Jump to content

Moto Zajednica

Ko se razume u aparate za varenje?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Elektrode traži sa oznakom 6013,to ti treba i za početak uzmi neku pločevinu, puni materijal, cevi su nezgodne za učenje. Kao što i sam kažeš, jača amperaža progoreva, slabija samo pljucka, potrefiš struju ako zadržiš malo duže opet gori. Uzmi pun materijal i polako. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

ne znam da li i dalje prave jadran elektrode, one su bile dobre za pocetnike.
3mm cev je prilicno debela, ne bi trebalo da je progorevas, osim ako ne varis sa tipa 150 ampera.
Ali sto rece kolega, uzmi neku plocevinu, pa tu vezbaj, ne moras da se plasis progorevanja, a mozes da uvezbas ruku.
Mislim da je za pocetnika nairitantnije kad mu se lepi elektroda, sve ostalo nekako lakse ide :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250



Aparat onaj stari zuti na tockicima jedno 80kg tezak sigurno, imam osecaj da i ozbiljan varilac ne moze da ga preoptereti ili pregreje ili tako nesto.


Lakše ti je da učiš na nekom inverteru, veruj mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ako imaš meru za ampreazu namesti na manje od 100. Negde na 80,otprilike. "Plava" pali lakše od "žute". "Žuta" malo smrdi kad se vari. "Crvena" je isto ok. Mada i za tom 2000 s mozas lepo da varis. Nadam se da si uzeo 2,5mm.

Prvo ti je važno da naučiš da "zapalis" elektrode. Znaci osećaj u ruku da ne zalepi, a da budeš dovoljno blizu da dobiješ luk za varenje. Ako lepi pojacaj amperazu, ako progoreva smanji. 

Za početak nemoj da spajas delove. Uzmi neki metal i na sredini njega pokušaj da napravis var. Možeš i tu cev. Mozes i od 2mm.Ako je probusis smanji. Kad to naučiš onda predji na spajanje. Gledaj da je masa dobra. Uvek koristi masku. 

Kad to savladaš idemo dalje. 

Inače, ja nisam profi varilac. Samouk sam, sebi znam da zavari. Tako sam ja učio. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 11 sati, Juan je napisao:

Druze, imam i ja isti, tek sad vidim da si spomenuo uljanik- menjan je odavno grebenasti, ako ti znaci nesto slika polozaja. Pozzb0fffd9eaecbbc0d3518a943f81991d6.jpg

Sent from my 2201117PG using Tapatalk
 

Takav je moj isti! Ni meni ne bi smetalo da spojim tako, da ima 5-6 podeoka. I onako nisam koristio sve. Ali ne znam kako da povežem. Koju žicu sa kojom.

E da si bliže pa da otvorimo i tvoj i moj aparat pa da prekopiramo. Tu ima dva namotaja i 16-17 izvoda zica. A koja ide sa kojom sam Bog zna... 

Inače, ti je vrhunska mašina. Jedina mana mu je taj prekidač koji se skoro svima raspao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1010 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nije zavarivanje bas laicka stvar, mora prvo malo teorije pa onda praksa. Sve je gore rečeno, uzmi neki deblji komad i vezbaj na njemu, odrzavanje luka, vodjenje elektrode... I mene je frustriralo to progorevanje, pa porozan var i sl ali sam ja umesto ucenja odabrao da kupim MIG/MAG :) .

Ti stari aparati su nezgodni za amatere, ovi novi invertorski su vise user friendly.

i sto rece kolega od gore, skoro da nema sanse da zavaris kutijastu cev od jednom a da ne progoris, to mora tackasto sa prekidima

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Vise preskacem nego sto pregorevam, odnosno na oko lepo sa sljakom cak lici na var, obijem sljaku promasaja milion, rupe, prekidi, nije pregoreno nego prekid. Probao sam i tackasnto i na vucem i da drzim duze u mestu po pola elektrode istopim... Ma znam da mora i teorija i praksa, nemam potrebu za nikakvom estetikom, to sto ja uzmem da zavarim 2 puta godisnje je bitno da drzi a na oko nije bitno. Brusim, varim, brusim, varim i tako u krug i opet slaba vajda:lol3:. Juce kupio kilo i imao plus kuci nesto i sve sam potrosio. Ali mi cak zanimljivo, svidja mi se to da radim iako ne ide. Inverter planiram odavno neki jeftiniji jer iz neznanja mogu da ga pokvarim, ali imam jos jedan elektricni samo manji, iskrin ja mislim 140a i da kupim i 3 bas ne ide kad je vise do mene. Mozda neki co2 tako da prosirim asortiman neznanja:). E da mozda kljucno, treba li elektrodaom da se doditne metal, ili da se drzi na dovoljnoj udaljenosti da se zapali? Ja mislim da dodirujem:stabre:

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2850 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi kutije nije lako variti, moraju biti bas ukrojene da legne jedna uz drugu. Ja varim amaterski jos iz srednje skole pa zaserem da prostis. Probaj i sa tanjim i sa debljim elekrodama, nerijetko 1.5 bas bude dobra za kutije. Gdje se sljaka duze crveni posle varenja tu ostaje rupa sigurno. Kupi koju inoks elektrodu i iznenadices se kako si od jednom naucio variti
Zato su one dosta skuplje ali strava su, to kazem samo za probu.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2396 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Rekao sam ti gore. Moraš da dotaknes metal da "zapalis" elektrodu. Onda polako vučeš i odrzavas luk. Kad budeš spajao dva materijala po spoju praviš krugove. Znaci ideš preko spoja u krug i preklapas ih na pola. Ili u cik-cak, ali svaki "cik" ide preko pola "caka". 

Može i cev da se zavari punim varom, ali ti treba iskustvo. Nije problem ni kad je probusis. To sve može da se nalije novim varom ili da se ubaci komad materijala u rupu. 

Sto se ovog drugog tiče, rupe ti ostaju jer pomeraš brzo. Znaci sporije i krugovi. Ako ti lepi pojačaj amperazu. 

Ako varis tačkanjem isto ne može da stavljaš var do vara. Opicis tačku, sačekaš par sekundi da se malo ohladi. Sledeću "tačku" staviš da pola preklopi prethodnu. I tako redom do kraja. Kad naučiš malo bolje onda varis na "crte". Santimetar-dva zavaris - santimetar-dva rupa. Onda vratis po ovim rupama. Krajeve naravno opet preklopis. Zašto se tako radi? Da bi manje greje. Kad nagaris do kraja odjednom, a cev tanka onda hoce da se stvori rupa. Ili ako imaš rupu Izmedju dva materijala, kad nije odrezano ravno hoce da otvara rupe. 

Ali to sve ide sa iskustvom. 

Sledeci put uzmi plave jesenice. 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250



Vise preskacem nego sto pregorevam, odnosno na oko lepo sa sljakom cak lici na var, obijem sljaku promasaja milion, rupe, prekidi, nije pregoreno nego prekid.


Skrati dužinu luka.
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7112 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja koristim žute 2,5 jesenice, i sa njima mi varenje 3mm i deblji materijal nije nikakav problem, tu sam se izveštio, čak i pristojno izgleda za moj pojam, ali tanke cevi (kutije) sa 2mm zidom me jebu strašno, kad krenem to da varim naoružam se sa malo debljim ekserima i samo punim rupe koje napravim :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin

Jel se pisalo negde o zastitnim maskama? Zanima me hobi varijanta, izgorelo mi celavo celo os silne vezbe:). Inace uzeo sam sada umesto zute neku narandzastu dosta jeftiniju i sivu neku 6013 mozda i duplo jeftiniju od zute i meni sa njom lakse ide cini mi se. Ima maska ba kp 2000din lepo napisan oglas ali da li je to moguce za te pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1657 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 53 minuta, gebee&co je napisao:

Predpostavljam da je automatska.To je odprilike donja cena za maske.

Pa jel radi posao za obicno elektricno zavarivanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@Biker Q i samo jedan savet,pošto si pomenuo da si izgoreo.Za ne daj bože,u slučaju da te varenje drpi po očima,i počne da peče,obloge belog vina rešavaju stvari.Provereno više puta.

Promenio član gebee&co
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 2 sati, Biker Q je napisao:

sivu neku 6013

Ta ti treba, kao što sam rekao, za "obično" varenje, znači cevi, profili i slično. I da, obavezno elektrode drži na suvom jer ako ovlaže problem, mogu se osušiti, ali to opet iziskuje vreme. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7112 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I gledaj da je maska tog tipa da ima bateriju koja može da se menja, neke nemaju zamenjivu bateriju i kad crkne moš da baciš masku.
Kod nas na buvljaku ima maske za 2-3000 din, tako da to je ta cena, kvalitet podnošljiv.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 387 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Još jedan savet. @Biker QVerovatno se nagneš nad var dok radiš pa gasovi uđu pod masku a to ti je zagarantovano da ćeš izgoreti, pogotovo ako variš neki pocinkovani ili prohromski materijal. Samo polako i nemoj obraćati pažnju na boju elektroda već oznake. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Saveta nikad dosta,probaj sa kraćim elektrodama da privikavaš ruku na varenje.Nova elektroda zna da vibrira,možda su klješta loša,pa mrda elektroda.Skratiš par elektroda na pola nekim jačim cvikcanglama,na jednom kraju već imaš gde da stegneš elektrodu a na odsečenom delu klještima izlomi onaj materijal da dođeš do srca elektrode.I sa tako kratkim ćeš lakše ući u štos.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1895 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
pre 7 minuta, Biker Q je napisao:
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Evo npr sta sam video ali mislim da sam nekada na forumu bas procitao da je to bacanje para i da treba oko 100e da se izdvoji za dobru masku. Dobro mozda se mislilo na profi rad svakog dana, ja 2-3 puta godisnje.

Imam nešto slično,za amatera dobro.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja