Jump to content

Moto Zajednica

Milimetar do smrti

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja ne znam zasto se Lalajko "umorio" citirajuci bas mene. U svakom postu sam se "osigurao" bacajuci drvlje i kamenje po motoristi,

ali ako se gleda iskljucivo zakon (baza), onda je ovdje auto ipak kriv. Ako se izvrsi vjestacenje, brzina, okolnosti itd...onda je naravno sve moguce.

 

Kad kazem da je motorista retardiran, onda mislim na njegovo ignoriranje znaka koji ga upozorava da ga iza ugla ceka belaj.

Da je bio u autu, pa ajd i ajd (ima onih sto vjeruju u Volvo, airbag i to), ali na motoru...ne moze biti normalan da ga hebes...

 

A vozac auta je mogao da vidi motor prije nego sto je krenuo, pa ili nije gledao ili (sto je najvjerovatnije) nije bio u stanju "da isprocesira" situaciju i odreaguje "jos bolje". (mislim da nije lose odreagovao, ali isto tako mislim da je ta reakcija bila "slucajna").

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Lično, motorom niti bih tako jurcao a iza krivine raskrsnica a ne bi ni  inače tako vozio na takvom putu, a niti bih autom onako hoću-neću ulazio u raskrsnicu gde očigledno može neko iz relativno nepregledne krivine da naleti... ali to uopšte nema veze šta bi bilo kada bi baba imala krila bila avion, nego smo pričali o konkretnoj situaciji koja je kod nas Zakonom regulisana, a propis je propsi i nemoj neko da me vidi da primam putnike van stanice! ;D Zato oprezeno i svi živi, zdravi i nasmejani! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Generalno...hebes ti zakon ako ti u ovakvoj situaciji izleti dok vozis auto....budala na motoru sa recimo 200 na sat.....zakuca se u tebe dok se ukljucujes i "svi na nebo".....

Posle toga obaveste ti porodicu da si ti kriv za nesrecu???????

A njegovi utuceni...kako im je "mezimca" odneo na onaj svet nesavesan vozac auta koji ga je isekao......

Mislim da bi u nekim situacijama trebalo ipak uvesti ponovo "Dusanov zakonik"....ovako verovatno je uzaludno polemisati....jedino mozemo da se zgrozimo...a sto je najgore sigurno ima i onih koji se pale na ovakve situacije....

Dobro je ako nam ova polemika posluzi da bar nesto i naucimo...pa kad vidimo nepregledan put da ne jurcamo vec pomislimo da mozda nesto cuci iza.... :o ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@ Abi

kako si provalio da je ubrzan? Meni se ne čini tako. Ajde, ako te ne mrzi pronađi ceo taj snimak, rado bih ga pogledao.

A da je odreagovao majstorski tu dileme nema. Da ga je udario, potpuno bi mu bilo svejedno šta kaže zakon ko je kriv.

 

Koliko se razumem ovo deluje ubrzano, a i koliko se secam originalnog snimka :). Ja sam taj snimak gledao pre dosta meseci i nemam pojma kako se zove, evo trazio sam, ali bezuspesno, znam da naziv sigurno nije bio ovakav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

U Evropi bi automobilista bio kriv.

Brzina motocikla ne bi bila uzeta u obzir, usled nemogucnosti da se sa sigurnoscu ona utvrdi.

Imao sam priliku u jednom evropskom velegradu da autom  skrecem sa krajnje desne trake, u ulicu desno.

Znaci idem krajnjom desnom trakom, pored mene desno "autobuska" traka pa trotoar. Ulica desno, Pogledam retrovizor, sve u redu, nema nikoga.

U momentu kada pocinjem manevar prestrojavanja, odnosno skretanja i ulaska u ulicu udesno, auto koji je ogromnom brzinom isao iza mene, videvsi da sam usporio da skrenem i ne mogavsi da se zaustavi kocenjem, kako me ne bi udario od iza, u punoj brzini me obilazi s'desna, pa kroz "autobusku" traku, i sastavi me u nivou prednjeg desnog tocka, dok sam ja u tom momentu bio prakticno pod 90° u odnosu na njega, maltene vec usao u ulicu desno.

Bili panduri i sve te zavrzlame, i zavrsnica price, udes odgovornost 50/50.

Ja zato sto nisam sa sigurnoscu utvrdio da ZAISTA niko ne dolazi iz autobuske trake BEZ OBZIRA KOLIKOM SE BRZINOM KRETAO.

On zbog toga sto je vozio kroz "zabranjenu traku" i obilazio sa desne strane.

Objasnio sam da je isao ogromnom brzinom iza mene i da u trenutku kada sam pogledao u retrovizor nije bilo nikoga. Da je isao iza mene i da me je obisao sa desne strane u poslednjem trenutku usled ogromne razlike u brzini kretanja, kada sam vec poceo manevar.Da je stigao kao metak, kroz zabranjenu traku. Nista nije pomoglo, rekli su mi da za brzinu ne moze biti kaznjen jer pravno je nemoguce utvrditi kolikom se tacno brzinom kretao. I da cak mogu da ustanove, da to nista ne menja sto se tice odgovornosti.  I ostalo je 50/50 sto se tice odgovornosti za udes.

Tako da bi u evropi u ovom slucaju bilo da je automobil MORAO da pretpostavi da ce neko vozilo da naidje iz te krivine, pogotovo ako je nepregledna i blizu raskrsnice, bez obzira na brzinu kretanja istog vozila, i da se u svakoj fazi svog prestrojavanja adaptira i ponasa kao da ce svakog trenutka neko zaista i da naidje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

U Evropi bi automobilista bio kriv.

Brzina motocikla ne bi bila uzeta u obzir, usled nemogucnosti da se sa sigurnoscu ona utvrdi.

Izvini , ali mislim da tu grešiš. Brzinu motorista je relativno lako utvrditi po posledicama nesreče (stepen oštečenja motora i auta, zaustavni put motora posle udarca,itd....), a to več odavno rade i policija i osiguravajuča društva. U Evropi bi bila podeljena krivda i čak mislim, da bi bila krivda više na strani motorista nego na strani automobilista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 730 postova
  • Lokacija: Kotor Varos (Republika Srpska) - Novi Sad

 

rekli su mi da za brzinu ne moze biti kaznjen jer pravno je nemoguce utvrditi kolikom se tacno brzinom kretao.

 

E jesu te, d'izvines, nategli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

nisam video snimak br 1 ali po vasim pricama sam pretpostavio sta se desilo.elem,upoznao sam devojku koja je ucestvovala u sabracajki kod siv-a pre neku godina kad je jedan bajker izgubio nogu.ona je radila polukruzno i nije videla bajkera,kad je bila na odredjenom mestu,lik se zabio u njeno desno prednje krilo.vestaci su utvrdili da je isao oko 250 km/h!!!  ??? igrom slucaja njen decko vozi motore pa nam je on pricao.i tad mi je rekao kao poredjenje,da se ta saobracajka desila u nemackoj,bajker bi bio kriv 100% jer je debelo prekoracio brzinu.po meni je to logicno,jer ti ne ocekujes na nekom regionalnom putu lika koji vozi preko 2 glave.priznajem ima ih,ali jednostavno ne ocekujes!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja