Drugari jel moze par informacija za neupucenog?

1.Jel zna neko da li tehnicki pregled kod Rudo-a na Zvezdari radi tehnicki za motocikle?

2.Sta se sve gleda na tehnickom(kocnice,svetla,retrovizori,buka,....)?

3.Zna li ko sta sve treba za "Prone tablice" da ne placam transport ako vec mogu i da oprobam motor na relaciji BG-Nis

Naime, motor je kupljen u Bg-u,vlasnistvo se zavrsava sa deckom iz S.Mitrovice a treba da ga registrujem u Nisu.Odradio bi tehnicki u Bg,zavrsio papire u Nisu,seo i dovezo za Nis ili da samo uzmem probne table i opet voznjica.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Na tehnickom uglavnom gledaju kocnice, svetla, migavce i br motora i sasije. Motor ne moras ni da palis. Ne znam da li rade u Rudu na Zvezdari, ali ima u ams-u u Ruzveltovoj, ima jedan privatni ispod Pancevackog mosta.....

Probne tablice se rade iskljucivo u Ljermontovoj, ne mogu vise agencije, pa se spremi da budes tamo bar do 17:00 da bi mogao do 20:00 da ih izvadis. Najbolje ujutru oko 8 nema nikoga.

Za probne ti treba kupoprodajni ugovor, i kopije svih ostalih dokumenata (saobracajna, tvoja lk, prodavceva lk, ma sve sto imas iskopiraj) jer vracaju ako nemas, a nezgodno je ako stignes na red kada ne rade kopirnice.

Vodi racuna da se porez i odjava tablica iskljucivo radi na opstini vlasnika koji je upisan u saobracajnoj, apsolutno je nemoguce uraditi na bilo kom drugom mestu. Ako je u saobracajnoj vlasnik iz S.M. moraces tamo da odjavis tablice i uradis prenos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Sad sam bio u Zemunu, BALKAN u Ugrinovackoj, samo tehnicki je 600 din, a sa polisom je 550 din. Stara koncepcija - valjci prednja i zadnja, i broj sasije, niiista drugo. :takoje:

 

Provereno danas, uradio tehnicki pregled u Balkanu, prednji i zadnji tocak na valjak i platis 600 rsd. 1zvizduk.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CM125,GPz 550 Uni-trak

@zogu Znam da kupoprodajni, prenos vlasnistva i odjava moraju da se zavrse u opstini na kojoj je adresa prodavca.Nisam znao sta se proverava na tehnickom jer je motor u BG-u pa bi to da zavrsim tamo,probne, i lagani djir za Nis.Posle ovde odradim registraciju i zavrsim sa tim.Dosad nisam ja terao dvotockase na tehnicki pa zato pitam.Za zvezdaru sam pitao jer je na minut i po od garaze gde ce stajati dok se ne skupe pare za registraciju i transport.Hvala druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Za zvezdaru sam pitao jer je na minut i po od garaze gde ce stajati dok se ne skupe pare za registraciju i transport.Hvala druze

Ova dva sto sam naveo su na Zvezdari, zato sam ih i naveo, mada Zvezdara nije bas mala opstina..., iskreno ne znam gde je tehnicki Rudo na Zvezdari, pretpostavljam da je kod Rudo zgrade :) Neka se javi neko gde ima najblizi tehnicki, mora da ima neki u blizini koji radi motore.

Pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Za skuter 150ccm 7kW (9,5KS) u Novom Sadu tehnicki pregled 1000 din, a kompletno teh.pr. sa svim dazbinama i uslugom agencije od 300 din je bilo 8560 din. Na tehnickom su gledali uglavnom sve, kocnice, signalne, svetla, brojeve, novu prvu pomoc... U Subotici drugar sa identicnim skuterom sve zajedno tehnicki, usluga agencije, sve dazbine, djuturativno 7800 din. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Evo juče čeprkao po netu, ističe registracija i nadjoh firmu VP na autoputu ka Nišu na samom skretanju posle Dušanovačke pijace. BESPLATAN tehnički pregled ako kod njih uradite polisu, besplatne uplatnice, može na 5 rata, besplatno pranje uz registraciju...nema drndanja oko tehničkog, samo valjci. Ja dobio još, mislim 10 % popust na iznos polise jer nisam imao štetu (možete birati jednu od 3 osiguravajuće kuće). Pored toga ljubazno osoblje tj devojka mi je sve lepo stavila priznanice , papir od tehničkog, prepis saobraćajne u njihovu fasciklu sa logoom firme. Zaslužili i dobili od mene čokoladu. Posle toga u Ljermontovoj prvi na šalteru banke, drugi na šalteru za registraciju. Završio za 10 minuta. Koga zanima, registracija za moju ljutu makinu od 13 kw, 198 kuba i 2006. godište , polisa 2979,oo, kom.taksa 600,oo, nalepnica mup 185,oo, nalepnica ZiN 215,oo, porez 1708,oo = 5687,oo + 5 uplatnica po 35 dinara = 5862,oo :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja