Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin RD07A iliti - S' magarca na magare (romansirana tuzbalica)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

 

Pre dve nedelje sam se rastao sa magaretom RD03 1989. i pazario cudo tehnike - magare RD07A 1998. sa kojom sam sveukupno napravio celih 178km.

 

Juce, pred vece, posle petodnevne i pomalo iscrpljujuce, orgije sa par miliona virusa svinjskog gripa, dogovorim se sa Busmanom, da se nadjemo i popijemo kaficu na Uscu...  i da ja, kako i dolikuje, stavim tacku na mladalacke zabave tog tipa. 

 

Novo magare upali iz prve, ostavim da se malo ugreje, sve zvuci/mirisi kako treba, upalim svetla i krenem ko' hadzija. Posle 2km voznje, magare krene da kashlje, stuca i prdi, gubi snagu i volju i stade na sred auto-puta, tvrdoglavo odbijajuci da se makne za milimetar. Ko svako posteno magare, odbi svake komande i naredjenja. Kao da je ostala bez goriva. A goriva ima u rezervoaru, motor je presao 178km od punjenja do chepa rezervoara. To zvuci kao simptom cuvene afrikine pumpe za benzin...

 

Kad sam probao da zaverglam, ispostavilo se da je i akumulator pri kraju. Okrenu dva tri puta i nece vise. To zvuci kao struja...

 

Sta mozes, umesto kafice, osmehnulo mi se 2.5km lagane gurke cetvrt tone gvozdja uz blagu uzbrdicu, obasjanu poslednjim zracima Sunca. Romantika koja isnpirise da ucinis nesto lepo...

 

Gurajuci magare nazad kuci, na nizbrdici Plavog mosta sam probao da upalim ponovo, i uspeo sam, ali je radio samo nekih desetak sekundi, ja presao 200 metara i opet stao. Dok je radio, motor je zvucao kao da samo sto nije ostao bez corbe ili kao da radi na jednom cilindru. U svakom slucaju puno kasljanja i prdenja.

 

Kad sam malo napunio akumulator kuci, probao sam da ponovo da zaverglam. Posle bas puno verglanja je ponovo proradio i  posle desetak sekundi kasljanja i prdenja motor se ugasio bez zelje da upali ponovo. Kasnije verglanje je bilo samo uzaludno trosenje struje akumulatora. Kako je vec pao mrak, sve sto sam mogao je da kupim kartu za trolu i odgnik-gnikam kuci.

 

Dan pre te slavne voznje, ne racunajuci dane provedene u krevetu (opravdano) sam skinuo regler, da bih pod njega poturio aluminijumsku plocu, za bolje hladjenje, koja mi je preostala od mog starog dobrog magareta RD03. Sa donje strane reglera, na sredini, na onoj masi poput plastike, primetio sam male pukotine, debljine vlati kose, ali nisam se oko toga preterano uzbudio posto je motor do tada radio kako treba, a prethodni vlasnik mi nije prijavio bilo kakve stvari na koje bih trebalo da obratim paznju. Da li te pukotine ukazuju na neispravan regler?

 

Postoji li nacin da se regler testira, a nije onaj iz User Manuala?

Da li neispravan regler moze dovesti do crkavanja pumpe za gorivo?

Ima li neko ideju sta jos da pogladam/proverim

 

Unapred hvala!

 

Negde sam procitao da postoji Mitsubishi pumpa za benzin koja je ista kao ove koje su RD07A. Da li neko zna neki broj, oznaku te Mitsubishijeve pumpe,ili model/godiste automobila u koji tu pumpu koristi, da znam sta da trazim.

Znam da postoji Facet i ostalo, ali mi se ne ceka pola godine dok to ne dodje do mene. Prolece samo sto nije stiglo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

ako je pumpa niskog pritiska onda bi mogao da stavis od automobila univerzalnu, koja i ide na mitsubishi

 

pumpa je marke HKT japanska a njena oznaka je HEP-02 i ovako izgleda

 

3051-0010-d.jpg

 

za cenu mislim da je oko 3500-4000 posto sam trenutno zbog "svinjskog" u krevetu, mogu ti pomoci jedino od srede popodne za cenu i stanje kod mene

 

u medjuvremenu, probaj da skines crevo i vidis da li radi pumpa uopste, mozda su i karbovi prljavi, ko zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Sto se tiche reglera, Arakis moze da ga testira i proveri, a Joska iz Temerina da ti napravi novi i savremeniji. Meni je napravio za Teneru pre mesec dana i od tada je problem sa strujom resen.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

 

Pre dve nedelje sam se rastao sa magaretom RD03 1989. i pazario cudo tehnike - magare RD07A 1998. sa kojom sam sveukupno napravio celih 178km.

 

Juce, pred vece, posle petodnevne i pomalo iscrpljujuce, orgije sa par miliona virusa svinjskog gripa, dogovorim se sa Busmanom, da se nadjemo i popijemo kaficu na Uscu...  i da ja, kako i dolikuje, stavim tacku na mladalacke zabave tog tipa. 

 

Novo magare upali iz prve, ostavim da se malo ugreje, sve zvuci/mirisi kako treba, upalim svetla i krenem ko' hadzija. Posle 2km voznje, magare krene da kashlje, stuca i prdi, gubi snagu i volju i stade na sred auto-puta, tvrdoglavo odbijajuci da se makne za milimetar. Ko svako posteno magare, odbi svake komande i naredjenja. Kao da je ostala bez goriva. A goriva ima u rezervoaru, motor je presao 178km od punjenja do chepa rezervoara. To zvuci kao simptom cuvene afrikine pumpe za benzin...

 

Kad sam probao da zaverglam, ispostavilo se da je i akumulator pri kraju. Okrenu dva tri puta i nece vise. To zvuci kao struja...

 

Sta mozes, umesto kafice, osmehnulo mi se 2.5km lagane gurke cetvrt tone gvozdja uz blagu uzbrdicu, obasjanu poslednjim zracima Sunca. Romantika koja isnpirise da ucinis nesto lepo...

 

Gurajuci magare nazad kuci, na nizbrdici Plavog mosta sam probao da upalim ponovo, i uspeo sam, ali je radio samo nekih desetak sekundi, ja presao 200 metara i opet stao. Dok je radio, motor je zvucao kao da samo sto nije ostao bez corbe ili kao da radi na jednom cilindru. U svakom slucaju puno kasljanja i prdenja.

 

Kad sam malo napunio akumulator kuci, probao sam da ponovo da zaverglam. Posle bas puno verglanja je ponovo proradio i  posle desetak sekundi kasljanja i prdenja motor se ugasio bez zelje da upali ponovo. Kasnije verglanje je bilo samo uzaludno trosenje struje akumulatora. Kako je vec pao mrak, sve sto sam mogao je da kupim kartu za trolu i odgnik-gnikam kuci.

 

Dan pre te slavne voznje, ne racunajuci dane provedene u krevetu (opravdano) sam skinuo regler, da bih pod njega poturio aluminijumsku plocu, za bolje hladjenje, koja mi je preostala od mog starog dobrog magareta RD03. Sa donje strane reglera, na sredini, na onoj masi poput plastike, primetio sam male pukotine, debljine vlati kose, ali nisam se oko toga preterano uzbudio posto je motor do tada radio kako treba, a prethodni vlasnik mi nije prijavio bilo kakve stvari na koje bih trebalo da obratim paznju. Da li te pukotine ukazuju na neispravan regler?

 

Postoji li nacin da se regler testira, a nije onaj iz User Manuala?

Da li neispravan regler moze dovesti do crkavanja pumpe za gorivo?

Ima li neko ideju sta jos da pogladam/proverim

 

Unapred hvala!

 

Negde sam procitao da postoji Mitsubishi pumpa za benzin koja je ista kao ove koje su RD07A. Da li neko zna neki broj, oznaku te Mitsubishijeve pumpe,ili model/godiste automobila u koji tu pumpu koristi, da znam sta da trazim.

Znam da postoji Facet i ostalo, ali mi se ne ceka pola godine dok to ne dodje do mene. Prolece samo sto nije stiglo!

 

Znam ja broj micubisijeve pumpe, evo stoji mi na stolu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

da izvinesh... zhao mi je zbog kvarova, ali se radujem svakom malo duzhem tekstu :)

 

a shto se dijagnoze tiche pogledaj i CDI.. mozhda je i on crk'o...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

a shto se dijagnoze tiche pogledaj i CDI.. mozhda je i on crk'o...

 

afrika ne crkava samo CDI. idi kod joske, ako nije CDI vodim te na sok ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

 

a shto se dijagnoze tiche pogledaj i CDI.. mozhda je i on crk'o...

 

afrika ne crkava samo CDI. idi kod joske, ako nije CDI vodim te na sok ;D ;D ;D

 

pre nego krene u oz kod joške nek ukrsti cdi-jeve da vidi jel to.

postupak je već opisivan n puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

p.s. 2:

jel neko snimio da greca priča kroz flaster?

 

trbuhozborac, mada po njegovom trbuhu, neko bi rekao glasnogovornik ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ajd da se umesam mada nisam neki strucnjak . Da se nije zapusio filter za gorivo. I jos nesto motor mora da radi i ako je crkla pumpa a goriva ima do vrha, slobodan pad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Voltmetrom, digitalnim po mogućnosti.

 

Napon na accu bi trebao biti oko 12.5 - 12.6V, na kontaktu oko 12.2V a na 3000 obrtaja oko 14.4V. Sa upaljenim svetlima na istom broju obrtaja ne sme da padne ispod 13.8V.

 

Ako nešto od navedenog ne odgovara po izmerenim vrednostima, sumLJa pada na: accu (nivo kiseline? A?), regler ili alternator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Stavi je u oglase i prodaj u delove!Inace su skoro sve pumpe niskog pritiska a i visokog mitsubishijeve!Ja imao na zzr i na hayabusi!Ima i jedna platinica na pumpi pa je nekad dovoljno i ona da se ocisti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Sta da napisem, a da se ne primeti da sam ljut?  U problemu si i dozvoljavas da brinem

sto te nema  40 minuta u 10 kilometara. Pitanje je: Ko je tu tvrdoglavo Magare?

I posle mi jos kazes da si na 50 metara od garaze i da nema potrebe da dolazim...

Pa makar imam "kartu" za prevoz!? 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja