Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin RD07A iliti - S' magarca na magare (romansirana tuzbalica)

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Evo nešto mi dosadno na poslu :) Kak'a je to knedla na 3k? Da li to može biti nešto do elektronike, ili je pre oscilacija u merenim vrednostima?

post-203-12879055267701_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ta knedla na 3K je normalna za originalne Honda reglere te generacije, a ne pitaj me zašto? :D

 

Uglavnom, Matijak, naponi su na prvi pogled u redu što znači da sklop alternator - regler - akumulator - potrošači radi pravilno. Jedino slabo mesto može biti akumulator i možda tu treba tražiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Postoji još jedan problem sa merenjem napona na motorima koji rade...električne smetnje koje potiču od bobina, svećica, čak i od CDI-a utiču na pokazivanje jeftinih digitalnih multimetara tako da sve očitane podatke treba uzeti sa rezervom.

 

Oklopljeni "mernjaci" koji pokazuju pravu vrednost merne veličine čak i u vrlo jakom VF polju koštaju...koliko 'oćete :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Da ovaj moj multimetar je onaj digitalni sa pijace, china stuff. 1000 dindzi.

 

Da i meni je tih 17V na 4000rpm (bez svetala) izgledalo pomalo scarry. Knedla zaista postoji, posto sam se prilikom meranja par puta vracao na to, jer mi je na papiru izgledalo nelogicno. Kao i stvar da motor sa upaljenim oborenim svetlima proizvodi vise struje na 2000 rpm, nego na 3000prm.

Znaci, Arakise, to je sve ok i da odnesem akumulator na merenje kapaciteta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Evo sta kolege sa xrv.org.uk kazu:

 

17V na 4000 rpm !!!!!

Stop all testing ! Your R/R is toast , and it killed your first battery. It is now working at killing your second battery.......If you look at your first battery you should find it is low on water, and the case is most likely swelled. This is from excessive voltage. The most voltage that should ever be measured at your battery is 14.5 V with the engine running.

The cockpit lights should not dim in the slightest when you turn on the headlights. As the regulator senses the additional load of the headlights , it simply increases the output to compensate and keep the same voltage. That is its job. ...This is simply another sign it is not working correctly.

 

Sta sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

@Arakis

Jesu li analogni multimetri malo realniji, tj. imuniji na smetnje i laziranje? Stekao sam utisak da jesu.

 

U mom poslu međ' jakim RF poljima analogni instrument (kvalitetniji) jedini je mogao da izmeri potrebne veličine, digitalac brlja i ne daje pouzdane rezultate.

 

Ipak, koliko para toliko i muzike ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ovako, konsultovao sam se sa Nesom elektricarem i on mi objasni nesto sto bi bilo

oprecno za nasa dosadasnja saznanja, u vezi punjenja, odnosno prepunjavanja od 17V

koje se tebi desava. Ne bih o njegovoj teoriji, a pokazao mi je nesto i u preksi u vezi sa tim,

jer cemo otici predaleko. Ipak mi imamo naseg Arakisa, Josku, Guju i ostale drugare koji se

bave elektrikom i njihove sugestije  su nam samsvim dovoljne.

 

Elem, onaj dogovor za subotu ne mogu da ispostujem zbog, u medjuvremenu nametnutih porodicnih

obaveza, tj, mogao bih ali kasno popodne...  kad pedne mrak...  ili da se vidimo u nedelju, jel`  moze,

pa cemo da merimo i tvoju i moju sa istim unimerom...  a imam i ja neki stari ruski analogni, pa i sa

njim da probamo.

 

Mozda i cika Arakis hoce malo da se provoza, itd...?  ::)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

...ili uzmi taj visak od funduka.

nema viska kod funduka  :P meni crko moj... osedeo sam danas gurajuci ono moje cudo... na opstu radost prolaznika  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja