Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Nego recite mi pegaazisti (sad ću ispasti glup) :stabre: šta je to frajlauf ,čemu služi,kako se manifestuje kvar,jeli to možda anlaser.Jbg.od skora sam vlasnik Pegasa i da kucnem u drvo radi ko sat .Čujem mnogi se žale na taj frjlauf a ja neznam ni šta je to .Pozdrav vidimo se na drumovima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

 

Anlasserfreilauf

 

 

to je pravi naziv tog dela ili ti Frajlauf

ili nepovratni prsten kako sam jos cuo da se kod nas zove.. kada zaverglas, preko sistema zupcanika, rolnice sa prstena hvataju radilicu a ceo sistem je zakrece ... to bi laicki bio proces paljenja... 650 kubika na jednom cilindru znaci da je kompresija velika, sto je veca kompresija jaci je i povratni udar radilice na taj prsten, zato se i zove nepovratni jer sprecava taj povratni udar.. boljka je sto se cesto desava da, zbog velikih povratnih sila, prkliza prsten ili pokda rolnice, pa strada i zamajac sa zupcanicima a uzrok je najcesce slab akumulator posto se startuje strujom iz akumulatora... savet drzi uvek pun akumulator 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Danas sam upalio makinu posle skoro tri meseca stajanja.Moram priznati da mi baš nije lako upalila. Pre toga sam punio akumulator,i tako sam i palio sa prikačenim punjačem.Upalila je iz otprilike 20-og pokušaja.Provozo 2-3 km i opet parkiro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Meni se dešavalo da neće da upali ako je dugo stajao i problem sam rešavao tako što odvrnem svećicu, zaverglam tako na prazno, vratim je, i kresne ko mina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

ako stoji dugo najbolje je, kao sto kaze kolega Velja2w, da se izvadi svecica, ocisti, zavergla na prazno da izbaci gorivo iz cilindra, vrati svecica i paliti sa malim chokom... nije ti bas pametno da palis sa prikacenim punjacem, moze da pojebe elektroniku a i regler. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Danas sam kupio za mog konjća ulje i filter ,odlučio sam da probam silikone 15-50.(870 din /lit), filter šampion (800din).Šta kažete za izbor ulja? Inače zadnjih dana sam primetio da mi je menjač znatno tvđi t.j. teže se šalta (trenutno u njemu Ipon ulje) :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Danas sam kupio za mog konjća ulje i filter ,odlučio sam da probam silikone 15-50.(870 din /lit), filter šampion (800din).Šta kažete za izbor ulja? Inače zadnjih dana sam primetio da mi je menjač znatno tvđi t.j. teže se šalta (trenutno u njemu Ipon ulje) :stabre:

 

gde si uzeo silkolene? mozda mu ne prija to ulje, ja sam koristio motul 5100 u proslom motoru i menjac je lose radio ali je sa 300v bio odlican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Danas sam kupio za mog konjća ulje i filter ,odlučio sam da probam silikone 15-50.(870 din /lit), filter šampion (800din).Šta kažete za izbor ulja? Inače zadnjih dana sam primetio da mi je menjač znatno tvđi t.j. teže se šalta (trenutno u njemu Ipon ulje) :stabre:

 

gde si uzeo silkolene? mozda mu ne prija to ulje, ja sam koristio motul 5100 u proslom motoru i menjac je lose radio ali je sa 300v bio odlican

 

Ulje sam kupio u Bačkoj Palanci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Danas sam kupio za mog konjća ulje i filter ,odlučio sam da probam silikone 15-50.(870 din /lit), filter šampion (800din).Šta kažete za izbor ulja? Inače zadnjih dana sam primetio da mi je menjač znatno tvđi t.j. teže se šalta (trenutno u njemu Ipon ulje) :stabre:

 

gde si uzeo silkolene? mozda mu ne prija to ulje, ja sam koristio motul 5100 u proslom motoru i menjac je lose radio ali je sa 300v bio odlican

 

Ulje sam kupio u Bačkoj Palanci.

 

Pretpostavljam da je u pitanju radnja, moze li kontakt/website na pm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Sipao sam Silkolene Pro4 i za sad sam zadovoljan.

Motor tise radi definitivno.

 

Zamenio sam akumulator i frajlauf koji je poceo da se cuje bas zbog loseg akumulatora.

Uradio sam i taj cuveni wire mod, prespojio i ojacao zice od reglera pa do osiguraca.

Stavio prekidac za kratko svetlo jer je moja za USA trziste pa pali far na kontaktu.

Jako sam zadovoljan motorom za sad, presao sam nekih 1500km i sve radi kako treba.

Osecaj u voznji je vrhunski samo sto je polozaj ruku malo losiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Retko ocuvan primerak,vecina kod nas na oglasima su poakane. 1ooo.gif Da te dugo sluzi 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Danas sam procitao celu temu i bilo mi je cudno sto nema nijedan post o Apriliji RS 125 . Razmisljam da je kupim i mislio sam da cu ovde da nadjem dosta komentara. PS. Ako neko ima neka iskustva sa RS-om neka napise , necu se ljutiti .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Aprilijaši,razmišljam ozbiljno o Caponorde-u. Već duže vreme pratim oglase,gledam nju i TDM 900 ali je sve izvesnije da će izbor pasti na ETV.. Imaju li modeli 2001-2002-2003 nekih mana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja