Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Samo da se prijavim.Evo koja slika kakva je bila kad sam uzeo ,a biće još slika kad se opremi.

Inače sam u fazi dotezanja i šminkanja.

moj je bio identican...sta ima tu da se doteruje motor je kao lutka...??

 

hehe i dalje je  indentican    ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Samo da se prijavim.Evo koja slika kakva je bila kad sam uzeo ,a biće još slika kad se opremi.

Inače sam u fazi dotezanja i šminkanja.

moj je bio identican...sta ima tu da se doteruje motor je kao lutka...??

 

hehe i dalje je  indentican     ;D :)

pozdrav prijatelju moj...i cuvaj mi masinu. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ne treba ti novi Regler (Voltage Regulator)!

 

Nije dovoljno pregledati samo braon konektor vec se moraju dodati po jedna zica na svaku od izlaznih zica i reglera.  Postoje 4 zice dve su pozitivne i dve su negativne.  Potrebno je dodati po jednu zicu recimo istog precnika kao i serijske na svaku od zica.  Znaci otvoriti konektor i zalemiti po jednu zicu na svaku izlaznu zicu.  Onda one dve negativne direktno povezati na Minus od akumulatora a one druge dve na osigurac od 30A.  Sve u svemu oko 1 sata posla.  Isti je slucaj sa svim Aprilijama.  Nemoj da vas varaju sa zamenama reglera, ovo je pravi fix za punjenje akumulatora.  Probajte nema sta da izgubite.

 

Ako vec menjate reglere nemojte kupovati serijske jer su oni jednako losi.  Potrazite na netu High Output Regulator for Aprilia.

 

 

 

Kako se ovo radi na Pegasu imam tri žice u jednom konektoru dve u drugom i jedna ide na masu.Šta tu sa čim premostiti i pojačati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Molio bih za malu pomoc ili podrsku oko zamene.

Naime, posedujem Atlantica 500 nekih 3 meseca. Imao je povecanu potrosnju i padove snage na 4500-5000 rpm pa samse puno nervirao iako me lepo vozio po gradu ali nakom zamene brizgaljki sve je doslo na vrlo zadovoljavajuci nivo. U cekanju delova (2 meseca za brizgaljku i kozmeticke dodatke) i mnogo nerviranja ponudio sam ga u zamenu. Ponuda je pegaso 650 ie 2001. 25000 km pa sam u dilemi. Da li neko moze da mi pomogne i da savet?!

Znam da su razlicite kategorije ali sam pomalo nostalgican prema menjacu (20 god je proslo od kad sam zadnji put seo na motor sa menjacem:)) a s duge strane uglavnom vozim po gradu i tek mozda jednom mesecno odlazim na krace izlete van grada. Treba da napomenem i to da sam uporan u voznji u svim vremenskim uslovima ali i to da radim u kancu pa ne mogu bas u kombinezonu na posao ;)

Ahh.. da i visok sam 192 i oko 100 tezak, ako to nesto znaci...

Osim nekog komentara, dobro bi mi dosao i po neki savet o odrzavanju, o cemu da vodim racuna na pegasu, sta mogu sam a sta kod majstora a i koji je servis najbolji za njega.

Unapred hvala na odgovorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja znam da je kvalitetan i pouzdan, lak za upravljanje...Ne znam kakva je situacija kod IE modela, ali onaj sa karbom zna lepo da potrosi i po gradu covek nije pametan kojom brzinom da ga vozi. Fali mu neka izmedju. Ovako mora svaki cas da se kvacila. U odnosu na skuter razocarava to sto po vlaznom putu nikako ne mozes da stignes cist do kancelarije zato sto prednji tocak baca vodu pravo na noge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ako pise aprilija kazu da moze i skuter! :zvizduk:

malopre sam pazario,jeste da je jos daleko ali je "moj"

http://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeuge/motorraeder/scooter/aprilia-leonardo-125-unfallfrei/w/an624701838/&nocount=1

sada krecem sa pitanjima,manual,kako se ponasa,koliko trosi,delovi?

imao sam transalpa(prodao zbog registracije) sada cu da se svrckam po gradu sa ovim! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

idem ja po njega,sada ostaje pitanje hocu li poslom gore ili cu zakaciti prikolicu za sharana i propaliti kao sto smo proletos sa jagerom! naravno da je on ponovo u opciji! zasto pitas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

'Nako! Zanima me da li je neko tamo pogledao kako izgleda uživo, a i ako nekada budem odande tražio motor da znam kome da se obratim za savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

hmmmmmmm,u startu sam imao lose iskustvo na granici(jedan je bio kraden) ali sve ostalo nema greske,svaki detalj ostecenja se slika i nema muljanja kao kod nas na limondu! ceka se neko vreme provera tvojih generalija racuna koji si prilozi da bi se registrovao na tome sajtu! znaci sve sto sam uzeo do sada od opreme za motor tehnike,sve je bilo OK!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

pozdrav svima.da se i ja pridruzim.od skora vlasnik ( tacnije pre 2 nedelje )post-13668-016166400 1291237346_thumb.jpg aprilie pegaso 650 ie.

Kako na ovom pegasu nije USD viljuska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: XTZ 850 R

Kao što sam naziv teme kaže mesto za one koji voze ili vole Apriliu ( a bogami i ostale) ,razmena iskustava itd...

Kako će nam Caffe raditi zavisi od nas samih.

Srećan praznik!  HRISTOS SE RODI !

Pozdrav! U najavi RSV Mille 99-00

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

pozdrav svima.da se i ja pridruzim.od skora vlasnik ( tacnije pre 2 nedelje )post-13668-016166400 1291237346_thumb.jpg aprilie pegaso 650 ie.

Kako na ovom pegasu nije USD viljuska?

 

Kolko ja znam svi IE modeli imaju obicnu viljusku u starijim modelima je usd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Meni to bilo zanimljivo. Kad neko prica o motorima on USD pominje kao prednosat na motoru u odnosu na obicnu vilu. Bilo mi samo zanimljivo da to ovde nije slucaj. Na noviji model stavili obicnu. Mozda ima neki bas opravdan razlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Jel taj Balde našao nas da zaeb...kakav fake :lol: :lol: pomalo i smešno. Kao prvo obe slike su uslikane na identičnom mestu,samo iz drugačijeg ugla, vidi se po znakovima pored puta i flekama na asfaltu i svemu ostalom u okolini, a i točak mu se bre nevrti, vide se šare na gumama(Michelin pilot). Sve u svemu ne kreće se nego nakantario motor na starnu pa opalio po slikanju.

Eeeeeeee...Balde-Balde

Ja se izvinjavam ali morao sam :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Vrlo moguće da su fake slike. Na drugoj slici mu volan stoji malo u desno što je poprilično nemoguće u ovakvom nagibu. A i na obe slike drži stisnutu prednju kočnicu. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja