Jump to content

Moto Zajednica

Uticaj novog ZOBS-a na akumulator?

Recommended Posts

  • Integrisan, 12772 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Nemam ni ja Joškin regler, svetla se pale sama, ne stavljam akumulator preko zime u inkubator, motor stoji napolju...

I nemam nikakvih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Evo sta mi se desilo jutos.

Od beogradjanke skrecem desno u Kneza Milosa i kod Londona me zaustavi pandur, trazio mi isprave i opomenuo me da nisam upalio svetla ???

Kaze za sada samo opimenjemo inace kazna je 3000 din!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12772 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Mislim da ima smisla, ako nije neka preterana nauka, "ugraditi" automatsko paljenje svetala. To im je najlakše da primete i da

mrknu 3000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Slazem se sa onima koji tvrde da je ovaj zakon doet samo zato da se napui budzet.Kakva bezbedost sa upaljeim svetlima leti na 35c .

Moze samo da ti smeta.Jedino smo mi ugrozei,jer smo sada maje primetni i e odvajamo se od automobila.Da dodam jos esto.Padu obrtaji i to fino kada ukljucite sve potrosace na kolima a svetla se svakako ne ubrajaju u male potrosace.Ko ne veruje,neka ostavi svetla na ugaseom automobilu pola sata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Jeste li vi pali sa kruške ili šta ste? Mislim kada ovo pitam, pitam koliko hiljada kilometara godišnje prevalite kao vozač? 1, 2, 3... ma ne verujem da je prosek veći od 5, bar za ovo malo ljudi koji su odgovarali u ovom postu.

 

Svetla palim... odkako sam počeo da vozim, znači 1998. Razlog je prost: Vidljiviji sam mnogo! ko ne veruje neka malo obrati pažnju koliko pre uoči vozilo koje u sred bela dana, posebno leti ima upaljene farove.

 

Zamisli jebote, farovi su ukupno 110w + otpozadi 10, znači 120 - ajd 150, to je 0,15kw, ili 0,195 ks! na mašinu od 60 ks, to dodje ... 0,003% snage! 3 promila!!!

 

Auuuuu kako ću ja da trošim OGROMNU količinu goriva više zbog upaljenih svetala !!!!

 

Stvarno se ponašate kao deca!

 

Da malo zakuvam:

 

Zipa šta kaže Evropska unija:

 

*Recent European DRL directive (2008/89/EC) requires that all new cars models from February 2011 have lights that switch on automatically during the day. To improve driver safety, many European and Scandinavian countries have already implemented compulsory DRL with significant accident reduction.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Jeste li vi pali sa kruške ili šta ste? Mislim kada ovo pitam, pitam koliko hiljada kilometara godišnje prevalite kao vozač? 1, 2, 3... ma ne verujem da je prosek veći od 5, bar za ovo malo ljudi koji su odgovarali u ovom postu.

 

Svetla palim... odkako sam počeo da vozim, znači 1998. Razlog je prost: Vidljiviji sam mnogo! ko ne veruje neka malo obrati pažnju koliko pre uoči vozilo koje u sred bela dana, posebno leti ima upaljene farove.

 

Zamisli jebote, farovi su ukupno 110w + otpozadi 10, znači 120 - ajd 150, to je 0,15kw, ili 0,195 ks! na mašinu od 60 ks, to dodje ... 0,003% snage! 3 promila!!!

 

Auuuuu kako ću ja da trošim OGROMNU količinu goriva više zbog upaljenih svetala !!!!

 

Stvarno se ponašate kao deca!

 

Dobro kazes Sine......ja sam uvek vozio sa svetlima ( ziveo sam u Madjarskoj jedno vreme )  ali ovda kada sam vozio svi mi ablenduju kao neznam da su upaljena pa da mi kazu.......dobar akomulator za start i aspravan alternator to sve podmiruju....naravno da su proizvodjaci predvideli da je sve upljeno pa i vise od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Džogirus... Naravno, i svetla i pojas. ne zbog jebenog ZOBSa nego zbog sebe.

 

Da 07.11.2007. čovek (da ne kažem drugar iz srednje) nije imao pojas kada sam se zakucao u njega MOJOM krivicom, poginuo bi. Poginuo bi i ja isto tako. Moj matori koji je spavao na zadnjem sedištu i nije bio vezan je dobio "prelom čeone kosti sa utisnućem" i zbog toga sam nepravosnažno osudjen na 5 meseci zatvora uslovno. Da je matori bio vezan ... a nije bio vezan mojom krivicom jer na glupom Golfu nisu radili pojasevi otpozadi... Da je sve bilo ok,  odvukli bi kantu do ivice puta zapalili i gledali kako ekolozi pizde. Ovako ... jebiga, 2 godine vozi po jajima!

 

Znate šta sam primetio, ne ovde, nego uopšte medj' srbljem:

 

Ako je nešto novo, ima da budem jebeno antiprotivan pa ima da se busam u prsa kako je sve staro bolje, bez obzira što to novo meni poboljšava uslove života. ALO Bre srbi prst na čelo malo razmislite pre nego što počnete da serete po svemu. Ali obavezno prvo prst na čelo pa od jedan do deset pa kaži sam sebi nisam najpametniji, ima pametniji od mene, eto ceo svet to tako radi (a i evo novog pasaoša pa nije frka malo do Segedina skočiti pa videti kako su i tamo svi malo nasmejani i veseli i žive po nekim normalnijim uslovima i tvrdjim zakonima). Nije BJB jedini, eno Blica, eno B92... kada čitate  komentare nadobudnih komentardžija koji po vascjeli dan vise po internetu, došli bi do zaključka da u Srbiji ima ukupno 3 moždane ćelije.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E, za ta svetla ću morati da budem malo antiprotivan. Realno je za očekivati da budemo još manje uočljivi ako je oko nas gomila popaljenih farova a leti se javlja i refleksija od raznih površina na kolima tako da će se naš jedan ili dva fara vrlo lako izgubiti u opštem blještavilu (govorim za uslove u gradu i u gužvi). I molim vas da mi ne pričate bajke o nasmejanim Mađarima jer imaju srećan život i ubeđujete me kako to što kažem  za svetla nema veze i nije tačno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Da, daaa... stari je imao određenih kvaliteta  ;D

 

inače, stari ZLOBS uopšte nije bio loš i samo ga je trebalo osavremeniti u nekim stvarima koje su se drastično promenile tokom godina ili se pojavile u međuvremenu. Mnoge odredbe nove licemerne svinjarjije su iste kao i u starom zakonu i nisu uopšte menjane. Jedini problem je bio što se stari zakon nije doslovno poštovao kao što se neće ni ovaj novi poštovati i već u startu ne važi za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni ne treba ZOBS za svijetla. Kod mene nonstop gore i na motoru i na autu.

Cak i u Avgustu  na +40.

 

Mislim da je daleko odgovornije uvesti zakon za obavezna svjetla od recimo zakona za obaveznu kacigu,

bazirano na sledecem:

 

Ja ne nosim kacigu, ja nahebem.

Ti ne upalis svjetla, ja te ne uocim, ja nahebem.

 

I na +40 moze sunce da ti dodje iza ledja, i da tebi bude ispred sve cisto i pregledno, a ja koji ti idem u susret vidim samo tvoja svjetla,

ako si ih upalio naravno....(BTW, isti vidik ima i onaj sleper iza mene, ako te ja slucajno omasim  ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2064 postova

Meni ne treba ZOBS za svijetla. Kod mene nonstop gore i na motoru i na autu.

Cak i u Avgustu  na +40.

 

Mislim da je daleko odgovornije uvesti zakon za obavezna svjetla od recimo zakona za obaveznu kacigu,

bazirano na sledecem:

 

Ja ne nosim kacigu, ja nahebem.

Ti ne upalis svjetla, ja te ne uocim, ja nahebem.

 

I na +40 moze sunce da ti dodje iza ledja, i da tebi bude ispred sve cisto i pregledno, a ja koji ti idem u susret vidim samo tvoja svjetla,

ako si ih upalio naravno....(BTW, isti vidik ima i onaj sleper iza mene, ako te ja slucajno omasim  ;) )

 

...ali stvarno mi ne treba ZOBS za ovo...Poslednjih 7 godina, otkada se bavim poslom komercijaliste, vezan sam za vozilo i put svakodnevno. Kada nemam pojas na sebi , mislim da ću spasti sa sedišta.Samo navika i to dobra... ;)

Imao udes, vozač kamiona me bukvalno uneo na benzinsku pumpu sa sve puntom službenim, nisam mrdnuo iz sedišta,debelo osetio pojas na grudima koji me zadržao u sedištu. Upaljeni farovi uvek na vozilu, tj. ne diram prekidač, sami se gase...Ja lično mnogo ranije uočavam vozilo sa upaljenim svetlima, nego bez istih. Verujem da je i obrnuto tako...

 

Na konto teme, jelte...: jednom prilikom na semaforu čekam zeleno, dekica pešak pokazuje rukom prema meni. Pokret rukom je kao da okreće ćevape na roštilju. Ja u rebusu, šta je sad?...otvorim prozor, molim?...citiram:Gori ti vedlo, gasi...Skontam da mu nije jasno što su upaljeni farovi u sred dana, valjda vuče struju, šta li..?

 

Naspram toga ljudi, nije teško: pojas, svetla, migavci, vozi.... ;D  Ja na KLe-u ne mogu da ugasim svetla sve i da hoću (a neću, upaljena duga uvek, da mogu i smem stavio bih rotaciju po gradu ;D)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Aj da bar ja ne offujem... ;D

 

Proslog leta bio porodicno u Crnoj Gori, farovi obavezni, kolona, klima, ventilator...ode akumulator za 30 km... Honda `95, puni kako treba, ali kad na leru sve navedeno radi, muchak... >:( Jebali ih farovi... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja