Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled i registracija motocikala

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Ja sam pre tačno 7 dana produžio registraciju u Policiji Rakovica na Vidikovcu, nikakvi brojevi i slično ali sam čekao u redu preko 2 sata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

transalp '89! 1500teh+table+saobracajna 17200din,pa ti vidi!! PROTEST,fuuuuuuuuuuuuuuu!! :'( :'(

 

I mene je izasla 17 i 400  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Registrovao u Sopotu, ustao u 5 dvaput isao tamo i nazad. Svo to zadovoljstvo me je izaslo oko 13 000 din i pola kile zivaca.  >:( >:(>:(

 

Birokratija raspala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Registrovao u Sopotu, ustao u 5 dvaput isao tamo i nazad. Svo to zadovoljstvo me je izaslo oko 13 000 din i pola kile zivaca.  >:( >:(>:(

 

Birokratija raspala.

 

Kako samo 13.000  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Bio sam do NS da odjavim table (Africa RD07 1993):

 

1000din kupoprodajni ugovor

400din popunjavanje istog u agenciji

 

1900din porez (afrika mi vredi 77.700 din po njima :D)

 

600 i neshto din za SUP teksu porez ili kako god se to zove

 

i benzin u oba smera... :)

 

sad kad sam vratio tablice a nisam uradio tehnichki pregled ne znam kako to da uradim? :D da nosim motor ili da ga guram?! :D

 

kad to uradim odnecu papire u neku agenciju i to je to? oni mogu i osiguranje i novu tablicu i saobracajnu i registraciju da mi odrade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Bio sam do NS da odjavim table (Africa RD07 1993):

 

1000din kupoprodajni ugovor

400din popunjavanje istog u agenciji

 

1900din porez (afrika mi vredi 77.700 din po njima :D)

 

600 i neshto din za SUP teksu porez ili kako god se to zove

 

i benzin u oba smera... :)

 

sad kad sam vratio tablice a nisam uradio tehnichki pregled ne znam kako to da uradim? :D da nosim motor ili da ga guram?! :D

 

kad to uradim odnecu papire u neku agenciju i to je to? oni mogu i osiguranje i novu tablicu i saobracajnu i registraciju da mi odrade?

 

imao sam istu situaciju kao i ti.

nemoj da ides na agenciju. postoji velika verovatnoca da ce traziti tvoje prisustvo. po nove tablice idi direkt u ljermontovu, a ne u tvoju stanicu milicije.

ja sam prvo probao do moje stanice, uredno dosao pre 7am, sacekao broj, dosao na red oko 11 i tamo mi rekli da nemaju tablice za motore. poslali su me u ljermotovu, i na srecu, tamo sve zavrsim za 10min.

uzgred, mene je prenos, odjava sa RU tablica, nova saobracajna, nove table, ugovor, registracija TA650 2004god. izaslo oko 280eur.

na tehnicki sam ladno isao kao indijanac, bez bilo kakvih tablica. doduse, ta marsruta mi je poznata, i znam da nema policije.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Pozdrav,

 

gde ce mi trazhiti da prisustvujem? prilikom vadjenja tablica?

 

prvi korak je tehnichki pregled pa posle tablice, saobracajna i osiguranje?

 

u koliko si to sati ishao u ljermuntovu da nije bilo guzhve za tablice?

 

hvala,

Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

tvoje prisustvo ce biti neophodno pri preuzimanju novih tablica. i ja sam u citavu aktivnost krenuo preko agencije (vlasnik ag mi je komsija iz kraja). otisli zajedno u RU, tamo napravili ugovor, potpisali sa starim vlasnikom, platili porez (cini mi se  oko 8000din). onda ides u njihovu miliciju (u tvom slucaju sup ns) i odjavljujes stare table. to ni slucajno nemoj da propustis. u suprotnom, ovde neces nista uraditi i moraces ponovo u ns da ga odjavis. to je u mom slucaju bio proces od cca sat vremena.

sve to sam super brzo zavrsio, ja otisao svojim putem, a komsija agent da mi registruje bajk. nekoliko sati kasnije me je nazvao i rekao da cu morati licno u moju stanicu policije. pozvao se na neku njihovu nebulozu. iskreno, nisam bas ulazio u sustinu problema. jednostavno sam znao da je to jedini put ukoliko zelim registrovan bajk.

nakon toga sledi moja tuzna prica o uzaludnom cekanju broja i pokusaja da se u stanici nbgd dobiju bg table. ljubazna devojka na salteru mi se nakezila i prosledila u ljermontovu.

 

naravno, prvo radis tehnicki. nakon toga ides da registrujes, tj po nove table, saobracajnu...

mozda je najmudrije da prvo uradis tehnicki, pa tek onda krenes u ns u akciju odjavljivanja.

 

u ljermontovoj sam bio oko 12-1230h. bio je radni dan. skoro sam ubedjen da neces mnogo cekati. mnogi tamo pokusavaju 'na foru' da registruju svoje motorno vozilo, medjutim, taj shalter postoji islkljucivo za ovakve (poput naseg) slucajeve (nove table...). svu tu ekipu ljubazno redirect-uju u maticnu stanicu policije.

ukoliko si u skripcu sa vremenom, mislim da rade i subotom, ali kao sto sam ti rekao, probaj radnim danom. salter je bas za nas slucaj.

 

sta god treba, pitaj, tu sam.

pozdrav,

darko

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

predato agenciji za registraciju Yamahe xj600s .Cena 15260.00 + tehnicki 750.00 ukupno 16010.00 sa sve agencijskom uslugom i to na tri ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

tvoje prisustvo ce biti neophodno pri preuzimanju novih tablica. i ja sam u citavu aktivnost krenuo preko agencije (vlasnik ag mi je komsija iz kraja). otisli zajedno u RU, tamo napravili ugovor, potpisali sa starim vlasnikom, platili porez (cini mi se  oko 8000din). onda ides u njihovu miliciju (u tvom slucaju sup ns) i odjavljujes stare table. to ni slucajno nemoj da propustis. u suprotnom, ovde neces nista uraditi i moraces ponovo u ns da ga odjavis. to je u mom slucaju bio proces od cca sat vremena.

sve to sam super brzo zavrsio, ja otisao svojim putem, a komsija agent da mi registruje bajk. nekoliko sati kasnije me je nazvao i rekao da cu morati licno u moju stanicu policije. pozvao se na neku njihovu nebulozu. iskreno, nisam bas ulazio u sustinu problema. jednostavno sam znao da je to jedini put ukoliko zelim registrovan bajk.

nakon toga sledi moja tuzna prica o uzaludnom cekanju broja i pokusaja da se u stanici nbgd dobiju bg table. ljubazna devojka na salteru mi se nakezila i prosledila u ljermontovu.

 

naravno, prvo radis tehnicki. nakon toga ides da registrujes, tj po nove table, saobracajnu...

mozda je najmudrije da prvo uradis tehnicki, pa tek onda krenes u ns u akciju odjavljivanja.

 

u ljermontovoj sam bio oko 12-1230h. bio je radni dan. skoro sam ubedjen da neces mnogo cekati. mnogi tamo pokusavaju 'na foru' da registruju svoje motorno vozilo, medjutim, taj shalter postoji islkljucivo za ovakve (poput naseg) slucajeve (nove table...). svu tu ekipu ljubazno redirect-uju u maticnu stanicu policije.

ukoliko si u skripcu sa vremenom, mislim da rade i subotom, ali kao sto sam ti rekao, probaj radnim danom. salter je bas za nas slucaj.

 

sta god treba, pitaj, tu sam.

pozdrav,

darko

 

 

hvala puno za info... jedini je problem jer sam ja vec odjavio tablice i platio porez itd..

 

sad imam samo gomilu papira i staru saobracajnu... idem na tehnichki ovih dana pa posle sve ostalo...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: BAJMOK

 

Pre par dana sam produzio registraciju  za Yamahu 600 Diversion i ovako izgleda

 

 

osiguranje vozila            8335  din

doprinos za  puteve          11o  din

komunalna taksa            2896  din

budzet rep Sr                  3o42  din

RAT                                131o din

eko taksa                          209  din

zeleni karton                  1000  din

tehnicki  pregled              1500  din

postarina                          198  din

usluge agencije                500  din

 

UKUPNO                    19.100  din

 

i  sve to u kesu

 

STOJE MNOGO MNOGO  JE.

 

Pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

transalp '89! 1500teh+table+saobracajna 17200din,pa ti vidi!! PROTEST,fuuuuuuuuuuuuuuu!! :'( :'(

Po stoti put ponavljam i nije mi jasno zasto....ja sam isto to platio 15k okruglo.....ja ne znam ko vas sisa sa po 2 3 hiljade viska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Ja sam tehnicki radio ovde u NS, u AMS na bulevaru preko puta Merkatora, cini mi se 600 din. Zato registracija (u SU), laganih 62 hiljade i kusur, a kakvo je vreme ove godine, prpalo pola sezone  :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

Mala pomoć.....

Motor mi je registrovan do 5-6 maja na bivšeg vlasnika... tablica je Ča, mogu li ja da uradim ovih dana tehnički , a da mi ga priznaju kad vratim tablice u Čačak  i prenesem ga na sebe.....i registrujem na Bg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Mala pomoć.....

Motor mi je registrovan do 5-6 maja na bivšeg vlasnika... tablica je Ča, mogu li ja da uradim ovih dana tehnički , a da mi ga priznaju kad vratim tablice u Čačak  i prenesem ga na sebe.....i registrujem na Bg

 

Trebalo bi da mozes. Mislim da potvrda o tehnickoj ispravnosti vazi 30 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Zato registracija (u SU), laganih 62 hiljade i kusur

 

Uffffff, ovo mnooogo boli   >:(  >:(

 

Mogao bih svake godine da kupim nov skuter umesto registracije... Ali ko nam je kriv sto zivimo u ovakvoj drzavi. U svakoj normalnoj drzavi dobijas olaksice (jeftinije dazbine, posebna parking mesta, posebne trake za motocikle, taksi i javni saobracaj...) ako vozis motocikl (smanjenje zagadjenja, guzve u saobracaju...). Jedino kod nas je to luksuz. Kako su krenuli jos malo pa ce i biciklisti na tehnicki i registraciju. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Sad sam ga registrovao i NIKAD vise

 

Za moju TT600 iz 1990 god danas platih produzetak registracije 19422 dinara ( i to sve bez agencije - sam odradih, bez saobracajne i bez nove tablice ) Komunalna taksa nepunih 6000 posto smo razvijena opstina  ???

 

Pre neki dan gledah novu Pireli gumu zadnju za MX vrhunska, 8900 a ja drzavi dadoh dve nove gume i ostadoh da vozim jos dugo na procelavom Michelinu iz ko zna koje god.

 

Jos jednom ponavljam Sad i Nikad vise !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ugovor u ns 1000+400din popunjavanje

 

taksa neka 600din

 

porez na prenos 1900din

 

pa posle odjave i vracanja tablice u ns:

 

19000din (registracija, porez, takse, nova tablica i saobracajna, zeleni karton i tehnichki pregled)

 

afrika 1993 rd07

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

tako shto mi je motor matora kanta :)

 

77.720din mislim da beshe procenjena vrednost motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: H H-Crni

pa prenos te izasho dzabe...kako to!?

za mene je oko 100e...ortaku za xj 600 90 i neko god 8500din...

ili te nesto nisam razumeo...

  Verovatno su Vam motori još u važećij registaciji...

kad sam ja pitao za prenos mog motora , cura iz agencije mi je to ovako ukratko objasnila...

kad je vozilo registrovano stopa poreza  na promet je veća, tako da čekam da mi istekne registracija i tad napravim kupoprodajni ugovor,,kako mi je preračunala u Čačku će me koštati porez na prenos ne registovanog motora oko 1000 dinara , plus neka taksa od 650 dinara za vraćanje tablice, a da sam ga prenosio registrovanog, porez bi bio oko 2300 din.... e da u pitanju 1993 godište 500 ccm......

verovatno je to slučaj kod tebe ...raspitaj se malo po agencijama.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja