Jump to content

Moto Zajednica

Milimetar do smrti

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

Obratite paznju.. Prvi trenutak kad ga je video, puna kocnica, motor igra, sreca svestan situacije i dobar reflex(Citaj ISKUSTVO) pa krece da zaobilazi... Da je nastavio sa kocenjem jeli bi mu zito... Auto bi jos izasao, i on se ne bi provukao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ8

I u ovom slučaju, da je došlo do udesa sigurno bi bio kriv krvoločni vozač automobila, a jadni vozač motora žrtva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Čovek je maher, nema šta. Mislim da je dobro u takvim situacijama i leći na sirenu, onda se vozači automobila dodatno ukopaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Sreca pa je vozio polako...  :)

 

Čovek je maher, nema šta. Mislim da je dobro u takvim situacijama i leći na sirenu, onda se vozači automobila dodatno ukopaju.

 

Kakva sirena,u ovakvoj situaciji desava se refleska radnja,mozak ne stize da odreaguje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

vozač auta nije ni mogao da ga vidi jer je motor naišao iz krivine i to jako brzo... verovatno je pre toga pogledao desno da vidi može li se uključiti i krenuo lagano, kako inače kola kreću... na svu sreću... taman da ovaj vešto ga zaobiđe... ja sam imao par ovakvih situacija ali ni blizu ove brzine pa sam imao vremena i da kočim i da zaobiđem kola, ali knap, za metar - dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Čovek je maher, nema šta. Mislim da je dobro u takvim situacijama i leći na sirenu, onda se vozači automobila dodatno ukopaju.

 

"Увек ти је боље да кочиш него да свираш!", рекао ми је једном један искусни мотоциклиста у разговору на тему о ситуацији са првог снимка...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

treba nam staza,a za skutere koji polako voze moze onako kao na drugom snimku,ja bi se vratio do vozaca sigurno,patakvih situacija po Bg ima najmanje 5 tokom dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Ljudi, da se ne lazemo, stavite se u situaciju coveka iz auta.... Pa ko moze da ocekuje da ce da mu iz krivine izadje neko na R1 sa 160-170 km/h... I ja vozim R-a ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Alekre nishta lichno, ovakvih snimaka ima na kilo a konkretno ovaj vec ima u temi za video klipove. ;)

 

A sad:

 

Idi bre u PM ja reko desilo ti se neshto :-X ebo te naslov  >:( da te ebo!

 

Premeshtajte ovo de treba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije hvala Bogu... Vozio sam juce i danas, nisam imao problema. Doduse nisam presao 50km/h. Mada sam naisao na lika koji me je video i premislja se da li ce da se ukljuci ili ne, ja vec oduzimam gas i pripremam prednju i zadnju kocnicu. Ipak se lik ubacio, ali ajd, samo sam mu mahnuo rukom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

"Увек ти је боље да кочиш него да свираш!", рекао ми је једном један искусни мотоциклиста у разговору на тему о ситуацији са првог снимка...

Jedno ne isključuje drugo.

 

Sreca pa je vozio polako...  :)

 

Čovek je maher, nema šta. Mislim da je dobro u takvim situacijama i leći na sirenu, onda se vozači automobila dodatno ukopaju.

 

Kakva sirena,u ovakvoj situaciji desava se refleska radnja,mozak ne stize da odreaguje...

Pod "takvim situacijama" sam mislio uopšteno na izletanja kola iz bočnih ulica. Kad se premišlja hoću-neću, sirena mu pomogne da se odluči.

A konkretno ovaj prvi snimak sam morao da premotavam da vidim šta se tačno desilo. Svaka čast čoveku kako se izvukao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Premeshtajte ovo de treba ;)

 

Premesteno je gde treba. Mislim da bi iz nekakve diskusije o ovome mogli da se izvuku korisni zakljucci.

 

I ako nas zakon kaze drugacije, za mene bi jedini i stoprocentni krivac za udes u ovom slucaju bio motorista. Rekao bih da na mestu dogadjaja ogranicenje brzine nije vise od 50-60km/h, naravno da niko ne ocekuje topvsko djule koje na tom mestu ide 150km/h. Kao sto rekoh, nas zakon to gleda ovako: bajker odgovara za prekoracenje brzine a vozac automobila za oduzimanje prednosti.

 

Imali smo pre dve godine slican udes u okolini Lazarevca - na mestu gde je ogranicenje 40km/h covek sa autom je skretao u levo. Raskrsnica je u blagoj krivini na desno i vidljivo je manje od 100m unutar krivine. U trenutku kada je bio na levoj polovini kolovoza, u susret mu dolece Honda sa 180km/h. Bajker je prosao sa relativno lakim povredama, a motor je odskocio u vis, pao na krov i tesko povredio putnika na prednjem desnom sedistu. Posle nedelju dana su ga iskljucili sa aparata za odrzavanje zivota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Znaci ne verujem :o :o :o Pola milimetra :o

 

edit: 150-160, da nije malo malo to  ??? Meni se cini da ide preko 220 sigurno  :-\ Pogotovo uporedjujuci snimak sa drugim snimcima ovog tipa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Premeshtajte ovo de treba ;)

 

Premesteno je gde treba. Mislim da bi iz nekakve diskusije o ovome mogli da se izvuku korisni zakljucci.

 

I ako nas zakon kaze drugacije, za mene bi jedini i stoprocentni krivac za udes u ovom slucaju bio motorista. Rekao bih da na mestu dogadjaja ogranicenje brzine nije vise od 50-60km/h, naravno da niko ne ocekuje topvsko djule koje na tom mestu ide 150km/h. Kao sto rekoh, nas zakon to gleda ovako: bajker odgovara za prekoracenje brzine a vozac automobila za oduzimanje prednosti.

 

Imali smo pre dve godine slican udes u okolini Lazarevca - na mestu gde je ogranicenje 40km/h covek sa autom je skretao u levo. Raskrsnica je u blagoj krivini na desno i vidljivo je manje od 100m unutar krivine. U trenutku kada je bio na levoj polovini kolovoza, u susret mu dolece Honda sa 180km/h. Bajker je prosao sa relativno lakim povredama, a motor je odskocio u vis, pao na krov i tesko povredio putnika na prednjem desnom sedistu. Posle nedelju dana su ga iskljucili sa aparata za odrzavanje zivota...

 

A koga je sud proglasio krivim...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Nisam imao lepa iskustva sa kocenjem,uglavnom pokusam da prodjem ako ima prostora...

kocenje je besmisleno kada nema sanse da stanes,a obicno auto izadje na sred puta i stane ???

Pricam iz iskustva starog 15 godina(imao sam 14god i vozia elektronika)...isao sam oko 90km\h sa upaljenim farom,a on skretao levo iz suprotnog smera.

Nasli smo se  na sred raskrsnice.prosao sam samo sa ogrebotinama.

Ako stignem,obavezno sviram.

Brza voznja po takvim krivinama,izgleda kao da trazi djavola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A koga je sud proglasio krivim...?

 

Nemam pojma, nisam pratio sta se dalje desavalo, ali sam u jednoj diskusiji ovde na forumu od pravnika saznao kako nas zakon gleda na to. Zanima me kako je napolju, kako recimo evropski zakoni o saobracaju gledaju na takve slucajeve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Ja znam da kod nas postoji podeljena ogovornost, kada su obojica krivi za udes, ali ovo je malo specifican slucaj... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: CBR 500 F

Slazem se da vozac automobila nije odgovoran u ovoj situaciji,ali mislim da je nas zakon po tom pitanju...da kazem zaostao,za evropom

Da li mi,vozaci mozemo da uticemo na izradu i promenu zakona putem sugestija,imaju li oni tamo povratnu informaciju,

sta se desava u stvarnom svetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja