Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin RD07A iliti - S' magarca na magare (romansirana tuzbalica)

Recommended Posts

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5253 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sam'  kad osvane tema u rublici Sam Svoj Majstor  "NOSAC ZA SLEPANJE NA AT"  ;D

Sta bi ,jel popravi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pogledaj filter za gorivo ... skini ga i produvaj ili zameni... mozda gresim ali ovo lici na problem sa gorivom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Magare ceka bolje dane... sto ne znaci da je mazgovodac odustao od toga da svojom gluposcu prevazidje svoje musicavo marvinche.

 

Prvo, hvala svima na pomoci! Sada znam sta mi je raditi.

 

Pisao sam o problemu i na www.xrv.org.uk i afrikanci bijelog svijeta kazu da pukotinice na donjoj strani reglera ukazuju na sprzen regler, a sprzen regler zna da sprzi pumpu za gorivo i jos kojeshta. Ne zvuci lepo, mada ima logike.

Neki su mi savetovali da proverim sajlice sauga, kazu da one znaju da zaglave i da prave haos. To mi nikad ne bi palo na pamet.

 

Da ne bude samo da kukam i trazim pomoc, evo korisne informacije za sve afrikance, a tice se pumpe. Elektricna pumpa na africi je - sranje. I to svi znaju. Obozavaju da crknu iznenada i bez najave. Zamjenske pumpe obicno traju jos krace i ljudi sa sobom vazda moraju da tegle rezervnu. Pravo resenje je u vakuumskim pumpama - i to je svima poznato. Kopajuci malo, dosao sam do toga da ima vise tih vakumskih pumpi koje pasuju na afriku, ne racunajuci cuveni Facet, koji se mora narucivati izdaleka i cekati. Postoji originalna hondina vakuumska pumpa niskog pritiska pod sifrom 16700-ZL8-013 i moze se kupiti u Beogradu po ceni 3325 dinara u firmi Bazis, koja ima svoje predstavnistvo hondinih prozivoda, uglavnom agregata u ulici Grcica MIlenka 39, tel. 3820-295. Dobra stvar kod hondinih agregata za struju je ta sto je samo taj ogranak sveukupne hondine proizvodnje jos uvek i samo Made in Japan. Zvao malopre - imaju na stanju.

Druga dobra pumpa koju hvale je Dellorto P34PB2 ima je u Sloveniji

http://www.datoteka.com/Slovenia-Yellow-Pages/M-A-J-Klub-Jefra-Racing-Domzale.html Ko se potrudi da malo kopa, verovatno je moze naci i u Srbiji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Sinoc, uzmem napunjen akumulator (12,5V posle cele prethodne noci punjenja), stavim na motor, skinem crevo izvoda sa pumpe goriva, zaverglam i iz pumpe ne potece nista. Probam ponovo, malo duze, ma jok! Opet - ma kaki'. Znaci pumpa!

 

Uspem malo goriva u karburatore, motor upali iz prve, radi ko' sat. Premerim struju na aumulatoru, dok mashina radi na 3000-4000rpm, 14,7V, upalim svetla 13,7V. Znaci sve idealno. Konstatujem kvar pumpe i sav srecan, sa svojom boljom i lepsom polovinom i juniorom, odem kod komshe na slavu.

 

Ali ne lezi vraze! Na slavi, bas u onom najdelikatnijem i najsvecanijem trenutku, negde izmedju sarme i pechenja, sine mi - pumpa ne radi, ali nisi proverio da li pumpa dobija gorivo! Jeste glupo, ali i vrapci na grani znaju da nisam od onih koje glupost obichava da zaobidje. Gladam malo pred sebe, u sve one djakonije... Sta ces, sila bog ane moli, izvinem se domacinima - Evo, me za minut... sad cu ja... neshto... Olji ne smem ni da kazem ...samo namignem sto bolje umem i pravac - vrata.

 

I tako, dodjem nepovredjen do afrike, skinem crevo koje iz rezervoara, preko filtera, slobodnim padom dovodi gorivo do pumpe i - nista. Ni kap! Ok, da produvamo malo. Duvam ja, iz sve snage, ko' u onaj Drager, prvo nece, a onda hoce. Napunishe se usta benzinom i malo se umih... cool! Vratim crevo na mesto i, da se ponovo ne bih morao vracati, reko' - hajd' sad, kad ima benzina, da proverimo tu pumpu. Opet skinem crevo izvoda sa pumpe, zaverglam ...obasjan mesecinom, iz afrike shiknu divan mlaz, pravo u - moje cipele. Ok, vratim sve na mesto, odem po rezervni filter, zamenim, zaverglam i ostanem jos neko vreme, cuceci u mraku, da slusam najlepsu muziku za moje ushi. Kasnije, vretivsi se, za svaki sluchaj, josh jednom na sarme, sam slegao ramenima na pitanja mnogih - otkud taj benzin mirise? Jos malo kasnije, morao sam da uveravam (verujte, nije prvi put) kako nije tacno da vise volim motor...

 

Ostaje misterija praznog akumulatora! La batería del misterio! Kako da proverim akumulator? Dakle, posle punjenja od 12 casova, strujom 0,7A, i posle 24h stajanja u sobi, akumulator je pokazao 12,5V. Da li je to ok?

 

Jos jednom, puno hvala svima koji su mi pomogli i zeleli da pomognu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

pogledaj filter za gorivo ... skini ga i produvaj ili zameni... mozda gresim ali ovo lici na problem sa gorivom...

sad sam sav ponosan na sebe ;D

drago mi je sto nije nista expensive i sto si sam resio problem... za akumulator moguce ako si drzao upaljena svetla kad si stao (opet meni se desilo, ostao kontakt i svetla) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ajd da se umesam mada nisam neki strucnjak . Da se nije zapusio filter za gorivo. I jos nesto motor mora da radi i ako je crkla pumpa a goriva ima do vrha, slobodan pad.

 

Kako se lepo osecam da kao laik prvi otkrijem problem. Popsy izvini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Aleksandra, Popsy, izvin'te, ali JA sam prvi postavio dijagnozu, al' nisam bio pri kompu da napišem tad, pa ste me pretekli  ;D ;D ;D (zamisliti muziku iz Kviskoteke, i igru, kako-se-zvaše...  osoba A: "Ja sam Pera Perić, pekar iz Petrovca" )

 

;D ;D :D

 

Matija, dobro je... Teraj dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A kako moja velikost (moram sebi da tepam jer šta bi rekla braća sektaši) da provali kakvih sve osnovnih mana ima RD03. Koliko sam ćuo sa pumpom nema problema ali ako je još uvek na njoj original. Kako izgkeda ta original pumpa da bih znao je li do sada menjana? I da li govorite o naknadno ugrađenom filteru za gorivo jer nisam siguran da ima fabrički!

 

Jedna lekcija za one koji dobacuju u našoj temi...U Africi više ne postoji mnogoboštvo..od sada se svi kunu u Afriku Twin, jedinog boga na tom podneblju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nadam se da si proverio nivo elektrolita u accu...možda je to bio problem ili oksidisane kleme na istom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Pregledao nivo kiseline, kleme, sve je to bilo ok i na mestu. Akumulator nije stariji od godinu dana (Banner). Sad sam bacio pogled na Haynesov user manual i tamo kazu da pun akumulator treba da pokaze izmedju 13-13,5V, a da je service limit sve ispod 12,3V. Moj tek napunjen akumilator je pokazao 12,5V, sto i nije neka sreca, ako tamo stoji da pun treba da pokaze skor 1V vise. Videcu veceras koliko ce da pokaze, posto sam malo verglao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

13.5V ima napunjen akumulator ali upravo skinut sa punjača. Posle 10-tak minuta padne napon na oko 12.5 - 12.7V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

 

E ovako, resih sinoc da malo ozbiljnije premerim struju na akumulatoru, pre svega pri radu motora na razlicitim obrtajima, bez svetala, sa oborenim svetlima i sa dugim svetlima. Sve sam lepo zapisao na papir, pa da vidimo je li to normalno?

 

Akumulator je na pocetku merenja, dakle, posle stajanja u motoru 24h je pokazao 12,7V. Upalim motor, zagrejem i krenem da merim napone akumulatora. Evo tih vrednosti:

 

motor radi bez svetala

 

14,4V na 1000 rpm

16,2V na 2000 rpm

16,8V na 3000 rpm

17V na 4000 rpm

 

motor radi sa upaljenim oborenim svetlima

 

12,2V na 1000 rpm

14V na 2000 rpm

13,7V na 3000 rpm

14,3V na 4000 rpm

 

motor radi sa upaljenim oborenim svetlima

 

12,2V na 1000 rpm

13,7V na 2000 rpm

13,8V na 3000 rpm

13,7V na 4000 rpm

 

5 minuta posle merenja, koje je trajalo oko 5 minuta, akumulator je pokazao 12,5V. Toliko je pokazao i jutros, posto je prenocio.

 

Da li su ove vrednosti normalne?

Da li neko ko ima RD07 moze da premeri vrednosti na svom motoru, ovako kako sam ja uradio, pa da uporedimo ima li ozbiljnih odstupanja.

 

Da, jos jedna stvar. Sinoc sam otisao da sipam gorivo i malo se provozam. Primetio sam da kad god upalim svetla, osvetljenje komandne table i tripmastera se smanji za oko 20-30%. Na svojoj RD03 to nisam primecivao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja