Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Caffe

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Alal vera, alal vera. Slike, utisci...

 

Biće slike uskoro.Što se tiče utisaka, naprava je neverovatna, snaga, upravljivost, kočenje je mnogoo bolje od pegasa. Biranje modovoa rada motora odlično rade i jako mi se sviđaju. Trenutno vozim u touring modu dok se ne naviknem. Rain mode je potpuno smešan, kao da je 125ica, ali zato u sport modu podivlja. Danas sam napravio skoro 200km i nisam se uopšte smorio bez obzira na skoro potpuni nedostatak vetrobranske zaštite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Čestitam kolega  ;) Rain mode puno znači za kišu (za šta je i namenjen) naime vozio sam po kiši 310 km i mogu ti reći da baš pomaže,nema proklizavanja,baš je dooobro uštrojen. Iako ima isti agregat i ram kao Shiver,prenos i vešanje su mu drugačiji pa se i ponaša dosta drugačije,probao sam ga prošle jeseni i baš mi se dopao.Vrlo interesantan motor,sa srećom da se voziš  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Svaka čast i lepo da te služi.

 

Koliko sam ja čuo taj Rain mod se mnogo više koristi za vraćanje iz kafane nego za kišu. ( Drunk mod )  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Svaka čast i lepo da te služi.

 

Koliko sam ja čuo taj Rain mod se mnogo više koristi za vraćanje iz kafane nego za kišu. ( Drunk mod )  :D :D :D

 

Sigurno si video kako Gale to iskusno koristi  ;D BTW kako je bilo u VK ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Svaka čast i lepo da te služi.

 

Koliko sam ja čuo taj Rain mod se mnogo više koristi za vraćanje iz kafane nego za kišu. ( Drunk mod )  :D :D :D

 

Sigurno si video kako Gale to iskusno koristi  ;D BTW kako je bilo u VK ?

 

U Vinkovcima je bilo odlično.

 

Gale i ja delimo ista interesovanja tako da tu više nikakav mod ne pomaže.  :D

Samo šator ili auto sa vozačem. :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Koji ste vi trail sektaši  ;D

Najgori, da nas ima vise minirali bi forum gore nego afrikanci :)

Jos jedna potvrda udobnosti Aprilia, posle jucerasnjih 400km, koncetracija jeste popustala u nekim delovima, ali fizicki umor je bio minimalan, evo i od jutros nista ne boli pa sada sedam na Simplona do Kosmaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Koji ste vi trail sektaši  ;D

Najgori, da nas ima vise minirali bi forum gore nego afrikanci :)

Jos jedna potvrda udobnosti Aprilia, posle jucerasnjih 400km, koncetracija jeste popustala u nekim delovima, ali fizicki umor je bio minimalan, evo i od jutros nista ne boli pa sada sedam na Simplona do Kosmaja.

 

Sta je 400 km za Trail :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

pozdrav! zna li neko dobrog majstora u bg-u kod koga mogu da dođem sa mojim pegasom i da mi reši problem bez nekog filozofiranja. u pitanju je sledeće: kada ga dignem na oko 5000 obrtaja on kreće da se guši, verovatno su karburatori? međutim, ne guši se kada u leru podignem obrtaje, samo kada je u brzini.

hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Postavio sam emu i u Garazi ali ajd reko i ovde.Da li neko zna dimenziju lezaja zadnjeg tocka "17 za Pegaso 95.

Probali ja i Mata da procitamo oznaku ali nije pisala pa ako je neko menjao ili stavljao nekada ovaj lezaj pomoc bi mi dobro dosla.

Hvala unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: zemun

mene zeza alnaser treba da ga servisiram da promenim cetkice i ostalo ako nevalja

imam problem sa puzom za kilometar sat nemogu ga naci

ima li neko sajt ili adresu kod koga se mogu obratiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Ciao italiani,

od skora sam vlasnik pegasa 650 iz 99 i blago je reci da sam odusevljen, toliko je zabavan posle V masina da to nije normalno, leti po krivinama, kida asfalt u prvoj a pritom po nekoj voznji van puta covek ga zbog male mase lako obuzdava i kontrolise  ! ma prelep je osećaj ganjati ga po putevima...

prosto sam morao ovo da podelim sa vama jel me niko drugi ne bi razumeo   ;D :D

 

 

 

post-4946-12879092821831_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Dobrodosao i evo ja te razumem.

Extra su to motori.Samo treba pravilno da ih odrzavas i to je to.

Nego,da li je moguce da niko iz Aprilia Caffe-a nece da da neku preporuku gde da odrzavamo nase babe?

Ili da da odgovor na neko pitanje postavljeno u vezi mehanike?

Jbg,nismo svi u mogucnosti da peglamo nove motore,ovim bakutanerima ipak nekad treba pomoc,savet,preporuka gde otici,iskustvo nekoga ko je imao slican problem itd.,itd.

Dosta ljudi je naplaseno pricama o Aprilijama i kad god nekog majsora pitam nesto,dobijem odgovor"Ah to je Aprilija ne znam,moras da se snadjesh sam,to je sve drugacije nego kod drugih motora".Chemu tolika odbojnost prema Apriliji a motor je extra.Pa sve ih je vise na nasim putevima i neki majstor bi trebao dobro da razmisli i razvije dobar servis i dostavu delova iz inostranstva.

Juce dobijem na tu temu od kolege P.P. kako su ga na vise mesta odbili sa istom prichom"To je Aprilija,ha,ha,hi,hi,sta si kupio"a cenim da je bolji i vozniji motor od gomile novih.

E zato i pitam i trazim razumevanje kao i strpljenje od ostalih Aprilijasha.Svaka pomoc je dobrodosla i unapred vam se zahvaljujem na istoj.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Aprilia SL1000 Falco & APN 6

Dobrodosao i evo ja te razumem.

Extra su to motori.Samo treba pravilno da ih odrzavas i to je to.

Nego,da li je moguce da niko iz Aprilia Caffe-a nece da da neku preporuku gde da odrzavamo nase babe?

Ili da da odgovor na neko pitanje postavljeno u vezi mehanike?

Jbg,nismo svi u mogucnosti da peglamo nove motore,ovim bakutanerima ipak nekad treba pomoc,savet,preporuka gde otici,iskustvo nekoga ko je imao slican problem itd.,itd.

Dosta ljudi je naplaseno pricama o Aprilijama i kad god nekog majsora pitam nesto,dobijem odgovor"Ah to je Aprilija ne znam,moras da se snadjesh sam,to je sve drugacije nego kod drugih motora".Chemu tolika odbojnost prema Apriliji a motor je extra.Pa sve ih je vise na nasim putevima i neki majstor bi trebao dobro da razmisli i razvije dobar servis i dostavu delova iz inostranstva.

Juce dobijem na tu temu od kolege P.P. kako su ga na vise mesta odbili sa istom prichom"To je Aprilija,ha,ha,hi,hi,sta si kupio"a cenim da je bolji i vozniji motor od gomile novih.

E zato i pitam i trazim razumevanje kao i strpljenje od ostalih Aprilijasha.Svaka pomoc je dobrodosla i unapred vam se zahvaljujem na istoj.

 

 

Kad sam kupio Falca bilo je potrebno uradili servis, promeniti lanac i lančanike i prevezati struju da se izbegne fabrička mana sa strujom.

Raspitivao se i obično je bilo : 'de s' to našo da kupiš, dal' si normalan, za to su delovi skupi i niko ne radi.

Lanac i lančanike promenio u KTMovom servisu u Novom Sadu, servis uradio sam , a struju mi rešio lokalni električar po uputstvima koja sam dobio od forumaša sa ovog i hrvatskog apriliabase foruma.

Sad se lepo vozim i uživam.

Stvarno neznam ko se bavi apriliom kod nas, znam da ima servis u Vinkovcima (HR) nije daleko, nisam bio jer obično odem vikendom kad je zatvoren.

Aprilijaši iz VK su mi rekli da nije loš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

http://www.moto-berza.com/adresar.php?idkat=40

 

Kart moto (cuveni Bugarski) i Kiler (univerzalci, ali odlicni) su sigurno dobri servisi, ali ja nisam bio tamo. Ja idem u drugi, isto ovlasceni servis, posto se preselio ne znam ni telefon ni adresu, poslacu ti PP kada nabavim i ja moram na redovan servis u septembru.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Ne znam za ovlašćeni servis,ali u Pančevu svi moji ortaci motore voze na servis kod majstora Bobe,pa sam i ja isto tako. Radi čovek i Aprilie kao i sve ostale motore,odradi šta treba,zovne,dođeš po motor i teraš. U gradu svi koji voze znaju za njega,još ni od koga nisam čuo da se žalio na uslugu,a nisam ni ja,tako da eto,mogu da ga preporučim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

ima li neko savet kako da napravim/nabavim nosace i kofere sa strane za pegaso strada 2007 god.

 

Imaju njemački prizvodi Hepco & Becker.

 

Na njihovom sajtu za Pegaso Stradu/Trail:

 

nosač bočnih kofera http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/650791.0001.pdf

 

nosač za top case http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/650791.0101.pdf

 

crash barovi http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/502791.0001.pdf

 

centralni nogar http://www.hepco-becker.de/anbauanleitungen/505791.pdf

 

Tri aluminijska kofera (dva bočna i top case) sa nosačima dođu oko 800 funti

 

 

 

ja sam uzeo GIVI nosač kofera i on mi djeluje mnogo ozbiljnije nego fabrički, vidim da GIVI nudi i nosače bočnih kofera

 

http://www.givi.co.uk/My-motorcycle/?ma=APRILIA&mo=Pegaso-650-Strada---Trail-05--09

 

no nisam našao sliku gdje se vide samo nosači ...

 

 

Da, postoji i fabrička nadogradnja, no mislim da sa ovim dolaze u obzir samo platnene bočne torbe

 

http://www.accessories.aprilia.com/product.aspx?ct=4237&pr=914

 

i fabrički centralni nogar http://www.accessories.aprilia.com/product.aspx?ct=4237&pr=918

 

od fabričkih dodataka meni je nekako najzanimljiviji ovaj podešavajući vjetrobran

 

http://www.accessories.aprilia.com/product.aspx?ct=4237&pr=902

 

 

evo ih i tzv. slideri

 

http://www.norrus.net/catalog/product_info.php?manufacturers_id=9&products_id=6245&osCsid=913e18414c4a90e80a77b69915d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja