Jump to content

Moto Zajednica

ELF 4T Moto, Jeftino moto ulje

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Skoro sam cuo za moto ulje 4T ELF MOTO 4 HP ECO 10W40, cena je nesto niza od 500din/litar. Narucio ga za oba motora, pa cu videti kako ce se pokazati.

 

Narucio sam ga OVDE

 

Slika ulja na sajtu je pogresna, evo kako izgleda pakovanje:

moto-4-hp_a.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne verujem da je sintetika. U svakom slucaju ELF ulja su odlicna, mozda i ja skoknem do Zeleznika u kupovinu. Hvala Aco za ovu informaciju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To "isto" ulje u italiji kosta sa popustom duplo vise  ::) A cena bez poreza za zemlja van EU je 8,87€  ???

 

http://www.motorama.it/elf-moto-4-hp-superbike-10w40-semi-sintetico-P3673.htm

 

I sto rece Boban radi se o polu-sintetici.

 

Ne izgleda mi da je to isto ulje. To sa sajta nosi oznaku SUPERBIKE a ovo "nase" nosi oznaku ECO. Evo cene napolju za ECO ulje: http://www.motorcyclemoments.com/showproduct.cfm?id=3

Dakle, 7 USA$. To je valjda oko 5e, pa kad dodas kupovinu na veliko...

 

Evo detaljnih podataka o ovom ulju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ako uzmemo u obzir da je cena bez poreza za 8,87€ i neka velepordaja ima 50% rabata 4,44€ , oslobodjeno carine ali zato ima troskova prevoza, speditera, transfera novca itd itd, mora da izadje na minimum minimum 4,5€ + pdv to je 5,31€ bez ikakve zarade  ???

Tu ili nesto smrdi oko porekla robe ili je to realna  vrednost ulja a ostali proizvodjaci-uvoznicii nas kidaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

To "isto" ulje u italiji kosta sa popustom duplo vise  ::) A cena bez poreza za zemlja van EU je 8,87€  ???

 

http://www.motorama.it/elf-moto-4-hp-superbike-10w40-semi-sintetico-P3673.htm

 

I sto rece Boban radi se o polu-sintetici.

ovo koje si ti naveo je i kod nas isto oko 700, 800din, imaju vise vrsta polusintetike

a cene su im stare i bice takve dok imaju na stanju a kad budu nabavili opet verujem da ce biti skuplje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

Svako ulje od poznatog proizvodjaca 100% valja samo da nije fals

 

Ja vozim na Esso polu sintetiku koju kupujem u Veranu i 4L kosta oko 1700 dinara nebih dao za Motul 1000 dinara pa da kazu da ce mi motocikl dobiti krila.......to je fensi ulje za fensere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

 

Po potrosnji.

Po tvrdoci menjaca.

Po radu kvacila.

Mozda DR nije bas pravi model za ta ispitivanja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

 

Po potrosnji.

Po tvrdoci menjaca.

Po radu kvacila.

Mozda DR nije bas pravi model za ta ispitivanja  ;)

 

A mislis da je Afrika ili TA merodavan za ispitivana????  Nevidm nikakvu razliku izmedju Afrike TA i mog DRa sem sto ovi imaju 2 a DR 1 cilindar

 

 

Moj DR na 5000 potrosi mozda 2dl ulja, a sa kavcilom nemam nikakvih problema jer sam ga menjao pre 10000km

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

10-40 w je polusintetika a 10-50 je sintetika na bazi PAO. Dakle nije za poredjenje sa motulom koji je ester, ali je cena oko 750 din za sintetiku.

Ima da se naruci u LAV auto u BG koji se nalazi na zarkovu. Salju postom. Ja kupio ali ga nisam probao, jbg kawa reklamira elf!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

 

Po potrosnji.

Po tvrdoci menjaca.

Po radu kvacila.

Mozda DR nije bas pravi model za ta ispitivanja  ;)

 

 Nevidm nikakvu razliku izmedju Afrike TA i mog DRa sem sto ovi imaju 2 a DR 1 cilindar

 

Imas pravo da se razlika se ne vidi ali se zato oseti  ;)  Imao sam prilike da vozim o DR-a pre 15 godina, sad u ovim godinama te vibracije mi nebi bas prijale ;)

TA i AT imaju zaista mekan i precizan menjac i promenom ulja se oseti razlika u tvrdoci ne znam kakva je sitacija kod DR-a ali meni je taj motor toliko bio tvrd i nekako sirov da mi si cinilo da jedina stvar koja mogu da polomim na njemu je sajla od dekompresora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ulje je polusintetika, ima ga u Lav autu u Zarkovu, odatle sam ga ja narucio, u Zelezniku ga nemaju na stanju.

 

Na boci je deklaracija na kojoj pise da je uvoznik Profaco DOO, Novi Beograd, Bul. Mihajla Pupina 10z/4. Pa eto, kome je zgodno moze i tamo da potrazi ako imaju maloprodaju.

 

Sa ovim uljem cak i da je malo tvrdje kvacilo i menjac, pa i da ga trosi malo sa tim mogu da se pomirim zbog razlike u ceni. Jeste da Motul ima ester, ali u nasim starim motorima se svakako moze i bez njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Ulje je polusintetika, ima ga u Lav autu u Zarkovu, odatle sam ga ja narucio, u Zelezniku ga nemaju na stanju.

 

Na boci je deklaracija na kojoj pise da je uvoznik Profaco DOO, Novi Beograd, Bul. Mihajla Pupina 10z/4. Pa eto, kome je zgodno moze i tamo da potrazi ako imaju maloprodaju.

 

Sa ovim uljem cak i da je malo tvrdje kvacilo i menjac, pa i da ga trosi malo sa tim mogu da se pomirim zbog razlike u ceni. Jeste da Motul ima ester, ali u nasim starim motorima se svakako moze i bez njega.

e svaka ti je kao njegoseva

ja lepo ljudima kazem da ima samo u zarkovu i originalno je a inace vozim renault-ova vozila i sipam samo elf i samo u lav autu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

... Jeste da Motul ima ester, ali u nasim starim motorima se svakako moze i bez njega.

 

А чему дође то естер?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Ja kad sam narucivao zvao sa Profaco, ali oni su mi rekli da nemaju maloprodaju. Na kraju smo iskombinovali, da jedna radnja u Somboru, koja saradjuje sa njima, naruci to ulje, i ja sam ga kupio kod njih. Cena je bila 500din. Na dominatoru se ulje menja na 3000km ,tako da mi je ovo ulje sigurno dobro. Takodje, 100%  je bolje od fals Motula kojeg ima svuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja