Jump to content

Moto Zajednica

ELF 4T Moto, Jeftino moto ulje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Nesto gledam cene ovog Elfa, preko ga nema nigde ispod 7,5€ po litri i to na pakovanje od 4 litre u kantici. A i nesto mi se ova slika ambalaze ne slaze sa recimo ovom dole slikom od austrijskog prodavca.  ???  Ne kazem da ulje nije original, ali ima nekih nelogicnosti....

post-1926-12879063452709_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Nesto gledam cene ovog Elfa, preko ga nema nigde ispod 7,5€ po litri i to na pakovanje od 4 litre u kantici. A i nesto mi se ova slika ambalaze ne slaze sa recimo ovom dole slikom od austrijskog prodavca.  ???  Ne kazem da ulje nije original, ali ima nekih nelogicnosti....

ovo je stara ambalaza, u medjuvremenu su malo doradili i logo, tj ulepsali ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kupio sam pre par dana ovo ulje i juce ga sipao u motor. Do sada sam sipao Motul 5100. Prva razlika koju sam primetio je mirniji rad motora. Drugo, menjac je neuporedivo meksi i sada nepogresivo pronalazi neutralni polozaj, bez obzira da li u njega ide iz prve ili iz druge brzine. U pocetku je malo teze ulazio u prvu, ali se posle krace voznjice stvar normalizovala i sada je sve bresprekorno. Videcu kako ce se sve ponasati posle 4000-5000km ali za sada je za preporuku, bar sto se ponasanja motora tice.

 

Da dodam da sam ulje kupio u Lav prodavnici u Zarkovu, po ceni od 510 dinara za litar. I pored guzve, ljudi su prilicno ljubazni, imaju Sampion filtere za ulje (700 din). Sem ulja imaju veliki izbor kozmetike pa sam ja moj motor castio firmiranim samponom za pranje i Turrtle Vax polir kremom - nocnom i dnevnom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Do sad je velika većina bila "osuđena" da koristi Motul koji se kod mog TA prosto "razvodni" već posle 3-3.5 KKm pa menjač počinje da klepeće :D. Sada imamo veći izbor kvalitetnih ulja (Blue-Ray, Bardahl, Elf) i videću kako će se Bardahl u mom motoru ponašati na navedenoj kilometraži, za sad je nešto slično kao kod Lalajka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

Svako ulje od poznatog proizvodjaca 100% valja samo da nije fals

 

Ja vozim na Esso polu sintetiku koju kupujem u Veranu i 4L kosta oko 1700 dinara nebih dao za Motul 1000 dinara pa da kazu da ce mi motocikl dobiti krila.......to je fensi ulje za fensere

 

jbt kakva glupost!! kako moze da bude fensi i za fensere? ti kupi koje hoces ,a ja cu i dalje da sipam motul jer ne zelim da rizikujem ni malo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Ja sam sipao isto ovo kao Popsy sto je napisao. Dobro je za sad - videcemo jos - ako dogodine bude generalna onda nije bilo dobro.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

Svako ulje od poznatog proizvodjaca 100% valja samo da nije fals

 

Ja vozim na Esso polu sintetiku koju kupujem u Veranu i 4L kosta oko 1700 dinara nebih dao za Motul 1000 dinara pa da kazu da ce mi motocikl dobiti krila.......to je fensi ulje za fensere

 

jbt kakva glupost!! kako moze da bude fensi i za fensere? ti kupi koje hoces ,a ja cu i dalje da sipam motul jer ne zelim da rizikujem ni malo!

kad bi znao kolko rizikujes sa motulom ne bi ga sipao ni u ludilu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Mene zanima kako ces ti videti jel valja?????????

 

Svako ulje od poznatog proizvodjaca 100% valja samo da nije fals

 

Ja vozim na Esso polu sintetiku koju kupujem u Veranu i 4L kosta oko 1700 dinara nebih dao za Motul 1000 dinara pa da kazu da ce mi motocikl dobiti krila.......to je fensi ulje za fensere

 

jbt kakva glupost!! kako moze da bude fensi i za fensere? ti kupi koje hoces ,a ja cu i dalje da sipam motul jer ne zelim da rizikujem ni malo!

kad bi znao kolko rizikujes sa motulom ne bi ga sipao ni u ludilu

 

ha... mislis na fals? ha... pa ja kupujem na proverena mesta zato i ne brinem! ne trazim prodavnice po netu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Dobro je da se u Srbiji pojavljuje sve vise razlicitih brendova i da Motul i Ipon, za koje uglavnom ljudi ovde znaju, dobijaju vise nego ozbiljnu konkurenciju. Vremenom ce se ljudi osloboditi uverenja da su ova dva proizvodjaca bogom dana i da su i druga ulja jednakog ako ne i boljeg kvaliteta od njih, a po povoljnijoj ceni. Ko ima para na bacanje ili se oslanja na ono Pera mi rekao da je Motul do 00 i ja ga zato sipam ili Zika mi rekao da kod njega ide menjac kao puter od kad je sipao Ipon, pa ga i ja od onda sipam, taj nece ni razmisljati o promeni proizvodjaca ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Dobro je da se u Srbiji pojavljuje sve vise razlicitih brendova i da Motul i Ipon, za koje uglavnom ljudi ovde znaju, dobijaju vise nego ozbiljnu konkurenciju. Vremenom ce se ljudi osloboditi uverenja da su ova dva proizvodjaca bogom dana i da su i druga ulja jednakog ako ne i boljeg kvaliteta od njih, a po povoljnijoj ceni. Ko ima para na bacanje ili se oslanja na ono Pera mi rekao da je Motul do 00 i ja ga zato sipam ili Zika mi rekao da kod njega ide menjac kao puter od kad je sipao Ipon, pa ga i ja od onda sipam, taj nece ni razmisljati o promeni proizvodjaca ulja.

Cika Kure,Pera ti nije nista rekao! ;)

A kada smo kod toga,u pravu si,postoje i druga ulja,ja sam svojevremeno sipao u suzuki savage Mobile ulje i bio prezadovoljan.Drugari su se cudili,kao sta ti je to,to ne valja.Dobro je da se oslobadjamo nekih predrasuda u vezi ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

naravno da bi voleo da ima vise ulja na trzistu,veca konkurencija-niza cena! ali ako  sam ja presao 26000km bez ikakvog kvara ,sto bi mejnao proizvodjaca? koliko ja kapiram i vi ovde uzimate ulje koje vam je Pera ili Zika  preporucio  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kupio sam pre par dana ovo ulje i juce ga sipao u motor. Do sada sam sipao Motul 5100. Prva razlika koju sam primetio je mirniji rad motora. Drugo, menjac je neuporedivo meksi i sada nepogresivo pronalazi neutralni polozaj, bez obzira da li u njega ide iz prve ili iz druge brzine. U pocetku je malo teze ulazio u prvu, ali se posle krace voznjice stvar normalizovala i sada je sve bresprekorno. Videcu kako ce se sve ponasati posle 4000-5000km ali za sada je za preporuku, bar sto se ponasanja motora tice.

Ja kod mene nisam primetio mirniji rad motora, radi kao i pre, a pre je u motoru bio Ipone. Menjac je sad za nijansu tvrdji. Autosugestija je cudo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

subjektivno i objektivno..."Komsija Milanko mi rece za XXX ulje da je to najbolje! Da ga koriste i za avione i spejssatlove i kosacice pa i frizeri za masinice samo njega trose ! Sve ide lakse,+10konja,cena litra dinar itd..."

Ti sipas to ulje i pod onim utiskom njegove price ti subjektivno vidis da tvoj motor sad radi bolje cak lepse i izgleda...Ali to je daleko od objektivnog...

Ulje je daleko jeftinije od masine...upravljati se valja samo po tome,ali to ne znaci da su neka jeftinija ulja losa-naprotiv znaju biti mnogo bolja i od daleko skupljijh.Ovde je problem sto ne znas da li si kupio original ili ne.

Valvoline je dobar primer...prodjite u Sapcu pored carinske zone gde su skladista Valteca pa pogledajte razbacane PRAZNE kantice od ulja...Ubedite me da je u njima originalni VALVOLINE ?!

Prista oil - sipao u Mecku 126icu i posle tri dana je klip probio blok !!! 2800cc motor presao 220000 !

Mozda i nije ulje krivo ali definitivno posle zamene ulja,mecka je otisla u vecna lovista...

Pre neki dan mi je neko rekao da je sipao Elf-ne znam koji i da ce morati da ga istace - ne znam zbog cega...Ali znam da je ELF vrhunsko ulje pod uslovom da je u kanti stvarno ELF...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

A da li ja smem da sipam u moju Apriliu ovaj elf (inace zadnjh 20 godina u kola sipam iskljucivo ELF), plasim se zato sto je malo redje nego po specifikaciji u knjizi (15w-50, a ovo je 10w-40)? A ide leto, pa ce biti jos redje.... Na ELF-ovom sajtu imaju 4HP ECO u obe gradacije, kod nas samo ovo redje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Zogu hajde molim te daj izvod iz uputstva za tvoj motor sta koristi; 15W50 API koji?

 

Koliko si presao na motoru do sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Zogu hajde molim te daj izvod iz uputstva za tvoj motor sta koristi; 15W50 API koji?

 

Koliko si presao na motoru do sad?

API SG, preporucuju AGIP. Presao sam 6300, od zamene 5300. Sledeci servis mi je obavezan (ako zelim garanciju) na 10.000, a to mi mnogo da vozim sa jednim uljem, a mnogo mi i da platim 90 eura za zamenu.... U uputstvu za Yamahu XTR 660 koja ima isti motor zamena je na 5000 i stavili su razne specifikacije zavisno od temperature (ima i 10w-40, za voznju od -10 do 45 stepeni). Sve u svemu mislim da ne bi pogresio sta god da sam sipao od ova tri ELF-a, nadam se da ne gresim (jos imam vremena da se predomislim, sutra ga sipam :) ). Ulje sam kupio danas, kao sto sam rekao 4xt tech.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja