Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

meni je istekla registracija 13. aprila a 14. aprila sam platio taj porez i vratio tablicu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

meni je istekla registracija 13. aprila a 14. aprila sam platio taj porez i vratio tablicu....

Razlika je verovatno i u ccm,mada meni ističe 6 maja, i tek tad ću znati pravu cenu prenosa, ,možda i meni naprasno skoči taj porez,... ;D ;D ;D

cura je ovu cifru od 1000 dinara za porez dobila od ako se ne varam uprave prihoda telefonom...pa videćemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Ja sam platio taj porez 15.03  670 i neki dinar

da,da...400ccm, i par godina stariji....pa da je sreće da za ova naša godišta,,, pri svakom prenosu daju po 50 evra.... pa mi vozimo dinosaurus primerke ;D ;D ;D ;D ;D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: beograd

Bio danas da uradim tehnicki u Parking servisu ispod Gazele i oni podigli cenu na 1500,produzio do GSPa na NBGD i zavrsio za 400din mada kako kazu ni kod njih nece biti jos dugo ta cena pa kome uskoro istice pozurite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Danas u Kompresoru uradio tehnicki za 900din + registracija 14600din.

Prenos me je kostao 1600din (BMW F650, 97o).

Nisam danas mogao da registrujem jer kad istekne registracija, mora da se ceka 1 dan u odnosu na datum u osiguranju. :)

Ugovor sam takodje cekao 2 dana od placanja poreza, ono sto jemoglo da se uradi za par sati, sada traje par dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kako vama prenos ispada tako malo nije mi jasno, ja kad sam hteo da prenesem afriku na sebe, samo prenos bi me kostao 50tak evra, tako da je na kraju nisam ni preneo. Pre nekoliko dana sam registrovao Xl600, 84god. sve komplet sa novim tablicama i saobracajnom 16800 din

 

@tt600

i u mojoj opstini postoji komunalna taksa od 5000 din, ali su prosle ili pretprosle godine smanjili za motore, tako da je sada oko 1000 din. Za automobile je i dalje 5000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

I ja sam pre par dana registrovao XL600LM 88g. Ove vece kubikaze i neregistrujem, od mene im je i ovo dosta.

Bez tablice i saobracajne, samo produzenje, kostalo 12.800 + 400 tehnicki. Plus usluga nosenja u MUP 600.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Kataloska vrednost za starije motore je najcesce dosta niza od prodajne vrednosti. Kada je prodajna vrednost veca od kataloske, tada obracunaju porez po njoj i zato prenos vise kosta. za BMW F650 97o kataloska vrednost je oko 70000 dinara, prodajna je preko 200000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

U mojoj opstini ne, uzimaju uvek vecu vrednost. Zato sam se vratio do agencije da mi preprave vrednost kako ne bih bezveze davao 40 evra i to me je sluzbenik u poreskoj savetovao da izvrsim prepravku.

Inace devojka u agenciji mi je rekla da ne mora da stavljam manju vrednost jer ce i onako uzeti po katalogu i ja sam joj poverovao, reko mozda su nesto promenili...

 

Edit: pretekao me motoklasik  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Bio danas da uradim tehnicki u Parking servisu ispod Gazele i oni podigli cenu na 1500,produzio do GSPa na NBGD i zavrsio za 400din mada kako kazu ni kod njih nece biti jos dugo ta cena pa kome uskoro istice pozurite.

 

 

do kad ce biti ta cena okvirno, meni registracija istice pocetkom juna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

osiguranje vozila            5258  din

doprinos za  puteve          90  din

komunalna taksa            508  din

budzet rep Sr                1524  din

RAT                                1310 din

eko taksa                          167  din

zeleni karton                  1000  din

tehnicki  pregled              416  din

 

 

UKUPNO                        10273  +  provizija poste ili banke...

 

Ostaje jos druzenje u policiji...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ja danas registrovao 13500 + 400 tehnicki. Transalp 1999

 

Mislim da sam otkrio potencijalni uzrok sto neki placaju mnogo vise od drugih za iste motore istog godista.

 

Elem, kada sam dosao da uradim osiguranje (Delta Generali) ona guska tamo ukuca u komp sta treba i on joj izbaci uplatnice. Medjutim ja vidim da mi je cuveni POREZ NA UPOTREBU  MOTOCIKLA preko 5 hiljada a znam da sam pogledao kod kuce da on treba da bude 3 hiljade (jer mi je motor 99 godiste a ne nov te ima 40% umanjenje). I tu je ja lepo pitam jel njoj racunar odradi automatski umanjenje  a ona kao da naravno. Ja reko meni je to cudno nego da pogleda u onim papirnim tabelama. Ona uze to i stvarno porez za moj motor 3042din a htela je da mi naplati preko 5. Tako da vodite racuna sta placate i ne verujte slepo ono sto vam daju.

 

I jos da dodam SUP u Majke Jevrosime ne deli brojeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Glupo pitanje... Sutra mi istice registracija i treba da je produzim samo, motor je vec registrovan na moje ime.

Sta mi treba od papira?

 

Treba da uplatim one silne uplatnice, treba da uradim tehnicki i da sve to, zajedno sa saobracajnom, odnesem u SUP?

Da li treba jos nesto?

 

I da li mogu da registrujem na dan isteka registracije ili moram da cekam neki dan da prodje pa tek onda..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uplatis osiguranje i sve ostalo, uradis tehnicki i sa svim papirima i saobracajnom odesu u SUP. Registraciju mozes da produzis kad hoces, cak i neki dan pre isteka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Beograd-Zvezdara-Miljakovac

Osiguranje...

 

Jedan info za tehnicki.

GSP radi samo do tri iako na sajtu pise do pet.

Probacu danas da odradim tehnicki, pa javljam rezultate.

 

Pozdrav, Nebojsa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Registracija može da se obavi max. 30 dana unapred i ostaje isti datum na saobraćajnoj, ali ako radiš po isteku,datum na polisi i odlazak u stanicu policije mora da se poklapa (tj. isti dan) i tada se menja datum registracije u saobraćajnoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Evo da se javim! :)

 

Tehnicki u GSP iza Delta City-ja = 400,00 rsd. (provera kocnica, signalizacije, broja motora i sasije)

Sve takse, porezi i ostala chuda+usluga agencije= 12.800,00 rsd

U pitanju je agencija koju je preporucio clan "motoklasik" i ovim putem zelim da istu preporucim ostalim kolegama na forumu.

 

Dakle, Honda CB750K '81.  57kW, produzenje dozvole = 13.200,00 rsd (da sam licno nosio u SUP, kostalo bi 12.600,00 rsd)

 

sad sam opet legalan :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Da, zato sam i preporucio tu agenciju sa izuzetno povoljnim uslovima za nas motoriste u odnosu na ostale klijente, ali sam od strane rukovodstva sajta ukoren da takve stvari ne smeju da se rade, tj. da sve mora da se prijavi njima, pa da onda eventualno ide preko njih.

Znaci, ako koristite povoljnosti te agencije, pozovite se direktno na mene ( ".... poslao me Igor u vezi registracije..." ), da mi osnivaci ne bi opet stavljali pomenute primedbe.

 

Zanimljivo je napomenuti, da za motore preko 20 god. starosti, preko ove agencije prolazi popust kod poreza na upotrebu vozila od 80%, ( tj. placa se 20%, umesto 60% propisanog iznosa)  mada u Zakonu to vazi samo za putnicka i kombi vozila.

Dakle usteda na tome je za motore 500-750 oko 2000 din. a za 750-1100 usteda je oko 5000 din.  (starije od 20 god.)  Dokle ce tako ici videcemo, mada u samoj agenciji ne treba mnogo potencirati tu pricu, neka rade sto duze ovako jer je svima do sada proslo i niko nije imao problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Znaci, ako koristite povoljnosti te agencije, pozovite se direktno na mene ( ".... poslao me Igor u vezi registracije..." )

Bio u agenciji, pozvao se na tebe, moja preporuka, jedino ih je malo teze naci (barem meni koji se slabo snalazim na nbg-u).

Hvala, pozzz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Danas registrovao motor,....

  Nova tablica i nova saobraćajna 10.400 din,+ prenos i ugovor 2040 dinara....

  U pitanju je Suzuki gs500 ,1993 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

ZZR 600 2001 god. 72 kW, odjava u Sremskoj Mitrovici, prenos, nova tabla, saobracajna, zel. karton, sve zajedno 25 000 din. Tezak udarac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja